Narodowe Święto Niepodległości - Milowice

W dniu 9. listopada 2022 r. w Sosnowcu-Milowicach obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Jak co roku w przeddzień głównych uroczystości niepodległościowych lokalne władze z Prezydentem Sosnowca p. Arkadiuszem Chęcińskim na czele, posłem Mateuszem Bochenkiem, radnymi Sosnowca, JE ks. bp. Grzegorzem Kaszakiem, służbami mundurowymi, kombatantami, orkiestrą sosnowiecką, przedstawicielami sosnowieckich szkół oraz wiernymi, zgromadzili się by uczcić 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

Na początku modlono się na uroczystej Mszy św. za Ojczyznę pod przewodnictwem Księdza Biskupa. Mocny akcent został położony na naszą "Ojcowiznę" - naszą Ojczyznę. Przywołano postać św. Jana Pawła II, wielkiego patrioty oraz bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego, który mówił, że umrzeć za Ojczyznę to wielki honor, ale częstokroć trudniej jest żyć na co dzień mając na uwadze dobro Polski.

 

Po Eucharystii wszyscy udali się pod kurhan milowicki, by uczcić lokalnych bohaterów, którzy w historii Ojczyzny oddali za nią wolność, a często również i życie.

 

menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia M.B. Szkaplerznej w Sosnowcu-Milowicach, siedziba: Sosnowiec, Baczyńskiego 27.