Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

26.05.2024

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy, kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w środę św. Urszuli Ledóchowskiej,

– w piątek święto Nawiedzenia NMP,

– w sobotę św. Justyna, męczennika.

 

 1. Do piątku odprawiamy nabożeństwa majowe, są one odprawiane w naszym Kościele w tygodniu codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00, czyli około godz. 17.30.

 

 1. W sobotę rozpoczyna się miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwa czerwcowe ze śpiewaną litanią, które będą odprawiane w naszym Kościele w tygodniu codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę za tydzień 2 czerwca po Mszy św. o godz. 8.00, czyli około godz. 8.30.

 

 1. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 połączone z nabożeństwem czerwcowym, nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. W czwartek 30 maja przypada Uroczystość Bożego Ciała. Prosimy naszych Parafian o włączenie się, tak jak w minionych latach, w przygotowanie czterech ołtarzy i zachęcamy do licznego udziału w procesji, a szczególnie te osoby które noszą sztandary, feretrony, figury, dzieci sypiące kwiaty, dzieci komunijne. Bardzo gorąco prosimy o udekorowanie okien naszych mieszkań symbolami religijnymi, zwłaszcza eucharystycznymi. Msze św. w tym dniu będą o godz. 8.00, po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo majowe, o godz. 10.00 Msza św. po której wyruszy procesja z Kościoła, po powrocie do Kościoła zostanie odprawiona około godz. 12.00 ostatnia Msza św., nie będzie wieczornej Mszy św. o godz. 17.00. Tegoroczna procesja będzie przechodzić następującą trasą:
  – od kościoła
  – ul. Szosową
  – ul. Saturnowską
  – ul. Baczyńskiego
  – do kościoła.

Ołtarze umiejscowione będą:

 1. Przy ul. Szosowej, przy bramie wjazdowej na plebanie – przygotowuje Żywy Różaniec
 2. Przy ul. Szosowej przy blok nr 13 – 31 – przygotowują wszyscy mieszkańcy ul. Szosowej
 3. Przy ul. Saturnowskiej 27 przy posesji Państwa Operacz – przygotowują rodzice Dzieci Pierwszokomunijnych
 4. Przy Kościele – przygotowują mieszkańcy ul. Studziennej

 

 1. Przez całą oktawę procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Kościoła po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00, czyli około godz. 8.30. Na zakończenie oktawy, w czwartek 6 czerwca, procesja do czterech ołtarzy wokół Kościoła, o których przygotowanie, tak jak co roku, prosimy naszych Parafian.

 

 1. W niedzielę za tydzień 2 czerwca po Mszach św. we wszystkich Kościołach w Polsce będą zbierane ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Józefę Żuchowską l. 91

śp. Henryka Malinowskiego l. 90

i śp. Zdzisława Bielaka l. 76

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

26.05.2024

 

 1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.

 

 1. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca – „niedziela kopertowa” – na prace remontowe i inwestycje przy Kościele i w parafii. Za złożone ofiary wszystkim ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać.

 

 1. Również w dzisiejszą niedzielę 19 maja dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej przystąpiły do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 10.00 – prosimy wszystkich, którzy co niedzielę uczestniczą w Mszach św. o godz. 10.30, aby przez najbliższe 2 niedziele: 19 i 26 maja, przyszli na Msze św. o innej godzinie, albowiem w niedzielę 26 maja o godz. 10.30 będzie rocznica I Komunii św. dla dzieci z klas IV Szkoły Podstawowej. Spowiedź dzieci przeżywających rocznicę I Komunii św. odbędzie się w piątek 24 maja o godz. 16.30.

 

 1. Tydzień temu w sobotę 11 maja jeden kleryk naszego seminarium przyjął świecenia diakonatu, a wczoraj w sobotę 18 maja jeden diakon naszego seminarium przyjął święcenia kapłańskie – módlmy się w ich intencji.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

– w piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

 

 1. W niedzielę za tydzień przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy, kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 

 1. W przyszłą niedzielę 26 maja przypada Dzień Matki. Pamiętajmy o wszystkich naszych kochanych Mamach, szczególnie w naszych modlitwach. Przyjmujemy na Mszę św. zbiorową za żyjące i zmarłe Mamy, która będzie odprawiona w tym dniu o godz. 12.00.

 

 1. Przeżywamy piękny miesiąc maj poświęcony Matce Bożej i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, są one odprawiane w naszym Kościele w tygodniu codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00, czyli około godz. 12.30 – w niedzielę za tydzień 26 maja po Mszy św. o godz. 17.00, czyli około godz. 17.30.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Jerzego Słabosza l. 70

i śp. Janusza Kalańskiego l. 83

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Wniebowstąpienie Pańskie

12.05.2024

 

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek wspomnienie NMP Fatimskiej, rozpoczynamy coroczne nabożeństwa Fatimskie z procesją i modlitwą różańcową. Po nabożeństwie majowym będzie procesja z figurą M. B. Fatimskiej wokół kościoła, o godz. 18.00 Msza św., a po Mszy św. odmówimy różaniec fatimski.

– we wtorek święto św. Macieja Apostoła,

– w czwartek święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.

 

 1. Trwa miesiąc Maj poświęcony Matce Bożej, w którym odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, nabożeństwa majowe ze śpiewaną litanią loretańską, które będą odprawiane w naszym Kościele w tygodniu codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30, czyli około godz. 11.00, a w następną niedzielę 19 maja po Mszy św. o godz. 12. 00, czyli około godz. 12.30.

 

 1. Przyszła niedziela 19 maja to III niedziela miesiąca „niedziela kopertowa” – na prace i inwestycje w Kościele.

 

 1. Również w przyszłą niedzielę 19 maja dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej przystąpią do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 10.00 – prosimy wszystkich, którzy co niedzielę uczestniczą w Mszach św. o godz. 10.30, aby przez najbliższe 2 niedziele (19 i 26 maja) przyszli na Msze św. o innej godzinie, albowiem w niedzielę 26 maja o godz. 10.30 będzie rocznica I Komunii św. dla dzieci z klas IV Szkoły Podstawowej.

 

 1. W niedzielę 26 maja przypada Dzień Matki. Pamiętajmy o wszystkich naszych kochanych Mamach, szczególnie w naszych modlitwach. Przyjmujemy na Mszę św. zbiorową za żyjące i zmarłe Mamy, która będzie odprawiona w tym dniu o godz. 12.00.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Jarosława Marcinkowskiego l. 60

i śp. Tadeusza Porc l. 77

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

VI Niedziela Wielkanocna

5.05.2024 r.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba,

– w środę uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

 

 1. W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

 1. Trwa miesiąc maj – nabożeństwa majowe są odprawiane w naszym Kościele w tygodniu codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedziele - w dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00, czyli około godz. 8.30, w niedzielę za tydzień 12 maja po Mszy św. o godz. 10.30, czyli około godz. 11.00.

 

 1. W niedzielę 26 maja przypada Dzień Matki. Przyjmujemy na Mszę św. zbiorową za żyjące i zmarłe Mamy, która będzie odprawiona w tym dniu o godz. 12.00.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

V Niedziela Wielkanocna

28.04.2024

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy, w naszej Parafii i całym naszym Dekancie, Niedzielę Seminaryjną. Taca przeznaczona jest na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego.

 

 1. W środę rozpoczynamy piękny miesiąc maj poświęcony Matce Bożej i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, nabożeństwa majowe ze śpiewaną litanią loretańską. Nabożeństwa majowe odprawiane będą w naszym Kościele w tygodniu codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedziele – w każdą niedzielę maja – na innej Mszy św. aby każdy przynajmniej raz mógł uczestniczyć w tym pięknym majowym nabożeństwie – w najbliższą niedzielę 5 maja nabożeństwo majowe będzie po Mszy św. o godz. 8.00, czyli około godz. 8.30.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek święto św. Katarzyny Sieneńskiej – dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy,

– w czwartek św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła,

– w piątek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski – Msze św. w tym dniu odprawiane będą w porządku niedzielnym,

– w sobotę św. Floriana, męczennika.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi, o godz. 16.30 odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt oddania Najśw. Sercu Pana Jezusa, a o godz. 16.40 odśpiewamy Litanię Loretańską. Do chorych z racji I piątku wyjątkowo udam się w czwartek o godz. 9.00. W ten piątek 3 maja ze względu na przypadającą Uroczystość nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. Sobota w tym tygodniu to I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 połączone z nabożeństwem majowym nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie. W tym dniu o godz. 16.00 wyruszy procesja różańcowa z naszej Parafii do Parafii św. Archaniołów w Czeladzi.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

IV Niedziela Wielkanocna

21.04.2024

 

 1. Dzisiejszą niedzielą – „Niedzielą Dobrego Pasterza” – rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski,

– w czwartek święto św. Marka Ewangelisty.

 

 1. W czwartek swoje imieniny będzie przeżywał nasz ks. Marek. W niedzielę za tydzień, 28 kwietnia, o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. w int. ks. Marka zamówiona od Żywego Różańca z racji imienin, do modlitwy, ofiary Mszy św. dołączamy nasze najlepsze życzenia zdrowia, obfitości Bożych łask i darów, opieki Matki Bożej na każdy dzień życia osobistego i kapłańskiej posługi.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

Śp. Jadwigę Łącką l. 85

i śp. Wiesławę Malasiewicz l. 72

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

14.04.2024

III Niedziela Wielkanocna

 

 1. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną.

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Biblijny – zachęcamy wszystkich do codziennego czytania i rozważania Pisma Świętego.

 

 1. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca – niedziela kopertowa – na prowadzone i planowane prace przy Kościele.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Cezarego Janeckiego l. 77,

Lidię Bochenek l. 60

i śp. Elżbietę Karbowiak l.61

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

II Niedziela Wielkanocna

7.04.2024

 

 1. W dzisiejszą niedzielę – pierwszą niedzielę miesiąca – ofiary składane na tacę są przeznaczone na zapłacenie rachunku gazowego za ogrzewanie naszego kościoła w miesiącu marcu.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Na godz. 15.00 – godzinę miłosierdzia – zapraszam wszystkich naszych parafian do kościoła na odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia.

 

 1. Dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia Bożego przynosimy do Kościoła skarbonki Caritasu z wielkopostną jałmużną.

 

 1. W tym tygodniu w poniedziałek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

 

 1. W piątek 12 kwietnia o godz. 18.30 w Kościele odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci wyjeżdżającymi na klonie letnie do Żelistrzewa.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Mariannę Bobak l. 83,

śp. Marię Bysiec l. 81

i śp. Bogusława Andrzejewskiego l. 67

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Zmartwychwstanie Pańskie

31.03.2024

 

 1. Dziś niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:

– naszym Parafianom, jak również Gościom, życzę radosnych Świąt Wielkanocnych. Niech jednym z najważniejszych spotkań tych dni będzie spotkanie ze Zmartwychwstałym Chrystusem w Jego Słowie i w Eucharystii. Wszystkim życzę codziennego doświadczania w życiu obecności Zmartwychwstałego Pana;

– dziś nie ma Mszy św. o godz. 8.00; pozostałe Msze św. odprawiane są w porządku niedzielnym.

 

 1. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym; ofiary składane na tacę będą przeznaczone na uczelnie katolickie.

 

 1. Składam serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom ofiar pieniężnych na kwiaty do Grobu Pańskiego jak również za przygotowanie Ciemnicy i Grobu. Dziękuję Żywemu Różańcowi za czuwanie przy Ciemnicy i Grobie. Dziękuję wszystkim którzy włączyli się w przygotowanie Liturgii Triduum Paschalnego. Wszystkim za wszelką pomoc i dobro – mówię „Bóg zapłać”.

 

 1. Piątek w tym tygodniu to I piątek miesiąca, około godz. 9.00 udam się do chorych, możliwość adoracji od godz. 16.00 i spowiedzi od godz. 16.30. W piątek z racji na uroczyste obchody Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje post.

 

 1. Sobota w tym tygodniu to I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie. W tę sobotę 6.04.2024 r. o godz. 16.00 z kościoła M. B. Bolesnej z Czeladzi wyruszy procesja Różańcowa do naszej Parafii – zachęcamy do wzięcia udziału w tej procesji.

 

 1. W niedzielę za tydzień przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Na godz. 15.00 – godzinę miłosierdzia – zapraszam wszystkich naszych parafian do kościoła na odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia. W tę niedzielę – Niedzielę Miłosierdzia Bożego przynosimy do Kościoła skarbonki Caritasu z wielkopostną jałmużną.

 

 1. W przyszłą niedzielę, pierwszą niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na zapłacenie rachunku gazowego za ogrzewanie naszego kościoła w miesiącu marcu.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

Niedziela Palmowa

24.03.2024

 

 1. Dzisiaj Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy dla dokonania paschalnego Misterium tj. Meki, Śmierci i Zmartwychwstania. Poświęcenie palm na każdej Mszy św., a na Mszy św. o godz. 10.30 procesja z palmami wokół Kościoła. Po Mszy św. o godz. 10.30 Gorzkie Żale.

 

 1. Również w dzisiejszą niedzielę szkoła we współpracy z naszą parafią organizuje kiermasz świąteczny, podczas którego zakupić można ozdoby, stroiki oraz ciasta wielkanocne wykonane przez pracowników szkoły. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na potrzeby naszej szkoły.

 

 1. Przeżyliśmy czas rekolekcji za co dziękujemy Bogu. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby rekolekcji i za udział w tych rekolekcjach. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim dzieciom i młodzieży za udział rekolekcjach. Dyrekcji i nauczycielom dziękuje za wszelką pomoc w przeprowadzeniu tych rekolekcji.

 

 1. Najbliższy czwartek to Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy, która symbolizuje Ogród Oliwny. Adoracja w Wielki Czwartek będzie trwać do godz. 21.00.

 

 1. Wielki Piątek – pamiątka śmierci Pana Jezusa. O godz. 17.20 będzie odprawiona Droga Krzyżowa. Początek nabożeństwa wieczornego o godz. 18.00 – będzie czytanie Opisu Męki Pańskiej, czyli Pasji, następnie adoracja Krzyża św. – ofiary składane podczas adoracji Krzyża przy adorowanym Krzyżu przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pana Jezusa w Jerozolimie, następnie Komunia św. i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Adoracja w Wielki Piątek będzie od rana od godz. 9.00 do 21.00. Zachęcamy i prosimy o adorację przy Ciemnicy i Grobie wszystkich naszych parafian w ciągu całego dnia, a szczególnie Żywy Różaniec, członkinie proszę po Mszy św. o wpisanie się na listę dyżurów.

 

 1. Wielka Sobota – dzień czuwania przy Grobie Pana Jezusa i rozważanie Jego Męki i Śmierci, możliwość adoracji od godz. 10.00. Początek nabożeństwa o godz. 18.00: poświęcenie ognia, procesja do Kościoła ze świecami, następnie poświęcenie wody chrzcielnej i Msza św. Adoracja Grobu Pana Jezusa do godz. 18.00. Poświęcenie pokarmów od godz. 10.00 do 14.00 co godzinę (10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00) Ostatnie poświęcenie o godz. 17.30. Ofiary składane przy poświęceniu pokarmów będą przeznaczone na osoby chore, biedne i potrzebujące naszego wsparcia.

 

 1. Następna niedziela to – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja o godz. 6.00, nie będzie Mszy o godz. 8.00, dalszy porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Proszę o zaangażowanie się w przygotowanie procesji, sztandarów i feretronów.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień....

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Edwarda Krzystek l. 76

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

V Niedziela Wielkiego Postu

17.03.2024

 

 1. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa – inwestycyjna na prace w Kościele – za złożone dzisiaj ofiary mówimy wszystkim Bóg zapłać.

 

 1. Od dzisiejszej niedzieli przeżywamy rekolekcje wielkopostne. Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej. Ofiary składane w poniedziałek i we wtorek na tacę będą przeznaczone na potrzeby rekolekcji.

 

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 17.30. Zapraszamy również na nabożeństwo Gorzkich Żali, w dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00, a za tydzień 24 marca po Mszy św. o godz. 10.30.

 

 1. W tym tygodniu we wtorek będziemy przeżywać Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.

 

 1. W niedzielę za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie palm. Na Mszy św. o godz. 10.30 procesja z palmami wokół Kościoła.

 

 1. Również w najbliższą niedzielę 24 marca szkoła we współpracy z naszą parafią organizuje kiermasz świąteczny, podczas którego zakupić będzie można ozdoby, stroiki oraz ciasta wielkanocne wykonane przez pracowników szkoły. Dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na potrzeby naszej szkoły.

 

 1. Zachęcamy i prosimy o adoracje w czasie Triduum Paschalnego (w W. Czwartek, W. Piątek i W. Sobotę) przy Ciemnicy i Grobie wszystkich naszych parafian a szczególnie Żywy Różaniec proszę po Mszy św. o wpisanie się na listę dyżurów.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień ...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Sebastiana Piętę l. 48,

śp. Ryszardę Hacaś l. 77

i śp. Juliana Sielskiego, 1 miesiąc życia

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

IV Niedziela Wielkiego Postu

10.03.2024

 

 1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu, po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo Gorzkich Żali, około godz. 17.30. W dzisiejszą niedzielę po Mszach św. zbieramy ofiary do puszki na kwiaty do Grobu Bożego i Ciemnicy.

 

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach, w przyszłą niedzielę 17 marca będą po Mszy św. o godz. 8.00.

 

 1. W niedzielę za tydzień 17 marca rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, w naszej parafii potrwają do wtorku 19 marca. W niedzielę Msze św. rekolekcyjne będą odprawiane jak w każdą niedzielę, a w poniedziałek i we wtorek o godz. 8.00 i 17.00. Poniedziałek 18 marca będzie dniem spowiedzi św. pół godziny przed Mszami, będą posługiwali księża z dekanatu. Rekolekcje dzieci będą trwały od poniedziałku 18 marca do środy 20 marca. Dzieci będą normalnie miały według planu lekcje w szkole, a tylko na 3 godzinie lekcyjnej o 9.50 do Kościoła przyjdą dzieci z klas od I do IV, a na 4 godzinie lekcyjnej o 10.45 dzieci z klas od V do VIII. Rekolekcjom przewodniczył będzie ks. Przemysław Szot – Dyrektor Sosnowieckiej Caritas. Plan Rekolekcji jest podany na stronie internetowej Parafii i w tablicach ogłoszeniowych przed Kościołem.

 

 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się poświęcenie dzieciom książeczek do nabożeństw, a po Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci z klas III Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do I Komunii św.

 

 1. Również przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, „niedziela kopertowa” – składamy ofiary na prace przy Kościele.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

III Niedziela Wielkiego Postu

3.03.2024

 

 1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu, po Mszy św. o godz. 12.00 nabożeństwo Gorzkich Żali. W niedzielę za tydzień 10 marca Gorzkie Żale będą odprawione po Mszy św. o godz. 17.00 około godz. 17.30.

 

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach w niedzielę.

 

 1. W poniedziałek będziemy przeżywać święto św. Kazimierza Królewicza.

 

 1. Za tydzień w niedzielę 10 marca po Mszach św. będziemy zbierać ofiary do puszki na kwiaty do Grobu Bożego i Ciemnicy.

 

 1. W niedzielę za dwa tygodnie 17 marca rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, potrwają do wtorku 19 marca. W niedzielę Msze św. rekolekcyjne będą odprawiane jak w każdą niedzielę, a w poniedziałek i we wtorek o godz. 8.00 i 17.00. Poniedziałek 18 marca będzie dniem spowiedzi św. pół godziny przed Mszami, będą posługiwali księża z dekanatu. Rekolekcje dzieci będą trwały od poniedziałku 18 marca do środy 20 marca. Dzieci będą normalnie miały według planu lekcje w szkole, a tylko na 3 godzinie lekcyjnej o 9.50 do Kościoła przyjdą dzieci z klas od I do IV, a na 4 godzinie lekcyjnej o 10.45 dzieci z klas od V do VIII. Rekolekcjom przewodniczył będzie ks. Przemysław Szot – Dyrektor Sosnowieckiej Caritas.

 

 1. Tradycją lat minionych, jeśli ktoś chce wesprzeć w ramach wielkopostnej jałmużny ludzi potrzebujących wsparcia na święta produktami spożywczymi i żywnościowymi, może przynieść je do kościoła do Niedzieli Palmowej i złożyć do wystawionego pod obrazem Jezusa Miłosiernego kosza.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Wandę Senk l. 76

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

II Niedziela Wielkiego Postu

25.02.2024

 

 1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu, po Mszy św. o godz. 10.30 około godz. 11.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali, a za tydzień w niedzielę 3 marca będą Gorzkie Żale po Mszy św. o godz.12.00, czyli ok. godz. 12.30.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na Kościoły Misyjne.

 

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach w niedziele.

 

 1. Piątek w tym tygodniu to I piątek miesiąca, około godz. 9.00 udam się do chorych, możliwość adoracji od godz. 16.00 i spowiedzi od godz. 16.30. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30, na które wszystkich serdecznie zapraszamy.

 

 1. Sobota w tym tygodniu to I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę 3 marca będą przeznaczone są na zapłacenie rachunku gazowego za ogrzewanie Kościoła w lutym.

 

 1. Intencje Mszalne…

 

I Niedziela Wielkiego Postu

18.02.2024

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali. Za tydzień Gorzkie Żale połączone z Mszą św. o godz.10.30 czyli około godz. 11.00.

 

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach w niedziele. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

 

 1. W czasie Wielkiego Postu mamy możliwość zaangażowania się w akcję organizowaną przez Caritas Skarbonka wielkopostna – „Czas miłosierdzia”. W zakrystii możemy jeszcze zabrać skarbonkę, która zostanie przeznaczona na cele Caritas w diecezji związane z leczeniem osób starszych. Przyniesiemy ją do Kościoła w niedzielę Miłosierdzia Bożego, tydzień po Świętach Wielkanocnych.

 

 1. W niedzielę za tydzień, w II Niedzielę Wielkiego Postu, przed kościołem zbierane będą ofiary do puszek na Misje święte.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Janinę Piwowarczyk l. 87

śp. Helenę Ziołowicz l. 93

śp. Mariana Słaboszewskiego l. 89

śp. Józefa Kleszcz l. 85

i śp. Ewę Żurwaską l. 61

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

VI Niedziela Zwykła

11.02.2024

 

 1. Środa w tym tygodniu to Środa Popielcowa, którą rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W tym dniu Msze św. będą odprawiane o godz. 9.00, 17.00 i 18.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa lekkie). Zapraszamy także do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki i Gorzkich Żalach w niedziele.

 

 1. Na prośbę abp. Stanisława Gądeckiego i za zgodą abp. Adriana Galbasa w środę popielcową po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek jako wsparcie dla poszkodowanych w wyniku wojny na Ukrainie.

 

 1. W piątek w tym tygodniu – pierwsze Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30, na które wszystkich serdecznie zapraszamy.

 

 1. W niedzielę za tydzień, 18 lutego o godz. 8.00, zapraszamy na połączone z Mszą św. nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W okresie Wielkiego Postu będą odprawiane Gorzkie Żale w każdą niedzielę na innej Mszy św. aby każdy przynajmniej raz mógł uczestniczyć w tym pięknym wielkopostnym nabożeństwie:
 • 18 lutego I Niedziela Wielkiego Postu – 8.00,
 • 25 lutego II Niedziela Wielkiego Postu – 10.30,
 • 3 marca III Niedziela Wielkiego Postu – 12.00,
 • 10 marca IV Niedziela Wielkiego Postu – 17.00,
 • 17 marca V Niedziela Wielkiego Postu – 8.00,
 • 24 marca VI Niedziela Wielkiego Postu – 10.30.

 

 1. Również w środę 14 lutego w środę przypada 37 rocznica święceń biskupich J.E. ks. bpa Piotra Skuchy. Módlmy się, aby dobry Bóg darzył obficie Jubilata swoim błogosławieństwem, a Święty Patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski.

 

 1. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prowadzone i planowane prace w Kościele.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Mariana Suliga l. 85

i śp. Bogumiłę Pandel l. 85

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

V Niedziela Zwykła

4.02.2024

 

 1. Przeżywamy dzisiaj V Niedzielę Zwykłą.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy

– w poniedziałek św. Agaty, dziewicy i męczennicy,

– we wtorek św. Pała Miki i Towarzyszy, męczenników,

– w sobotę św. Scholastyki, dziewicy.

 

 1. W następną niedzielę przypada liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich chorych, dotkniętych różnymi dolegliwościami. 

 

 1. Również w niedzielę za tydzień 11 lutego młodzież naszej Parafii będzie rozprowadzać po Mszach św. „ciasteczka – serduszka” z racji dnia św. Walentego, który wypada w środę 14 lutego. Dochód z tej akcji zostanie przeznaczony na wakacyjny wyjazd dzieci i młodzieży z naszej Parafii.

 

 1. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w piątek pomogli przy rozebraniu świątecznej dekoracji Kościoła.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

28.01.2024

IV Niedziela Zwykła

 

 1. Przeżywamy dzisiaj IV Niedzielę Zwykłą.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w środę św. Jana Bosko, kapłana,

– w piątek 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w tym dniu będą odprawione o godz. 9.00 rano i 17.00 wieczorem. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic – bardzo prosimy o zabezpieczenie gromnic, aby woskiem nie polać ławek i posadzki. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Modlitwą w tym dniu otaczamy wszystkie osoby, które żyją konsekracją zakonną. Ofiary składane do puszek po Mszach św. są przeznaczone na wsparcie zakonów klauzurowych. Kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd.

 

 1. Piątek w tym tygodniu to I piątek miesiąca, około godz. 10.00 po Mszy św. o godz. 9.00, udam się do chorych, możliwość adoracji od godz. 16.00 i spowiedzi od godz. 16.30.

 

 1. Sobota w tym tygodniu to I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. Przyszła Niedziela 4 lutego to I Niedziela miesiąca – ofiary składane na tacę w tym dniu w I niedzielę miesiąca będą przeznaczone na zapłacenie rachunku za ogrzewanie gazem Kościoła za miesiąc styczeń.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Romana Plewińskiego l. 62

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

III Niedziela Zwykła

21.01.2024

 

 1. Przeżywamy III Niedzielę Zwykłą.

 

 1. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na inwestycje w Kościele, za złożone ofiary mówię wszystkim Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy

– w środę św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła,

– w czwartek święto Nawrócenia Św. Pawła Ap.,

– w piątek świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów.

 

 1. Dzisiaj przeżywamy dzień babci, a jutro będziemy przeżywać dzień dziadka. Żyjącym niech Pan Bóg błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami, a zmarłych niech obdarzy życiem wiecznym. Przyjmujemy na Msze św. zbiorową za żyjących zmarłych dziadków, która będzie odprawiona jutro w poniedziałek o godz. 17.00.

 

 1. Plan kolędy na ten tydzień…

 

 1. Wszyscy którzy z różnych przyczyn nie mogli przyjąć kapłana po kolędzie w wyznaczonym terminie a pragnęli by to uczynić informujemy, że dodatkowymi dniami kolędy będą piątek 26 stycznia i sobota 27 stycznia w tym tygodniu.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

 1. Przyjmujemy już intencje mszalne na rok 2025.

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Wandę Szczerba l. 88

i śp. Alicję Pietras l. 87

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

II Niedziela Zwykła

14.01.2024

 

 1. Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Zwykłą.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w środę św. Antoniego, opata,

– w piątek św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

 

 1. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prowadzone i planowane prace w Kościele.

 

 1. W przyszłą niedzielę 21 stycznia przypada dzień babci, a w poniedziałek 22 stycznia – dzień dziadka. Przyjmujemy na Msze św. zbiorowe za żyjących i zmarłych: w niedzielę 21 stycznia o godz. 10.30 za żyjące i zmarłe babcie, a w poniedziałek 22 stycznia o godz. 17.00 – za żyjących i zmarłych dziadków.

 

 1. Plan kolędy na ten tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Msze św. w dni powszednie odprawiane już będą wieczorem o godz. 17.00 i 18.00.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień …

 

 1. Przyjmujemy już intencje mszalne na rok 2025.

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Izabellę Barwińską l. 86

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

Niedziela Chrztu Pańskiego

7.01.2024

 

 1. Dzisiaj przeżywamy święto Chrztu Pańskiego, które jest przypomnieniem Chrztu Jezusa w Jordanie i zapowiedzią sakramentu Chrztu Świętego. Dzisiejsza niedziela kończy okres Bożego Narodzenia. Ofiary składane w dniu dzisiejszym na tacę są przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

 

 1. W niedzielę 21 stycznia przypada dzień babci, a w poniedziałek 22 stycznia dzień dziadka. Przyjmujemy na Msze św. zbiorowe za żyjących i zmarłych: w niedzielę 21 stycznia o godz. 10.30 za żyjące i zmarłe babcie, a w poniedziałek 22 stycznia o godz. 17.00 za żyjących i zmarłych dziadków.

 

 1. Plan kolędy na ten tydzień…

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Kazimierza Michalaka l. 95

i śp. Czesławę Rapacz l. 87

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia M.B. Szkaplerznej w Sosnowcu-Milowicach, siedziba: Sosnowiec, Baczyńskiego 27.