Ogłoszenia duszpasterskie

XIX Niedziela Zwykła

7.08.2022

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Sosnowcu,

– we wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy,

– w środę św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,

– w czwartek św. Klary, dziewicy.

 

 1. W sobotę 13 sierpnia zapraszam na godz.17.00 na Msze św. i Nabożeństwo Fatimskie i różaniec fatimski. Zachęcam do złożenia na kartkach próśb i podziękowań zanoszonych do Pana Boga przez pośrednictwo Fatimskiej Pani w czasie odmawiania różańca.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Tomasza Gajosa l. 38

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

XVIII Niedziela Zwykła

31.07.2022

 

 1. Jutro w poniedziałek rozpoczynamy miesiąc sierpień. Na jego progu zachęcamy do abstynencji i trzeźwości.

 

 1. We wtorek 2 sierpnia odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Niewiast i Dziewcząt połączona z odpustem Porcjunkuli do Sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Uroczysta Suma Odpustowa będzie odprawiona o godz. 11.00, a przewodniczył jej będzie Ks. Abp. Józef Michalik.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła,

– w czwartek św. Jana Marii Wianeya, kapłana,

– w sobotę Święto Przemienienia Pańskiego.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Adoracja od godz. 16.00. Spowiedź z racji I piątku od 16.30, o godz. 9.00 udam się do chorych.

 

 1. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 

XVII Niedziela Zwykła

24.07.2022

 

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów, z racji przypadającego jutro wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców. Jak słyszeliśmy w komunikacie w dniach 24-31 lipca 2022 obchodzimy XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. MIVA Polska po raz kolejny zaprasza wszystkich kierowców, członków ich rodzin oraz Przyjaciół misji do udziału w Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Składając dziś ofiarę do puszki wychodząc z Kościoła można wesprzeć swoją ofiarą misje, a konkretnie zakup środków transportu samochodów, motorów, rowerów, kładów, łódek czy motorówek. Również przy poświęceniu samochodów można złożyć swoją ofiarę, która będzie przeznaczona na ten szczytny cel.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek święto św. Jakuba Apostoła,

– we wtorek św. Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny,

– w piątek św. Marty, Marii i Łazarza.

 

 1. We wtorek za tydzień 2 sierpnia odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Niewiast i Dziewcząt połączona z odpustem Porcjunkuli do Sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Uroczysta Suma Odpustowa będzie odprawiona o godz. 11.00, a przewodniczył jej będzie Ks. Abp. Józef Michalik.

 

 1. Trwają zapisy na tradycyjną Pielgrzymkę Zagłębiowską, która wyruszy z Będzina-Syberki 23 sierpnia 2022. Przypominamy, że pielgrzymi będą na nocleg powracali do swoich domów.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Edwarda Kieliś l. 73

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

XVI Niedziela Zwykła

17.07.2022

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość odpustową w naszej parafii. Msze św. odprawiane są w porządku niedzielnym wakacyjnym: o godz. 8.00, 10.30 i o godz. 12.00 – uroczysta suma odpustowa. Uroczystościom odpustowym przewodniczy ks. Rafał Stępniewski – Dyrektor Domu Księży Emerytów św. Józefa w Będzinie.

 

 1. Dzisiaj przypada również III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na remonty i prace przy Kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w czwartek św. Marii Magdaleny,

– w piątek św. Brygidy, zakonnicy – patronki Europy.

 

 1. Za tydzień 24 lipca niedzielę po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów, z racji przypadającego 25 lipca wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Annę Merchel l. 92

i śp. Romana Sówka

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

XV Niedziela Zwykła

10.07.2022

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek święto św. Benedykta, opata – patrona Europy,

– we wtorek św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika,

– w środę św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,

– w piątek św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła,

– w sobotę liturgiczne wspomnienie NMP z Góry Karmel.

 

 1. W środę 13 lipca zapraszamy na godz.17.00 na Mszę św. i III w tym roku Nabożeństwo Fatimskie: odmówimy różaniec fatimski i odśpiewamy pieśń: Z dalekiej Fatimy... Zachęcam do złożenia na kartkach próśb i podziękowań zanoszonych do Pana Boga przez pośrednictwo Fatimskiej Pani w czasie odmawiania różańca.

 

 1. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać uroczystość odpustową w naszej Parafii. Msze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym – wakacyjnym, o godz. 8.00, 10.30 i o godz. 12.00 – uroczysta suma odpustowa. Przewodniczył jej będzie ks. Rafał Stępniewski – Dyrektor Domu Księży Emerytów św. Józefa w Będzinie.

 

 1. Przyszła niedziela to również III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace oraz remonty w Kościele.

 

 1. Za dwa tygodnie 24 lipca w niedzielę po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów, z racji przypadającego na 25 lipca wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Bronisława Pardo l. 69

i śp. Beatę Michalską l. 58

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

XIV Niedziela Zwykła

3.07.2022

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w środę bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy,

– w piątek św. Jana z Dukli, kapłana.

 

 1. Przypominam, że przez całe wakacje Msze św. w niedziele odprawiane będą o godz. 8.00, 10.30 i 12.00, nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. W tygodniu będzie tylko Msza św. wieczorem o godz. 17.00.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Józefa Pietras l. 88,

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

XIII Niedziela Zwykła

26.06.2022

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek św. Ireneusza, biskupa i męczennika,

– w środę przypada Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła, ofiary zebrane na Mszy św. będą przeznaczone na Stolicę Apostolską. W tym dniu swoje imieniny przeżywał będzie Ks. Bp. Piotr Skucha, pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o naszym ks. Biskupie Piotrze, aby dobry Bóg miał Go zawsze w swojej opiece, darzył zdrowiem i potrzebnymi łaskami, a św. patron orędował i wypraszał potrzebne łaski na każdy dzień życia i pasterskiej posługi.

 

 1. Do czwartku 30 czerwca trwa jeszcze miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwa czerwcowe, które są w naszym Kościele po Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcam w tych ostatnich dniach miesiąca czerwca do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach.

 

 1. Od środy w tym tygodniu i w miesiącach wakacyjnych lipcu i sierpniu Msze św. w naszym Kościele w tygodniu będą oprawiane tylko o godz. 17.00, a w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 17.00, będą tylko Msze św. dopołudniowe o godz. 8.00, 10.30 i 12.00.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od 16.30 możliwość spowiedzi, o godz. 9.00 udam się do chorych.

 

 1. W tym tygodniu przypada również I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie. W sobotę przypada również święto św. Tomasza Apostoła.

 

 1. Rozpoczęły się wakacje. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy i odpoczynek, a zwłaszcza dzieciom i młodzieży szkolnej, życzymy aby były one szczęśliwe i udane. Odpoczywajcie, zwiedzajcie ciekawe, piękne miejsca i ludzi. Nie zapominajcie jednak w tym czasie o Panu Bogu, o modlitwie oraz niedzielnej Mszy św.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Barbarę Hyla l. 86

Wieczny odpoczynek…

 

XII Niedziela Zwykła

19.06.2022

  

 1. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace i remonty w Kościele, wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary mówimy Bóg zapłać.

 

 1. Dziękuję jeszcze raz naszym Parafianom, którzy włączyli się w przygotowanie czterech ołtarzy na Boże Ciało, za piękne przygotowanie tych ołtarzy, za złożone ofiary, dziękuję wszystkim biorącym udział w procesji, a szczególnie tym osobom które niosły sztandary, feretrony, figury, dzieciom sypiącym kwiaty, dzieciom komunijnym, ministrantom, Siostrze Organistce i panu Kościelnemu. Dziękuje tym, którzy udekorowali okna mieszkań symbolami religijnymi. Wszystkim zaangażowanym w procesję Bożego Ciała mówię Bóg zapłać.

 

 1. Przez całą oktawę procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Kościoła po Mszy św. o godz. 17.00. Na zakończenie oktawy, w czwartek 23 czerwca, procesja do czterech ołtarzy wokół Kościoła oraz poświęcenie wianków, ziół i kwiatów. O przygotowanie ołtarzy, tak jak co roku, prosimy naszych Parafian, którzy przygotowywali ołtarze na Boże Ciało. Procesja na zakończenie oktawy będzie po Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. W tym tygodniu będziemy wspominać:

– w czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela,

– w piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – w tym dniu nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych,

– w sobotę Niepokalanego Serca NMP.

 

 1. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwa czerwcowe, które są odprawiane w naszym Kościele codziennie w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, a w dzisiejszą niedzielę o 16.30. Zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach.

 

 1. W czwartek 23 czerwca będziemy przeżywać Dzień Ojca, przyjmujemy na Mszę św. zbiorową za żyjących i zmarłych Ojców, która będzie odprawiona w tym dniu o godz. 17.00.

 

 1. W piątek 24 czerwca przypada zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy wszystkich nauczycieli, uczniów i rodziców na Mszę św. dziękczynną za szczęśliwie przeżyty rok szkolny i katechetyczny w piątek o godz. 8.00.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

12.06.2022

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy, kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 

 1. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwa czerwcowe ze śpiewaną litanią, które są odprawiane w naszym Kościele codziennie w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła,

– w poniedziałek przypada 13 dzień miesiąca czerwca, nabożeństwo fatimskie, o godz. 18.00 Msza św., po Mszy św. procesja i różaniec fatimski,

– we wtorek bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika,

– w piątek uroczystość św. Brata Alberta – głównego patrona naszej Diecezji.

 

 1. W czwartek 16 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Prosimy naszych Parafian o włączenie się tak jak w minionych latach w przygotowanie czterech ołtarzy i zachęcamy do licznego udziału w procesji, a szczególnie te osoby które noszą sztandary, feretrony, figury, dzieci sypiące kwiaty, dzieci komunijne. Bardzo gorąco prosimy o udekorowanie okien naszych mieszkań symbolami religijnymi, zwłaszcza eucharystycznymi. Msze św. w tym dniu będą o godz. 8.00, po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo czerwcowe, o godz. 10.00 – Msza św. po której wyruszy procesja z Kościoła, po powrocie do Kościoła zostanie odprawiona około godz. 12.00 ostatnia Msza św. nie będzie wieczornej Msza św. o godz. 17.00. Tegoroczna procesja odbędzie się już tradycyjnie, będzie przechodzić następującą trasą: od kościoła – ul. Szosową – ul. Saturnowską – ul. Baczyńskiego – do kościoła.

  Ołtarze umiejscowione będą:

I. Przy ul. Szosowej, przy bramie wjazdowej na plebanię – przygotowuje Żywy Różaniec,

II. Przy ul. Szosowej blok nr 13-31 – przygotowują Młodzież Bierzmowana i Rodzice,

III. Przy ul. Saturnowskiej 27, przy posesji Państwa Operacz – przygotowują rodzice Dzieci Pierwszokomunijnych,

IV. Przy ul. Baczyńskiego 37 – przygotowują mieszkańcy tego bloku.

 

 1. Przez całą oktawę procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Kościoła po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.30. Na zakończenie oktawy w czwartek 23 czerwca procesja do czterech ołtarzy wokół Kościoła, o których przygotowanie, tak jak co roku, prosimy naszych Parafian.

 

 1. Niedziela za tydzień 19 czerwca to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace prowadzone i planowane w Parafii i Kościele.

 

 1. W czwartek za dwa tygodnie 23 czerwca będziemy przeżywać Dzień Ojca, przyjmujemy na Mszę św. zbiorową za żyjących i zmarłych Ojców, która będzie odprawiona w tym dniu o godz. 17.00.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

Śp. Barbarę Kaczmarczyk l. 87

Wieczny odpoczynek…

 

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

5.06.2022

 

 1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła,

– w środę św. Jadwigi Królowej,

– w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

– w sobotę św. Barnaby, Apostoła.

 

 1. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwa czerwcowe ze śpiewaną litanią, które są odprawiane w naszym Kościele codziennie w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.40. Zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach.

 

 1. W niedzielę za tydzień przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy, kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 

 1. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, którą będziemy przeżywać w czwartek 16 czerwca. Tegoroczna procesja odbędzie się już tradycyjnie, będzie przechodzić następującą trasą: od kościoła – ul. Szosową – ul. Saturnowską – ul. Baczyńskiego – do kościoła.

Ołtarze umiejscowione będą:

 1. Przy ul. Szosowej, przy bramie wjazdowej na plebanie – przygotowuje Żywy Różaniec.
 2. Przy ul. Szosowej blok nr 13-31 – przygotowują Młodzież Bierzmowana i Rodzice.
 3. Przy ul. Saturnowskiej 27 przy posesji Państwa Operacz – przygotowują rodzice Dzieci Pierwszokomunijnych.
 4. Przy ul. Baczyńskiego 37 – przygotowują mieszkańcy tego bloku.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Zbigniewa Tatara l. 67

i śp. Mariana Kocel l. 88

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Wniebowstąpienie Pańskie

29.05.2022

 

 1. Wczoraj w sobotę czterech kleryków naszego seminarium przyjęło świecenia diakonatu, a w najbliższą sobotę trzech diakonów naszego seminarium przyjmie święcenia kapłańskie – módlmy się w ich intencji.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek święto Nawiedzenia NMP,

– w środę św. Justyna, męczennika,

– w piątek św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników,

 

 1. Do wtorku odprawiamy nabożeństwa majowe, a środę rozpoczyna się miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwa czerwcowe ze śpiewaną litanią, które będą odprawiane w naszym Kościele w tygodniu codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.40. Zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od 16.30 możliwość spowiedzi, o godz. 9.00 udam się do chorych.

 

 1. W tym tygodniu przypada również I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 połączone z nabożeństwem czerwcowym, nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie. Również w sobotę o godz. 16.00 wyruszy z naszej Parafii Procesja Różańcowa do Parafii Św. Archaniołów w Czeladzi.

 

 1. Intencje na nadchodzący ...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Czesława Kaszyckiego l. 68

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

VI Niedziela Wielkanocna

22.05.2022

 

 1. Dzisiaj 22 maja o godz. 10.30 będzie rocznica I Komunii św. dla dzieci z klas IV Szkoły Podstawowej, a o godz. 12.00 zapraszamy wszystkich na Mszę św. z racji 25 rocznicy święceń kapłańskich naszego ks. Proboszcza – ks. Karola Banasika, przewodniczył jej będzie J. E. Ks. Bp. Piotr Skucha.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek NMP Wspomożycielki Wiernych,

– w czwartek św. Filipa Neri, prezbitera.

 

 1. W czwartek 26 maja przypada Dzień Matki. Pamiętajmy o wszystkich naszych kochanych Mamach szczególnie w naszych modlitwach. Przyjmujemy na Msze św. zbiorową za żyjące i zmarłe Mamy, która będzie odprawiona w tym dniu o godz. 17.00.

 

 1. W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

 1. Przeżywamy piękny miesiąc maj poświęcony Matce Bożej i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, nabożeństwa majowe ze śpiewaną litanią loretańską. Nabożeństwa majowe są odprawiane w naszym Kościele w tygodniu codziennie po Mszy św. o godz. 17.00 a w niedzielę o godz. 16.30.

 

 1. Intencje na nadchodzący...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Danielę Stelmach l. 91

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

V Niedziela Wielkanocna

15.05.2022

 

 1. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, „niedziela kopertowa”, na prace remontowe i inwestycje w parafii. Za złożone ofiary wszystkim ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać.

 

 1. Również w dzisiejszą niedzielę 15 maja dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej przystępują do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 10.00 – prosimy wszystkich, którzy co niedzielę uczestniczą w Mszach św. o godz. 10.30, aby przez najbliższe 2 niedziele 15 i 22 maja przyszli na Msze św. o innej godzinie, albowiem w niedzielę 22 maja o godz. 10.30 będzie rocznica I Komunii św. dla dzieci z klas IV Szkoły Podstawowej. Spowiedź przystępujących do Sakramentu Bierzmowania i dzieci przeżywających rocznicę I Komunii św., rodziców i rodziny odbędzie się w środę 18 maja o godz. 19.00.

 

 1. W tym tygodniu w poniedziałek przypada święto św. Andrzeja Boboli prezbitera i męczennika, patrona Polski.

 

 1. W czwartek 19 maja w naszej parafii odbędzie się peregrynacja krzyża, który Jan Paweł II trzymał w Wielki Piątek podczas drogi krzyżowej w swojej prywatnej kaplicy tydzień przed swoją śmiercią. Ten krzyż będzie gościł w naszej parafii przez dobę. Na przywitanie „krzyża papieskiego” w naszej parafii przybędzie do nas ks. bp. Piotr i o godzinie 17.00 udzieli młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Program peregrynacji jest podany w gablotach ogłoszeniowych i na stronie internetowej naszej Parafii.

 

 1. W niedzielę za tydzień 22 maja na godz. 12.00 zapraszamy wszystkich na Mszę św. z racji 25 rocznicy święceń kapłańskich naszego ks. Proboszcza – ks. Karola Banasika, przewodniczył jej będzie J. E. Ks. Bp. Piotr Skucha.

 

 1. W czwartek 26 maja przypada Dzień Matki. Pamiętajmy o wszystkich naszych kochanych Mamach, szczególnie w naszych modlitwach. Przyjmujemy na Msze św. zbiorową za żyjące i zmarłe Mamy, która będzie odprawiona w tym dniu o godz. 17.00.

 

 1. Trwa miesiąc Maj poświęcony Matce Bożej, w którym odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, nabożeństwa majowe ze śpiewaną litanią loretańską, będą odprawiane w naszym Kościele w tygodniu codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.30, zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach majowych.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

IV Niedziela Wielkanocna

8.05.2022

 

 1. Dzisiejszą niedzielą – „Niedzielą Dobrego Pasterza” – rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski,

– w piątek wspomnienie NMP Fatimskiej – rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie, po Mszy św. o godz. 18.00 procesja i różaniec fatimski,

– w sobotę święto św. Macieja Apostoła.

 

 1. Nabożeństwa majowe są odprawiane w naszym Kościele w tygodniu codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedziele o godz. 16.30.

 

 1. Przyszła niedziela 15 maja to III niedziela miesiąca – „niedziela kopertowa” – na prace i inwestycje w Kościele.

 

 1. Również w przyszłą niedzielę 15 maja dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej przystąpią do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 10.00 – prosimy wszystkich, którzy co niedzielę uczestniczą w Mszy św. o godz. 10.30, aby przez najbliższe 2 niedziele – 15 i 22 maja – przyszli na Mszę św. o innej godzinie, albowiem w niedzielę 22 maja o godz. 10.30 będzie rocznica I Komunii św. dla dzieci z klas IV Szkoły Podstawowej. Spowiedź dzieci przystępujących do I Komunii św., rodziców i rodziny w piątek 13 maja o godz. 16.00.

 

 1. W czwartek 19 maja w naszej parafii odbędzie się peregrynacja krzyża, który Jan Paweł II trzymał w Wielki Piątek podczas drogi krzyżowej w swojej prywatnej kaplicy tydzień przed swoją śmiercią. Ten krzyż będzie gościł w naszej parafii przez dobę. Na przywitanie „krzyża papieskiego” w naszej Parafii przybędzie do nas ks. bp. Piotr i o godzinie 17.00 udzieli młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Szczegółowy program peregrynacji podamy w niedzielę za tydzień.

 

 1. W niedzielę 22 maja na godz. 12.00 zapraszamy wszystkich na Mszę św. z racji 25 rocznicy święceń kapłańskich naszego ks. Proboszcza – ks. Karola Banasika, przewodniczył jej będzie J. E. Ks. Bp. Piotr Skucha.

 

 1. W czwartek 26 maja przypada Dzień Matki. Przyjmujemy na Mszę św. zbiorową za żyjące i zmarłe Mamy, która będzie odprawiona w tym dniu o godz. 17.00.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Jana Podgórni l. 65,

śp. Wandę Wawro l. 80,

śp. Ellę Wróblewską l. 89,

śp. Henrykę Wołodkiewicz l. 69

i śp. Henrykę Pawlikowską l. 81

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

1.05.2022

III Niedziela Wielkanocna

 

 1. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną. Po południu o godz. 16.30 zapraszamy na pierwsze nabożeństwo majowe.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Antoniego, biskupa i doktora Kościoła,

– we wtorek 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski – Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. w tym dniu w naszym Kościele będą odprawiane w porządku niedzielnym. O godz. 16.30 nabożeństwo majowe,

– w środę św. Floriana, męczennika,

– w piątek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od 16.30 możliwość spowiedzi, o godz. 9.00 udam się do chorych.

 

 1. Sobota w tym tygodniu to I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 połączone z nabożeństwem majowym nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie. Również w sobotę 7 maja o godz. 16.00 wyruszy procesja Różańcowa z Parafii Matki Bożej Bolesnej z Czeladzi-Piasków do naszej Parafii.

 

 1. Rozpoczynamy dzisiaj miesiąc maj poświęcony Matce Bożej, w którym odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa majowe ze śpiewaną litanią loretańską będą odprawiane w naszym Kościele w tygodniu codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.30, zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach majowych.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Andrzeja Bilnika l. 73

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

II Niedziela Wielkanocna

24.04.2022

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Na godz. 15.00 – godzinę miłosierdzia – zapraszam wszystkich naszych parafian do kościoła na odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia.

 

 1. Dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia Bożego przynosimy do Kościoła skarbonki Caritasu z wielkopostną jałmużną.

 

 1. Również w dzisiejszą niedzielę przeżywamy w naszej Parafii Niedzielę Seminaryjną, gościmy w Parafii przedstawiciela naszego Seminarium Duchownego i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, ofiary składane na tacę są przeznaczone na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek święto św. Marka Ewangelisty,

– we wtorek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika głównego patrona Polski,

– w piątek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

Zmartwychwstanie Pańskie

17.04.2022

 

 1. Dziś niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:

– naszym Parafianom, jak również Gościom, życzę radosnych Świąt Wielkanocnych. Niech jednym z najważniejszych spotkań tych dni będzie spotkanie ze Zmartwychwstałym Chrystusem w Jego Słowie i w Eucharystii. Wszystkim życzę codziennego doświadczania w życiu obecności Zmartwychwstałego Pana;

– dziś nie ma Mszy św. o godz. 8.00; pozostałe Msze św. odprawiane są w porządku niedzielnym.

 

 1. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym; ofiary składane na tacę będą przeznaczone na uczelnie katolickie.

 

 1. Składam serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom ofiar pieniężnych na kwiaty do Ciemnicy i Grobu, jak również za przygotowanie Ciemnicy i Grobu. Dziękuję Żywemu Różańcowi za czuwanie przy Ciemnicy i Grobie. Dziękuję wszystkim którzy włączyli się w przygotowanie Liturgii Triduum Paschalnego. Wszystkim za wszelką pomoc i dobro – mówię „Bóg zapłać”.

 

 1. W piątek z racji na uroczyste obchody Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje post.

 

 1. W niedzielę za tydzień przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Na godz. 15.00 – godzinę miłosierdzia – zapraszam wszystkich naszych parafian do kościoła na odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia. W tę niedzielę – Niedzielę Miłosierdzia Bożego – przynosimy do Kościoła skarbonki Caritasu z wielkopostną jałmużną. Również w tę niedzielę będziemy przeżywać w naszej Parafii Niedzielę Seminaryjną, będziemy gościć w Parafii przedstawiciela naszego Seminarium Duchownego i modlić się o powołania kapłańskie i zakonne, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Ireneusza Sybilla l. 69,

śp. Józefa Hajduga l. 73

i śp. Waldemara Socha l. 61

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Niedziela Palmowa

10.04.2021

 

 1. Dzisiaj Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy dla dokonania paschalnego Misterium tj. Meki, Śmierci i Zmartwychwstania. Poświęcenie palm na każdej Mszy św., a na Mszy św. o godz. 12.00 procesja z palmami wokół Kościoła. Po Mszy św. o godz. 10.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

 1. Również w dzisiejszą niedzielę szkoła we współpracy z naszą parafią organizuje kiermasz świąteczny, podczas którego zakupić można ozdoby, stroiki oraz ciasta wielkanocne wykonane przez pracowników szkoły. Dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na potrzeby naszej szkoły.

 

 1. Przeżyliśmy święte dni rekolekcji, za co dziękujemy Bogu. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby rekolekcji i za udział w tych rekolekcjach. Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim dzieciom i młodzieży za udział w rekolekcjach. Dyrekcji i nauczycielom dziękuje za wszelką pomoc w przeprowadzeniu tych rekolekcji.

 

 1. Najbliższy czwartek to Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy, która symbolizuje Ogród Oliwny. Adoracja w Wielki Czwartek będzie trwać do godz. 21.00.

 

 1. Wielki Piątek – pamiątka śmierci Pana Jezusa. O godz. 17.30 będzie odprawiona Droga Krzyżowa. Początek nabożeństwa wieczornego o godz. 18.00 – będzie czytanie Opisu Męki Pańskiej czyli Pasji następnie adoracja Krzyża św. – ofiary składane podczas adoracji Krzyża przy adorowanym Krzyżu przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pana Jezusa w Jerozolimie, następnie Komunia św. i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Adoracja w Wielki Piątek będzie od rana od godz. 9.00 do 21.00. Zachęcamy i prosimy o adoracje przy Ciemnicy i Grobie wszystkich naszych parafian w ciągu całego dnia, a szczególnie Żywy Różaniec, członkinie proszę po Mszy św. o wpisanie się na listę dyżurów.

 

 1. Wielka Sobota – dzień czuwania przy Grobie Pana Jezusa i rozważanie Jego Męki i Śmierci, możliwość adoracji od godz. 10.00. Początek nabożeństwa o godz. 18.00. poświęcenie ognia, procesja do Kościoła ze świecami, następnie poświęcenie wody chrzcielnej i Msza św. Adoracja Grobu Pana Jezusa do godz. 18.00. Poświęcenie pokarmów od godz. 10.00 do 14.00 co godzinę (10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00) Ostatnie poświęcenie o godz. 17.30. Ofiary składane przy poświęceniu pokarmów będą przeznaczone na osoby chore, biedne i potrzebujące naszego wsparcia.

 

 1. W Wielkim Tygodniu należy powstrzymać się od spożywania alkoholu, a więcej czasu poświęcić na udział w pięknych nabożeństwach i adoracji.

 

 1. Następna niedziela to – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja o godz. 6.00, nie będzie Mszy o godz. 8.00, dalszy porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Proszę o zaangażowanie się w przygotowanie procesji, sztandarów i feretronów. Również przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace w Parafii.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień ....

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Ireneusza Ramosa l. 57

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

V Niedziela Wielkiego Postu

3.04.2022

 

 1. Od dzisiejszej niedzieli przeżywamy rekolekcje wielkopostne. Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej. Ofiary składane w poniedziałek i we wtorek na tacę będą przeznaczone na potrzeby rekolekcji.

 

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 17.30. Zapraszamy również na nabożeństwo Gorzkich Żali, w dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00, a za tydzień 10 kwietnia po Mszy św. o godz. 10.30.

 

 1. W niedzielę za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie palm. Na Mszy św. o godz. 12.00 procesja z palmami wokół Kościoła.

 

 1. Również w najbliższą niedzielę 10 kwietnia szkoła we współpracy z naszą parafią organizuje kiermasz świąteczny, podczas którego zakupić będzie można ozdoby, stroiki oraz ciasta wielkanocne wykonane przez pracowników szkoły. Dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na potrzeby naszej szkoły.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Michalinę Sułkowicz l. 87

i śp. Helenę Wołodkiewicz l. 89

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

IV Niedziela Wielkiego Postu

27.03.2022

 

 1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu, po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo Gorzkie Żale. Wychodząc z kościoła zbieramy dziś ofiary do puszki na kwiaty do Grobu Bożego i Ciemnicy.

 

 1. Również w dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z rodzicami młodzieży z klas VIII Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

 

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach, w przyszłą niedzielę nabożeństwo będzie po Mszy św. o godz. 8.00. (na Mszy św. będzie wygłoszona nauka rekolekcyjna, a po Mszy św. odśpiewamy same Gorzkie Żale już bez kazania pasyjnego).

 

 1. W przyszłą niedzielę 3 kwietnia rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, potrwają do wtorku 5 kwietnia. W niedzielę Msze św. rekolekcyjne będą odprawiane jak w każdą niedzielę, a w poniedziałek i we wtorek o godz. 8.00 i 17.00. Poniedziałek 4 kwietnia będzie dniem spowiedzi św. pół godziny przed Mszami, będą posługiwali księża z dekanatu. Rekolekcje dzieci będą trwały od poniedziałku 4 kwietnia do środy 6 kwietnia. Dzieci będą normalnie miały według planu lekcje w szkole, a tylko na 3 godzinie lekcyjnej o 9.50 do Kościoła przyjdą dzieci z klas od I do IV, a na 4 godzinie lekcyjnej o 10.45 – dzieci z klas od V do VIII. Rekolekcjom przewodniczył będzie ks. Jacek Konieczny – kapelan Szpitala Górniczego im. św. Barbary w Sosnowcu. Plan Rekolekcji jest podany na stronie internetowej Parafii i w tablicach ogłoszeniowych przed Kościołem.

 

 1. Rekolekcje wielkopostne dla związków niesakramentalnych odbędą się w dniach od 1 do 3 kwietnia w Czeladzi w Kaplicy Diecezjalnego Domu Szilo ul. Legionów 2, prowadził je będzie ks. Paweł Nowak szczegóły są podanie na plakacie w gablocie ogłoszeniowej przed Kościołem.

 

 1. Piątek w tym tygodniu to I piątek miesiąca, około godz. 9.00 udam się do chorych, będą to już odwiedziny chorych z racji Świąt Wielkanocnych. Prosimy o zgłoszenia. Możliwość adoracji od godz. 16.00 i spowiedzi od godz. 16.30.

 

 1. Sobota w tym tygodniu to I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. W poniedziałek 28 marca przypada 13 rocznica święceń księdza biskupa Grzegorza Kaszaka. Módlmy się, aby dobry Bóg darzył naszego Pasterza obficie swoim błogosławieństwem, a święci patronowie Albert i Rafał nieustannie wypraszali potrzebne łaski.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Alfredę Paczyńską l. 91,

śp. Artura Trela l. 84

i śp. Barbarę Musiał l. 85

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

III Niedziela Wielkiego Postu

20.03.2022

 

 1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu, po Mszy św. o godz. 12.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

 

 1. Dzisiejsza niedziela, to trzecia niedziela miesiąca – niedziela kopertowa – na prace i inwestycje przy kościele. Za złożone ofiary mówimy – Bóg zapłać.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z rodzicami dzieci z klas III Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do I Komunii św.

 

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach w niedzielę, za tydzień 27 marca będzie po Mszy św. o godz. 17.00.

 

 1. W piątek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. W sobotę 26 marca o godz. 17.00 będziemy gościć w naszej Parafii Ks. Abp. Mieczysława Mokrzyckiego, Metropolitę Lwowa na Ukrainie, byłego sekretarza św. Jana Pawła II, który przywiezie i uroczyście wprowadzi do naszej świątyni relikwie św. Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej uroczystości. Ofiary składane na Mszy św. w tym dniu przekażemy Ks. Abp. jako wsparcie dla Ukrainy – dla ofiar trwającej tam wojny zwłaszcza dla miasta Lwowa.

 

 1. Za tydzień w niedzielę 27 marca po Mszach św. będziemy zbierać ofiary do puszki na kwiaty do Grobu Bożego i Ciemnicy. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z rodzicami młodzieży z klas VIII Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

 

 1. W niedzielę za dwa tygodnie 3 kwietnia rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, potrwają do wtorku 5 kwietnia. W niedziele Msze św. rekolekcyjne będą odprawiane jak w każdą niedzielę, a w poniedziałek i we wtorek o godz. 8.00 i 17.00. Poniedziałek 4 kwietnia będzie dniem spowiedzi św. pól godziny przed Mszami, będą posługiwali księża z dekanatu. Rekolekcje dzieci będą trwały od poniedziałku 4 kwietnia do środy 6 kwietnia. Dzieci będą normalnie miały według planu lekcje w szkole, a tylko na 3 godzinie lekcyjnej o 9.50 do Kościoła przyjdą dzieci z klas od I do IV, a na 4 godzinie lekcyjnej o 10.45 dzieci z klas od V do VIII. Rekolekcjom przewodniczył będzie ks. Jacek Konieczny – kapelan Szpitala Górniczego im. św. Barbary w Sosnowcu.

 

 1. Razem z Caritas Polska zapraszamy do udziału w akcji „Paczka dla Ukrainy”. Przynieś karton wypełniony produktami żywnościowymi, produktami dla dzieci oraz artykułami chemicznymi i kosmetycznymi. Ważne, aby paczka została przygotowana według szczegółowych instrukcji dostępnych na stronie www.caritas.pl/paczkadlaukrainy. Znajduje się tam szczegółowy opis produktów, wymiary i waga kartonu. Tak przygotowane paczki zostaną wysłane za pośrednictwem Caritas do rodzin na Ukrainie. Jedna paczka zapewni kilkuosobowej rodzinie produkty na około tydzień.

 

 1. Jeśli ktoś nie chce robić konkretnej paczki według listy, a chce wesprzeć dotkniętych wojną mieszkańców Ukrainy jakimiś produktami długoterminowymi spożywczymi, żywnościowymi, kosmetycznymi czy chemicznymi, nawet pojedynczymi produktami, może przynieść je do kościoła do Niedzieli Palmowej i złożyć do wystawionego pod obrazem Jezusa Miłosiernego kosza w ramach wielkopostnej jałmużny, a my te produkty przekażemy na Ukrainę za pośrednictwem Caritas.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień ...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Zofię Gawron l. 76

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

II Niedziela Wielkiego Postu

13.03.2022

 

 1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu, po Mszy św. o godz. 10.30, około godz. 11.00, zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na Kościoły Misyjne.

 

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30, a za tydzień w niedzielę 20 marca będą po Mszy św. o godz. 12.00.

 

 1. W sobotę 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP i Patrona Kościoła.

 

 1. Przyszła niedziela 20 marca, to trzecia niedziela miesiąca – niedziela kopertowa – na prace i inwestycje przy kościele.

 

 1. Również w przyszłą niedziele po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z rodzicami dzieci z klas III Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do I Komunii św.

 

 1. Intencje Mszalne…

 

 

I Niedziela Wielkiego Postu

6.03.2022

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Za tydzień Gorzkie Żale połączone z Mszą św. o godz.10.30, czyli około godz. 11.00.

 

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach w niedziele. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

 

 1. W niedzielę za tydzień, w II Niedzielę Wielkiego Postu, przed kościołem zbierane będą ofiary do puszek na Misje święte.

 

 1. Ks. Bp Ordynariusz zachęca nas, aby rozpoczęty okres czterdziestu dni Wielkiego Postu był, w każdej wspólnocie parafialnej naszej diecezji, czasem modlitwy i pokuty w intencji nowych powołań kapłańskich do naszego diecezjalnego seminarium oraz o pokój na Ukrainie.

 

 1. W czasie Wielkiego Postu mamy możliwość zaangażowania się w akcję organizowaną przez Caritas Skarbonka Wielkopostna „Dar Juniora dla Seniora”. W zakrystii możemy jeszcze zabrać skarbonkę, która zostanie przeznaczona na cele Caritas w diecezji związane z leczeniem osób starszych. Przyniesiemy ją do Kościoła w niedzielę Miłosierdzia Bożego, tydzień po Świętach Wielkanocnych.

 

 1. Składam serdeczne podziękowania i mówię Bóg zapłać wszystkim, którzy otworzyli swoje serce i wsparli swoją ofiarą uchodźców wojennych z Ukrainy w ubiegłą niedziele i w środę popielcową – zebraliśmy kwotę 4010 zł i przekazaliśmy ją diecezjalnej Caritas.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Józefa Dobosz l. 82

i śp. Elżbietę Mendrys l. 52

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

VIII Niedziela Zwykła

27.02.2022

 

 1. W dzisiejszą niedzielę, oraz w Środę Popielcową, po każdej Mszy Świętej we wszystkich kościołach w Polsce, a więc i w naszej parafii, odbywa się zbiórka ofiar do puszek, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.

 

 1. Środa w tym tygodniu to Środa Popielcowa, którą rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W tym dniu Msze św. będą odprawiane o godz. 9.00, 17.00 i 18.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa lekkie). Zapraszamy także do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki i Gorzkich Żalach w niedziele.

 

 1. Piątek w tym tygodniu to I piątek miesiąca, około godz. 9.00 udam się do chorych, możliwość adoracji od godz. 16.00 i spowiedzi od godz. 16.30. Również w ten piątek I Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30, na które szczególnie zapraszamy dzieci z klas III SP – w ramach przygotowania do I Komunii św. – i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. W piątek przypada święto św. Kazimierza, królewicza.

 

 1. Sobota w tym tygodniu to I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. W niedzielę za tydzień o godz. 8.00 zapraszamy na połączone z Mszą św. nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W okresie Wielkiego Postu będą odprawiane Gorzkie Żale w każdą niedzielę na innej Mszy św., aby każdy przynajmniej raz mógł uczestniczyć w tym pięknym wielkopostnym nabożeństwie:
  6 marca I Niedziela Wielkiego Postu – 8.00,
  13 marca II Niedziela Wielkiego Postu – 10.30,
  20 marca III Niedziela Wielkiego Postu – 12.00,
  27 marca IV Niedziela Wielkiego Postu – 17.00,
  3 kwietnia V Niedziela Wielkiego Postu – 8.00
  i 10 kwietnia Niedziela Wielkiego Postu – 10.30)

 

 1. „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Łk 10, 2). Słowa, które Jezus skierował do apostołów, świadczą o tym, że Dobry Pasterz zawsze troszczy się o swoje owce. Robi wszystko, aby „miały życie i miały je w obfitości” (J 10, 10). Jednocześnie zachęca nas do nieustannej prośby o tych, którzy będą kontynuować Jego misję, aby Ewangelia była głoszona ludziom wszystkich czasów. Zbliżający się okres czterdziestu dni Wielkiego Postu niech będzie, w każdej wspólnocie parafialnej naszej diecezji, czasem modlitwy i pokuty w intencji nowych powołań kapłańskich do diecezjalnego seminarium, pod hasłem: „Razem szturmujemy niebo Wielki Post 2022”. Prosimy kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich parafian o włączenie się w to dzieło. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa, patrona seminarium, w intencji nowych powołań dla naszej diecezji. Zachęcamy do wpisania już dzisiaj swojego imienia i nazwiska oraz wybranej daty na przygotowanej liście, którą Ksiądz Proboszcz w Wielki Czwartek złoży w duchowym darze od parafii w sosnowieckiej katedrze.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień ...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Elżbietę Sybilla l. 68

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

VII Niedziela Zwykła

20.02.2022

 

 1. Dzisiaj przeżywany VII Niedzielę Zwykłą w roku liturgicznym.

 

 1. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace w Kościele – za złożone dzisiaj ofiary mówimy wszystkim Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek święto Katedry św. Piotra Apostoła,

– w środę św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

 

 1. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 im. Jana III Sobieskiego w Sosnowcu-Milowicach informuje, iż rekrutacja dla uczniów do klasy pierwszej będzie trwała od 1 do 18 marca 2022 r. Składanie wniosków przez rodziców lub opiekunów prawnych możliwe będzie przez elektroniczny serwis rekrutacyjny umieszczony na stronie internetowej szkoły, który będzie aktywny od dnia 1 marca 2022r. Więcej szczegółów znajduje się na plakacie wywieszonym w gablocie oraz ulotkach informacyjnych, które można pobrać przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień ...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Franciszka Massalskiego l. 82

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

VI Niedziela Zwykła

13.02.2022

 

 1. W dzisiejszą niedzielę z racji dnia św. Walentego można po Mszach św. nabyć specjalnie wypiekane serduszka i ofiarować kochanej osobie. Dochód ze sprzedaży tych serduszek będzie przeznaczony na potrzeby ministrantów.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek święto św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa – patronów Europy.

 

 1. 15 lutego, we wtorek, przypada 35 rocznica święceń biskupich J.E. ks. bpa Piotra Skuchy. Módlmy się, aby dobry Bóg darzył obficie Jubilata swoim błogosławieństwem, a Święty Patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski.

 

 1. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prowadzone i planowane prace w Kościele.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Henryka Mystek l. 89

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

V Niedziela Zwykła

6.02.2022

 

 1. Przeżywamy dzisiaj V Niedzielę Zwykłą.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy

– w czwartek św. Scholastyki, dziewicy,

– w piątek wspomnienie NMP z Lourdes, Światowy Dzień Chorego.

 

 1. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w środę pomogli przy rozebraniu świątecznej dekoracji Kościoła.

 

 1. W przyszłą niedzielę 13 lutego z racji dnia św. Walentego będzie można po Mszach św. nabyć specjalnie wypiekane serduszka i ofiarować kochanej osobie. Dochód ze sprzedaży tych serduszek będzie przeznaczony na potrzeby ministrantów.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Eleonorę Tabak l. 77

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

IV Niedziela Zwykła

30.01.2022

 

 1. Przeżywamy dzisiaj IV Niedzielę Zwykłą.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w środę 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w tym dniu będą odprawione o godz. 9.00 rano i 17.00 wieczorem. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic – bardzo prosimy o zabezpieczenie gromnic, aby woskiem nie polać ławek i posadzki. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Modlitwą w tym dniu otaczamy wszystkie osoby, które żyją konsekracją zakonną. Ofiary składane do puszek po Mszach św. są przeznaczone na wsparcie zakonów klauzurowych. Kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd.

– w sobotę św. Agaty dziewicy i męczennicy

 

 1. Piątek w tym tygodniu to I piątek miesiąca, około godz. 9.00 udam się do chorych, możliwość adoracji od godz. 16.00 i spowiedzi od godz. 16.30.

 

 1. Sobota w tym tygodniu to I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Halinę Bochenek-Mąka l. 66

i śp. Andrzeja Bochenek l. 71

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

III Niedziela Zwykła

23.01.2022

 

 1. Przeżywamy III Niedzielę Zwykłą.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy

– w poniedziałek św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła,

– we wtorek święto Nawrócenia Św. Pawła Ap.,

– w środę świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów,

– w piątek św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

Śp. Cecylię Nurkowską-Patoła l. 77

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

 

II Niedziela Zwykła

16.01.2022

 

 1. Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Zwykłą. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na inwestycje w Kościele, za złożone ofiary mówię wszystkim Bóg zapłać.

 

 1. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za złożone w ostatnim czasie, a zwłaszcza w tym tygodniu, na Mszach z racji Kolędy i w czasie wizyt Kolędowych ofiar na Kościół i na Kolędę, i mówię staropolskie Bóg zapłać.

 

 1. W piątek 21 stycznia przypada dzień babci, a w sobotę 22 stycznia – dzień dziadka. Pamiętajmy o nich w swoich modlitwach. Żyjącym niech Pan Bóg błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami, a zmarłych niech obdarzy życiem wiecznym. Przyjmujemy na Msze św. zbiorowe za żyjących i zmarłych: w piątek o godz. 17.00 za żyjące i zmarłe babcie, a w sobotę o godz. 17.00 za żyjących i zmarłych dziadków.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Antoniego, opata,

– w środę św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa,

– w piątek św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

 

 1. W czwartek w tym tygodniu, 20 stycznia o godz. 18.00, odbędzie się w naszej Parafii – podobnie jak dwa lata temu – Nabożeństwo Ekumeniczne. Przedstawiciele różnych wyznań zgromadzą się w naszym kościele na wspólna modlitwę. Przewodniczył tym modlitwom będzie ks. bp. Grzegorz Kaszak. Już dziś na tę modlitwę o jedność chrześcijan wszystkich serdecznie zapraszamy.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Mariana Bubaka l. 78

i śp. Zofię Pławińską l. 92

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Niedziela Chrztu Pańskiego

9.01.2022

 

 1. Dzisiaj przeżywamy święto Chrztu Pańskiego, które jest przypomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie i zapowiedzią sakramentu chrztu świętego. Dzisiejsza niedziela kończy okres Bożego Narodzenia.

 

 1. W piątek 21 stycznia przypada dzień babci, a w sobotę 21 stycznia dzień dziadka. Przyjmujemy na Msze św. zbiorowe za żyjących i zmarłych: w piątek 21 stycznia o godz. 17.00 za żyjące i zmarłe babcie, a w sobotę 22 stycznia o godz. 17.00 za żyjących i zmarłych dziadków.

 

 1. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, składamy ofiary na prace przy kościele.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

 1. Kolęda…

 

 1. W czwartek 20 stycznia o godz. 18.00, za dwa tygodnie, odbędzie się w naszej Parafii – podobnie jak dwa lata temu – Nabożeństwo ekumeniczne. Przedstawiciele różnych wyznań zgromadzą się w naszym kościele na wspólna modlitwę. Przewodniczył tym modlitwom będzie ks. bp. Grzegorz Kaszak. Już dziś na tę modlitwę wszystkich serdecznie zapraszamy.

 

 1. W tym tygodniu z naszej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Ryszarda Kąkol l. 81;

śp. Grażynę Chmiel l. 75

i śp. Zygmunta Wasilewskiego l. 82

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

2.01.2022

 

 1. W czwartek 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła, kredy i złota. Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na Fundusz Misyjny.

 

 1. W piątek w tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, o godz. 9.00 udam się do chorych, od godz. 16.00 adoracja, od 16.30 możliwość spowiedzi św.

 

 1. W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego, kończy się okres Bożego Narodzenia.

 

 1. Ogłoszenie o kolędzie…

 

 1. W piątek 21 stycznia przypada dzień babci, a w sobotę 22 stycznia dzień dziadka. Przyjmujemy na Msze św. zbiorowe za żyjących i zmarłych: w piątek o godz. 17.00 za żyjące i zmarłe babcie, a w sobotę o godz. 17.00 za żyjących i zmarłych dziadków.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Jacka Kubasika l. 57,

śp. Władysława Sowa l. 85,

śp. Bogusławę Bąk l. 90

i śp. Irenę Pabiś l. 76

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

 

menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia M.B. Szkaplerznej w Sosnowcu-Milowicach, siedziba: Sosnowiec, Baczyńskiego 27.