Uroczystość Bożego Ciała 2019

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

 

W czwartek, 20 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Prosimy naszych Parafian o włączenie się, tak jak w minionych latach, w przygotowanie czterech ołtarzy i zachęcamy do licznego udziału w procesji, a szczególnie te osoby które noszą sztandary, feretrony, figury, dzieci sypiące kwiaty, dzieci komunijne. Bardzo gorąco prosimy o udekorowanie okien naszych mieszkań symbolami religijnymi, zwłaszcza eucharystycznymi.


Msze św. w tym dniu będą

o godz. 8.00,
o godz. 10.00 – Msza św. po której wyruszy procesja z Kościoła,

po powrocie do Kościoła zostanie odprawiona około godz. 12.00 ostatnia Msza św.,

nie będzie wieczornej Msza św. o godz. 17.00.


Tegoroczna procesja będzie przechodzić następującą trasą: od kościoła – ul. Szosową, ul. Baczyńskiego, ul. Studzienną – do kościoła.


Ołtarze umiejscowione będą:

I. Między plebanią a parkiem przygotowuje Żywy Różaniec

II. Przy ul. Szosowej blok - przygotowują klatki nr 25, 27, 29, 31

III. Przy ul. Szosowej przy blokach nr 5 przygotowują rodzice ministrantów

IV. Przy ul. Studziennej przygotowują Rodzice Dzieci przeżywających Rocznicę I Komunii św.

 


Przez całą oktawę procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Kościoła po Mszy św. o godz. 17.00. Na zakończenie oktawy, w czwartek 27 czerwca, procesja do czterech ołtarzy wokół Kościoła, o których przygotowanie, tak jak co roku, prosimy naszych Parafian.

menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia M.B. Szkaplerznej w Sosnowcu-Milowicach, siedziba: Sosnowiec, Baczyńskiego 27.