Rok 2023

Święto Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

31.12.2023 

 1. Jutro – w poniedziałek – będziemy przeżywać Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i rozpoczniemy Nowy Rok 2024, a zarazem będziemy przeżywać Światowy Dzień Pokoju. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Przed sumą odśpiewamy hymn „O stworzycielu Duchu Przyjdź” dla wyproszenia łask i pomocy Bożej w Nowym Roku.

 

 1. Dzisiaj 31 grudnia zakończenie Starego Roku 2023. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, suplikacje, hymn „Ciebie Boga Wysławiamy...” i uroczyste błogosławieństwo.

 

 1. We wtorek wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjansu, biskupów i doktorów Kościoła.

 

 1. Piątek w tym tygodniu to I piątek miesiąca – od godz. 16.00 adoracja, od godz. 16.30 możliwość spowiedzi św., o godz. 16.45 zakończenie adoracji i odmówimy litanię do Najświętszego Serca Jezusa i Akt Oddania.

 

 1. W sobotę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła, kredy i złota. Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na Fundusz Misyjny. Również w tym dniu przypada I sobota miesiąca. Po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca, taca w tym dniu przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. Kolęda na ten tydzień...

 

 1. W minionym kończącym się 2023 roku:
 • ochrzczono 21 dzieci,
 • zawarto 4 sakramentalne małżeństwa,
 • Pan Bóg powołał do wieczności 64 osoby.

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. + Genowefę Jagieło lat 85

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

 

IV Niedziela Adwentu

24.12.2023

 

 1. Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę Adwentu, a zarazem Wigilię Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do zachowania tradycji i polskich zwyczajów wigilijnych. Msze święte dzisiaj sprawowane są o godz. 8.00, 10.30 i 12.00. Mszy o godz.17.00 nie będzie.

 

 1. Wigilia w rodzinie chrześcijańskiej powinna mieć następujący charakter: niech będzie zapalona świeca, przeczytany fragment o Bożym Narodzeniu, dzielenie się opłatkiem i serdeczne życzenia, wszystko niech przeniknie śpiew kolęd, niech nie zabraknie modlitwy za nasze rodziny, także za zmarłych, za Ojczyznę, by kwitła w niej miłość i zgoda.

 

 1. Msza św. „Pasterka” rozpocznie się o godz. 24.00. Przewodniczył jej będzie ks. kanclerz Mariusz Karaś. Ofiary składane na tej Mszy św. będą przeznaczone na Fundusz Ochrony Życia.

 

 1. W poniedziałek 25 grudnia przypada uroczystość Bożego Narodzenia – pamiątka przyjścia na ziemię Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę.

 

 1. We wtorek 26 grudnia II Dzień Świąt, Św. Szczepana – Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na uczelnie katolickie.

 

 1. Plan tegorocznej Wizyty Duszpasterskiej - tzw. Kolędy jest już podany w gablotkach ogłoszeniowych i na stronie internetowej naszej Parafii.

 

 1. W okresie po Bożym Narodzeniu do 13 stycznia 2024 roku ze względu na trwającą Kolędę, Msze św. w tygodniu będą odprawiane rano o godz. 7.00.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

Śp. Lucjana Sobieraj lat 85

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

 

III Niedziela Adwentu

17.12.2023

 

 1. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Adwentu zwaną Niedzielą Radości. Źródłem tej radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego. Msza św. „Roratnia” o Matce Bożej jest odprawiana o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w roratach wszystkich parafian.

 

 1. Od dzisiejszego dnia rozpoczyna się druga część adwentu przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie Kościoła do świętowania Narodzenia Pańskiego.

 

 1. Od dzisiejszej niedzieli do wtorku trwają w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Przewodniczy im ks. Paweł Rozpiątkowski – Ekonom Diecezji Sosnowieckiej.

 

 1. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca – taca przeznaczona jest na inwestycje i prace przy Kościele. Za wszelkie ofiary bardzo dziękuję.

 

 1. Poświęcone opłatki można jeszcze nabywać w zakrystii po każdej Mszy św. i w kancelarii parafialnej.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Wigilię Bożego Narodzenia. Msze św. odprawiane będą o godz. 8.00, 10.30 i 12.00. Mszy św. o godz. 17.00 nie będzie.

 

 1. Również w całej Polsce trwa akcja Caritas Polska, związana ze sprzedażą świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece małe w cenie 9 zł i świece duże w cenie 20 zł.

 

 1. Zachęcamy Naszych Parafian, wzorem lat poprzednich, którzy mają taką możliwość do zrobienia paczki świątecznej - żywnościowej dla biednych i potrzebujących wsparcia. Taką paczkę można przynieść do Kościoła do 19 grudnia, do czego serdecznie zachęcam.

 

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 będzie poświęcenie i rozdanie dzieciom z klas III Szkoły Podstawowej Medalików w ramach przygotowania do I Komunii św.

 

 1. Również dzisiaj, odbywa się w naszej parafii kiermasz świąteczny, organizowany przez nauczycieli naszej szkoły. Po każdej Mszy św. można zakupić ozdoby świąteczne, ciasto przygotowane przez nauczycieli i dzieci. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wyposażenie naszej szkoły.

 

 1. Taca zbierana w poniedziałek i wtorek przeznaczona jest na wynagrodzenie ks. rekolekcjoniście.

 

 1. Plan tegorocznej Wizyty Duszpasterskiej - tzw. Kolędy będzie podany w przyszłą niedzielę.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

Śp. Stanisława Wower lat 80

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

II Niedziela Adwentu

10.12.2023

 

 1. Trwa Adwent – Msza św. „Roratnia” o Matce Bożej jest odprawiana o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego udziału w roratach wszystkich parafian.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w środę – św. Łucję, dziewicę i męczennice.

– w czwartek – św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przed kościołami w całej Polsce odbywa się zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. My również włączamy się w tę akcję i za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Przyszła niedziela to III niedziela adwentu i zarazem III niedziela miesiąca, ofiary składane na tace w tym dniu, przeznaczone są na inwestycje i prace w Kościele.

 

 1. Diecezja Sosnowiecka we współpracy ze stowarzyszeniem Katolickim Przyjaźń Jaworznicka organizuje zbiórkę pieniężną na rzecz naszych rodaków mieszkających w ogarniętej wojną Ukrainie, w polskiej parafii pw. św. Wawrzyńca w Żółkowi. Szczegóły dostępne są na plakacie w gablotce.

 

 1. Poświęcone opłatki można nabywać w zakrystii po każdej Mszy św. i w kancelarii parafialnej. Poświęcone opłatki po terenie naszej parafii roznosi również Pan Kościelny Dariusz Hachuła. Proszę o serdeczne i życzliwe przyjęcie go. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na ogrzewanie naszej świątyni.

 

 1. Również w całej Polsce trwa akcja Caritas Polska, związana ze sprzedażą świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece małe w cenie 9 zł i świece duże w cenie 20 zł.

 

 1. Rekolekcje adwentowe w naszej Parafii odbędą się od III Niedzieli Adwentu od 17 grudnia do wtorku 19 grudnia. Przewodniczył im będzie ks. Paweł Rozpiątkowski – Ekonom Diecezji Sosnowieckiej (plan rekolekcji...)

 

 1. Zachęcamy Naszych Parafian, wzorem lat poprzednich, którzy mają taką możliwość do zrobienia paczki świątecznej – żywnościowej dla biednych i potrzebujących wsparcia. Taką paczkę można przynieść do Kościoła do 19 grudnia do czego serdecznie zachęcam.

 

 

 1. W przyszłą niedzielę 17 grudnia na Mszy św. o godz. 10.30 będzie poświęcenie i rozdanie dzieciom z klas III Szkoły Podstawowej Medalików w ramach przygotowania do I Komunii św.

 

 1. Również w przyszłą niedzielę, odbędzie się w naszej parafii kiermasz świąteczny, organizowany przez nauczycieli naszej szkoły. Po każdej Mszy św. będzie można zakupić ozdoby świąteczne, ciasto przygotowane przez nauczycieli i dzieci. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wyposażenie naszej szkoły.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Klaudię Farat lat 31

śp. Łukasza Głowa lat 30

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

I Niedziela Adwentu

03.12.2023

 

 1. Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy dziś Adwent – jest czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Msza św. roratnia o Matce Bożej będzie odprawiana o godz. 17.00. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w roratach.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek – św. Barbary, dziewicy i męczennicy,

– w środę – św. Mikołaja, biskupa,

– w czwartek – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła,

– w piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny.

 

 1. W następną niedzielę 10 grudnia w II Niedzielę Adwentu będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

 

 1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na ogrzewanie naszego kościoła. Za wszelkie ofiary bardzo dziękuję. Bóg zapłać.

 

 1. Diecezja Sosnowiecka we współpracy ze stowarzyszeniem Katolickim Przyjaźń Jaworznicka organizuje zbiórkę pieniężną na rzecz naszych rodaków mieszkających w ogarniętej wojną Ukrainie, w polskiej parafii pw. św. Wawrzyńca w Żółkowi. Szczegóły dostępne są na plakacie w gablotce.

 

 1. Poświęcone opłatki można już nabywać w zakrystii po każdej Mszy św. i w kancelarii parafialnej. Poświęcone opłatki po terenie naszej parafii roznosi również Pan Kościelny Dariusz Hachuła. Proszę o serdeczne i życzliwe przyjęcie go. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na ogrzewanie naszej świątyni.

 

 1. Również w całej Polsce trwa akcja Caritas Polska, związana ze sprzedażą świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece małe w cenie 9 zł i świece duże w cenie 20 zł.

 

 1. Rekolekcje adwentowe w naszej Parafii odbędą się od III Niedzieli Adwentu od 17 grudnia do wtorku 19 grudnia. Przewodniczył im będzie ks. Paweł Rozpiątkowski – Ekonom Diecezji Sosnowieckiej.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

Uroczystość Chrystusa Króla

26.11.2023

 

 

 1. W dzisiejszą niedzielę, ostatnią niedzielę w roku liturgicznym, przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy Akt przyjęcia Chrystusa za Króla.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w czwartek święto Św. Andrzeja, Apostoła.

 

 1. Za tydzień pierwsza Niedziela Adwentu, rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny i czas bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od 16.30 możliwość spowiedzi, o godz. 14.30 udam się do chorych.

 

 1. Również w tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. W przyszłą niedzielę 3grudnia ofiary składane na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie naszej świątyni.

 

 1. Poświęcone opłatki można już nabywać w zakrystii po każdej Mszy św. i w kancelarii parafialnej. Poświęcone opłatki po terenie naszej parafii roznosił będzie od jutra Pan Kościelny Dariusz Hachuła. Proszę o serdeczne i życzliwe przyjęcie Go. Można kupić sobie opłatki w markecie czy na ulicy, ale ten jeden poświęcony – parafialny – powinien znaleźć się na każdym wigilijnym stole w każdej rodzinie naszej Parafii. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na ogrzewanie naszego Kościoła.

 

 1. Również w całej Polsce od następnej niedzieli będzie trwała akcja Caritas Polska związana ze sprzedażą świec Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Będzie można nabywać świąteczne świece Caritas – świece małe w cenie 9 zł i świece duże w cenie 20 zł.

 

 1. Komunikat Dyrektora Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

Drodzy mieszkańcy Sosnowca!
Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia.
Caritas Diecezji Sosnowieckiej wspólnie z parafią katedralną pw. Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu organizuje Wigilię dla samotnych, bezdomnych i ubogich mieszkańców Sosnowca w dniu 18 grudnia w Domu Katolickim (ul. Kościelna 8). Proszę, aby osoby, które chcą z nami zasiąść do wigilijnego stołu, zgłaszały chęć udziału swoim duszpasterzom.
Ks. Przemysław Szot, Dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Zdzisława Satkowskiego l. 71

śp. Mariannę Ślęzak l. 93

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

XXXIII  Niedziela Zwykła

19.11.2023

 

 1. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prowadzone prace przy naszym kościele.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Rafała Kalinowskiego, Kapłana – Patrona Diecezji Sosnowieckiej,

– we wtorek Ofiarowanie NMP,

– w środę św. Cecylii, dziewicy i męczennicy,

– w piątek św. męczenników Andrzeja, prezbitera i towarzyszy.

 

 1. W przyszłą niedzielę, ostatnią niedzielę w roku liturgicznym, przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Akt Oddania Sercu Pana Jezusa i Akt przyjęcia Chrystusa za Króla.

 

 1. Poświęcone opłatki będzie można już nabywać od następnej niedzieli w zakrystii po każdej Mszy św. i kancelarii parafialnej. Poświęcone opłatki po terenie naszej parafii będzie roznosił również, jak co roku, Pan Kościelny Dariusz Hachuła – proszę o serdeczne i życzliwe przyjęcie Go. Ten jeden poświęcony – parafialny opłatek powinien znaleźć się na każdym wigilijnym stole w każdej rodzinie naszej Parafii. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na ogrzewanie w okresie zimowym naszego Kościoła.

 

 1. Intencje na ten tydzień…

 

XXXII Niedziela Zwykła

12.11.2023

 

 1. W dzisiejszą niedzielę po Mszach św. zbieramy ofiary do puszki na rzecz Kościołów prześladowanych w ramach Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – Pierwszych Męczenników Polskich,

– w piątek św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,

– w sobotę bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

 

 1. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prowadzone prace przy naszym kościele.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Józefę Nowak l. 84,

śp. Krystynę Soja l. 92

i śp. Genowefę Zajchowską l. 86

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

XXXII Niedziela Zwykła

5.11.2023

 

 1. Corocznie w listopadzie gromadzimy się na uroczystą Mszę św., aby modlić się za dar odzyskanej Niepodległości w rocznicę jej odzyskania – oraz za tych którzy przelali krew za Ojczyznę na Ziemi Milowickiej w Powstaniu Listopadowym i Styczniowym w Legionach, i w ciągu Dziejów Polski. W niedzielę 12 listopada będziemy gościć w Parafii Ks. Apa. Adriana Galbasa, Ks. Arcybiskupa Metropolitę Katowickiego – Administratora Apstolskiego Naszej Diecezji. Tradycją lat minionych odprawi On Mszę św. za Ojczyznę w przyszłą niedzielę 12 listopada o godz. 8.00. Po Mszy św. przy kapliczce św. Jana Nepomucena na ul. Bynicznej, przy Kurhanie Powstańców złożymy kwiaty i znicze z racji przypadającego Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Serdecznie wszystkich na tę Mszę św. zapraszamy.

 

 1. Przeżywamy oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych do 9 listopada do czwartku różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 16.15, następnie Msza św. po odmówieniu różańca i wypominek oktawalnych.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w czwartek święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,

– w piątek św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,

– w sobotę św. Marcina, biskupa, 11 listopada będziemy przeżywać 105 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pragniemy dziękować Bogu za dar odzyskanej Niepodległości, za tych którzy przelali krew za Ojczyznę w ciągu Dziejów Polski i prosić Boga o Jego błogosławieństwo dla Niej, aby Polska zawsze była wolna, suwerenna i niepodległa – aby panowała w Niej zawsze miłość, pokój i zgoda.

 

 1. W niedzielę za tydzień po Mszach św. będziemy zbierać ofiary do puszki na rzecz Kościołów prześladowanych w ramach Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W sobotę przeżywaliśmy wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa swoje imieniny przeżywał nasz Ks. Proboszcz Ks. Karol Banasik do modlitwy, ofiary Mszy św. dołączamy nasze najlepsze życzenia zdrowia, obfitości Bożych łask i darów opieki Matki Najświętszej na każdy dzień życia osobistego i kapłańskiej posługi. Msza św. od Żywego Różańca zostanie odprawiona w dzisiejszą niedzielę 5 listopada o godz. 10.30.

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Piotra Pietrzyka l. 59

i śp. Irenę Bartosińską l. 92

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

XXX Niedziela Zwykła

29.10.2023

 

 1. W środę 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich ŚwiętychMsze św. w tym dniu odprawiane będą o godz. 8.00, 10.30, 12.00. O godz. 15.00 rozpocznie się Procesja po cmentarzu z różańcem i wypominkami jednorazowymi, na zakończenie w Kościele zostanie odprawiona Msza św. za wszystkich zmarłych spoczywających na naszym parafialnym cmentarzu około godz. 16.00. 1 Listopada jak co roku na cmentarzach będą zbierane ofiary na seminarium duchowne naszej diecezji. Pamiętajmy, że najważniejszą rzeczą w tym dniu Wszystkich Świętych jest udział we Mszy św., dlatego nie wolno jej zaniedbywać w trosce o pomoc zmarłym i nasze zbawienie. Udziału we Mszy św. nie zastąpi pobyt na cmentarzu i chwile spędzone przy grobie.

 

 1. W czwartek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych „Dzień Zaduszny” – to czas szczególnej modlitwy do Boga, by zmarli mieli udział w Chrystusowym zwycięstwie nad śmiercią. Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy po śmierci potrzebują oczyszczenia w miłości, czyli czyśćca, który jest „przedsionkiem nieba”. Cały listopad jest czasem szczególnej pamięci o zmarłych. Modlitwy, możliwość uzyskania odpustu za zmarłych według nauki i wiary Kościoła pomagają im zakończyć czyściec i dostąpić chwały nieba.

 

 1. Przypominamy, że wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych zyskają odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących. Odpust ten można uzyskać od 1 do 8 listopada, dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej jeden raz na dzień.

 

 1. Będziemy przeżywać oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych od 2 do 9 listopada. Różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 16.15, następnie Msza św. po odmówieniu różańca i wypominek oktawalnych.

 

 1. Przyjmujemy na wypominki roczne, oktawalne i jednorazowe.

 

 1. W sobotę przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa – swoje imieniny będzie przeżywał nasz Ks. Proboszcz Ks. Karol Banasik – do modlitwy, ofiary Mszy św. dołączamy nasze najlepsze życzenia: zdrowia, obfitości Bożych łask i darów opieki Matki Najświętszej na każdy dzień życia osobistego i kapłańskiej posługi. Msza św. od Żywego Różańca zostanie odprawiona w niedzielę 5 listopada o godz. 10.30.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Ze względu na oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych i wypominki oktawalne z różańcem o godz. 16.15, Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie nie jak zwykle od godz. 16.00, a po Mszy św. oktawalnej o godz. 17.00 i trwać będzie do godz. 17.50, na zakończenie odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, od godz. 17.30 możliwość spowiedzi, o godz. 9.00 udam się do chorych.

 

 1. W tym tygodniu przypada również I sobota miesiąca. Po Mszy św. oktawalnej o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Bożennę Bigaj l. 75,

śp. Romualdę Kurzynoga l. 75

i śp. Waldemara Czubala l. 73

Wieczyny odpoczynek racz im dać Panie…

 

XXIX Niedziela Zwykła

22.10.2023

 

 1. W sobotę przypada święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 

 1. Trwa miesiąc październik. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych wszystkich parafian. Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są w naszym kościele w niedzielę o godz. 16.30. W tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, między jedną a drugą Mszą św.

 

 1. Po następnej niedzieli w środę przypada 1 listopada – Uroczystość Wszystkich ŚwiętychMsze św. w tym dniu odprawiane będą o godz. 8.00, 10.30, 12.00. O godz. 15.00 rozpocznie się Procesja po cmentarzu z różańcem i wypominkami jednorazowymi, na zakończenie w Kościele zostanie odprawiona Msza św. za wszystkich zmarłych spoczywających na naszym parafialnym cmentarzu – około godz. 16.00. 1 Listopada jak co roku na cmentarzach będą zbierane ofiary na seminarium duchowne naszej diecezji. Pamiętajmy, że najważniejszą rzeczą w tym dniu Wszystkich Świętych jest udział we Mszy św., dlatego nie wolno jej zaniedbywać w trosce o pomoc zmarłym i nasze zbawienie. Udziału we Mszy św. nie zastąpi pobyt na cmentarzu i chwile spędzone przy grobie.

 

 1. Przypominamy, że wierni którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych zyskają odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących. Odpust ten można uzyskać od 1 do 8 listopada. Odpust ten można zyskać dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej jeden raz na dzień.

 

 1. Będziemy przeżywać oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych od 2 do 9 listopada. Różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 16.15, następnie Msza św. po odmówieniu różańca i wypominek oktawalnych.

 

 1. Przyjmujemy na wypominki roczne, oktawalne i jednorazowe.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Władysława Bocheńskiego l. 83

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

XXVIII Niedziela Zwykła

15.10.2023

 

 1. Bóg zapłać wszystkim za złożone dziś ofiary w „niedzielę kopertową” na prace przy Kościele.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Dzień Papieski. Przed naszym Kościołem tak jak we wszystkich Kościołach w Polsce odbywa się zbiórka pieniężna na stypendia dla biednych i ubogich a zdolnych dzieci i młodzieży w ramach fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– poniedziałek św. Jadwigi Śląskiej,

– we wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,

– w środę przypada święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia – wszystkim pracownikom służby zdrowia – lekarzom, pielęgniarkom, opiekującym się chorymi – składamy najlepsze życzenia zdrowia i dużo sił oraz wytrwałości w niełatwej posłudze chorym,

– w piątek św. Jana Kantego, kapłana.

 

 1. Trwa miesiąc październik. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych wszystkich parafian. Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są w naszym kościele w niedzielę o godz. 16.30. W tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 17.30 między jedną a drugą Mszą św.

 

 1. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Prosimy o posprzątanie grobów na cmentarzu, śmieci wyrzucamy tylko do kontenerów.

 

 1. Przyjmujemy wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne. Prosimy o wyraźne i czytelne wypisywanie imion i nazwisk bliskich zmarłych. Wypominki przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wypominki roczne będą czytane w każdą niedzielę przed Mszami dopołudniowymi, przed 8.00, 10.30 i 12.00 - dlatego prosimy zaznaczyć przed którą Mszą św. mają być czytane.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Danutę Lipiec l. 71

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

XXVII Niedziela Zwykła

8.10.2023

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w piątek bł. Honorata Koźmińskiego,

– w sobotę przypada Dzień Edukacji Narodowej, wszystkim nauczycielom katechetom i wychowawcom składamy najlepsze życzenia zdrowi, Bożego bł., obfitości Bożych łaski i opieki Matki Najświętszej.

 

 1. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace przy kościele.

 

 1. Trwa miesiąc październik. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych wszystkich parafian. Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są w naszym kościele w niedzielę o godz. 16.30. W tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, między jedną a drugą Mszą św.

 

 1. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Prosimy o duchowe przygotowanie się do niej oraz o posprzątanie grobów na cmentarzu, śmieci wyrzucamy tylko do kontenerów.

 

 1. Przyjmujemy wypominki tak jak przez minione lata jednorazowe, oktawalne i roczne. Prosimy o wyraźne i czytelne wypisywanie imion i nazwisk bliskich zmarłych. Przy wyjściu z Kościoła na stoliku i w zakrystii są wystawione specjalnie przygotowane kartki na wypominki, które można zabierać. Wypominki przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wypominki roczne będą czytane w każdą niedzielę przed Mszami dopołudniowymi, przed 8.00, 10.30 i 12.00 – dlatego prosimy zaznaczyć, przed którą Mszą św. mają być czytane.

 

 1. W piątek 13 października zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Nabożeństwo zacznie się o godz. 17.00 Mszą św., następnie procesja wokół Kościoła i odmówimy różaniec.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Papieski. Przed naszym Kościołem, tak jak we wszystkich Kościołach w Polsce, będzie odbywać się zbiórka pieniężna na stypendia dla biednych i ubogich a zdolnych dzieci i młodzieży, w ramach fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Cecylię Małczęć l. 91

i śp. Jana Szulc l. 77

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

XXVI Niedziela Zwykła

1.10.2023

 

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbieramy ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na dzieła Caritas.

 

 1. Również dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci z kl. III Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do I Komunii św.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy

– w poniedziałek św. Aniołów Stróżów,

– w środę św. Franciszka z Asyżu,

– w czwartek św. Faustyny Kowalskiej,

– w sobotę wspomnienie NMP Różańcowej.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Adoracja od godz. 16.00. Spowiedź z racji I piątku od 16.30, o godz. 9.00 udam się do chorych.

 

 1. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 będzie połączone z Różańcem nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. Trwa miesiąc październik. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych wszystkich parafian a zawłaszcza dzieci i młodzież. Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są w naszym kościele w niedzielę o godz. 16.30 (dzisiaj wyjątkowo po Mszy św. o godz. 17.00). W tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, między jedną a drugą Mszą św.

 

 1. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Prosimy o duchowe przygotowanie się do niej oraz o posprzątanie grobów na cmentarzu, śmieci wyrzucamy tylko do kontenera – zwróćmy uwagę, że są również kontenery segregujące, w miarę możliwości prosimy o segregację wyrzucanych odpadów, lampek, szkła i papieru.

 

 1. Przyjmujemy wypominki tak jak przez minione lata: jednorazowe, oktawalne i roczne. Prosimy o wyraźne i czytelne wypisywanie imion bliskich zmarłych. Przy wyjściu na stoliku i w zakrystii są wystawione specjalnie przygotowane kartki na wypominki, które można zabierać. Wypominki przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wypominki roczne będą czytane w każdą niedzielę przed Mszami dopołudniowymi, przed 8.00, 10.30 i 12.00 – dlatego prosimy zaznaczyć, przed którą Mszą św. mają być czytane.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. Pan Bóg powołał do wieczności

śp. Franciszka Gorzałek l. 70

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

XXV Niedziela Zwykła

24.09.2023

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w środę św. Wincentego a Paulo, prezbitera,

– w czwartek św. Wacława, męczennika,

– w piątek świętych Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała,

– w sobotę św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.

 

 1. W niedzielę za tydzień rozpoczyna się miesiąc październik. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych wszystkich parafian, a zawłaszcza dzieci i młodzież. Nabożeństwa Różańcowe odprawiane będą w naszym kościele w tygodniu o godz. 17.30, między wieczornymi Mszami św., a w niedziele o 16.30. Na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci z kl. III Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do I Komunii św.

 

 1. Również za tydzień w niedzielę 1 października będziemy zbierać ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na dzieła Caritas.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Halinę Szewczyk l. 74

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

XXIV Niedziela Zwykła

17.09.2023

 

 1. Dzisiaj przypada III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na remonty i prace w Kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

 1. Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z rodzicami dzieci z klas III Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do I Komunii św.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek święto św. Stanisława Kostki – Patrona Polski,

- w środę św. męczenników Andrzeja, Pawła i towarzyszy,

- w czwartek św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty,

- w sobotę św. Ojca Pio z Pietrelciny.

 

 1. Intencje mszalne…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Henryka Grot l. 72,

śp. Czesława Olejarz l. 77

śp. Eugenię Dobrosz l. 91

i śp. Kazimierza Borowicz l. 82

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

XXIII Niedziela Zwykła

10.09.2023

 

 1. W dzisiejszą niedzielę 10 września na Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy dzieci z klas I Szkoły Podstawowej na poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

 

 1. We środę 13 września zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. i Nabożeństwo Fatimskie po Mszy św. procesja wokół Kościoła z figurą Fatimskiej Pani i odmówimy różaniec fatimski.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w środę św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora kościoła,

– w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

– w piątek Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,

– w sobotę św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

 

 1. W przyszłą niedzielę 17 września po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z rodzicami dzieci z klas III Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do I Komunii św.

 

 1. Przyszła niedziela to również III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace oraz remonty przy Kościele.

 

 1. Intencje mszalne… 

 

XXII Niedziela Zwykła

3.09.2023

 

 1. Dzisiaj o godz. 12.00 Msza św. w int. dzieci i młodzieży na rozpoczęcie Roku Szkolnego i Katechetycznego.

  

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w piątek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

 

 1. Już od dzisiejszej niedzieli od 3 września będzie odprawiana niedzielna popołudniowa Msza św. o godz. 17.00, a w tygodniu już od piątku, od 1 września, jest odprawiana druga Msza św. o godz. 18.00.

 

 1. W środę 6 września odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Chorych do Parafii św. Stanisława w Czeladzi. Mszę św. o godz. 11.00 odprawi Ks. Bp. Grzegorz Kaszak.

 

 1. W przyszłą niedzielę 10 września na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy dzieci z klas I Szkoły Podstawowej na poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

 

 1. Intencje na ten tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Henrykę Kowal l. 65

i śp. Annę Nurzyńską l. 90

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

XXI Niedziela Zwykła

27.08.2023

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła,

– we wtorek Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

 

 1. W poniedziałek 4 września rozpoczęcie Roku Szkolnego i Katechetycznego. Zapraszamy na Mszę św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego i Katechetycznego dzieci i młodzież, nauczycieli, rodziców, babcie i dziadków w niedzielę 3 września na godz. 12.00.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Adoracja od godz. 16.00. Spowiedź z racji I piątku od 16.30, o godz. 9.00 udam się do chorych.

 

 1. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. W niedzielę 3 września przypada dzień imienin Ks. Bp. Grzegorza Kaszaka. Osobę Ks. Bp. Ordynariusza polecamy modlitewnej pamięci diecezjan i życzymy, aby dobry Bóg darzył naszego Pasterza Swoim bł., a św. Patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski.

 

 1. Już od najbliższej niedzieli od 3 września będzie odprawiana niedzielna popołudniowa Msza św. o godz. 17.00 a w tygodniu już od piątku od 1 września będzie odprawiana druga Msza św. o godz. 18.00.

 

 1. Intencje mszalne…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Wiesławę Moneta l. 96

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

XX Niedziela Zwykła

20.08.2023

 

 1. Dzisiaj przypada III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace i remonty przy Kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Piusa X, papieża,

– we wtorek NMP Królowej,

– w czwartek święto św. Bartłomieja Ap.,

– w sobotę Uroczystość NMP Częstochowskiej.

 

 1. W środę 23 sierpnia rozpoczyna się Piesza Pielgrzymka Zagłębiowska na Jasną Górę – szczegóły są podane na plakacie w gablocie ogłoszeniowej przed Kościołem.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

XIX Niedziela Zwykła

13.08.2023

 

 1. Dzisiaj 13 sierpnia po Mszy św. o godz. 8.00 Nabożeństwo Fatimskie, odbędzie się procesja wokół Kościoła, a następnie odmówimy różaniec fatimski.

 

 1. We wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym – wakacyjnym o godz. 8.00, 10.30 i 12.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.

 

 1. W związku z klęska powodzi w Słowenii i olbrzymimi zniszczeniami Caritas Polska organizuje w całej Polsce w dniu 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP zbiórkę ofiar pieniężnych do puszek na rzecz poszkodowanych. W naszej Parafii będziemy w tym dniu zbierać ofiary na ten szczytny cel po każdej Mszy św.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika,

– w czwartek św. Jacka, kapłana.

 

 1. W niedzielę za tydzień 20 sierpnia przypada III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na remonty i prace przy kościele.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

XVIII Niedziela Zwykła

Święto Przemienienia Pańskiego

6.08.2023

 

 1. Dzisiaj przeżywamy Święto Przemienienia Pańskiego.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Sosnowcu,

– w środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy,

– w czwartek św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,

– w piątek św. Klary, dziewicy.

 

 1. W przyszłą niedzielę 13 sierpnia po Mszy św. o godz. 8.00 zostanie odprawione Nabożeństwo Fatimskie i różaniec fatimski.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

XVII Niedziela Zwykła

30.07.2023

 

 1. We wtorek rozpoczynamy miesiąc sierpień. Na jego progu zachęcamy do abstynencji i trzeźwości.

 

 1. W środę 2 sierpnia odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Niewiast i Dziewcząt połączona z odpustem Porcjunkuli do Sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Uroczysta Suma Odpustowa będzie odprawiona o godz. 11.00 a przewodniczył jej będzie Ks. Bp. Grzegorz Kaszak.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Ignacego Loyoli, kapłana,

– we wtorek św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła,

– w piątek św. Jana Marii Wianeya, kapłana.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Adoracja od godz. 16.00. Spowiedź z racji I piątku od 16.30, o godz. 9.00 udam się do chorych.

 

 1. Również w tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Teresę Maciąg l. 81

i śp. Henryka Kańtoch l. 66

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

XVI Niedziela Zwykła

23.07.2023

 

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów, z racji przypadającego we wtorek wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców. Jak słyszeliśmy w komunikacie w dniach 23-30 lipca 2023 obchodzimy XXIV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. MIVA Polska po raz kolejny zaprasza wszystkich kierowców, członków ich rodzin oraz Przyjaciół misji do udziału w Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Składając dziś ofiarę do puszki wychodząc z Kościoła można wesprzeć swoją ofiarą misje a konkretnie zakup środków transportu samochodów, motorów, rowerów, kładów, łódek czy motorówek. Również przy poświęceniu samochodów można złożyć swoją ofiarę, która będzie przeznaczona na ten szczytny cel.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek święto św. Jakuba Apostoła,

– w środę św. Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny,

– w sobotę św. Marty, Marii i Łazarza.

 

 1. W środę w następnym tygodniu 2 sierpnia odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Niewiast i Dziewcząt połączona z odpustem Porcjunkuli do Sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Uroczysta Suma Odpustowa będzie odprawiona o godz. 11.00 a przewodniczył jej będzie Ks. Bp. Grzegorz Kaszak.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

 śp. Danutę Wojtusik l. 72

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

XVI Niedziela Zwykła

16.07.2023

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość odpustową w naszej parafii. Msze św. odprawiane są w porządku niedzielnym – wakacyjnym: o godz. 8.00, 10.30 i o godz. 12.00 – uroczysta suma odpustowa. Uroczystościom odpustowym przewodniczy ks. Mariusz Karaś – Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu.

 

 1. Dzisiaj przypada również III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na remonty i prace przy Kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w czwartek św. Marii Magdaleny.

 

 1. Za tydzień 23 lipca niedzielę po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów z racji przypadającego 25 lipca wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców. Po Mszach św. będziemy zbierać ofiary do puszki na środki transportu dla misjonarzy.

 

 1. Również w przyszłą niedzielę 23 lipca w Parafii św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu na Pogoni odbędzie się spotkanie przedpielgrzymkowe po Mszy św. o godz. 19.00, czyli około godz. 20.00.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Bogdana Sobczaka l. 64

i śp. Marka Nieużyła l. 66

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

XIV Niedziela Zwykła

9.07.2023

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek święto św. Benedykta, opata – patrona Europy,

– w środę św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika,

– w czwartek św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,

– w sobotę św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

 

 1. W czwartek 13 lipca zapraszamy na godz. 17.00 na Msze św. i III w tym roku Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej i odmówimy różaniec fatimski.

 

 1. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać uroczystość odpustową w naszej Parafii. Msze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym – wakacyjnym, o godz. 8.00, 10.30 i o godz. 12.00 – uroczysta suma odpustowa. Przewodniczył Uroczystościom Odpustowym będzie ks. Mariusz Karaś – Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu.

 

 1. Przyszła niedziela to również III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace oraz remonty w Kościele.

 

 1. Za dwa tygodnie 23 lipca w niedzielę po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów, z racji przypadającego na 25 lipca wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców.

 

 1. W minioną niedzielę 2 lipca zebraliśmy i przekazaliśmy na odbudowę Kościoła św. Floriana w Sosnowcu, który uległ spaleniu, kwotę 3020 zł, za złożone ofiary na ten cel wszystkim ofiarodawcom mówię „Bóg zapłać”.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

XIII Niedziela Zwykła

2.07.2023

 

 1. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na odbudowę spalonego Kościoła św. Floriana w Sosnowcu-Zagórzu.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek święto św. Tomasza Apostoła,

– w czwartek bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy,

– w sobotę św. Jana z Dukli, kapłana.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Adoracja od godz. 16.00. Spowiedź z racji I piątku od 16.30, o godz. 9.00 udam się do chorych.

 

 1. Przypominamy, że przez całe wakacje Msze św. w niedziele odprawiane będą o godz. 8.00, 10.30 i 12.00, nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. W tygodniu będzie tylko Msza św. wieczorem o godz. 17.00.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Bożenę Urbańską l. 65

i Stanisława Pluta l. 84

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

XII Niedziela Zwykła

25.06.2023

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w środę św. Ireneusza, biskupa i męczennika,

– w czwartek przypada Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła, ofiary zebrane na Mszy św. będą przeznaczone na Stolicę Apostolską. W tym dniu swoje imieniny przeżywać będzie Ks. Bp. Piotr Skucha, pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o naszym ks. Biskupie Piotrze, aby dobry Bóg miał Go zawsze w swojej opiece, darzył zdrowiem i potrzebnymi łaskami, a św. patron orędował i wypraszał potrzebne łaski na każdy dzień życia i pasterskiej posługi.

 

 1. Do piątku 30 czerwca trwa jeszcze miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwa czerwcowe, które są w naszym Kościele po Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcam w tych ostatnich dniach miesiąca czerwca do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach.

 

 1. Już od jutra, od poniedziałku 26 czerwca, w miesiącach wakacyjnych lipcu i sierpniu Msze św. w naszym Kościele w tygodniu będą odprawiane tylko o godz. 17.00, a w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 17.00, będą tylko Msze św. dopołudniowe o godz. 8.00, 10.30 i 12.00.

 

 1. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. Jak słyszeliśmy w liście pasterskim Ks. Bp. Ordynariusza ofiary składane na tacę w niedzielę za tydzień 2 lipca zostaną przeznaczone na odbudowę spalonego Kościoła św. Floriana w Sosnowcu-Zagórzu.

 

 1. Rozpoczęły się wakacje. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy i odpoczynek a zwłaszcza dzieciom i młodzieży szkolnej życzymy aby były one szczęśliwe i udane. Odpoczywajcie, zwiedzajcie ciekawe, piękne miejsca i ludzi. Nie zapominajcie jednak w tym czasie o Panu Bogu, o modlitwie oraz niedzielnej Mszy św.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

XI Niedziela Zwykła

18.06.2023

 

 1. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, składamy ofiary na prace przy Kościele i w parafii. Za wszystkie złożone ofiary mówię wszystkim ofiarodawcom „Bóg zapłać”.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w środę Alojzego Gonzagi, zakonnika,

– w sobotę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

 

 1. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwa czerwcowe, które są odprawiane w naszym Kościele codziennie w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o 16.40.

 

 1. W piątek 23 czerwca będziemy przeżywać Dzień Ojca, przyjmujemy na Mszę św. zbiorową za żyjących i zmarłych Ojców, która będzie odprawiona w tym dniu o godz. 17.00.

 

 1. Również w piątek w tym tygodniu 23 czerwca będzie zakończenie Roku Szkolnego i Katechetycznego zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, dziadków, nauczycieli na Mszę św. w tym dniu o godz. 8.00 rano.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

Śp. Zbigniewa Wojtala l. 81

i śp. Włodzimierza Górskiego l. 81

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

X Niedziela Zwykła

11.06.2023

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła, również we wtorek 13 czerwca przypada II w tym roku nabożeństwo fatimskie – po Mszy św. o godz. 17.00, czyli około godz. 17.30, będzie połączona procesja eucharystyczna z racji oktawy Bożego Ciała wokół kościoła z figurą M. B. Fatimskiej, o godz. 18.00 Msza św., a po niej odmówimy Różaniec Fatimski;

– w środę bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;

– w czwartek 15 czerwca o godz. 18.00 na zakończenie oktawy Bożego Ciała, po Mszy św. procesja wokół kościoła do czterech ołtarzy, o które przygotowanie prosimy naszych parafian, na zakończenie będzie poświęcenie wianków, ziół i kwiatów;

– w piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – w tym dniu nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;

– w sobotę Niepokalanego Serca NMP i uroczystość św. Brata Alberta – Głównego Patrona Diecezji Sosnowieckiej.

 

 1. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwa czerwcowe, które są odprawiane w naszym Kościele codziennie w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o 16.40.

 

 1. W piątek 23 czerwca będziemy przeżywać Dzień Ojca, przyjmujemy na Mszę św. zbiorową za żyjących i zmarłych Ojców, która będzie odprawiona w tym dniu o godz. 17.00.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Annę Piotrowską l. 70

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

4.06.2023

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy, kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 

 1. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwa czerwcowe ze śpiewaną litanią, które są odprawiane w naszym Kościele codziennie w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

 

 1. W czwartek 8 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Prosimy naszych Parafian o włączenie się, tak jak w minionych latach, w przygotowanie czterech ołtarzy i zachęcamy do licznego udziału w procesji, a szczególnie te osoby które noszą sztandary, feretrony, figury, dzieci sypiące kwiaty, dzieci komunijne. Bardzo gorąco prosimy o udekorowanie okien naszych mieszkań symbolami religijnymi, zwłaszcza eucharystycznymi. Msze św. w tym dniu będą o godz. 8.00, po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo czerwcowe, o godz. 10.00 – Msza św. po której wyruszy procesja z Kościoła, po powrocie do Kościoła zostanie odprawiona około godz. 12.00 ostatnia Msza św., nie będzie wieczornej Msza św. o godz. 17.00. Tegoroczna procesja będzie przechodzić następującą trasą: od kościoła - ul. Szosową, ul. Saturnowską, ul. Baczyńskiego, do kościoła.

Ołtarze umiejscowione będą:

 1. Przy ul. Szosowej, przy bramie wjazdowej na plebanie – przygotowuje Żywy Różaniec
 2. Przy ul. Szosowej blok nr 13-31 – przygotowują mieszkańcy tego bloku
 3. III. Przy ul. Saturnowskiej 27 przy posesji Państwa Operacz – przygotowują rodzice Dzieci Pierwszokomunijnych
 4. Przy Kościele – przygotowują Młodzież Bierzmowana i Rodzice

 

 1. Przez całą oktawę procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Kościoła po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.30. Na zakończenie oktawy w czwartek 15 czerwca procesja do czterech ołtarzy wokół Kościoła, o których przygotowanie, tak jak co roku, prosimy naszych Parafian.

 

 1. W piątek 9 czerwca po Bożym Ciele Ks. Bp. Ordynariusz udzielił dyspensy - nie obowiązuje w tym dniu post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

 

 1. W piątek 23 czerwca będziemy przeżywać Dzień Ojca, przyjmujemy na Mszę św. zbiorową za żyjących i zmarłych Ojców, która będzie odprawiona w tym dniu o godz. 17.00.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Jolantę Surowiec l. 61

i śp. Ryszarda Niedziela l. 68

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

28.05.2023

 

 1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła,

– w środę święto Nawiedzenia NMP,

– w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

– w sobotę św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

 

 1. Do środy odprawiamy nabożeństwa majowe, a w czwartek rozpoczyna się miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwa czerwcowe ze śpiewaną litanią, które będą odprawiane w naszym Kościele w tygodniu codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.40.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od 16.30 możliwość spowiedzi, o godz. 9.00 udam się do chorych.

 

 1. W tym tygodniu przypada również I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 połączone z nabożeństwem czerwcowym, nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. W niedzielę za tydzień przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy, kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 

 1. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, którą będziemy przeżywać w czwartek 8 czerwca. Tegoroczna procesja, będzie przechodzić następującą trasą: od kościoła - ul. Szosową, ul. Saturnowską, ul. Baczyńskiego – do kościoła.

Ołtarze umiejscowione będą:

I. Przy ul. Szosowej, przy bramie wjazdowej na plebanię – przygotowuje Żywy Różaniec

II. Przy ul. Szosowej blok nr 13-31 – przygotowują mieszkańcy bloku

III. Przy ul. Saturnowskiej 27 przy posesji Państwa Operacz – przygotowują rodzice Dzieci Pierwszokomunijnych

IV. Przy Kościele – przygotowują Młodzież Bierzmowana i Rodzice

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 

Wniebowstąpienie Pańskie

21.05.2023

 

 1. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, „niedziela kopertowa”, na prace remontowe i inwestycje w parafii. Za złożone ofiary wszystkim ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać.

 

 1. Również w dzisiejszą niedzielę 21 maja dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej przystępują do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 10.00 – prosimy wszystkich, którzy co niedzielę uczestniczą w Mszach św. o godz. 10.30, aby przez najbliższe 2 niedziele: 21 i 28 maja, przyszli na Msze św. o innej godzinie, albowiem w niedzielę 28 maja o godz. 10.30 będzie rocznica I Komunii św. dla dzieci z klas IV Szkoły Podstawowej. Spowiedź dzieci przeżywających rocznicę I Komunii św. odbędzie się w piątek 26 maja o godz. 16.30.

 

 1. Wczoraj w sobotę jeden kleryk naszego seminarium przyjął świecenia diakonatu, a w najbliższą sobotę trzech diakonów naszego seminarium przyjmie święcenia kapłańskie – módlmy się w ich intencji.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w środę wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych,

– w piątek św. Filipa Neri, Kapłana.

 

 1. W piątek 26 maja przypada Dzień Matki. Pamiętajmy o wszystkich naszych kochanych Mamach, szczególnie w naszych modlitwach. Przyjmujemy na Mszę św. zbiorową za żyjące i zmarłe Mamy, która będzie odprawiona w tym dniu o godz. 17.00.

 

 1. Przeżywamy piękny miesiąc Maj poświęcony Matce Bożej i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, są one odprawiane w naszym Kościele w tygodniu codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.30.

 

 1. Intencje na nadchodzący...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Bogdana Faryna l. 68,

śp. Danutę Bucką l. 66

i śp. Władysława Pluta l. 68

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

VI Niedziela Wielkanocna

14.05.2023

 

 1. W dzisiejszą niedzielę o godz. 12.00 zapraszamy wszystkich na Mszę św. z racji 25 rocznicy święceń kapłańskich ks. Marka Sarleja.

 

 1. W tym tygodniu we wtorek przypada święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

 

 1. W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

 1. Trwa miesiąc maj poświęcony Matce Bożej, w którym odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, nabożeństwa majowe ze śpiewaną litanią loretańską, które będą odprawiane w naszym Kościele w tygodniu codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.30.

 

 1. Przyszła niedziela 21 maja to III niedziela miesiąca, „niedziela kopertowa”, na prace i inwestycje w Kościele.

 

 1. Również w przyszłą niedzielę 21 maja dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej przystąpią do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 10.00 – prosimy wszystkich, którzy co niedzielę uczestniczą w Mszach św. o godz. 10.30, aby przez najbliższe 2 niedziele 21 i 28 maja przyszli na Msze św. o innej godzinie, albowiem w niedzielę 28 maja o godz. 10.30 będzie rocznica I Komunii św. dla dzieci z klas IV Szkoły Podstawowej.

 

 1. W piątek 26 maja przypada Dzień Matki. Pamiętajmy o wszystkich naszych kochanych Mamach szczególnie w naszych modlitwach. Przyjmujemy na Mszę św. zbiorową za żyjące i zmarłe Mamy, która będzie odprawiona w tym dniu o godz. 17.00.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Józefę Ziętara l. 86

i śp. Stanisławę Grzelak l. 99

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

V Niedziela Wielkanocna

7.05.2023

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski,

– w sobotę wspomnienie NMP Fatimskiej – rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie, po Mszy św. o godz. 18.00 procesja i różaniec fatimski.

 

 1. Nabożeństwa majowe są odprawiane w naszym Kościele w tygodniu codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedziele o godz. 16.30.

 

 1. W następną niedzielę 14 maja na godz. 12.00 zapraszamy wszystkich na Mszę św. z racji 25 rocznicy święceń kapłańskich ks. Marka Sarleja.

 

 1. W piątek 26 maja przypada Dzień Matki. Przyjmujemy na Mszę św. zbiorową za żyjące i zmarłe Mamy, która będzie odprawiona w tym dniu o godz. 17.00.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

Śp. Tadeusza Kłoczko l. 80

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

IV Niedziela Wielkanocna

30.04.2023

 

 1. Dzisiejszą niedzielą „Niedzielą Dobrego Pasterza” rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Taca przeznaczona jest na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego.

 

 1. Rozpoczynamy jutro piękny miesiąc Maj poświęcony Matce Bożej i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, nabożeństwa majowe ze śpiewaną litanią loretańską. Nabożeństwa majowe są odprawiane będą w naszym Kościele w tygodniu codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.30.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła,

– w środę przypada Uroczystość NMP Królowej Polski – Msze św. w tym dniu odprawiane będą w porządku niedzielnym, a nabożeństwo majowe będzie odprawione o godz. 16.30,

– w czwartek św. Floriana, męczennika,

– w sobotę święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od 16.30 możliwość spowiedzi, o godz. 9.00 udam się do chorych. Na ten piątek 5 maja Ks. Bp. Ordynariusz udzielił dyspensy, nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. Sobota w tym tygodniu to I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 połączone z nabożeństwem majowym nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

Śp. Pelagię Stochel l. 93

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

III Niedziela Wielkanocna

23.04.2023

 

 1. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski,

– we wtorek święto św. Marka Ewangelisty,

– w sobotę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

 

 1. We wtorek swoje imieniny będzie przeżywał ks. Marek. W niedzielę za tydzień 30 kwietnia o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. w int. ks. Marka zamówiona od Żywego Różańca i całej Parafii z racji imienin i 50 r. urodzin – do modlitwy, ofiary Mszy św. dołączamy nasze najlepsze życzenia zdrowia, obfitości Bożych łask i darów, opieki Matki Bożej na każdy dzień życia osobistego i kapłańskiej posługi.

 

 1. W tym tygodniu, 27 kwietnia w czwartek, o godz. 18.00 Ks. Bp. Ordynariusz Grzegorz Kaszak udzieli młodzieży naszej Parafii Sakramentu Bierzmowania.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Wiesławę Bilnik l. 83,

Barbarę Gębala l. 63

i Władysławę Domagała l. 92

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

II Niedziela Wielkanocna

16.04.2023

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Na godz. 15.00 – godzinę miłosierdzia – zapraszam wszystkich naszych parafian do kościoła na odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia.

 

 1. Dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia Bożego przynosimy do Kościoła skarbonki Caritasu z wielkopostną jałmużną.

 

 1. Również w dzisiejszą niedzielę przeżywamy w naszej Parafii Niedzielę Seminaryjną, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

 

 1. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, składamy ofiary na prace przy naszym kościele. Za wszystkie składane ofiary mówimy „Bóg zapłać”.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Jerzego Niewiadomskiego l. 74

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Zmartwychwstanie Pańskie

9.04.2023

 

 1. Dziś niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:

– naszym Parafianom, jak również Gościom, życzę radosnych Świąt Wielkanocnych. Niech jednym z najważniejszych spotkań tych dni będzie spotkanie ze Zmartwychwstałym Chrystusem w Jego Słowie i w Eucharystii. Wszystkim życzę codziennego doświadczania w życiu obecności Zmartwychwstałego Pana;

– dziś nie ma Mszy św. o godz. 8.00; pozostałe Msze św. odprawiane są w porządku niedzielnym.

 

 1. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym; ofiary składane na tacę będą przeznaczone na uczelnie katolickie.

 

 1. Składam serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom ofiar pieniężnych na kwiaty do Grobu Pańskiego, jak również za przygotowanie Ciemnicy i Grobu. Szczególnie dziękuję Pani Lesławie Kurant, Panu Janowi Fiś i Rodzinie Sobczyńskich za zasponsorowanie Grobu Pańskiego – „Groty”. Dziękuję Żywemu Różańcowi za czuwanie przy Ciemnicy i Grobie. Dziękuję wszystkim którzy włączyli się w przygotowanie Liturgii Triduum Paschalnego. Wszystkim za wszelką pomoc i dobro mówię – „Bóg zapłać”.

 

 1. W piątek z racji na uroczyste obchody Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje post.

 

 1. W niedzielę za tydzień przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Na godz. 15.00 – godzinę miłosierdzia – zapraszam wszystkich naszych parafian do kościoła na odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia. W tę niedzielę – Niedzielę Miłosierdzia Bożego – przynosimy do Kościoła skarbonki Caritasu z wielkopostną jałmużną. Również w tę niedzielę będziemy przeżywać w naszej Parafii Niedzielę Seminaryjną, będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne.

 

 1. Również przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, „niedziela kopertowa” – składamy ofiary na prace przy Kościele.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Grzegorza Miśkiewicza l. 61

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Niedziela Palmowa

2.04.2023

 

 1. Dzisiaj Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy dla dokonania paschalnego Misterium tj. Meki, Śmierci i Zmartwychwstania. Poświęcenie palm na każdej Mszy św., a na Mszy św. o godz. 10.30 procesja z palmami wokół Kościoła. Po Mszy św. o godz. 10.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

 1. Również w dzisiejszą niedzielę szkoła we współpracy z naszą parafią organizuje kiermasz świąteczny, podczas którego zakupić można ozdoby, stroiki oraz ciasta wielkanocne wykonane przez pracowników szkoły. Dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na potrzeby naszej szkoły.

 

 1. Przeżyliśmy czas rekolekcji za co dziękujemy Bogu. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby rekolekcji i za udział w tych rekolekcjach. Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim dzieciom i młodzieży za udział w rekolekcjach. Dyrekcji i nauczycielom dziękuje za wszelką pomoc w przeprowadzeniu tych rekolekcji.

 

 1. Najbliższy czwartek to Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy, która symbolizuje Ogród Oliwny. Adoracja w Wielki Czwartek będzie trwać do godz. 21.00.

 

 1. Wielki Piątek – pamiątka śmierci Pana Jezusa. Jest to również I piątek miesiąca, około godz. 9.00 udam się do chorych z racji I piątku, będzie to zarazem wizyta przedświąteczna – prosimy o zgłoszenia. Możliwość spowiedzi od godz. 16.30. O godz. 17.00 zostanie odprawione nabożeństwo I piątkowe. O godz. 17.20 będzie odprawiona Droga Krzyżowa. Początek nabożeństwa wieczornego o godz. 18.00 – będzie czytanie Opisu Męki Pańskiej, czyli Pasji, następnie adoracja Krzyża św. – ofiary składane podczas adoracji Krzyża przy adorowanym Krzyżu przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pana Jezusa w Jerozolimie, następnie Komunia św. i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Adoracja w Wielki Piątek będzie od rana od godz. 9.00 do 21.00. Zachęcamy i prosimy o adorację przy Ciemnicy i Grobie wszystkich naszych parafian w ciągu całego dnia, a szczególnie Żywy Różaniec, członkinie proszę po Mszy św. o wpisanie się na listę dyżurów.

 

 1. Wielka Sobota – dzień czuwania przy Grobie Pana Jezusa i rozważanie Jego Męki i Śmierci, możliwość adoracji od godz. 10.00. Początek nabożeństwa o godz. 18.00. poświęcenie ognia, procesja do Kościoła ze świecami, następnie poświęcenie wody chrzcielnej i Msza św. Adoracja Grobu Pana Jezusa do godz. 18.00.

Poświęcenie pokarmów od godz. 10.00 do 14.00 co godzinę (10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00) Ostatnie poświęcenie o godz. 17.30. Ofiary składane przy poświęceniu pokarmów będą przeznaczone na osoby chore, biedne i potrzebujące naszego wsparcia.

 

 1. Następna niedziela to – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja o godz. 6.00, nie będzie Mszy o godz. 8.00, dalszy porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Proszę o zaangażowanie się w przygotowanie procesji, sztandarów i feretronów.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Czesława Szarek l. 80

i śp. Jerzego Kucypera l. 67

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

V Niedziela Wielkiego Postu

26.03.2023

 

 1. Wychodząc z kościoła zbieramy dziś ofiary do puszki na kwiaty do Grobu Bożego i Ciemnicy.

 

 1. Od dzisiejszej niedzieli przeżywamy rekolekcje wielkopostne. Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej. Ofiary składane w poniedziałek i we wtorek na tacę będą przeznaczone na potrzeby rekolekcji.

 

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 17.30. Zapraszamy również na nabożeństwo Gorzkich Żali, w dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00, a za tydzień 2 kwietnia po Mszy św. o godz. 10.30.

 

 1. W niedzielę za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie palm. Na Mszy św. o godz. 10.30 procesja z palmami wokół Kościoła.

 

 1. Również w najbliższą niedzielę 2 kwietnia szkoła we współpracy z naszą parafią organizuje kiermasz świąteczny, podczas którego zakupić będzie można ozdoby, stroiki oraz ciasta wielkanocne wykonane przez pracowników szkoły. Dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na potrzeby naszej szkoły.

 

 1. Sobota w tym tygodniu to I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. We wtorek 28 marca przypada 14 rocznica święceń biskupich księdza biskupa Grzegorza Kaszaka. Módlmy się, aby dobry Bóg darzył naszego Pasterza obficie swoim błogosławieństwem, a święci patronowie Albert i Rafał nieustannie wypraszali potrzebne łaski.

 

 1. Zachęcamy i prosimy o adoracje w czasie Triduum Paschalnego (w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę) przy Ciemnicy i Grobie wszystkich naszych parafian, a szczególnie Żywy Różaniec. Proszę po Mszy św. o wpisanie się na listę dyżurów.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

IV Niedziela Wielkiego Postu

19.03.2023

 

 1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu, po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

 

 1. Dzisiejsza niedziela, to trzecia niedziela miesiąca – niedziela kopertowa – na prace i inwestycje przy kościele. Za złożone ofiary mówimy – Bóg zapłać.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z rodzicami młodzieży z klas VIII Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

 

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach – w przyszłą niedzielę 26 marca będą po Mszy św. o godz. 8.00. (na Mszy św. będzie wygłoszona nauka rekolekcyjna, a po Mszy św. odśpiewamy same Gorzkie Żale, już bez kazania pasyjnego).

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– jutro w poniedziałek przeniesiona z dnia dzisiejszego Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP i Patrona Kościoła,

– w sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

 

 1. W niedzielę za tydzień 26 marca rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, potrwają do wtorku 28 marca. W niedzielę Msze św. rekolekcyjne będą odprawiane jak w każdą niedzielę, a w poniedziałek i we wtorek o godz. 8.00 i 17.00. Poniedziałek 27 marca będzie dniem spowiedzi św. – pół godziny przed Mszami będą posługiwali księża z dekanatu. Rekolekcje dzieci będą trwały od poniedziałku 27 marca do środy 29 marca. Dzieci będą normalnie miały według planu lekcje w szkole, a tylko na 3 godzinie lekcyjnej o 9.50 do Kościoła przyjdą dzieci z klas od I do IV, a na 4 godzinie lekcyjnej o 10.45 dzieci z klas od V do VIII. Rekolekcjom przewodniczył będzie ks. Rafał Stępniewski – Dyrektor Domu św. Józefa dla Księży Emerytów w Będzinie. Plan Rekolekcji jest podany na stronie internetowej Parafii i w tablicach ogłoszeniowych przed Kościołem.

 

 1. Za tydzień w niedzielę 26 marca po Mszach św. będziemy zbierać ofiary do puszki na kwiaty do Grobu Bożego i Ciemnicy. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z rodzicami dzieci z klas III Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do I Komunii św.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

III Niedziela Wielkiego Postu

12.03.2023

 

 1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu, po Mszy św. o godz. 12.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

 

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach w niedziele, za tydzień 19 marca Gorzkie Żale będą odprawione po Mszy św. o godz. 17.00 – około godz. 17.30.

 

 1. W niedzielę za tydzień 19 marca po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z rodzicami młodzieży z klas VIII Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

 

 1. Również przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, „niedziela kopertowa” – składamy ofiary na prace przy Kościele.

 

 1. W niedzielę za dwa tygodnie 26 marca rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, potrwają do wtorku 28 marca. W niedzielę Msze św. rekolekcyjne będą odprawiane jak w każdą niedzielę, a w poniedziałek i we wtorek o godz. 8.00 i 17.00. Poniedziałek 27 marca będzie dniem spowiedzi św., pól godziny przed Mszami, będą posługiwali księża z dekanatu. Rekolekcje dzieci będą trwały od poniedziałku 27 marca do środy 29 marca. Dzieci będą normalnie miały według planu lekcje w szkole, a tylko na 3 godzinie lekcyjnej o 9.50 do Kościoła przyjdą dzieci z klas od I do IV, a na 4 godzinie lekcyjnej o 10.45 dzieci z klas od V do VIII. Rekolekcjom przewodniczył będzie ks. Rafał Stępniewski, Dyrektor Domu św. Józefa dla Księży Emerytów w Będzinie.

 

 1. Tradycją lat minionych jeśli ktoś chce wesprzeć w ramach wielkopostnej jałmużny ludzi potrzebujących wsparcia na święta produktami spożywczymi i żywnościowymi, może przynieść je do kościoła do Niedzieli Palmowej i złożyć do wystawionego pod obrazem Jezusa Miłosiernego kosza.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Stanisława Piwowarczyka l. 87

i śp. Bogumiłę Owczarek l. 61

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

II Niedziela Wielkiego Postu

5.03.2023

 

 1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu, po Mszy św. o godz. 10.30 około godz. 11.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, a za tydzień w niedzielę 12 marca będą Gorzkie Żale po Mszy św. o godz. 12.00, czyli ok. godz. 12.30.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na Kościoły Misyjne, a ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na zapłacenie rachunku gazowego za ogrzewanie Kościoła w lutym.

 

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach w niedziele.

 

 1. Ogłoszenie Żywego Różańca – W związku z uszczupleniem liczby członków Żywego Różańca wiele osób należących do niego Pan powołał już do wieczności i Róże są niekompletne rozpoczynamy nabór na członków Żywego Różańca. Chętnych zarówno Pań jaki Panów oraz małżeństwa prosimy o kontakt z ks. Proboszczem lub Zelatorką Justyną Farat. Tyle jest ważnych intencji, które chcielibyśmy wpleść w Różaniec i tych osobistych i tych obejmujących cały świat. W ten sposób Członkowie Róż Różańcowych są modlitewnym zapleczem Kościoła.

 

 1. Intencje Mszalne…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Barbarę Poterek l. 87

i śp. Adama Bańkę l. 64

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

I Niedziela Wielkiego Postu

26.02.2023

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00 odbyło się nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Za tydzień Gorzkie Żale połączone z Mszą św. o godz. 10.30, czyli około godz. 11.00.

 

 1. W odpowiedzi na Apel Przewodniczącego KEP – Abp. Stanisława Gądeckiego – w dzisiejszą niedzielę 26 lutego br. we wszystkich kościołach w Polsce, po Mszach Św. odbywa się zbiórka środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.

 

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach w niedziele. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

 

 1. W czasie Wielkiego Postu mamy możliwość zaangażowania się w akcję organizowaną przez Caritas Skarbonka wielkopostna – „Czas miłosierdzia”. W zakrystii możemy jeszcze zabrać skarbonkę, która zostanie przeznaczona na cele Caritas w diecezji związane z leczeniem osób starszych. Przyniesiemy ją do Kościoła w niedzielę Miłosierdzia Bożego, tydzień po Świętach Wielkanocnych.

 

 1. W niedzielę za tydzień w II Niedzielę Wielkiego Postu przed kościołem zbierane będą ofiary do puszek na Misje święte.

 

 1. Ks. Bp. Ordynariusz zachęca nas, aby rozpoczęty okres czterdziestu dni Wielkiego Postu był, w każdej wspólnocie parafialnej naszej diecezji, czasem modlitwy i pokuty w intencji nowych powołań kapłańskich do naszego diecezjalnego seminarium oraz o pokój na Ukrainie.

 

 1. Piątek w tym tygodniu to I piątek miesiąca, około godz. 9.00 udam się do chorych, możliwość adoracji od godz. 16.00 i spowiedzi od godz. 16.30. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30, na które wszystkich serdecznie zapraszamy.

 

 1. Sobota w tym tygodniu to I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

VII Niedziela Zwykła

19.02.2023

 

 1. Dzisiaj przeżywany VII Niedzielę Zwykłą w roku liturgicznym.

 

 1. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace w Kościele – za złożone dzisiaj ofiary mówimy wszystkim Bóg zapłać.

 

 1. Środa w tym tygodniu to Środa Popielcowa, którą rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W tym dniu Msze św. będą odprawiane o godz. 9.00, 17.00 i 18.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa lekkie). Zapraszamy także do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki i Gorzkich Żalach w niedziele.

 

 1. W ten piątek pierwsze Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30, na które szczególnie zapraszamy dzieci z klas III SP, w ramach przygotowania do I Komunii św. i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

 

 1. W niedzielę za tydzień o godz. 8.00 zapraszamy na połączone z Mszą św. nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W okresie Wielkiego Postu będą odprawiane Gorzkie Żale w każdą niedzielę na innej Mszy św. aby każdy przynajmniej raz mógł uczestniczyć w tym pięknym wielkopostnym nabożeństwie. (26 lutego I NWP – 8.00, 5 marca II NWP – 10.30, 12 marca III NWP – 12.00, 19 marca IV NWP – 17.00, 26 marca V NWP – 8.00 i 2 kwietnia VI NWP – 10.30)

 

 1. „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Łk 10, 2). Ks. Bp. Ordynariusz zachęca nas aby zbliżający się okres czterdziestu dni Wielkiego Postu niech będzie, w każdej wspólnocie parafialnej naszej diecezji, czasem modlitwy i pokuty w intencji nowych powołań kapłańskich do diecezjalnego seminarium, pod hasłem: „Razem szturmujemy niebo Wielki Post 2023”. Prosimy kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich parafian o włączenie się w to dzieło. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa, patrona seminarium, w intencji nowych powołań dla naszej diecezji. Zachęcamy do wpisania już dzisiaj swojego imienia i nazwiska oraz wybranej daty na przygotowanej liście, którą Ksiądz Proboszcz w Wielki Czwartek złoży w duchowym darze od parafii w sosnowieckiej katedrze.

 

 1. W odpowiedzi na Apel Przewodniczącego KEP – Abp. Stanisława Gądeckiego – w niedzielę 26 lutego br., po każdej Mszy Świętej, zostanie zorganizowana zbiórka środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie. Dziękujemy za okazane wsparcie na ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii w ubiegłą niedzielę – zebraliśmy i przekazaliśmy kwotę 1200 zł.

 

 1. Wspólnota „Drogi nadziei” oraz Diecezjalne Centrum Służby Rodzinie i Życiu w Sosnowcu zapraszają osoby, które zawarły w przeszłości małżeństwo sakramentalne w Kościele, a obecnie żyją w nowym związku cywilnym na rekolekcje wielkopostne dla par niesakramentalnych. Rekolekcje odbędą się w kaplicy Domu „Szilo” w Czeladzi w dniach 3, 4 i 5 marca 2023 r. (piątek, sobota i niedziela). Spotkania rekolekcyjne będą zaczynać się o godz. 19.15, poprowadzi je ks. Dawid Kuczek.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Marię Jurek l. 89

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

VI Niedziela Zwykła

12.02.2023

 

 1. W dzisiejszą niedzielę (12 lutego), po Mszach świętych są w kościołach w całej Polsce zbierane środki pieniężne do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii. Zebrane środki zostaną przekazane poszkodowanym za pośrednictwem Caritas Polska.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek święto św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.

 

 1. 15 lutego w środę przypada 36 rocznica święceń biskupich J.E. ks. bpa Piotra Skuchy. Módlmy się, aby dobry Bóg darzył obficie Jubilata swoim błogosławieństwem, a Święty Patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski.

 

 1. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prowadzone i planowane prace w Kościele.

 

 1. „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Łk 10, 2). Ks. Bp. Ordynariusz zachęca nas aby zbliżający się okres czterdziestu dni Wielkiego Postu niech będzie, w każdej wspólnocie parafialnej naszej diecezji, czasem modlitwy i pokuty w intencji nowych powołań kapłańskich do diecezjalnego seminarium, pod hasłem: „Razem szturmujemy niebo Wielki Post 2023”. Prosimy kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich parafian o włączenie się w to dzieło. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa, patrona seminarium, w intencji nowych powołań dla naszej diecezji. Zachęcamy do wpisania już dzisiaj swojego imienia i nazwiska oraz wybranej daty na przygotowanej liście, którą Ksiądz Proboszcz w Wielki Czwartek złoży w duchowym darze od parafii w sosnowieckiej katedrze.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Zofię Bilnik l. 81

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

V Niedziela Zwykła

5.02.2023

 

 1. Przeżywamy dzisiaj V Niedzielę Zwykłą.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy

– w poniedziałek św. Pała Miki i Towarzyszy, męczenników,

– w piątek św. Scholastyki, dziewicy.

 

 1. Bardzo dziękuję wszystkim którzy w czwartek pomogli przy rozebraniu świątecznej dekoracji Kościoła.

 

 1. W związku ze Światowym Dniem Chorego, wszystkie osoby dotknięte cierpieniem zapraszane są 11.02 r. tj. w sobotę na godz. 10.00 do Bazyliki Katedralnej w Sosnowcu na wspólną modlitwę. W czasie Mszy św. zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Zenona Kulczyńskiego l. 75

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

29.01.2023

IV Niedziela Zwykła

 

 1. Przeżywamy dzisiaj IV Niedzielę Zwykłą.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek św. Jana Bosko, kapłana,

– w czwartek 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w tym dniu będą odprawione o godz. 9.00 rano i 17.00 wieczorem. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic (bardzo prosimy o zabezpieczenie gromnic, aby woskiem nie polać ławek i posadzki). Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Modlitwą w tym dniu otaczamy wszystkie osoby, które żyją konsekracją zakonną. Ofiary składane do puszek po Mszach św. są przeznaczone na wsparcie zakonów klauzurowych. Kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd.

 

 1. Piątek w tym tygodniu to I piątek miesiąca, około godz. 9.00 udam się do chorych, możliwość adoracji od godz. 16.00 i spowiedzi od godz. 16.30.

 

 1. Sobota w tym tygodniu to I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. Przyszła Niedziela 5 lutego to I Niedziela miesiąca – ofiary składane na tacę w tym dniu w będą przeznaczone na zapłacenie rachunku za ogrzewanie gazem Kościoła w miesiącu lutym.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Lecha Pieszchalskiego l. 80

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

III Niedziela Zwykła

22.01.2023

 

 1. Przeżywamy III Niedzielę Zwykłą.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy

– we wtorek św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła,

– w środę święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła,

– w czwartek świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów,

– w sobotę św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

 

 1. Wczoraj w sobotę przeżywaliśmy dzień babci, a dzisiaj w niedzielę przeżywamy dzień dziadka. Żyjącym niech Pan Bóg błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami, a zmarłych niech obdarzy życiem wiecznym. Przyjmujemy na Msze św. zbiorową za żyjących i zmarłych dziadków, która będzie odprawiona dzisiaj o godz. 17.00.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

II Niedziela Zwykła

15.01.2023

 

 1. Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Zwykłą. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na inwestycje w Kościele, za złożone ofiary mówię wszystkim Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek św. Antoniego, opata,

– w czwartek św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa,

– w sobotę św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

 

 1. W sobotę 21 stycznia przypada dzień babci, a w niedzielę 22 stycznia – dzień dziadka. Pamiętajmy o nich w swoich modlitwach. Żyjącym niech Pan Bóg błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami, a zmarłych niech obdarzy życiem wiecznym. Przyjmujemy na Msze św. zbiorowe za żyjących i zmarłych: w sobotę o godz. 17.00 za żyjące i zmarłe babcie, a w niedzielę o godz. 17.00 za żyjących i zmarłych dziadków.

 

 1. W tym tygodniu Msze św. w dni powszednie odprawiane już będą wieczorem o godz. 17.00 i 18.00.

 

 1. Kancelaria Parafialna czynna już normalnie jak w ciągu roku w wyznaczonych godzinach.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

 1. Przyjmujemy już intencje mszalne na rok 2024.

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Zenobię Chachulską l. 79

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

Niedziela Chrztu Pańskiego

8.01.2023

 

 1. Dzisiaj przeżywamy święto Chrztu Pańskiego, które jest przypomnieniem Chrztu Jezusa w Jordanie i zapowiedzią sakramentu Chrztu Świętego. Dzisiejsza niedziela kończy okres Bożego Narodzenia.

 

 1. W sobotę 21 stycznia przypada dzień babci, a w niedzielę 22 stycznia – dzień dziadka. Przyjmujemy na Msze św. zbiorowe za żyjących i zmarłych: w sobotę 21 stycznia o godz. 17.00 – za żyjące i zmarłe babcie, a w niedzielę 22 stycznia o godz. 17.00 – za żyjących i zmarłych dziadków.

 

 1. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, składamy ofiary na prace przy kościele.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

 1. Zakończyliśmy Wizytę Duszpasterską – Kolędę. Wszystkim osobom i rodzinom, które nas przyjęły, dziękujemy za serdeczność i życzliwość. Za złożone ofiary na Kolędę czy na Kościół dziękujemy i mówimy staropolskie „Bóg zapłać”.

 

 1. Wszyscy którzy z różnych przyczyn nie mieli Kolędy, a chcieli by przyjąć jeszcze kapłana po Kolędzie – mogą to uczynić jutro, w poniedziałek 9 stycznia, prosimy o zgłoszenia.

 

 1. Jeszcze w tym tygodniu do 14 stycznia 2023 roku Msze św. w dni powszednie będą odprawiane tylko rano o godz. 8.00.

 

 1. Kancelaria Parafialna będzie czynna jeszcze w tym tygodniu tylko po porannej Mszy św. około godz. 8.30.

 

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

1.01.2023 r.

 

 1. W poniedziałek wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

 

 1. W piątek 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła, kredy i złota. Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na Fundusz Misyjny. W tym dniu z racji Uroczystości nie obowiązuje post.

 

 1. Piątek w tym tygodniu to również I piątek miesiąca – od godz. 16.00 adoracja, od godz. 16.30 możliwość spowiedzi św., o godz. 16.45 zakończenie adoracji – odmówimy litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt Oddania.

 

 1. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia.

 

 1. W sobotę 21 stycznia przypada dzień babci, a w niedzielę 22 stycznia – dzień dziadka. Przyjmujemy na Msze św. zbiorowe za żyjących i zmarłych: w sobotę o godz. 17.00 za żyjące i zmarłe babcie, a w niedzielę o godz. 17.00 za żyjących i zmarłych dziadków.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

 1. Kolęda na ten tydzień…

 

 1. W minionym kończącym się 2022 roku:

– ochrzczono 22 dzieci (22 chrzty)

– zawarto 3 sakramentalne małżeństwa (3 śluby)

– Pan Bóg powołał do wieczności 75 osób (75 pogrzebów)

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Danutę Majka l. 92

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie… 

menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia M.B. Szkaplerznej w Sosnowcu-Milowicach, siedziba: Sosnowiec, Baczyńskiego 27.