Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Ogłoszenia duszpasterskie

XVIII Niedziela Zwykła

2.08.2020


 1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek św. Jana Marii Wianeya, kapłana,

– w czwartek Święto Przemienienia Pańskiego,

– w sobotę Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Sosnowcu.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Adoracja od godz. 16.00. Spowiedź z racji I piątku od 16.30, o godz. 9.00 udam się do chorych.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Jadwigę Kordecką l. 72

śp. Wiesławę Wojciechowską l. 93

i śp. Mariannę Zalewską l. 90

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

XVII Niedziela Zwykła

26.07.2020

 

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów, z racji przypadającego w sobotę 25 lipca wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców. Jak słyszeliśmy w komunikacie w dniach 19-26 lipca 2020 r. obchodzimy XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Hasło Tygodnia: „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”. MIVA Polska po raz kolejny zaprasza wszystkich kierowców, członków ich rodzin oraz Przyjaciół misji do udziału w Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Wychodząc z Kościoła można wesprzeć swoją ofiarą misje, a konkretnie zakup środków transportu samochodów, motorów, rowerów, kładów, łódek czy motorówek. Również przy poświęceniu samochodów można złożyć swoją ofiarę, która będzie przeznaczona na ten szczytny cel.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w środę św. Marty,

– w piątek św. Ignacego z Loyoli,

– w sobotę św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

 

 1. W sobotę rozpoczynamy miesiąc sierpień. Na jego progu zachęcamy do abstynencji i trzeźwości.

 

 1. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. W niedzielę 2 sierpnia odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Niewiast i Dziewcząt, połączona z odpustem Porcjunkuli, do Sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Uroczysta Suma Odpustowa będzie odprawiona o godz. 12.00.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

XVI Niedziela Zwykła

19.07.2020

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość odpustową w naszej parafii. Msze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym, o godz. 8.00, 10.30, uroczysta suma odpustowa o godz. 12.00. Uroczystością odpustowym przewodniczy ks. Tadeusz Maj.

Dzisiaj przypada również III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na remonty i prace przy Kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w środę św. Marii Magdaleny,

– w czwartek św. Brygidy, zakonnicy – patronki Europy,

– w piątek św. Kingi, dziewicy,

– w sobotę święto św. Jakuba Apostoła.

 

 1. Za tydzień 26 lipca niedzielę po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów, z racji przypadającego na 25 lipca wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Janinę Krzemińską l. 83

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

XV Niedziela Zwykła

12.07.2020 

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w  poniedziałek św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,

– w środę św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła,

– w czwartek liturgiczne wspomnienie NMP z Góry Karmel.

 

 1. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać uroczystość odpustowa w naszej parafii. Msze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym, o godz. 8.00, 10.30, uroczysta suma odpustowa o godz. 12.00. Przewodniczył jej będzie ks. Tadeusz Maj.

 

 1. Przyszła niedziela to również III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace oraz remonty w kościele.

 

 1. Za dwa tygodnie 26 lipca niedzielę po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów, z racji przypadającego na 25 lipca wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Damiana Wirażkę l. 39

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

XIV Niedziela Zwykła

5.07.2020 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy,

– w środę św. Jana z Dukli, kapłana,

– w sobotę święto św. Benedykta, opata.

 

 1. Przypominam, że przez całe wakacje Msze św. w niedziele odprawiane będą o godz. 8.00, 10.30 i 12.00 nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. W tygodniu będzie tylko Msza św. wieczorem o godz. 17.00.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień...

 

XIII Niedziela zwykła

28.06.2020 

 

 1. W poniedziałek przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, ofiary zebrane na Mszy św. będą przeznaczone na Stolicę Apostolską. W tym dniu swoje imieniny przeżywał będzie Ks. Bp. Piotr Skucha, pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o naszym ks. Biskupie Piotrze, aby dobry Bóg miał Go zawsze w swojej opiece, darzył zdrowiem i potrzebnymi łaskami, a św. patron orędował i wypraszał potrzebne łaski na każdy dzień życia i pasterskiej posługi.

 

 1. Do wtorku 30 czerwca trwa jeszcze miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwa czerwcowe, które są w naszym Kościele po Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcam w tych ostatnich dniach miesiąca czerwca do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach.

 

 1. Już od tego tygodnia i w miesiącach wakacyjnych lipcu i sierpniu Msze św. w naszym Kościele w tygodniu będą oprawiane tylko o godz. 17.00, a w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 17.00, będą tylko Msze św. dopołudniowe o godz. 8.00, 10.30 i 12.00.

 

 1. Do czwartku 2 lipca do godz. 9.00 rano można składać przy budynku plebanii przy schodach elektro-śmieci (stare lub zepsute urządzenia RTV lub AGD), które będą wsparciem dla misji – polskich misjonarzy.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od 16.30 możliwość spowiedzi, o godz. 9.00 udam się do chorych.

 

 1. W tym tygodniu przypada również I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 połączone z różańcem nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. Rozpoczęły się wakacje. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy i odpoczynek, a zwłaszcza dzieciom i młodzieży szkolnej, życzymy, aby były one szczęśliwe i udane. Odpoczywajcie, zwiedzajcie ciekawe, piękne miejsca i ludzi. Nie zapominajcie jednak w tym czasie o Panu Bogu, o modlitwie oraz niedzielnej Mszy św.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

XII Niedziela Zwykła

21.06.2020

 

 1. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace i remonty w Kościele, wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary mówimy Bóg zapłać.

 

 1. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwa czerwcowe, które są odprawiane w naszym Kościele codziennie w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o 16.40. Zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach.

 

 1. We wtorek 23 czerwca będziemy przeżywać Dzień Ojca, przyjmujemy na Mszę św. zbiorową za żyjących i zmarłych Ojców, która będzie odprawiona w tym dniu o godz. 17.00.

 

 1. W środę w tym tygodniu przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

 

 1. W piątek 26 czerwca przypada zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Ponieważ w tym roku ze względu na stan pandemii nie będzie tradycyjnego, o jednej godzinie, zakończenia roku szkolnego, dzieci będą odbierać świadectwa o różnych godzinach w małych grupach – w związku z tym zapraszamy wszystkich nauczycieli, uczniów i rodziców na Mszę św. dziękczynną za szczęśliwie przeżyty rok szkolny i katechetyczny w niedzielę 28 czerwca o godz. 12.00.

 

 1. Od jutra nie będzie przez najbliższy czas pośród nas Siostry Dominiki – naszej Organistki, która udaje się na szpitalne leczenie, po zabiegu na rekonwalescencję, a potem na urlop. Powróci do nas 9 sierpnia. Życzymy Siostrze szybkiego powrotu do zdrowia i rychłego powrotu do nas.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Halinę Rejdych l. 70,

śp. Kazimierę Bąk l. 80

Wieczny odpoczynek…

 

XI Niedziela Zwykła

14.06.2020 

 

 1. W tym tygodniu będziemy wspominać:

– w środę Uroczystość Św. Brata Alberta, głównego patrona naszej diecezji,

– w czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała z procesją wokół Kościoła oraz poświęcenie wianków z ziół i kwiatów,

– w piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – w tym dniu nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych,

– w sobotę czcimy Niepokalane Serce NMP.

 

 1. W sobotę 20 czerwca o godz. 12.00 klasa IIIb Szkoły Podstawowej przystąpi do I Komunii św., a klasa IIIa przeżywa swój biały tydzień.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę ks. bp Piotr Skucha obchodzi złoty jubileusz kapłaństwa – 50 lat, a 18 czerwca w czwartek ks. bp. Grzegorz Kaszak przeżywał będzie 31 rocznicę święceń kapłańskich. Dziękując za lata kapłańskiej i biskupiej posługi wypraszajmy dla jubilatów przez modlitwę potrzebne łaski, aby dobry Pan Bóg błogosławił na kolejne lata życia, obdarzał zdrowiem i opieką.

 

 1. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwa czerwcowe ze śpiewaną litanią, które są w naszym Kościele po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o 16.40.

 

 1. Intencje mszalne…

 

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

7.06.2020

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy, kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Jadwigi Królowej,

– w sobotę św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła.

 

 1. W czwartek 11 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tzw. Boże Ciało. W tym roku ze względu na stan pandemii nie będzie tak jak w minionych latach procesji do czterech ołtarzy po terenie Parafii – będzie procesja wokół Kościoła rano, o godz. 7.30, po niej Msza św.
  O godz. 10.00 Ks. Bp. Piotr Skucha udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania (stąd procesja rano o godz. 7.30, bo po godz. 9.00 młodzież będzie już gromadzić się w Kościele).

  Będzie jeszcze jedna Msza św. w tym dniu w naszym Kościele o godz. 12.00. Po Mszach św. o godz. 10.00 i 12.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt oddania się Sercu Pana Jezusa. Bardzo gorąco prosimy – chociaż nie ma procesji – o udekorowanie okien naszych mieszkań symbolami religijnymi, zwłaszcza eucharystycznymi.

 

 1. W sobotę 13 czerwca o godz. 12.00 klasa IIIa Szkoły Podstawowej przystąpi do I Komunii św.
  Również w 13 czerwca zapraszamy na godz. 18.00 na Nabożeństwo Fatimskie na Mszę św., a po odmówimy różaniec fatimski. Zachęcam do złożenia na kartkach próśb i podziękowań zanoszonych do Pana Boga przez pośrednictwo Fatimskiej Pani w czasie odmawiania różańca.

 

 1. W niedzielę za tydzień 14 czerwca ks. bp Piotr Skucha obchodził będzie złoty jubileusz kapłaństwa – 50 lat. Dziękując za lata kapłańskiej i biskupiej posługi wypraszajmy dla jubilata przez modlitwę potrzebne łaski, aby dobry Pan Bóg błogosławił na kolejne lata życia, obdarzał zdrowiem i opieką.

 

 1. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwa czerwcowe ze śpiewaną litanią, które są odprawiane w naszym Kościele codziennie Po Mszy św. o godz. 17.00 (w tym tygodniu za wyjątkiem czwartku), a w niedzielę o godz. 16.40. Zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

Śp. Jadwigę Walasek l. 67

Wieczny odpoczynek…

 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

31.05.2020 

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z młodzieżą i rodzicami młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania, a po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z rodzicami dzieci z klas III Szkoły Podstawowej przed I Komunią św.

 

 1. Rozpoczynamy jutro miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i rozpoczynamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwa czerwcowe ze śpiewaną litanią, które będą odprawiane w naszym Kościele w tygodniu codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.40. Zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach.

 

 1. Również 1 czerwca, jutro w poniedziałek, przypada Dzień Dziecka – będziemy modlić się w int. wszystkich dzieci, przyjmujemy na Mszę św. zbiorową za dzieci, która będzie odprawiona dzisiaj w niedzielę 31 maja o godz. 12.00.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła,

– w środę św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy,

– w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

– w piątek św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

 

 1. Piątek w tym tygodniu to I piątek miesiąca, około godz. 9.00 udamy się do chorych, możliwość adoracji i spowiedzi od godz. 16.00, o godz. 16.40 zakończenie adoracji nabożeństwem czerwcowym i odmówimy Akt Wynagrodzenia Najśw. Sercu Jezusa.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00 połączone z nabożeństwem czerwcowym nabożeństwo I sobotnie do Niepokalanego Serca NMP, o co prosiła Matka Boża Fatimska Pani.

 

 1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszej Trójcy – kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

Wniebowstąpienie Pańskie

24.05.2020 

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek św. Filipa Neri, prezbitera,

– w piątek św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

 

 1. We wtorek 26 maja przypada Dzień Matki. Pamiętajmy o wszystkich naszych kochanych Mamach, szczególnie w naszych modlitwach. Żyjących niech Bóg darzy zdrowiem i obfitym błogosławieństwem, a zmarłe niech obdarzy wiecznym szczęściem w niebie. Przyjmujemy na Msze św. zbiorową za żyjące i zmarłe Mamy, która będzie odprawiona w tym dniu o godz. 17.00.

 

 1. Do następnej niedzieli trwa miesiąc maj poświęcony Matce Bożej, w którym odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, nabożeństwa majowe ze śpiewaną litanią loretańską odprawiane w naszym Kościele codziennie w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.40, zachęcamy do udziału w tych pięknych nabożeństwach majowych.

 

 1. W najbliższą sobotę 2 diakonów naszego seminarium przyjmie święcenia kapłańskie – módlmy się w ich intencji.

 

 1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z młodzieżą i rodzicami młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania, a po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z rodzicami dzieci z klas III Szkoły Podstawowej przed I Komunią św.

 

 1. 1 czerwca w poniedziałek za tydzień przypada Dzień Dziecka – będziemy modlić się w intencji wszystkich dzieci, przyjmujemy na Mszę św. zbiorową za dzieci, która będzie odprawiona w niedzielę 31 maja o godz. 12.00.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

Śp. Eugeniusza Barańskiego l. 82

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

VI Niedziela Wielkanocna

17.05.2020

 

 1. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca – „niedziela kopertowa”, na prace remontowe i inwestycje w parafii. Za złożone ofiary wszystkim ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać.

 

 1. Jutro przeżywać będziemy 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.

 

 1. W najbliższą sobotę czterech kleryków 2 roku naszego seminarium przyjmie święcenia diakonatu – módlmy się w ich intencji.

 

 1. We wtorek za tydzień, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w tym dniu o wszystkich naszych kochanych Mamach, szczególnie w naszych modlitwach. Żyjących niech Bóg darzy zdrowiem i obfitym błogosławieństwem, a zmarłe niech obdarzy wiecznym szczęściem w niebie. Przyjmujemy na Msze św. zbiorową za żyjące i zmarłe Mamy, która będzie odprawiona w tym dniu o godz. 17.00.

 

 1. Pierwsza Komunia św. w tym roku w naszej Parafii, po konsultacjach z rodzicami, odbędzie się w czterech grupach ze względu na ograniczenia epidemiologiczne w dwie soboty czerwca: w sobotę 13 czerwca kl. IIIa – podzielona na dwie grupy, jedna grupa o godz. 10.00, druga o 12.00, za tydzień w sobotę 20 czerwca kl. IIIb – podzielona również na dwie grupy, jedna grupa o godz. 10.00, druga o 12.00.

 

 1. Sakrament Bierzmowania udzielony zostanie w naszej Parafii młodzieży w Boże Ciało 11 czerwca, sakramentu tego udzieli Ks. Bp. Piotr Skucha.

 

 1. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów. Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach. Serdecznie zachęcamy do oglądania.

 

 1. Intencje na ten tydzień…

 

V Niedziela Wielkanocna

10.05.2020

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w czwartek święto św. Macieja Apostoła,

– w sobotę święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.

 

 1. W związku z 100 rocznicą urodzin św. Jana Pawła II w całej diecezji we wszystkich kościołach będzie odprawiana nowenna przed tą rocznicą, na nabożeństwach majowych będziemy w tym tygodniu odmawiać litanię do św. Jana Pawła II.

 

 1. Przeżywamy piękny miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej, i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, nabożeństwa majowe ze śpiewaną litanią loretańską. Nabożeństwa majowe są odprawiane w naszym Kościele w tygodniu codziennie po Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach majowych.

 

 1. W środę 13 maja zapraszam na godz. 18.00 na Mszę św. i pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, bez procesji wokół kościoła z Figurą Matki Bożej Fatimskiej, odmówimy tylko różaniec fatimski i odśpiewamy pieśń: Z dalekiej Fatimy... Zachęcam do złożenia na kartkach próśb i podziękowań zanoszonych do Pana Boga przez pośrednictwo Fatimskiej Pani, w czasie odmawiania różańca. Nabożeństwo majowe będzie odprawione normalnie po Mszy św. o godz. 17.00.

 

 1. Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego skierowała do Przewodniczących Episkopatów całego świata prośbę, aby czwartek 14 maja br. uczynić dniem modlitwy, postu i dziel miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Do modlitwy w podanej intencji włączą się również – zgodnie z własną wiarą i tradycją - przedstawiciele rożnych religii, aby w ten sposób zjednoczyć całą ludzkość we wspólnym błaganiu o ustanie pandemii i przezwyciężenie jej konsekwencji. Zachęcamy parafian do włączenia się do tej inicjatywy. 

 

 1. Przyszła niedziela 17 maja to III niedziela miesiąca – „niedziela kopertowa”, na prace i inwestycje w Kościele.

 

 1. Intencje na nadchodzący ...

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Jadwigę Kowalską l. 73

i śp. Danielę Szymonek l. 89

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

IV Niedziela Wielkanocna

3.05.2020 

 

 1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną. Po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie Rodziców dzieci z klas III Szkoły Podstawowej, w celu ustalenia nowego terminu I Komunii św. (Proszę aby na spotkanie przybyło po jednym rodzicu od dziecka, bo są ograniczenia, w Kościele może przebywać na Mszy św. i innych nabożeństwach nie więcej niż 46 osób).

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Floriana, męczennika,

– w piątek przypada Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski, w tym dniu ze względu na uroczystość nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. Przeżywamy piękny miesiąc Maj poświęcony Matce Bożej i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, nabożeństwa majowe ze śpiewaną litanią loretańską. Nabożeństwa majowe są odprawiane w tygodniu w naszym Kościele codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.40, przed wieczorną Mszą św., nie będziemy w tym roku gromadzić się przy Kapliczkach i krzyżach na terenie Parafii, ze względu na obowiązujące zakazy publicznych zgromadzeń czy przemarszów.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

III Niedziela Wielkanocna

26.04.2020

 

 1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną.

 

 1. W środę przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła – patronki Europy. Jest to także dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

 

 1. W piątek 1 maja wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika – Patrona ludzi pracy.

Rozpoczynamy równocześnie piękny miesiąc Maj, poświęcony Matce Bożej i rozpoczynamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, nabożeństwa majowe ze śpiewaną litanią loretańską. Nabożeństwa majowe będą odprawiane w tygodniu w naszym Kościele codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.40, przed wieczorną Mszą św., nie będziemy w tym roku gromadzić się przy Kapliczkach i krzyżach na terenie Parafii, ze względu na obowiązujące zakazy publicznych zgromadzeń czy przemarszów.

 

 1. O godz. 9.00 udam się do chorych, od 16.00 możliwość spowiedzi i adoracji I piątkowej. Nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz.17.00. W tym dniu z racji dyspensy Ks. Bp. Ordynariusza nie obowiązuje post.

 

 1. W sobotę 2 maja przypada przeniesiona z niedzieli Uroczystość NMP Królowej Polski – Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. w tym dniu w naszym Kościele będą odprawiane o godz. 17.00 i 18.00. Po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00 połączone z nabożeństwem majowym nabożeństwo I sobotnie do Niepokalanego Serca Najświętszej M. P., o co prosiła Matka Boża Fatimska Pani.

 

 1. W niedzielę za tydzień, 3 maja po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie Rodziców dzieci z klas III Szkoły Podstawowej w celu ustalenia nowego terminu I Komunii św. (Proszę aby na spotkanie przybyło po jednym rodzicu od dziecka, bo są ograniczenia, w Kościele może przebywać na Mszy św. i innych nabożeństwach nie więcej niż 46 osób).

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień ...

 

 1. W sobotę w minionym tygodniu swoje imieniny przeżywał ks. Marek. Dziś o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. w int. ks. Marka zamówiona od Żywego Różańca - do modlitwy, ofiary Mszy św. dołączamy nasze najlepsze życzenia zdrowia, obfitości Bożych łask i darów, opieki Matki Bożej na każdy dzień życia osobistego i kapłańskiej posługi.

 

 

II Niedziela Wielkanocna

19.04.2020

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy św. odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 

 1. Dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia Bożego lub w najbliższym czasie, przynosimy do Kościoła skarbonki Caritasu z wielkopostną jałmużną. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Caritas.

 

 1. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Św. Wojciecha.

 

 1. Informujemy, że w związku z nowym rozporządzeniem Rady Ministrów, które wchodzi w życie 20 kwietnia 2020 r., wg którego w miejscach kultu religijnego będzie mogła przebywać jednocześnie jedna osoba na 15 m2 powierzchni, pragniemy poinformować, że powierzchnia użytkowa naszego kościoła wynosi 695 m2 i w związku z tym podczas wszelkich obrzędów sprawowanych wewnątrz naszego kościoła (Msza św., nabożeństwa, spowiedź święta i inne sakramenty) może przebywać jednorazowo maksymalnie do 46 osób.
  Od 16 kwietnia b.r., osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą części odzieży, przyłbicy, maski albo maseczki.

 

 1. W sobotę przypada święto św. Marka Ewangelisty. Swoje imieniny przeżywał będzie ks. Marek. W niedzielę za tydzień o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. w int. ks. Marka zamówiona od Żywego Różańca – do modlitwy, ofiary Mszy św. dołączamy nasze najlepsze życzenia zdrowia, obfitości Bożych łask i darów, opieki Matki Bożej na każdy dzień życia osobistego i kapłańskiej posługi.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień ...

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Józef Ziółkowski l. 88

i śp. Danielę Kopeczek l. 83

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Zmartwychwstanie Pańskie

12.04.2020

 

 1. Dziś niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:

– Wszystkim życzę radosnych Świąt Wielkanocnych. Niech jednym z najważniejszych spotkań tych dni będzie spotkanie ze Zmartwychwstałym Chrystusem. Wszystkim życzę codziennego doświadczania w życiu obecności Zmartwychwstałego Pana;

– Dziś nie ma Mszy św. o godz. 8.00; pozostałe Msze św. odprawiane są w porządku niedzielnym.

 

 1. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym.

 

 1. Składam serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom ofiar pieniężnych na kwiaty do Grobu, jak i za składane ofiary, w tym trudnym czasie, na utrzymanie Kościoła i Parafii. Dziękuję Żywemu Różańcowi za czuwanie przy Grobie. Wszystkim za wszelką pomoc i dobro – mówię „Bóg zapłać”.

 

 1. W piątek z racji na uroczyste obchody Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje post.

 

 1. W niedzielę za tydzień przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Po wszystkich Mszach św. w tym dniu odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia – wypraszając Boże zmiłowanie nad nami i nad całym światem.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Ryszarda Kaletę l. 80

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Niedziela Palmowa

5.04.2020 

 

 1. Dzisiaj Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy dla dokonania paschalnego Misterium tj. Meki, Śmierci i Zmartwychwstania. Pobłogosławienie palm na każdej Mszy św. Po Mszy św. o godz. 17.00 Gorzkie Żale. (Może uczestniczyć 5 osób na Mszy św.)

 

 1. Najbliższy czwartek to Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej (Może w niej uczestniczyć 5 osób)

 

 1. Wielki Piątek – pamiątka śmierci Pana Jezusa. O godz. 17.30 będzie odprawiona Droga Krzyżowa. Początek nabożeństwa wieczornego o godz. 18.00 – będzie czytanie Opisu Męki Pańskiej, czyli Pasji, następnie adoracja Krzyża św. – bez ucałowania Krzyża – uczyni to tylko Celebrans. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Możliwość Adoracji w Wielki Piątek będzie po nabożeństwie do godz. 21.00. (Może w niej uczestniczyć 5 osób)

 

 1. Wielka Sobota – dzień czuwania przy Grobie Pana Jezusa i rozważanie Jego Męki i Śmierci, możliwość adoracji od godz. 10.00. (Zachowując przepisy państwowe, tylko 5 osób w Kościele w jednym czasie). Zachęcamy i prosimy o adoracje przy Grobie naszych parafian w ciągu całego dnia, a szczególnie Żywy Różaniec, członkinie proszę o wpisanie się na listę dyżurów od 10.00 do 18.00, co godzinę). Początek nabożeństwa o godz. 18.00. Nie ma poświęcenie ognia, nie ma procesji do Kościoła ze świecami, jest następnie poświęcenie wody chrzcielnej i Msza św. Adoracja Grobu Pana Jezusa do godz. 18.00. Poświęcenie pokarmów w tradycyjnej formie w tym roku zostaje zniesione, zamiast tego zachęcamy do zastosowania obrzędu błogosławieństwa pokarmów w domu przed śniadaniem wielkanocnym, obrzędu tego może dokonać każdy z domowników – zachęcamy, aby była to głowa rodziny. (Tekst i cały obrzęd błogosławieństwa Świątecznych Pokarmów jest umieszczony na stronie głównej internetowej naszej Parafii.)

 

 1. Następna niedziela to – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja o godz. 6.00 – bez procesji, nie będzie Mszy o godz. 8.00, dalszy porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 

V Niedziela Wielkiego Postu

29.03.2020

 

 1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu, po Mszy św. o godz. 12.00 Gorzkie Żale.

 

 1. W tym tygodniu nabożeństwa wielkopostne w naszej Parafii będą odprawiane: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30 i Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00.

 

 1. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii tak jak i w innych parafiach ze względu na stan zagrożenia i zakaz zgromadzeń nie odbędą się.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień ...

 

IV Niedziela Wielkiego Postu

22.03.2020 

   

 1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu, po Mszy św. o godz. 10.30 odśpiewamy Gorzkie Żale.

 

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach, w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

 

 1. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, tak jak i w innych parafiach, ze względu na stan zagrożenia i zakaz zgromadzeń nie odbędą się.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień ...

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

Śp. Mieczysława Zając l. 59

i śp. Weronikę Andrzejewską l. 86

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

III Niedziela Wielkiego Postu

15.03.2020

 

 1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu, po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

 

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach, w niedzielę za tydzień, 22 marca, będzie po Mszy św. o godz. 10.30.

 

 1. Komunikat Ks. Biskupa Ordynariusza…

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Tadeusza Brzeskiego l. 84

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

II Niedziela Wielkiego Postu

8.03.2020

 

 1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu, o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W dzisiejszą niedzielę przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na Kościoły Misyjne.

 

 1. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach w najbliższą niedzielę, 15 marca, będą na Mszy św. o godz. 8.00.

 

 1. Intencje Mszalne…

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Marię Stefańską l. 69

i śp. Annę Wawrzeń l. 81

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

I Niedziela Wielkiego Postu

1.03.2020

 

 1. Dzisiaj o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

 

 1. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

 1. W środę przypada święto św. Kazimierza Królewicza.

 

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 16.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

 

 1. Piątek w tym tygodniu to I piątek miesiąca, około godz. 9.00 udam się do chorych, możliwość adoracji od godz. 16.00 i spowiedzi od godz. 16.30.

 

 1. Sobota w tym tygodniu to I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie. Również w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 16.00 z Parafii Brata Alberta wyruszy procesja różańcowa do naszej Parafii.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności

śp. Waldemara Słabego l. 93

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

VII Niedziela Zwykła

23.02.2020 

 

 1. Dzisiaj w naszej Parafii przeżywamy „Niedzielę Seminaryjną”. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na utrzymanie naszego Seminarium.

 

 1. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

 1. Środa w tym tygodniu to Środa Popielcowa, którą rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W tym dniu Msze św. będą odprawiane o godz. 9.00, 17.00 i 18.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa lekkie).

 

 1. W czasie Wielkiego Postu mamy możliwość zaangażowania się w akcję organizowaną przez Caritas „Skarbonka wielkopostna – Dar Juniora dla Seniora”. W zakrystii możemy zabrać skarbonkę, która zostanie przeznaczona na cele Caritas w diecezji związane z leczeniem osób starszych. Przyniesiemy ją do Kościoła w niedzielę Miłosierdzia Bożego, tydzień po Świętach Wielkanocnych.

 

 1. W piątek zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30, na które szczególnie zapraszamy dzieci z klas III SP, w ramach przygotowania do I Komunii św. i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

 

 1. W niedzielę za tydzień o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

 

 1. „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Łk 10, 2). Słowa, które Jezus skierował do apostołów, świadczą o tym, że Dobry Pasterz zawsze troszczy się o swoje owce. Robi wszystko, aby „miały życie i miały je w obfitości” (J 10, 10). Jednocześnie zachęca nas do nieustannej prośby o tych, którzy będą kontynuować Jego misję, aby Ewangelia była głoszona ludziom wszystkich czasów. Zbliżający się okres czterdziestu dni Wielkiego Postu niech będzie, w każdej wspólnocie parafialnej naszej diecezji, czasem modlitwy i pokuty w intencji nowych powołań kapłańskich do diecezjalnego seminarium, pod hasłem: „Razem szturmujemy niebo. Wielki Post 2020”. Prosimy kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich parafian o włączenie się w to dzieło. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa, patrona seminarium, w intencji nowych powołań. Zachęcamy do wpisania już dzisiaj swojego imienia i nazwiska oraz wybranej daty na przygotowanej liście, którą Ksiądz Proboszcz w Wielki Czwartek złoży w duchowym darze od parafii w sosnowieckiej katedrze.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień... 

 

VI Niedziela Zwykła

16.02.2020

 

 1. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace w Kościele, za złożone ofiary wszystkim ofiarodawcom mówimy – Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w sobotę święto Katedry św. Piotra.

 

 1. W niedziele za tydzień 23 lutego będziemy przeżywać niedzielę powołaniową. Przybędzie w tym dniu do naszej Parafii kleryk naszego Seminarium, aby wraz z nami modlić się o dar nowych powołań kapłańskich szczególnie do naszej diecezji. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone będą na potrzeby naszego Seminarium.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień ...

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Feliksa Kucek l. 71

i śp. Czesławę Wrzesień l. 89

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

V Niedziela Zwykła

9.02.2020

 

 1. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. młodzież naszej parafii będzie sprzedawać serduszka z racji św. Walentego. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wyjazd dla ministrantów.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy

– w poniedziałek św. Scholastyki, dziewicy,

– w piątek przypada święto św. Cyryla i Metodego, Patronów Europy.

 

 1. 15 lutego tj. w najbliższą sobotę przypada 33 rocznica święceń biskupich J.E. ks. bpa Piotra Skuchy. Módlmy się, aby dobry Bóg darzył obficie Jubilata swoim błogosławieństwem, a Święty Patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski.

 

 1. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prowadzone i planowane prace w Kościele.

 

 1. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w poniedziałek pomogli przy rozebraniu świątecznej dekoracji Kościoła.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień ...

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Lucjana Staszewskiego l. 92

i śp. Wiesława Luboń l. 84

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

IV Niedziela Zwykła

2.02.2020

Święto Ofiarowania Pańskiego

 

 1. W dzisiejszą niedzielę 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Modlitwą w dniu dzisiejszym otaczamy wszystkie osoby, które żyją konsekracją zakonną. Ofiary składane do puszek po Mszach św. są przeznaczone na wsparcie zakonów klauzurowych.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w środę św. Agaty, dziewicy i męczennicy,

– w czwartek św. Pawła Miki i Towarzyszy, Męczenników.

 

 1. Piątek w tym tygodniu to I piątek miesiąca, około godz. 9.00 udam się do chorych, możliwość adoracji od godz. 16.00 i spowiedzi od godz. 16.30.

 

 1. W niedzielę 9 lutego po każdej Mszy św. młodzież naszej parafii będzie sprzedawać serduszka z racji św. Walentego. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wycieczkę dla ministrantów.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności

śp. Stanisława Uzarowicza, l. 76

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

III Niedziela Zwykła

26.01.2020

 

 1. Przeżywamy III Niedzielę Zwykłą.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy

– we wtorek św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła,

– w piątek św. Jana Bosko, kapłana.

 

 1. W niedzielę za tydzień, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. w tym dniu będą odprawiane w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic, z którymi przychodzimy w tym dniu do Kościoła. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Modlitwą w tym dniu otaczamy wszystkie osoby, które żyją konsekracją zakonną. Ofiary składane do puszek po Mszach św. będą przeznaczone na wsparcie zakonów klauzurowych.

 

 1. Sobota w tym tygodniu to I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

II Niedziela Zwykła

19.01.2020 

 

 

 1. Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Zwykłą. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace w Kościele, za złożone ofiary mówię wszystkim Bóg zapłać.

 

 1. We wtorek 21 stycznia przypada dzień babci, a w środę 22 stycznia dzień dziadka. Pamiętajmy o nich w swoich modlitwach. Żyjącym niech Pan Bóg błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami, a zmarłych niech obdarzy życiem wiecznym. Przyjmujemy na Msze św. zbiorowe za żyjących i zmarłych: we wtorek o godz. 17.00 za żyjące i zmarłe babcie, a w środę o godz. 17.00 za żyjących i zmarłych dziadków.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy,

– w piątek św. Franciszka Ksawerego, biskupa i doktora Kościoła,

– w sobotę święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

 

 1. Będziemy przeżywać tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku w naszej parafii odbędzie się Ekumeniczne Spotkanie przedstawicieli różnych wyznań chrześcijańskich w czwartek 23 stycznia o godz. 18.00. Będą gościć u nas księża biskupi różnych wyznań: nasz Ks. Bp Ordynariusz Grzegorz Kaszak, ks. Biskupi Ewangelicko-Augsburscy, księża prawosławni i innych kościołów siostrzanych. Już dziś wszystkich na to spotkanie serdecznie zapraszamy.

 

 1. W przyszłą niedzielę o godz.15.00 spotkanie opłatkowe Żywego Różańca.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień …

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Władysława Kowalskiego l. 91

i śp. Antoninę Lula l. 92

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Niedziela Chrztu Pańskiego

12.01.2020

 

 1. Dzisiaj przeżywamy święto Chrztu Pańskiego, które jest przypomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie i zapowiedzią sakramentu chrztu świętego. Dzisiejsza niedziela kończy okres Bożego Narodzenia.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w czwartek – św. Antoniego, opat

 

 1. Zakończyła się Wizyta Duszpasterska, tzw. Kolęda. Bardzo dziękujemy Naszym Parafianom za ciepłe i serdeczne przyjęcie w Waszych domach, a za złożone ofiary, tak na Kolędę jak i na Kościół, składam wszystkim gorące podziękowania i mówię staropolskie „Bóg zapłać”.

 

 1. Msze św. już w tym tygodniu będą odprawiane tylko wieczorem o godz. 17.00 i 18.00. Ponieważ już praktycznie nie mamy wolnych intencji na ten 2020 rok (jest jeszcze parę wolnych intencji w grudniu) dlatego przyjmujemy już intencje na 2021 rok. Kancelaria Parafialna czynna już normalnie jak w ciągu roku w wyznaczonych godzinach.

 

 1. Za tydzień w wtorek 21 stycznia przypada dzień babci, a we środę 22 stycznia dzień dziadka. Pamiętajmy o nich w swoich modlitwach. Żyjącym niech Pan Bóg błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami, a zmarłych niech obdarzy życiem wiecznym. Przyjmujemy na Msze św. zbiorowe za żyjących i zmarłych: we wtorek o godz. 17.00 za żyjące i zmarłe babcie, a w środę o godz. 17.00 za żyjących i zmarłych dziadków.

 

 1. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prowadzone i planowane prace w Kościele.

 

 1. Będziemy przeżywać tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku w naszej parafii odbędzie się Ekumeniczne Spotkanie przedstawicieli różnych religii i wyznań. W czwartek 23 stycznia o godz. 18.00 będą gościć u nas księża biskupi różnych wyzwań, nasz Ks. Bp Ordynariusz Grzegorz Kaszak, ks. Biskupi Ewangeliccy, Augsburscy i księża innych wyznań: prawosławia i innych kościołów siostrzanych. Już dziś wszystkich na to spotkanie serdecznie zapraszamy.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Euzebiusza Andryska l. 72

i śp. Marię Opuchlik l. 80

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

5.01.2020

 

 1. Jutro w poniedziałek 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła, kredy i złota. Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na Fundusz Misyjny.

 

 1. W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia.

 

 1. Porządek kolędy na ten tydzień…

 

 1. Msze św. w tygodniu od wtorku do soboty odprawiane będą jeszcze tylko rano o godz. 7.00. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko rano po Mszy św. od 7.30 do 8.00.

 

 1. Wszyscy, którzy z różnych przyczyn nie mogli przyjąć Kapłana po kolędzie w wyznaczonym terminie, a pragną to uczynić prosimy, aby to zgłosili. Dodatkowym dniem kolędy będzie sobota 11 stycznia.

 

 1. We wtorek 21 stycznia przypada dzień babci, a w środę 22 stycznia – dzień dziadka. Przyjmujemy na Msze św. zbiorowe za zmarłych: we wtorek o godz. 17.00 za zmarłe babcie, a w środę o godz. 17.00 za zmarłych dziadków.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Marka Rdzanka l. 66

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia M.B. Szkaplerznej w Sosnowcu-Milowicach, siedziba: Sosnowiec, Baczyńskiego 27.