Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkiego Postu

24.03.2019

 

1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu, o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

 

2. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 16.15.

 

3. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

4. W czwartek 28 marca przypada 10 r. święceń biskupich ks. Bp. Grzegorza Kaszaka. Módlmy się aby dobry Bóg darzył naszego Pasterza obficie swoim błogosławieństwem, a święci Patronowie nieustannie wypraszali potrzebne łaski.

 

5. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Sosnowieckiej zaprasza na rekolekcje wielkopostne dla par niesakramentalnych. Rekolekcje są adresowane do osób po rozwodzie, które żyją w powtórnych związkach cywilnych i nie mogą zawrzeć ślubu kościelnego. Spotkania rekolekcyjne odbędą się 5,6 i 7 kwietnia (w piątek i sobotę o godz. 19.30, a w niedzielę o godz. 19.00), w kościele Chrystusa Króla w Sosnowcu-Klimontowie, przy ul. Kraszewskiego 25. Rekolekcje poprowadzi ks. Mirosław Jadłosz i Szkoła Nowej Ewangelizacji.

 

6. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się od V Niedzieli Wielkopostnej od 7 kwietnia. Rekolekcjom przewodniczył będzie ks. dr Krystian Kucharczyk, wiceoficjał Sądu Biskupiego. Plan Rekolekcji jest podany w gablocie ogłoszeniowej.

 

7. Zapraszamy serdecznie na modlitewne czuwanie wprowadzające do Wielkiego Tygodnia. Odbędzie się ono 13 kwietnia o godzinie 18:30 – po Mszy Świętej o godzinie 18:00. Będzie to w sobotę przed Niedzielą Palmową. Poprzez montaż słowno-muzyczny przygotujmy się do przeżywania Wielkiego Tygodnia. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie.

 

8. Intencje na nadchodzący…

 

9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Rozalię Krzan l. 89

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia M.B. Szkaplerznej w Sosnowcu-Milowicach, siedziba: Sosnowiec, Baczyńskiego 27.