Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Zwykła

24.01.2021

 

 1. Przeżywamy III Niedzielę Zwykłą.

 

 1. Dzisiaj, jak ogłaszaliśmy tydzień temu, zbieramy ofiary pieniężne do puszek po Mszach św. na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy

– w poniedziałek święto Nawrócenia Św. Pawła Ap.,

– we wtorek świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów,

– w czwartek św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

Śp. Leokadię Magoska l. 92

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

II Niedziela Zwykła

17.01.2021

 

 1. Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Zwykłą. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace w Kościele, za złożone ofiary mówię wszystkim Bóg zapłać.

 

 1. W czwartek 21 stycznia przypada dzień babci, a w piątek 22 stycznia – dzień dziadka. Pamiętajmy o nich w swoich modlitwach. Żyjącym niech Pan Bóg błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami, a zmarłych niech obdarzy życiem wiecznym. Przyjmujemy na Msze św. zbiorowe za żyjących i zmarłych: w czwartek o godz. 17.00 za żyjące i zmarłe babcie, a w piątek o godz. 17.00 za żyjących i zmarłych dziadków.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa,

– w czwartek św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Jarosława Kontor l. 55,

śp. Daniela Surowiec l. 90

i śp. Waldemara Zielińskiego l. 65

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Niedziela Chrztu Pańskiego

10.01.2021

 

 1. Dzisiaj przeżywamy święto Chrztu Pańskiego, które jest przypomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie i zapowiedzią sakramentu chrztu świętego. Dzisiejsza niedziela kończy okres Bożego Narodzenia.

 

 1. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za złożone w ostatnim czasie, a zwłaszcza w tym tygodniu na Mszach z racji Kolędy, ofiary na Kościół i na Kolędę, i mówię staropolskie Bóg zapłać.

 

 1. W czwartek 21 stycznia przypada dzień babci, a piątek 22 stycznia dzień dziadka. Przyjmujemy na Msze św. zbiorowe za żyjących i zmarłych: w czwartek o godz. 17.00 za żyjące i zmarłe babcie, a w piątek o godz. 17.00 za żyjących i zmarłych dziadków.

 

 1. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, składamy ofiary na prace prowadzone przy kościele.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

 1. W tym tygodniu z naszej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Stanisława Barana l. 83

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Ogłoszenia II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

3.01.2021

 

 1. W środę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła, kredy i złota. Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na Fundusz Misyjny.

 

 1. W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia.

 

 1. Ogłoszenie o kolędzie…

 

 1. W czwartek 21 stycznia przypada dzień babci, a w piątek 22 stycznia dzień dziadka. Przyjmujemy na Msze św. zbiorowe za zmarłych: we wtorek o godz. 17.00 za zmarłe babcie, a w środę o godz. 17.00 za zmarłych dziadków.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Stanisława Nowaka l. 70

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

 

 

 

menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia M.B. Szkaplerznej w Sosnowcu-Milowicach, siedziba: Sosnowiec, Baczyńskiego 27.