Rok 2022

 

 

Św. Szczepana

II Dzień Świąt Bożego Narodzenia

26.12.2022

 

 1. Jutro we wtorek święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty.

 

 1. W środę przypada święto Świętych Młodzianków, męczenników, a więc dzieci betlejemskich pomordowanych na rozkaz Heroda. Ten dzień jest szczególną okazją do wynagrodzenia Bogu za grzech morderstwa dzieci, zwłaszcza nienarodzonych.

 

 1. 30 grudnia w piątek przypada w tym roku święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. O godz. 17.00 odprawiona będzie w tym dniu Msza św. w intencji wszystkich zmarłych parafian w 2022 roku. Już dziś zapraszamy na tę Mszę św. krewnych, przyjaciół, sąsiadów i znajomych.

 

 1. W sobotę 31 grudnia zakończenie Starego 2022 Roku. Po Mszy św. o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, suplikacje, hymn – Ciebie Boga Wysławiamy… i uroczyste błogosławieństwo. Przyjdźmy licznie do kościoła, aby podziękować Bogu za otrzymane łaski w ciągu minionego roku.

 

 1. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i rozpoczniemy Nowy 2023 Rok, a zarazem będziemy przeżywać Światowy Dzień Pokoju. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Przed sumą odśpiewamy hymn „O Stworzycielu Duchu Przyjdź”, dla wyproszenia łask i pomocy Bożej w Nowym Roku. Ofiary składane na tacę w tym dniu w I niedzielę miesiąca będą przeznaczone na zapłacenie rachunku za ogrzewanie gazem Kościoła w miesiącu styczniu.

 

 1. W okresie do 14 stycznia 2023 roku ze względu na czas kolędy Msze św. w tygodniu będą odprawiane tylko rano o godz. 8.00.

 

 1. Kancelaria Parafialna w czasie kolędy w sprawach pilnych np. pogrzebu, będzie czynna po porannej Mszy św. około godz. 8.30. Wszystkie inne sprawy proszę odłożyć na czas po kolędowy – po 15 stycznia 2023 roku.

 

 1. Plan Kolędy na ten tydzień…

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Helenę Wojciechowską l. 81

i śp. Józefę Auguścik l. 88

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Boże Narodzenie

25.12.2022

 

 1. W dzisiejszym dniu obchodzimy Uroczystość Bożego Narodzenia, pamiątkę przyjścia na ziemię Zbawiciela – Jezusa Chrystusa. Msze św. są odprawiane jak w każdą niedziele.

 

 1. Serdeczne Bóg zapłać składam wszystkim którzy, włączyli się w przygotowanie tegorocznej Szopki Bożonarodzeniowej i dekoracji naszej świątyni, mówię im „Bóg zapłać”. Niech dobry Bóg wynagrodzi trud i poświęcony czas swym błogosławieństwem i obfitością Bożych łask.

 

 1. Bóg zapłać mówimy wszystkim, którzy odpowiedzieli na naszą prośbę i zrobili paczkę żywnościową na święta dla potrzebujących i zakupili święcę Caritas wspierając w ten sposób dzieci potrzebujące wsparcia.

 

 1. Jutro II Dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Ofiary składane jutro na tacę będą przeznaczone na uczelnie katolickie.

 

 1. Plan tegorocznej Wizyty Duszpasterskiej – tzw. Kolędy jest już podany w gablotach ogłoszeniowych i na stronie internetowej naszej Parafii. Tegoroczna Kolęda będzie miała tradycyjny charakter, jak to bywało przed czasem pandemii.

 

 1. W okresie do 14 stycznia 2023 roku, ze względu na czas kolędy, Msze św. w tygodniu będą odprawiane rano o godz. 8.00.

 

 1. Kancelaria Parafialna w czasie kolędy w sprawach pilnych np. pogrzebu będzie czynna po porannej Mszy św. około godz. 8.30. Wszystkie inne sprawy proszę odłożyć na czas po kolędowy – po 15 stycznia 2023 roku.

 

 1. W radosne Święta Bożego Narodzenia – my kapłani pracujący w tutejszej parafii, pragniemy wszystkim drogim Parafianom i Szanownym Gościom złożyć jak najserdeczniejsze życzenia. Niech Boże Dziecię udzieli Wam wszelkiego dobra i błogosławieństwa, darzy zdrowiem, pokojem, radością i miłością.

 

IV Niedziela Adwentu

18.12.2022

 

 1. Dziś przezywamy IV Niedzielę Adwentu, a zarazem jest to III niedziela miesiąca – ofiary składane na tacę przeznaczone są na inwestycje i prace w Kościele.

 

 1. Można nabywać jeszcze opłatki w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

 1. W całej Polsce trwa akcja Caritas Polska związana ze sprzedażą świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Można nabywać świąteczne świece Caritas – świece małe w cenie 7 zł i świece duże w cenie 18 zł.

 

 1. W sobotę będziemy przeżywać Wigilię Narodzenia Pańskiego, zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do zachowania tradycji i polskich zwyczajów wigilijnych. Msza św. w tym dniu będzie odprawiona tylko rano o godz. 8.00.

 

 1. Wigilia w rodzinie chrześcijańskiej powinna mieć następujący charakter: niech będzie zapalona świeca, przeczytany fragment Ewangelii o Bożym Narodzeniu, dzielenie się opłatkiem i serdeczne życzenia, wszystko niech przenika śpiew kolęd, niech nie zabraknie modlitwy za nasze rodziny, także za zmarłych, za Ojczyznę by kwitła w niej miłość i zgoda.

 

 1. Msza św. „Pasterka” rozpocznie się o godz. 24.00. Przewodniczył jej będzie Ks. Kanclerz Mariusz Karaś. Ofiary składane na tej Mszy św. będą przeznaczone na Fundusz Ochrony Życia.

 

 1. W niedzielę 25 grudnia przypada uroczystość Bożego Narodzenia – pamiątka przyjścia na ziemię Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedziele.

 

 1. W poniedziałek 26 grudnia II Dzień Świąt, Św. Szczepana – Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na uczelnie katolickie.

 

 1. Plan tegorocznej Wizyty Duszpasterskiej – tzw. Kolędy – jest już podany w gablotach ogłoszeniowych i na stronie internetowej naszej Parafii. Tegoroczna Kolęda będzie miała tradycyjny charakter jak to bywało przed czasem pandemii.

 

 1. W okresie po Bożym Narodzeniu do 14 stycznia 2022 r., ze względu na trwającą Kolędę, Msze św. w tygodniu będą odprawiane rano o godz. 8.00.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

Śp. Janinę Sztelma l. 78

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

III Niedziela Adwentu

11.12.2022

 

 1. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Adwentu zwaną Niedzielą Radości. Źródłem tej radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego. Msza św. „Roratnia” o Matce Bożej jest odprawiana o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w roratach wszystkich parafian.

 

 1. Od dzisiejszej niedzieli do wtorku trwają w naszej parafii Rekolekcje adwentowe, przewodniczy im ks. Paweł Tracz – Dyrektor Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

 

 1. W całej Polsce trwa akcja Caritas Polska związana ze sprzedażą świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Można nabywać świąteczne świece Caritas – świece małe w cenie 7 zł i świece duże w cenie 18 zł.

 

 1. Poświęcone opłatki można jeszcze nabywać w zakrystii po każdej Mszy św. i w kancelarii parafialnej.

 

 1. Zachęcamy Naszych Parafian, wzorem lat poprzednich, którzy mają taką możliwość do zrobienia paczki świątecznej – żywnościowej dla biednych i potrzebujących wsparcia. Taką paczkę można przynieść do Kościoła do niedzieli, do 18 grudnia do czego serdecznie zachęcam.

 

 1. Plan tegorocznej Wizyty Duszpasterskiej – tzw. Kolędy jest już podany w gablotach ogłoszeniowych i na stronie internetowej naszej Parafii.

 

 1. Przyszła niedziela to IV niedziela adwentu i III niedziela miesiąca, kopertowa, na inwestycje i prace w Kościele.

 

 1. W przyszłą niedzielę 18 grudnia po każdej Mszy św. będzie można zakupić świąteczne ozdoby, ciasto przygotowane przez nauczycieli i dzieci z naszej szkoły. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wyposażenie naszej szkoły.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Jerzego Gawlica l. 81

i śp. Stefanię Obłąk l. 77

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

II Niedziela Adwentu

4.12.2022

 

 1. Trwa Adwent – Msza św. „Roratnia” o Matce Bożej jest odprawiana o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w roratach wszystkich parafian.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przed kościołami w całej Polsce odbywa się zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. My również włączmy się w tę akcję a ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na ogrzewanie w tym miesiącu naszego kościoła.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek św. Mikołaja, biskupa,

– w środę św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła,

– w czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

 

 1. Poświęcone opłatki można nabywać w zakrystii po każdej Mszy św. Poświęcone opłatki po terenie naszej parafii roznosi również Pan Kościelny Dariusz Hachuła, proszę o serdeczne i życzliwe przyjęcie. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na ogrzewanie naszego Kościoła.

 

 1. W całej Polsce trwa akcja Caritas Polska związana ze sprzedażą świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Można nabywać świąteczne świece Caritas – świece małe w cenie 7 zł, i świece duże w cenie 18 zł.

 

 1. Rekolekcje adwentowe w naszej Parafii odbędą się od przyszłej III Niedzieli Adwentu od 11 grudnia do wtorku 13 grudnia przewodniczył im będzie ks. Paweł Tracz – Dyrektor Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

 

 1. Zachęcamy Naszych Parafian, wzorem lat poprzednich, którzy mają taką możliwość do zrobienia paczki świątecznej – żywnościowej dla biednych i potrzebujących wsparcia. Taką paczkę można przynieść do Kościoła do niedzieli, do 18 grudnia do czego serdecznie zachęcam.

 

 1. W przyszłą niedzielę 11 grudnia na Mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie i rozdanie dzieciom z klas III Szkoły Podstawowej Medalików w ramach przygotowania do I Komunii św., po Mszy spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

Śp. Henryka Bendik l. 60

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

I Niedziela Adwentu

27.11.2022

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w środę św. Andrzeja, apostoła,

– w sobotę św. Franciszka Ksawerego, prezbitera,

– w niedzielę św. Barbary, dziewicy i męczennicy.

 

 1. Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy dziś Adwent – jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Msza św. roratnia o Matce Bożej będzie odprawiana o godz. 17.00. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w roratach.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od 16.30 możliwość spowiedzi, o godz. 9.00 udam się do chorych.

 

 1. Również w tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. W następną niedzielę 4 grudnia, w II Niedzielę Adwentu, będzie przeprowadzona zbiórka do puszek ofiar na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie, a na Mszach św. ofiary składane na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie Kościoła.

 

 1. Poświęcone opłatki można już nabywać w zakrystii po każdej Mszy św. i w kancelarii parafialnej. Poświęcone opłatki po terenie naszej parafii roznosi również Pan Kościelny Dariusz Hachuła, proszę o serdeczne i życzliwe przyjęcie Go. Można kupić sobie opłatki w markecie czy na ulicy, ale ten jeden poświęcony – parafialny – powinien znaleźć się na każdym wigilijnym stole, w każdej rodzinie naszej Parafii. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na ogrzewanie naszego Kościoła.

 

 1. W całej Polsce trwa akcja Caritas Polska związana ze sprzedażą świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece małe w cenie 7 zł i świece duże w cenie 18 zł.

 

 1. Rekolekcje adwentowe w naszej Parafii odbędą się od III Niedzieli Adwentu, od 11 grudnia do wtorku 13 grudnia, przewodniczył im będzie ks. Paweł Tracz – Dyrektor Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Helenę Krawiec l. 83

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

Uroczystość Chrystusa Króla

20.11.2022

 

 1. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prowadzone prace przy naszym kościele.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę, ostatnią niedzielę w roku liturgicznym, przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Akt przyjęcia Chrystusa za Króla.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek Ofiarowanie NMP,

– we wtorek św. Cecylii, dziewicy i męczennicy,

– w czwartek św. męczenników Andrzeja, prezbitera i towarzyszy.

 

 1. Za tydzień pierwsza Niedziela Adwentu, rozpoczniemy nowy Rok Liturgiczny i czas bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

 

 1. Poświęcone opłatki można już nabywać od dzisiejszej niedzieli w zakrystii po każdej Mszy św. i kancelarii parafialnej. Poświęcone opłatki po terenie naszej parafii będzie roznosił również, jak co roku, od jutra Pan Kościelny Dariusz Hachuła, proszę o serdeczne i życzliwe przyjęcie go. Można kupić sobie opłatki w markecie czy na ulicy, ale ten jeden poświęcony – parafialny, powinien znaleźć się na każdym wigilijnym stole, w każdej rodzinie naszej Parafii. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na ogrzewanie w okresie zimowym naszego Kościoła.

 

 1. Również w całej Polsce od następnej niedzieli będzie trwała akcja Caritas Polska związana ze sprzedażą świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Będzie można nabywać świąteczne świece Caritas – świece małe w cenie 7 zł i świece duże w cenie 18 zł.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

XXXIII Niedziela Zwykła

13.11.2022

 

 1. W dzisiejszą niedzielę po Mszach św. zbieramy ofiary do puszki na rzecz Kościołów prześladowanych w ramach Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w czwartek św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,

– w piątek bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

 

 1. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prowadzone prace przy naszym kościele.

 

 1. W przyszłą niedzielę, ostatnią niedzielę w roku liturgicznym, przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Akt Oddania Sercu Pana Jezusa i Akt przyjęcia Chrystusa za Króla.

 

 1. Poświęcone opłatki będzie można już nabywać od następnej niedzieli w zakrystii po każdej Mszy św. i kancelarii parafialnej. Poświęcone opłatki po terenie naszej parafii będzie roznosił również, jak co roku, Pan Kościelny Dariusz Hachuła, proszę o serdeczne i życzliwe przyjęcie Go. Ten jeden poświęcony – parafialny opłatek powinien znaleźć się na każdym wigilijnym stole, w każdej rodzinie naszej Parafii. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na ogrzewanie w okresie zimowym naszego Kościoła.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Barbarę Krakowską-Fiś l. 65

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

XXXII Niedziela Zwykła

6.11.2022

 

 1. Corocznie w listopadzie gromadzimy się na uroczystą Mszę św. pod przewodnictwem Ks. Bp. Ordynariusza z udziałem Prezydenta Miasta Przedstawicielami Urzędu Miejskiego, Rady Miejskiej i Radnymi, Szkół Sosnowieckich, aby modlić się za dar odzyskanej Niepodległości w rocznicę jej odzyskania oraz za tych, którzy przelali krew za Ojczyznę na Ziemi Milowickiej w Powstaniu Listopadowym i Styczniowym, w Legionach i w ciągu Dziejów Polski. W środę 9 listopada będziemy gościć w Parafii Ks. Bp. Ordynariusza. Tradycją lat minionych odprawi On Mszę św. za Ojczyznę o godz. 10.00. Po Mszy św. udamy się w uroczystym pochodzie na miejsce pochówku powstańców przy kapliczce św. Jana Nepomucena na ul. Bynicznej. Przy Kurchanie Powstańców złożymy kwiaty i znicze z racji przypadającego Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Serdecznie wszystkich na tę Mszę św. zapraszamy.

 

 1. Przeżywamy oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych do 9 listopada, do środy różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 16.15, następnie Msza św. po odmówieniu różańca i wypominek oktawalnych.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w środę święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,

– w czwartek św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,

– w piątek św. Marcina, biskupa, również w czwartek 11 listopada będziemy przeżywać 104 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pragniemy dziękować Bogu za dar odzyskanej Niepodległości, za tych którzy przelali krew za Ojczyznę w ciągu Dziejów Polski i prosić Boga o Jego błogosławieństwo dla Niej, aby Polska zawsze była wolna, suwerenna i niepodległa – aby panowała w Niej zawsze miłość, pokój i zgoda.

– w sobotę św. Jozafata, biskupa i męczennika.

 

 1. W niedzielę za tydzień po Mszach św. będziemy zbierać ofiary do puszki na rzecz Kościołów prześladowanych w ramach Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W czwartek przeżywaliśmy wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. Swoje imieniny przeżywał nasz Ksiądz Proboszcz – ks. Karol Banasik. Do modlitwy, ofiary Mszy św. dołączamy nasze najlepsze życzenia zdrowia, obfitości Bożych łask i darów opieki Matki Najświętszej na każdy dzień życia osobistego i kapłańskiej posługi. Msza św. od Żywego Różańca zostanie odprawiona w dzisiejszą niedzielę 6 listopada o godz. 10.30.

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Stanisławę Lepieszka l. 85

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

XXXI Niedziela Zwykła

30.10.2022

 

 1. We wtorek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu odprawiane będą o godz. 8.00, 10.30, 12.00. O godz. 15.00 rozpocznie się Procesja po cmentarzu z różańcem i wypominkami jednorazowymi, na zakończenie w Kościele zostanie odprawiona Msza św. za wszystkich zmarłych spoczywających na naszym parafialnym cmentarzu około godz. 16.00. 1 listopada, jak co roku, na cmentarzach będą zbierane ofiary na seminarium duchowne naszej diecezji. Pamiętajmy, że najważniejszą rzeczą w tym dniu Wszystkich Świętych jest udział we Mszy św., dlatego nie wolno jej zaniedbywać w trosce o pomoc zmarłym i nasze zbawienie. Udziału we Mszy św. nie zastąpi pobyt na cmentarzu i chwile spędzone przy grobie.

 

 1. W środę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych „Dzień Zaduszny” – to czas szczególnej modlitwy do Boga, by zmarli mieli udział w Chrystusowym zwycięstwie nad śmiercią. Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy po śmierci potrzebują oczyszczenia w miłości, czyli czyśćca, który jest „przedsionkiem nieba”. Cały listopad jest czasem szczególnej pamięci o zmarłych. Modlitwy, możliwość uzyskania odpustu za zmarłych według nauki i wiary Kościoła, pomagają im zakończyć czyściec i dostąpić chwały nieba.

 

 1. Przypominamy, że wierni którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych zyskają odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących. Odpust ten można uzyskać od 1 do 8 listopada, dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej jeden raz na dzień.

 

 1. Będziemy przeżywać oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych od 2 do 9 listopada. Różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 16.15, następnie Msza św. po odmówieniu różańca i wypominek oktawalnych.

 

 1. Przyjmujemy na wypominki roczne, oktawalne i jednorazowe.

 

 1. W piątek przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. Swoje imieniny będzie przeżywał nasz Ks. Proboszcz ks. Karol Banasik. Do modlitwy, ofiary Mszy św., dołączamy nasze najlepsze życzenia zdrowia, obfitości Bożych łask i darów, opieki Matki Najświętszej na każdy dzień życia osobistego i kapłańskiej posługi. Msza św. od Żywego Różańca zostanie odprawiona w niedziele 6 listopada o godz. 10.30.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Ze względu na oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych i wypominki oktawalne z różańcem o godz. 16.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie, nie jak zwykle od godz. 16.00, a po Mszy św. oktawalnej o godz. 17.00 i trwać będzie do godz. 17.50, na zakończenie odmówimy litanie do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, od godz. 17.30 możliwość spowiedzi, o godz. 9.00 udam się do chorych.

 

 1. W tym tygodniu przypada również I sobota miesiąca. Po Mszy św. oktawalnej o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Marzenę Lempart l. 44

i śp. Janusza Galus l. 75

Wieczyny odpoczynek…

 

XXX Niedziela Zwykła

23.10.2022

  

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w piątek św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 

 1. Trwa miesiąc październik. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych wszystkich parafian. Nabożeństwa różańcowe odprawiane są w naszym kościele w niedzielę o godz. 16.30. W tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, między jedną a drugą Mszą św.

 

 1. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Prosimy o posprzątanie grobów na cmentarzu, śmieci wyrzucamy tylko do kontenerów.

 

 1. Przyjmujemy wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne. Prosimy o wyraźne i czytelne wypisywanie imion i nazwisk bliskich zmarłych. Wypominki przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wypominki roczne będą czytane w każdą niedzielę przed Mszami dopołudniowymi, przed 8.00, 10.30, 12.00 – dlatego prosimy zaznaczyć, przed którą Mszą św. mają być czytane.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Helenę Nowińską lat 86

śp. Krystynę Farat lat 67

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

XXIX Niedziela Zwykła

16.10.2022

 

 1. Bóg zapłać wszystkim za złożone dziś ofiary w „niedzielę kopertową” na prace przy Kościele.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Dzień Papieski. Przed naszym Kościołem, tak jak we wszystkich Kościołach w Polsce, odbywa się zbiórka pieniężna na stypendia dla biednych i ubogich a zdolnych dzieci i młodzieży, w ramach fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,

– we wtorek przypada święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia – wszystkim pracownikom służby zdrowia: lekarzom, pielęgniarkom, opiekującym się chorymi – składamy najlepsze życzenia: zdrowia i dużo sił oraz wytrwałości w niełatwej posłudze chorym,

– w czwartek św. Jana Kantego, kapłana,

– w sobotę św. Jana Pawła II, papieża.

 

 1. Trwa miesiąc październik. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych wszystkich parafian. Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są w naszym kościele w niedzielę o godz. 16.30. W tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, między jedną a drugą Mszą św.

 

 1. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Prosimy o posprzątanie grobów na cmentarzu, śmieci wyrzucamy tylko do kontenerów.

 

 1. Przyjmujemy wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne. Prosimy o wyraźne i czytelne wypisywanie imion i nazwisk bliskich zmarłych. Wypominki przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wypominki roczne będą czytane w każdą niedzielę przed Mszami dopołudniowymi, przed 8.00, 10.30 i 12.00 – dlatego prosimy zaznaczyć, przed którą Mszą św. mają być czytane.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Celinę Matyja l. 80

i śp. Dawida Pluta l. 32

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

XXVIII Niedziela Zwykła

9.10.2022

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w czwartek bł. Honorata Koźmińskiego,

– w piątek przypada Dzień Edukacji Narodowej, wszystkim nauczycielom katechetom i wychowawcom składamy najlepsze życzenia zdrowi, Bożego bł., obfitości Bożych łaski i opieki Matki Najświętszej,

– w sobotę św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

 

 1. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace przy kościele.

 

 1. Trwa miesiąc październik. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych wszystkich parafian. Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są w naszym kościele w niedzielę o godz. 16.30. W tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, między jedną a drugą Mszą św.

 

 1. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Prosimy o duchowe przygotowanie się do niej oraz o posprzątanie grobów na cmentarzu, śmieci wyrzucamy tylko do kontenerów.

 

 1. Przyjmujemy wypominki, tak jak przez minione lata, jednorazowe, oktawalne i roczne. Prosimy o wyraźne i czytelne wypisywanie imion i nazwisk bliskich zmarłych. Przy wyjściu z Kościoła na stoliku i w zakrystii są wystawione specjalnie przygotowane kartki na wypominki, które można zabierać. Wypominki przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wypominki roczne będą czytane w każdą niedzielę przed Mszami dopołudniowymi, przed 8.00, 10.30 i 12.00 – dlatego prosimy zaznaczyć, przed którą Mszą św. mają być czytane.

 

 1. W czwartek 13 października zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Zachęcam do złożenia na kartkach próśb i podziękowań zanoszonych do Pana Boga przez pośrednictwo Fatimskiej Pani w czasie odmawiania różańca. Nabożeństwo zacznie się o godz. 17.00 Mszą, następnie odmówimy różaniec.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Papieski. Przed naszym Kościołem, tak jak we wszystkich Kościołach w Polsce, będzie odbywać się zbiórka pieniężna na stypendia dla biednych i ubogich, a zdolnych dzieci i młodzieży, w ramach fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Stanisława Bączaj l. 67

i śp. Mariana Bieniek l. 77

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

XXVII Niedziela Zwykła

2.10.2022

 

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbieramy ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na dzieła Caritas.

 

 1. Również dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci z kl. III Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do I Komunii św.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy

– we wtorek św. Franciszka z Asyżu,

– w środę św. Faustyny Kowalskiej,

– w piątek wspomnienie NMP Różańcowej.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Adoracja od godz. 16.00. Spowiedź z racji I piątku od 16.30, o godz. 9.00 udam się do chorych.

 

 1. Trwa miesiąc październik. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych wszystkich parafian, a zawłaszcza dzieci i młodzież. Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są w naszym kościele w niedzielę o godz. 16.30. W tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, między jedną a drugą Mszą św.

 

 1. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Prosimy o duchowe przygotowanie się do niej oraz o posprzątanie grobów na cmentarzu, śmieci wyrzucamy tylko do kontenera – zwróćmy uwagę, że są również kontenery segregujące w miarę możliwości prosimy o segregację wyrzucanych odpadów, lampek, szkła i papieru.

 

 1. Przyjmujemy wypominki tak jak przez minione lata: jednorazowe, oktawalne i roczne. Prosimy o wyraźne i czytelne wypisywanie imion bliskich zmarłych. Przy wyjściu na stoliku i w zakrystii są wystawione specjalnie przygotowane kartki na wypominki, które można zabierać. Wypominki przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wypominki roczne będą czytane w każdą niedzielę przed Mszami dopołudniowymi, przed 8.00, 10.30 i 12.00 – dlatego prosimy zaznaczyć, przed którą Mszą św. mają być czytane.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

Śp. Józefa Kućmierza l. 91

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

XXVI Niedziela Zwykła

25.09.2022

 

 1. W dzisiejszą niedzielę 25 września po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie rodziców młodzieży z klasy VII i VIII SP w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek św. Wincentego a Paulo, prezbitera,

– w środę św. Wacława, męczennika,

– w czwartek świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,

– w piątek św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła,

– w sobotę św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

 

 1. W sobotę rozpoczyna się miesiąc październik. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych wszystkich parafian, a zawłaszcza dzieci i młodzież. Nabożeństwa Różańcowe odprawiane będą w naszym kościele w tygodniu o godz. 17.30, między wieczornymi Mszami św., a w niedziele o 16.30.

 

 1. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00, połączone z różańcem, nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. Za tydzień w niedzielę 2 października będziemy zbierać ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na dzieła Caritas.

 

 1. W niedzielę 2 października na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci z kl. III Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do I Komunii św.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Mirosławę Kućmierz l. 85,

śp. Kazimierza Kurkowskiego l. 74

i śp. Alicję Molenda l. 60

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

XXV Niedziela Zwykła

18.09.2022

 

 1. Dzisiaj przypada III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na remonty i prace w Kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

 1. Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z rodzicami dzieci z klas III Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do I Komunii św. spotkanie

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek św. męczenników Andrzeja, Pawła i towarzyszy,

– w środę św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty,

– w piątek św. ojca Pio z Pietrelciny.

 

 1. W niedzielę za tydzień 25 września po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie rodziców młodzieży z klasy VII i VIII SP w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

 

 1. Intencje mszalne…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Helenę Barańską l. 87

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

XXIV Niedziela Zwykła

11.09.2022

 

 1. W dzisiejszą niedzielę 11 września na Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy dzieci z klas I Szkoły Podstawowej na poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

 

 1. We wtorek 13 września zapraszamy na godz. 18.00 na Msze św. i Nabożeństwo Fatimskie. Po Mszy św. odmówimy różaniec fatimski. Zachęcam do złożenia na kartkach próśb i podziękowań zanoszonych do Pana Boga przez pośrednictwo Fatimskiej Pani w czasie odmawiania różańca.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,

– w środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

– w czwartek Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,

– w piątek św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

 

 1. W przyszłą niedzielę 18 września po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z rodzicami dzieci z klas III Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do I Komunii św.

 

 1. Przyszła niedziela to również III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace oraz remonty w Kościele.

 

 1. W niedzielę za dwa tygodnie 25 września po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie rodziców młodzieży z klasy VII i VIII SP w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

 

 1. Intencje mszalne…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Krystynę Pietras l. 82

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

XXIII Niedziela Zwykła

4.09.2022

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– czwartek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

 

 1. Już od dzisiejszej niedzieli od 4 września będzie odprawiana niedzielna popołudniowa Msza św. o godz. 17.00, a w tygodniu już od czwartku – od 1 września – jest odprawiana druga Msza św. o godz. 18.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę 11 września na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy dzieci z klas I Szkoły Podstawowej na poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

 

 1. Intencje na ten tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Jadwigę Kuklińską l. 99

i śp. Zofię Bialuk l. 82

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

XXII Niedziela Zwykła

28.08.2022

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek Męczeństwo św. Jana Chrzciciela,

– w sobotę św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

 

 1. W czwartek 1 września rozpoczęcie Roku Szkolnego i Katechetycznego. Zapraszamy na Mszę św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego i Katechetycznego dzieci i młodzież, nauczycieli, rodziców, babcie i dziadków na godz. 8.00 rano.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Adoracja od godz. 16.00. Spowiedź z racji I piątku od 16.30, o godz. 9.00 udam się do chorych.

 

 1. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. W sobotę 3 września przypada dzień imienin Ks. Bp. Grzegorza Kaszaka. Osobę Ks. Bp. Ordynariusza polecamy modlitewnej pamięci diecezjan i życzymy, aby dobry Bóg darzył naszego Pasterza Swoim bł., a św. Patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski.

 

 1. Już od najbliższej niedzieli, od 4 września, będzie odprawiana niedzielna popołudniowa Msza św. o godz. 17.00, a w tygodniu już od czwartku od 1 września będzie odprawiana druga Msza św. o godz. 18.00.

 

 1. Intencje mszalne…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Grzegorza Klimiuka l. 83,

śp. Zbigniewa Królaka l. 71

i śp. Zofię Nowak l. 89

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

XXI Niedziela Zwykła

21.08.2022

 

 1. Dzisiaj przypada III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace przy Kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek NMP Królowej,

– w środę święto św. Bartłomieja Ap.,

– w piątek Uroczystość NMP Częstochowskiej, z racji przeżywanej uroczystości w tym dniu nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych,

– w sobotę św. Moniki.

 

 1. We wtorek 23 sierpnia rozpoczyna się Piesza Pielgrzymka Zagłębiowska na Jasną Górę.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Lucjana Szostek l. 89

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

XX Niedziela Zwykła

14.08.2022

 

 1. Jutro w poniedziałek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym-wakacyjnym: godz. 8.00, 10.30 i 12.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w środę św. Jacka, kapłana,

– w sobotę św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

 

 1. W niedzielę za tydzień 21 sierpnia przypada III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na remonty i prace przy kościele.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Jana Wrońskiego l. 72

i śp. Marzenę Nowaczyk l. 55

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

XIX Niedziela Zwykła

7.08.2022

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Sosnowcu,

– we wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy,

– w środę św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,

– w czwartek św. Klary, dziewicy.

 

 1. W sobotę 13 sierpnia zapraszam na godz.17.00 na Msze św. i Nabożeństwo Fatimskie i różaniec fatimski. Zachęcam do złożenia na kartkach próśb i podziękowań zanoszonych do Pana Boga przez pośrednictwo Fatimskiej Pani w czasie odmawiania różańca.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Tomasza Gajosa l. 38

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

XVIII Niedziela Zwykła

31.07.2022

 

 1. Jutro w poniedziałek rozpoczynamy miesiąc sierpień. Na jego progu zachęcamy do abstynencji i trzeźwości.

 

 1. We wtorek 2 sierpnia odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Niewiast i Dziewcząt połączona z odpustem Porcjunkuli do Sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Uroczysta Suma Odpustowa będzie odprawiona o godz. 11.00, a przewodniczył jej będzie Ks. Abp. Józef Michalik.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła,

– w czwartek św. Jana Marii Wianeya, kapłana,

– w sobotę Święto Przemienienia Pańskiego.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Adoracja od godz. 16.00. Spowiedź z racji I piątku od 16.30, o godz. 9.00 udam się do chorych.

 

 1. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 

XVII Niedziela Zwykła

24.07.2022

 

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów, z racji przypadającego jutro wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców. Jak słyszeliśmy w komunikacie w dniach 24-31 lipca 2022 obchodzimy XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. MIVA Polska po raz kolejny zaprasza wszystkich kierowców, członków ich rodzin oraz Przyjaciół misji do udziału w Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Składając dziś ofiarę do puszki wychodząc z Kościoła można wesprzeć swoją ofiarą misje, a konkretnie zakup środków transportu samochodów, motorów, rowerów, kładów, łódek czy motorówek. Również przy poświęceniu samochodów można złożyć swoją ofiarę, która będzie przeznaczona na ten szczytny cel.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek święto św. Jakuba Apostoła,

– we wtorek św. Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny,

– w piątek św. Marty, Marii i Łazarza.

 

 1. We wtorek za tydzień 2 sierpnia odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Niewiast i Dziewcząt połączona z odpustem Porcjunkuli do Sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Uroczysta Suma Odpustowa będzie odprawiona o godz. 11.00, a przewodniczył jej będzie Ks. Abp. Józef Michalik.

 

 1. Trwają zapisy na tradycyjną Pielgrzymkę Zagłębiowską, która wyruszy z Będzina-Syberki 23 sierpnia 2022. Przypominamy, że pielgrzymi będą na nocleg powracali do swoich domów.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Edwarda Kieliś l. 73

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

XVI Niedziela Zwykła

17.07.2022

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość odpustową w naszej parafii. Msze św. odprawiane są w porządku niedzielnym wakacyjnym: o godz. 8.00, 10.30 i o godz. 12.00 – uroczysta suma odpustowa. Uroczystościom odpustowym przewodniczy ks. Rafał Stępniewski – Dyrektor Domu Księży Emerytów św. Józefa w Będzinie.

 

 1. Dzisiaj przypada również III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na remonty i prace przy Kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w czwartek św. Marii Magdaleny,

– w piątek św. Brygidy, zakonnicy – patronki Europy.

 

 1. Za tydzień 24 lipca niedzielę po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów, z racji przypadającego 25 lipca wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Annę Merchel l. 92

i śp. Romana Sówka

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

XV Niedziela Zwykła

10.07.2022

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek święto św. Benedykta, opata – patrona Europy,

– we wtorek św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika,

– w środę św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,

– w piątek św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła,

– w sobotę liturgiczne wspomnienie NMP z Góry Karmel.

 

 1. W środę 13 lipca zapraszamy na godz.17.00 na Mszę św. i III w tym roku Nabożeństwo Fatimskie: odmówimy różaniec fatimski i odśpiewamy pieśń: Z dalekiej Fatimy... Zachęcam do złożenia na kartkach próśb i podziękowań zanoszonych do Pana Boga przez pośrednictwo Fatimskiej Pani w czasie odmawiania różańca.

 

 1. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać uroczystość odpustową w naszej Parafii. Msze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym – wakacyjnym, o godz. 8.00, 10.30 i o godz. 12.00 – uroczysta suma odpustowa. Przewodniczył jej będzie ks. Rafał Stępniewski – Dyrektor Domu Księży Emerytów św. Józefa w Będzinie.

 

 1. Przyszła niedziela to również III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace oraz remonty w Kościele.

 

 1. Za dwa tygodnie 24 lipca w niedzielę po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów, z racji przypadającego na 25 lipca wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Bronisława Pardo l. 69

i śp. Beatę Michalską l. 58

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

XIV Niedziela Zwykła

3.07.2022

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w środę bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy,

– w piątek św. Jana z Dukli, kapłana.

 

 1. Przypominam, że przez całe wakacje Msze św. w niedziele odprawiane będą o godz. 8.00, 10.30 i 12.00, nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. W tygodniu będzie tylko Msza św. wieczorem o godz. 17.00.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Józefa Pietras l. 88,

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

XIII Niedziela Zwykła

26.06.2022

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek św. Ireneusza, biskupa i męczennika,

– w środę przypada Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła, ofiary zebrane na Mszy św. będą przeznaczone na Stolicę Apostolską. W tym dniu swoje imieniny przeżywał będzie Ks. Bp. Piotr Skucha, pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o naszym ks. Biskupie Piotrze, aby dobry Bóg miał Go zawsze w swojej opiece, darzył zdrowiem i potrzebnymi łaskami, a św. patron orędował i wypraszał potrzebne łaski na każdy dzień życia i pasterskiej posługi.

 

 1. Do czwartku 30 czerwca trwa jeszcze miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwa czerwcowe, które są w naszym Kościele po Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcam w tych ostatnich dniach miesiąca czerwca do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach.

 

 1. Od środy w tym tygodniu i w miesiącach wakacyjnych lipcu i sierpniu Msze św. w naszym Kościele w tygodniu będą oprawiane tylko o godz. 17.00, a w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 17.00, będą tylko Msze św. dopołudniowe o godz. 8.00, 10.30 i 12.00.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od 16.30 możliwość spowiedzi, o godz. 9.00 udam się do chorych.

 

 1. W tym tygodniu przypada również I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie. W sobotę przypada również święto św. Tomasza Apostoła.

 

 1. Rozpoczęły się wakacje. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy i odpoczynek, a zwłaszcza dzieciom i młodzieży szkolnej, życzymy aby były one szczęśliwe i udane. Odpoczywajcie, zwiedzajcie ciekawe, piękne miejsca i ludzi. Nie zapominajcie jednak w tym czasie o Panu Bogu, o modlitwie oraz niedzielnej Mszy św.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Barbarę Hyla l. 86

Wieczny odpoczynek…

 

XII Niedziela Zwykła

19.06.2022

  

 1. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace i remonty w Kościele, wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary mówimy Bóg zapłać.

 

 1. Dziękuję jeszcze raz naszym Parafianom, którzy włączyli się w przygotowanie czterech ołtarzy na Boże Ciało, za piękne przygotowanie tych ołtarzy, za złożone ofiary, dziękuję wszystkim biorącym udział w procesji, a szczególnie tym osobom które niosły sztandary, feretrony, figury, dzieciom sypiącym kwiaty, dzieciom komunijnym, ministrantom, Siostrze Organistce i panu Kościelnemu. Dziękuje tym, którzy udekorowali okna mieszkań symbolami religijnymi. Wszystkim zaangażowanym w procesję Bożego Ciała mówię Bóg zapłać.

 

 1. Przez całą oktawę procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Kościoła po Mszy św. o godz. 17.00. Na zakończenie oktawy, w czwartek 23 czerwca, procesja do czterech ołtarzy wokół Kościoła oraz poświęcenie wianków, ziół i kwiatów. O przygotowanie ołtarzy, tak jak co roku, prosimy naszych Parafian, którzy przygotowywali ołtarze na Boże Ciało. Procesja na zakończenie oktawy będzie po Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. W tym tygodniu będziemy wspominać:

– w czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela,

– w piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – w tym dniu nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych,

– w sobotę Niepokalanego Serca NMP.

 

 1. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwa czerwcowe, które są odprawiane w naszym Kościele codziennie w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, a w dzisiejszą niedzielę o 16.30. Zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach.

 

 1. W czwartek 23 czerwca będziemy przeżywać Dzień Ojca, przyjmujemy na Mszę św. zbiorową za żyjących i zmarłych Ojców, która będzie odprawiona w tym dniu o godz. 17.00.

 

 1. W piątek 24 czerwca przypada zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy wszystkich nauczycieli, uczniów i rodziców na Mszę św. dziękczynną za szczęśliwie przeżyty rok szkolny i katechetyczny w piątek o godz. 8.00.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

12.06.2022

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy, kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 

 1. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwa czerwcowe ze śpiewaną litanią, które są odprawiane w naszym Kościele codziennie w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła,

– w poniedziałek przypada 13 dzień miesiąca czerwca, nabożeństwo fatimskie, o godz. 18.00 Msza św., po Mszy św. procesja i różaniec fatimski,

– we wtorek bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika,

– w piątek uroczystość św. Brata Alberta – głównego patrona naszej Diecezji.

 

 1. W czwartek 16 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Prosimy naszych Parafian o włączenie się tak jak w minionych latach w przygotowanie czterech ołtarzy i zachęcamy do licznego udziału w procesji, a szczególnie te osoby które noszą sztandary, feretrony, figury, dzieci sypiące kwiaty, dzieci komunijne. Bardzo gorąco prosimy o udekorowanie okien naszych mieszkań symbolami religijnymi, zwłaszcza eucharystycznymi. Msze św. w tym dniu będą o godz. 8.00, po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo czerwcowe, o godz. 10.00 – Msza św. po której wyruszy procesja z Kościoła, po powrocie do Kościoła zostanie odprawiona około godz. 12.00 ostatnia Msza św. nie będzie wieczornej Msza św. o godz. 17.00. Tegoroczna procesja odbędzie się już tradycyjnie, będzie przechodzić następującą trasą: od kościoła – ul. Szosową – ul. Saturnowską – ul. Baczyńskiego – do kościoła.

  Ołtarze umiejscowione będą:

I. Przy ul. Szosowej, przy bramie wjazdowej na plebanię – przygotowuje Żywy Różaniec,

II. Przy ul. Szosowej blok nr 13-31 – przygotowują Młodzież Bierzmowana i Rodzice,

III. Przy ul. Saturnowskiej 27, przy posesji Państwa Operacz – przygotowują rodzice Dzieci Pierwszokomunijnych,

IV. Przy ul. Baczyńskiego 37 – przygotowują mieszkańcy tego bloku.

 

 1. Przez całą oktawę procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Kościoła po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.30. Na zakończenie oktawy w czwartek 23 czerwca procesja do czterech ołtarzy wokół Kościoła, o których przygotowanie, tak jak co roku, prosimy naszych Parafian.

 

 1. Niedziela za tydzień 19 czerwca to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace prowadzone i planowane w Parafii i Kościele.

 

 1. W czwartek za dwa tygodnie 23 czerwca będziemy przeżywać Dzień Ojca, przyjmujemy na Mszę św. zbiorową za żyjących i zmarłych Ojców, która będzie odprawiona w tym dniu o godz. 17.00.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

Śp. Barbarę Kaczmarczyk l. 87

Wieczny odpoczynek…

 

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

5.06.2022

 

 1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła,

– w środę św. Jadwigi Królowej,

– w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

– w sobotę św. Barnaby, Apostoła.

 

 1. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwa czerwcowe ze śpiewaną litanią, które są odprawiane w naszym Kościele codziennie w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.40. Zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach.

 

 1. W niedzielę za tydzień przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy, kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 

 1. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, którą będziemy przeżywać w czwartek 16 czerwca. Tegoroczna procesja odbędzie się już tradycyjnie, będzie przechodzić następującą trasą: od kościoła – ul. Szosową – ul. Saturnowską – ul. Baczyńskiego – do kościoła.

Ołtarze umiejscowione będą:

 1. Przy ul. Szosowej, przy bramie wjazdowej na plebanie – przygotowuje Żywy Różaniec.
 2. Przy ul. Szosowej blok nr 13-31 – przygotowują Młodzież Bierzmowana i Rodzice.
 3. Przy ul. Saturnowskiej 27 przy posesji Państwa Operacz – przygotowują rodzice Dzieci Pierwszokomunijnych.
 4. Przy ul. Baczyńskiego 37 – przygotowują mieszkańcy tego bloku.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Zbigniewa Tatara l. 67

i śp. Mariana Kocel l. 88

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Wniebowstąpienie Pańskie

29.05.2022

 

 1. Wczoraj w sobotę czterech kleryków naszego seminarium przyjęło świecenia diakonatu, a w najbliższą sobotę trzech diakonów naszego seminarium przyjmie święcenia kapłańskie – módlmy się w ich intencji.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek święto Nawiedzenia NMP,

– w środę św. Justyna, męczennika,

– w piątek św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników,

 

 1. Do wtorku odprawiamy nabożeństwa majowe, a środę rozpoczyna się miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwa czerwcowe ze śpiewaną litanią, które będą odprawiane w naszym Kościele w tygodniu codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.40. Zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od 16.30 możliwość spowiedzi, o godz. 9.00 udam się do chorych.

 

 1. W tym tygodniu przypada również I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 połączone z nabożeństwem czerwcowym, nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie. Również w sobotę o godz. 16.00 wyruszy z naszej Parafii Procesja Różańcowa do Parafii Św. Archaniołów w Czeladzi.

 

 1. Intencje na nadchodzący ...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Czesława Kaszyckiego l. 68

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

VI Niedziela Wielkanocna

22.05.2022

 

 1. Dzisiaj 22 maja o godz. 10.30 będzie rocznica I Komunii św. dla dzieci z klas IV Szkoły Podstawowej, a o godz. 12.00 zapraszamy wszystkich na Mszę św. z racji 25 rocznicy święceń kapłańskich naszego ks. Proboszcza – ks. Karola Banasika, przewodniczył jej będzie J. E. Ks. Bp. Piotr Skucha.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek NMP Wspomożycielki Wiernych,

– w czwartek św. Filipa Neri, prezbitera.

 

 1. W czwartek 26 maja przypada Dzień Matki. Pamiętajmy o wszystkich naszych kochanych Mamach szczególnie w naszych modlitwach. Przyjmujemy na Msze św. zbiorową za żyjące i zmarłe Mamy, która będzie odprawiona w tym dniu o godz. 17.00.

 

 1. W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

 1. Przeżywamy piękny miesiąc maj poświęcony Matce Bożej i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, nabożeństwa majowe ze śpiewaną litanią loretańską. Nabożeństwa majowe są odprawiane w naszym Kościele w tygodniu codziennie po Mszy św. o godz. 17.00 a w niedzielę o godz. 16.30.

 

 1. Intencje na nadchodzący...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Danielę Stelmach l. 91

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

V Niedziela Wielkanocna

15.05.2022

 

 1. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, „niedziela kopertowa”, na prace remontowe i inwestycje w parafii. Za złożone ofiary wszystkim ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać.

 

 1. Również w dzisiejszą niedzielę 15 maja dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej przystępują do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 10.00 – prosimy wszystkich, którzy co niedzielę uczestniczą w Mszach św. o godz. 10.30, aby przez najbliższe 2 niedziele 15 i 22 maja przyszli na Msze św. o innej godzinie, albowiem w niedzielę 22 maja o godz. 10.30 będzie rocznica I Komunii św. dla dzieci z klas IV Szkoły Podstawowej. Spowiedź przystępujących do Sakramentu Bierzmowania i dzieci przeżywających rocznicę I Komunii św., rodziców i rodziny odbędzie się w środę 18 maja o godz. 19.00.

 

 1. W tym tygodniu w poniedziałek przypada święto św. Andrzeja Boboli prezbitera i męczennika, patrona Polski.

 

 1. W czwartek 19 maja w naszej parafii odbędzie się peregrynacja krzyża, który Jan Paweł II trzymał w Wielki Piątek podczas drogi krzyżowej w swojej prywatnej kaplicy tydzień przed swoją śmiercią. Ten krzyż będzie gościł w naszej parafii przez dobę. Na przywitanie „krzyża papieskiego” w naszej parafii przybędzie do nas ks. bp. Piotr i o godzinie 17.00 udzieli młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Program peregrynacji jest podany w gablotach ogłoszeniowych i na stronie internetowej naszej Parafii.

 

 1. W niedzielę za tydzień 22 maja na godz. 12.00 zapraszamy wszystkich na Mszę św. z racji 25 rocznicy święceń kapłańskich naszego ks. Proboszcza – ks. Karola Banasika, przewodniczył jej będzie J. E. Ks. Bp. Piotr Skucha.

 

 1. W czwartek 26 maja przypada Dzień Matki. Pamiętajmy o wszystkich naszych kochanych Mamach, szczególnie w naszych modlitwach. Przyjmujemy na Msze św. zbiorową za żyjące i zmarłe Mamy, która będzie odprawiona w tym dniu o godz. 17.00.

 

 1. Trwa miesiąc Maj poświęcony Matce Bożej, w którym odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, nabożeństwa majowe ze śpiewaną litanią loretańską, będą odprawiane w naszym Kościele w tygodniu codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.30, zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach majowych.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

IV Niedziela Wielkanocna

8.05.2022

 

 1. Dzisiejszą niedzielą – „Niedzielą Dobrego Pasterza” – rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski,

– w piątek wspomnienie NMP Fatimskiej – rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie, po Mszy św. o godz. 18.00 procesja i różaniec fatimski,

– w sobotę święto św. Macieja Apostoła.

 

 1. Nabożeństwa majowe są odprawiane w naszym Kościele w tygodniu codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedziele o godz. 16.30.

 

 1. Przyszła niedziela 15 maja to III niedziela miesiąca – „niedziela kopertowa” – na prace i inwestycje w Kościele.

 

 1. Również w przyszłą niedzielę 15 maja dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej przystąpią do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 10.00 – prosimy wszystkich, którzy co niedzielę uczestniczą w Mszy św. o godz. 10.30, aby przez najbliższe 2 niedziele – 15 i 22 maja – przyszli na Mszę św. o innej godzinie, albowiem w niedzielę 22 maja o godz. 10.30 będzie rocznica I Komunii św. dla dzieci z klas IV Szkoły Podstawowej. Spowiedź dzieci przystępujących do I Komunii św., rodziców i rodziny w piątek 13 maja o godz. 16.00.

 

 1. W czwartek 19 maja w naszej parafii odbędzie się peregrynacja krzyża, który Jan Paweł II trzymał w Wielki Piątek podczas drogi krzyżowej w swojej prywatnej kaplicy tydzień przed swoją śmiercią. Ten krzyż będzie gościł w naszej parafii przez dobę. Na przywitanie „krzyża papieskiego” w naszej Parafii przybędzie do nas ks. bp. Piotr i o godzinie 17.00 udzieli młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Szczegółowy program peregrynacji podamy w niedzielę za tydzień.

 

 1. W niedzielę 22 maja na godz. 12.00 zapraszamy wszystkich na Mszę św. z racji 25 rocznicy święceń kapłańskich naszego ks. Proboszcza – ks. Karola Banasika, przewodniczył jej będzie J. E. Ks. Bp. Piotr Skucha.

 

 1. W czwartek 26 maja przypada Dzień Matki. Przyjmujemy na Mszę św. zbiorową za żyjące i zmarłe Mamy, która będzie odprawiona w tym dniu o godz. 17.00.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Jana Podgórni l. 65,

śp. Wandę Wawro l. 80,

śp. Ellę Wróblewską l. 89,

śp. Henrykę Wołodkiewicz l. 69

i śp. Henrykę Pawlikowską l. 81

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

1.05.2022

III Niedziela Wielkanocna

 

 1. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną. Po południu o godz. 16.30 zapraszamy na pierwsze nabożeństwo majowe.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Antoniego, biskupa i doktora Kościoła,

– we wtorek 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski – Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. w tym dniu w naszym Kościele będą odprawiane w porządku niedzielnym. O godz. 16.30 nabożeństwo majowe,

– w środę św. Floriana, męczennika,

– w piątek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od 16.30 możliwość spowiedzi, o godz. 9.00 udam się do chorych.

 

 1. Sobota w tym tygodniu to I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 połączone z nabożeństwem majowym nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie. Również w sobotę 7 maja o godz. 16.00 wyruszy procesja Różańcowa z Parafii Matki Bożej Bolesnej z Czeladzi-Piasków do naszej Parafii.

 

 1. Rozpoczynamy dzisiaj miesiąc maj poświęcony Matce Bożej, w którym odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa majowe ze śpiewaną litanią loretańską będą odprawiane w naszym Kościele w tygodniu codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.30, zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach majowych.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Andrzeja Bilnika l. 73

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

II Niedziela Wielkanocna

24.04.2022

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Na godz. 15.00 – godzinę miłosierdzia – zapraszam wszystkich naszych parafian do kościoła na odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia.

 

 1. Dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia Bożego przynosimy do Kościoła skarbonki Caritasu z wielkopostną jałmużną.

 

 1. Również w dzisiejszą niedzielę przeżywamy w naszej Parafii Niedzielę Seminaryjną, gościmy w Parafii przedstawiciela naszego Seminarium Duchownego i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, ofiary składane na tacę są przeznaczone na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek święto św. Marka Ewangelisty,

– we wtorek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika głównego patrona Polski,

– w piątek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

Zmartwychwstanie Pańskie

17.04.2022

 

 1. Dziś niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:

– naszym Parafianom, jak również Gościom, życzę radosnych Świąt Wielkanocnych. Niech jednym z najważniejszych spotkań tych dni będzie spotkanie ze Zmartwychwstałym Chrystusem w Jego Słowie i w Eucharystii. Wszystkim życzę codziennego doświadczania w życiu obecności Zmartwychwstałego Pana;

– dziś nie ma Mszy św. o godz. 8.00; pozostałe Msze św. odprawiane są w porządku niedzielnym.

 

 1. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym; ofiary składane na tacę będą przeznaczone na uczelnie katolickie.

 

 1. Składam serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom ofiar pieniężnych na kwiaty do Ciemnicy i Grobu, jak również za przygotowanie Ciemnicy i Grobu. Dziękuję Żywemu Różańcowi za czuwanie przy Ciemnicy i Grobie. Dziękuję wszystkim którzy włączyli się w przygotowanie Liturgii Triduum Paschalnego. Wszystkim za wszelką pomoc i dobro – mówię „Bóg zapłać”.

 

 1. W piątek z racji na uroczyste obchody Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje post.

 

 1. W niedzielę za tydzień przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Na godz. 15.00 – godzinę miłosierdzia – zapraszam wszystkich naszych parafian do kościoła na odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia. W tę niedzielę – Niedzielę Miłosierdzia Bożego – przynosimy do Kościoła skarbonki Caritasu z wielkopostną jałmużną. Również w tę niedzielę będziemy przeżywać w naszej Parafii Niedzielę Seminaryjną, będziemy gościć w Parafii przedstawiciela naszego Seminarium Duchownego i modlić się o powołania kapłańskie i zakonne, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Ireneusza Sybilla l. 69,

śp. Józefa Hajduga l. 73

i śp. Waldemara Socha l. 61

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Niedziela Palmowa

10.04.2021

 

 1. Dzisiaj Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy dla dokonania paschalnego Misterium tj. Meki, Śmierci i Zmartwychwstania. Poświęcenie palm na każdej Mszy św., a na Mszy św. o godz. 12.00 procesja z palmami wokół Kościoła. Po Mszy św. o godz. 10.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

 1. Również w dzisiejszą niedzielę szkoła we współpracy z naszą parafią organizuje kiermasz świąteczny, podczas którego zakupić można ozdoby, stroiki oraz ciasta wielkanocne wykonane przez pracowników szkoły. Dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na potrzeby naszej szkoły.

 

 1. Przeżyliśmy święte dni rekolekcji, za co dziękujemy Bogu. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby rekolekcji i za udział w tych rekolekcjach. Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim dzieciom i młodzieży za udział w rekolekcjach. Dyrekcji i nauczycielom dziękuje za wszelką pomoc w przeprowadzeniu tych rekolekcji.

 

 1. Najbliższy czwartek to Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy, która symbolizuje Ogród Oliwny. Adoracja w Wielki Czwartek będzie trwać do godz. 21.00.

 

 1. Wielki Piątek – pamiątka śmierci Pana Jezusa. O godz. 17.30 będzie odprawiona Droga Krzyżowa. Początek nabożeństwa wieczornego o godz. 18.00 – będzie czytanie Opisu Męki Pańskiej czyli Pasji następnie adoracja Krzyża św. – ofiary składane podczas adoracji Krzyża przy adorowanym Krzyżu przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pana Jezusa w Jerozolimie, następnie Komunia św. i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Adoracja w Wielki Piątek będzie od rana od godz. 9.00 do 21.00. Zachęcamy i prosimy o adoracje przy Ciemnicy i Grobie wszystkich naszych parafian w ciągu całego dnia, a szczególnie Żywy Różaniec, członkinie proszę po Mszy św. o wpisanie się na listę dyżurów.

 

 1. Wielka Sobota – dzień czuwania przy Grobie Pana Jezusa i rozważanie Jego Męki i Śmierci, możliwość adoracji od godz. 10.00. Początek nabożeństwa o godz. 18.00. poświęcenie ognia, procesja do Kościoła ze świecami, następnie poświęcenie wody chrzcielnej i Msza św. Adoracja Grobu Pana Jezusa do godz. 18.00. Poświęcenie pokarmów od godz. 10.00 do 14.00 co godzinę (10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00) Ostatnie poświęcenie o godz. 17.30. Ofiary składane przy poświęceniu pokarmów będą przeznaczone na osoby chore, biedne i potrzebujące naszego wsparcia.

 

 1. W Wielkim Tygodniu należy powstrzymać się od spożywania alkoholu, a więcej czasu poświęcić na udział w pięknych nabożeństwach i adoracji.

 

 1. Następna niedziela to – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja o godz. 6.00, nie będzie Mszy o godz. 8.00, dalszy porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Proszę o zaangażowanie się w przygotowanie procesji, sztandarów i feretronów. Również przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace w Parafii.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień ....

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Ireneusza Ramosa l. 57

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

V Niedziela Wielkiego Postu

3.04.2022

 

 1. Od dzisiejszej niedzieli przeżywamy rekolekcje wielkopostne. Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej. Ofiary składane w poniedziałek i we wtorek na tacę będą przeznaczone na potrzeby rekolekcji.

 

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 17.30. Zapraszamy również na nabożeństwo Gorzkich Żali, w dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00, a za tydzień 10 kwietnia po Mszy św. o godz. 10.30.

 

 1. W niedzielę za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie palm. Na Mszy św. o godz. 12.00 procesja z palmami wokół Kościoła.

 

 1. Również w najbliższą niedzielę 10 kwietnia szkoła we współpracy z naszą parafią organizuje kiermasz świąteczny, podczas którego zakupić będzie można ozdoby, stroiki oraz ciasta wielkanocne wykonane przez pracowników szkoły. Dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na potrzeby naszej szkoły.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Michalinę Sułkowicz l. 87

i śp. Helenę Wołodkiewicz l. 89

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

IV Niedziela Wielkiego Postu

27.03.2022

 

 1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu, po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo Gorzkie Żale. Wychodząc z kościoła zbieramy dziś ofiary do puszki na kwiaty do Grobu Bożego i Ciemnicy.

 

 1. Również w dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z rodzicami młodzieży z klas VIII Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

 

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach, w przyszłą niedzielę nabożeństwo będzie po Mszy św. o godz. 8.00. (na Mszy św. będzie wygłoszona nauka rekolekcyjna, a po Mszy św. odśpiewamy same Gorzkie Żale już bez kazania pasyjnego).

 

 1. W przyszłą niedzielę 3 kwietnia rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, potrwają do wtorku 5 kwietnia. W niedzielę Msze św. rekolekcyjne będą odprawiane jak w każdą niedzielę, a w poniedziałek i we wtorek o godz. 8.00 i 17.00. Poniedziałek 4 kwietnia będzie dniem spowiedzi św. pół godziny przed Mszami, będą posługiwali księża z dekanatu. Rekolekcje dzieci będą trwały od poniedziałku 4 kwietnia do środy 6 kwietnia. Dzieci będą normalnie miały według planu lekcje w szkole, a tylko na 3 godzinie lekcyjnej o 9.50 do Kościoła przyjdą dzieci z klas od I do IV, a na 4 godzinie lekcyjnej o 10.45 – dzieci z klas od V do VIII. Rekolekcjom przewodniczył będzie ks. Jacek Konieczny – kapelan Szpitala Górniczego im. św. Barbary w Sosnowcu. Plan Rekolekcji jest podany na stronie internetowej Parafii i w tablicach ogłoszeniowych przed Kościołem.

 

 1. Rekolekcje wielkopostne dla związków niesakramentalnych odbędą się w dniach od 1 do 3 kwietnia w Czeladzi w Kaplicy Diecezjalnego Domu Szilo ul. Legionów 2, prowadził je będzie ks. Paweł Nowak szczegóły są podanie na plakacie w gablocie ogłoszeniowej przed Kościołem.

 

 1. Piątek w tym tygodniu to I piątek miesiąca, około godz. 9.00 udam się do chorych, będą to już odwiedziny chorych z racji Świąt Wielkanocnych. Prosimy o zgłoszenia. Możliwość adoracji od godz. 16.00 i spowiedzi od godz. 16.30.

 

 1. Sobota w tym tygodniu to I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. W poniedziałek 28 marca przypada 13 rocznica święceń księdza biskupa Grzegorza Kaszaka. Módlmy się, aby dobry Bóg darzył naszego Pasterza obficie swoim błogosławieństwem, a święci patronowie Albert i Rafał nieustannie wypraszali potrzebne łaski.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Alfredę Paczyńską l. 91,

śp. Artura Trela l. 84

i śp. Barbarę Musiał l. 85

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

III Niedziela Wielkiego Postu

20.03.2022

 

 1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu, po Mszy św. o godz. 12.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

 

 1. Dzisiejsza niedziela, to trzecia niedziela miesiąca – niedziela kopertowa – na prace i inwestycje przy kościele. Za złożone ofiary mówimy – Bóg zapłać.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z rodzicami dzieci z klas III Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do I Komunii św.

 

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach w niedzielę, za tydzień 27 marca będzie po Mszy św. o godz. 17.00.

 

 1. W piątek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. W sobotę 26 marca o godz. 17.00 będziemy gościć w naszej Parafii Ks. Abp. Mieczysława Mokrzyckiego, Metropolitę Lwowa na Ukrainie, byłego sekretarza św. Jana Pawła II, który przywiezie i uroczyście wprowadzi do naszej świątyni relikwie św. Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej uroczystości. Ofiary składane na Mszy św. w tym dniu przekażemy Ks. Abp. jako wsparcie dla Ukrainy – dla ofiar trwającej tam wojny zwłaszcza dla miasta Lwowa.

 

 1. Za tydzień w niedzielę 27 marca po Mszach św. będziemy zbierać ofiary do puszki na kwiaty do Grobu Bożego i Ciemnicy. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z rodzicami młodzieży z klas VIII Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

 

 1. W niedzielę za dwa tygodnie 3 kwietnia rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, potrwają do wtorku 5 kwietnia. W niedziele Msze św. rekolekcyjne będą odprawiane jak w każdą niedzielę, a w poniedziałek i we wtorek o godz. 8.00 i 17.00. Poniedziałek 4 kwietnia będzie dniem spowiedzi św. pól godziny przed Mszami, będą posługiwali księża z dekanatu. Rekolekcje dzieci będą trwały od poniedziałku 4 kwietnia do środy 6 kwietnia. Dzieci będą normalnie miały według planu lekcje w szkole, a tylko na 3 godzinie lekcyjnej o 9.50 do Kościoła przyjdą dzieci z klas od I do IV, a na 4 godzinie lekcyjnej o 10.45 dzieci z klas od V do VIII. Rekolekcjom przewodniczył będzie ks. Jacek Konieczny – kapelan Szpitala Górniczego im. św. Barbary w Sosnowcu.

 

 1. Razem z Caritas Polska zapraszamy do udziału w akcji „Paczka dla Ukrainy”. Przynieś karton wypełniony produktami żywnościowymi, produktami dla dzieci oraz artykułami chemicznymi i kosmetycznymi. Ważne, aby paczka została przygotowana według szczegółowych instrukcji dostępnych na stronie www.caritas.pl/paczkadlaukrainy. Znajduje się tam szczegółowy opis produktów, wymiary i waga kartonu. Tak przygotowane paczki zostaną wysłane za pośrednictwem Caritas do rodzin na Ukrainie. Jedna paczka zapewni kilkuosobowej rodzinie produkty na około tydzień.

 

 1. Jeśli ktoś nie chce robić konkretnej paczki według listy, a chce wesprzeć dotkniętych wojną mieszkańców Ukrainy jakimiś produktami długoterminowymi spożywczymi, żywnościowymi, kosmetycznymi czy chemicznymi, nawet pojedynczymi produktami, może przynieść je do kościoła do Niedzieli Palmowej i złożyć do wystawionego pod obrazem Jezusa Miłosiernego kosza w ramach wielkopostnej jałmużny, a my te produkty przekażemy na Ukrainę za pośrednictwem Caritas.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień ...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Zofię Gawron l. 76

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

II Niedziela Wielkiego Postu

13.03.2022

 

 1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu, po Mszy św. o godz. 10.30, około godz. 11.00, zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na Kościoły Misyjne.

 

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30, a za tydzień w niedzielę 20 marca będą po Mszy św. o godz. 12.00.

 

 1. W sobotę 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP i Patrona Kościoła.

 

 1. Przyszła niedziela 20 marca, to trzecia niedziela miesiąca – niedziela kopertowa – na prace i inwestycje przy kościele.

 

 1. Również w przyszłą niedziele po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z rodzicami dzieci z klas III Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do I Komunii św.

 

 1. Intencje Mszalne…

 

 

I Niedziela Wielkiego Postu

6.03.2022

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Za tydzień Gorzkie Żale połączone z Mszą św. o godz.10.30, czyli około godz. 11.00.

 

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach w niedziele. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

 

 1. W niedzielę za tydzień, w II Niedzielę Wielkiego Postu, przed kościołem zbierane będą ofiary do puszek na Misje święte.

 

 1. Ks. Bp Ordynariusz zachęca nas, aby rozpoczęty okres czterdziestu dni Wielkiego Postu był, w każdej wspólnocie parafialnej naszej diecezji, czasem modlitwy i pokuty w intencji nowych powołań kapłańskich do naszego diecezjalnego seminarium oraz o pokój na Ukrainie.

 

 1. W czasie Wielkiego Postu mamy możliwość zaangażowania się w akcję organizowaną przez Caritas Skarbonka Wielkopostna „Dar Juniora dla Seniora”. W zakrystii możemy jeszcze zabrać skarbonkę, która zostanie przeznaczona na cele Caritas w diecezji związane z leczeniem osób starszych. Przyniesiemy ją do Kościoła w niedzielę Miłosierdzia Bożego, tydzień po Świętach Wielkanocnych.

 

 1. Składam serdeczne podziękowania i mówię Bóg zapłać wszystkim, którzy otworzyli swoje serce i wsparli swoją ofiarą uchodźców wojennych z Ukrainy w ubiegłą niedziele i w środę popielcową – zebraliśmy kwotę 4010 zł i przekazaliśmy ją diecezjalnej Caritas.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Józefa Dobosz l. 82

i śp. Elżbietę Mendrys l. 52

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

VIII Niedziela Zwykła

27.02.2022

 

 1. W dzisiejszą niedzielę, oraz w Środę Popielcową, po każdej Mszy Świętej we wszystkich kościołach w Polsce, a więc i w naszej parafii, odbywa się zbiórka ofiar do puszek, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.

 

 1. Środa w tym tygodniu to Środa Popielcowa, którą rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W tym dniu Msze św. będą odprawiane o godz. 9.00, 17.00 i 18.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa lekkie). Zapraszamy także do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki i Gorzkich Żalach w niedziele.

 

 1. Piątek w tym tygodniu to I piątek miesiąca, około godz. 9.00 udam się do chorych, możliwość adoracji od godz. 16.00 i spowiedzi od godz. 16.30. Również w ten piątek I Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30, na które szczególnie zapraszamy dzieci z klas III SP – w ramach przygotowania do I Komunii św. – i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. W piątek przypada święto św. Kazimierza, królewicza.

 

 1. Sobota w tym tygodniu to I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. W niedzielę za tydzień o godz. 8.00 zapraszamy na połączone z Mszą św. nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W okresie Wielkiego Postu będą odprawiane Gorzkie Żale w każdą niedzielę na innej Mszy św., aby każdy przynajmniej raz mógł uczestniczyć w tym pięknym wielkopostnym nabożeństwie:
  6 marca I Niedziela Wielkiego Postu – 8.00,
  13 marca II Niedziela Wielkiego Postu – 10.30,
  20 marca III Niedziela Wielkiego Postu – 12.00,
  27 marca IV Niedziela Wielkiego Postu – 17.00,
  3 kwietnia V Niedziela Wielkiego Postu – 8.00
  i 10 kwietnia Niedziela Wielkiego Postu – 10.30)

 

 1. „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Łk 10, 2). Słowa, które Jezus skierował do apostołów, świadczą o tym, że Dobry Pasterz zawsze troszczy się o swoje owce. Robi wszystko, aby „miały życie i miały je w obfitości” (J 10, 10). Jednocześnie zachęca nas do nieustannej prośby o tych, którzy będą kontynuować Jego misję, aby Ewangelia była głoszona ludziom wszystkich czasów. Zbliżający się okres czterdziestu dni Wielkiego Postu niech będzie, w każdej wspólnocie parafialnej naszej diecezji, czasem modlitwy i pokuty w intencji nowych powołań kapłańskich do diecezjalnego seminarium, pod hasłem: „Razem szturmujemy niebo Wielki Post 2022”. Prosimy kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich parafian o włączenie się w to dzieło. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa, patrona seminarium, w intencji nowych powołań dla naszej diecezji. Zachęcamy do wpisania już dzisiaj swojego imienia i nazwiska oraz wybranej daty na przygotowanej liście, którą Ksiądz Proboszcz w Wielki Czwartek złoży w duchowym darze od parafii w sosnowieckiej katedrze.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień ...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Elżbietę Sybilla l. 68

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

VII Niedziela Zwykła

20.02.2022

 

 1. Dzisiaj przeżywany VII Niedzielę Zwykłą w roku liturgicznym.

 

 1. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace w Kościele – za złożone dzisiaj ofiary mówimy wszystkim Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek święto Katedry św. Piotra Apostoła,

– w środę św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

 

 1. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 im. Jana III Sobieskiego w Sosnowcu-Milowicach informuje, iż rekrutacja dla uczniów do klasy pierwszej będzie trwała od 1 do 18 marca 2022 r. Składanie wniosków przez rodziców lub opiekunów prawnych możliwe będzie przez elektroniczny serwis rekrutacyjny umieszczony na stronie internetowej szkoły, który będzie aktywny od dnia 1 marca 2022r. Więcej szczegółów znajduje się na plakacie wywieszonym w gablocie oraz ulotkach informacyjnych, które można pobrać przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień ...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Franciszka Massalskiego l. 82

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

VI Niedziela Zwykła

13.02.2022

 

 1. W dzisiejszą niedzielę z racji dnia św. Walentego można po Mszach św. nabyć specjalnie wypiekane serduszka i ofiarować kochanej osobie. Dochód ze sprzedaży tych serduszek będzie przeznaczony na potrzeby ministrantów.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek święto św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa – patronów Europy.

 

 1. 15 lutego, we wtorek, przypada 35 rocznica święceń biskupich J.E. ks. bpa Piotra Skuchy. Módlmy się, aby dobry Bóg darzył obficie Jubilata swoim błogosławieństwem, a Święty Patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski.

 

 1. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prowadzone i planowane prace w Kościele.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Henryka Mystek l. 89

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

V Niedziela Zwykła

6.02.2022

 

 1. Przeżywamy dzisiaj V Niedzielę Zwykłą.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy

– w czwartek św. Scholastyki, dziewicy,

– w piątek wspomnienie NMP z Lourdes, Światowy Dzień Chorego.

 

 1. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w środę pomogli przy rozebraniu świątecznej dekoracji Kościoła.

 

 1. W przyszłą niedzielę 13 lutego z racji dnia św. Walentego będzie można po Mszach św. nabyć specjalnie wypiekane serduszka i ofiarować kochanej osobie. Dochód ze sprzedaży tych serduszek będzie przeznaczony na potrzeby ministrantów.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Eleonorę Tabak l. 77

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

IV Niedziela Zwykła

30.01.2022

 

 1. Przeżywamy dzisiaj IV Niedzielę Zwykłą.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w środę 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w tym dniu będą odprawione o godz. 9.00 rano i 17.00 wieczorem. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic – bardzo prosimy o zabezpieczenie gromnic, aby woskiem nie polać ławek i posadzki. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Modlitwą w tym dniu otaczamy wszystkie osoby, które żyją konsekracją zakonną. Ofiary składane do puszek po Mszach św. są przeznaczone na wsparcie zakonów klauzurowych. Kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd.

– w sobotę św. Agaty dziewicy i męczennicy

 

 1. Piątek w tym tygodniu to I piątek miesiąca, około godz. 9.00 udam się do chorych, możliwość adoracji od godz. 16.00 i spowiedzi od godz. 16.30.

 

 1. Sobota w tym tygodniu to I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Halinę Bochenek-Mąka l. 66

i śp. Andrzeja Bochenek l. 71

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

III Niedziela Zwykła

23.01.2022

 

 1. Przeżywamy III Niedzielę Zwykłą.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy

– w poniedziałek św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła,

– we wtorek święto Nawrócenia Św. Pawła Ap.,

– w środę świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów,

– w piątek św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

Śp. Cecylię Nurkowską-Patoła l. 77

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

 

II Niedziela Zwykła

16.01.2022

 

 1. Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Zwykłą. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na inwestycje w Kościele, za złożone ofiary mówię wszystkim Bóg zapłać.

 

 1. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za złożone w ostatnim czasie, a zwłaszcza w tym tygodniu, na Mszach z racji Kolędy i w czasie wizyt Kolędowych ofiar na Kościół i na Kolędę, i mówię staropolskie Bóg zapłać.

 

 1. W piątek 21 stycznia przypada dzień babci, a w sobotę 22 stycznia – dzień dziadka. Pamiętajmy o nich w swoich modlitwach. Żyjącym niech Pan Bóg błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami, a zmarłych niech obdarzy życiem wiecznym. Przyjmujemy na Msze św. zbiorowe za żyjących i zmarłych: w piątek o godz. 17.00 za żyjące i zmarłe babcie, a w sobotę o godz. 17.00 za żyjących i zmarłych dziadków.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Antoniego, opata,

– w środę św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa,

– w piątek św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

 

 1. W czwartek w tym tygodniu, 20 stycznia o godz. 18.00, odbędzie się w naszej Parafii – podobnie jak dwa lata temu – Nabożeństwo Ekumeniczne. Przedstawiciele różnych wyznań zgromadzą się w naszym kościele na wspólna modlitwę. Przewodniczył tym modlitwom będzie ks. bp. Grzegorz Kaszak. Już dziś na tę modlitwę o jedność chrześcijan wszystkich serdecznie zapraszamy.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Mariana Bubaka l. 78

i śp. Zofię Pławińską l. 92

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Niedziela Chrztu Pańskiego

9.01.2022

 

 1. Dzisiaj przeżywamy święto Chrztu Pańskiego, które jest przypomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie i zapowiedzią sakramentu chrztu świętego. Dzisiejsza niedziela kończy okres Bożego Narodzenia.

 

 1. W piątek 21 stycznia przypada dzień babci, a w sobotę 21 stycznia dzień dziadka. Przyjmujemy na Msze św. zbiorowe za żyjących i zmarłych: w piątek 21 stycznia o godz. 17.00 za żyjące i zmarłe babcie, a w sobotę 22 stycznia o godz. 17.00 za żyjących i zmarłych dziadków.

 

 1. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, składamy ofiary na prace przy kościele.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

 1. Kolęda…

 

 1. W czwartek 20 stycznia o godz. 18.00, za dwa tygodnie, odbędzie się w naszej Parafii – podobnie jak dwa lata temu – Nabożeństwo ekumeniczne. Przedstawiciele różnych wyznań zgromadzą się w naszym kościele na wspólna modlitwę. Przewodniczył tym modlitwom będzie ks. bp. Grzegorz Kaszak. Już dziś na tę modlitwę wszystkich serdecznie zapraszamy.

 

 1. W tym tygodniu z naszej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Ryszarda Kąkol l. 81;

śp. Grażynę Chmiel l. 75

i śp. Zygmunta Wasilewskiego l. 82

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

2.01.2022

 

 1. W czwartek 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła, kredy i złota. Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na Fundusz Misyjny.

 

 1. W piątek w tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, o godz. 9.00 udam się do chorych, od godz. 16.00 adoracja, od 16.30 możliwość spowiedzi św.

 

 1. W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego, kończy się okres Bożego Narodzenia.

 

 1. Ogłoszenie o kolędzie…

 

 1. W piątek 21 stycznia przypada dzień babci, a w sobotę 22 stycznia dzień dziadka. Przyjmujemy na Msze św. zbiorowe za żyjących i zmarłych: w piątek o godz. 17.00 za żyjące i zmarłe babcie, a w sobotę o godz. 17.00 za żyjących i zmarłych dziadków.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Jacka Kubasika l. 57,

śp. Władysława Sowa l. 85,

śp. Bogusławę Bąk l. 90

i śp. Irenę Pabiś l. 76

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… 

menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia M.B. Szkaplerznej w Sosnowcu-Milowicach, siedziba: Sosnowiec, Baczyńskiego 27.