Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Zwykła

19.01.2020 

 

 

 1. Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Zwykłą. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace w Kościele, za złożone ofiary mówię wszystkim Bóg zapłać.

 

 1. We wtorek 21 stycznia przypada dzień babci, a w środę 22 stycznia dzień dziadka. Pamiętajmy o nich w swoich modlitwach. Żyjącym niech Pan Bóg błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami, a zmarłych niech obdarzy życiem wiecznym. Przyjmujemy na Msze św. zbiorowe za żyjących i zmarłych: we wtorek o godz. 17.00 za żyjące i zmarłe babcie, a w środę o godz. 17.00 za żyjących i zmarłych dziadków.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy,

– w piątek św. Franciszka Ksawerego, biskupa i doktora Kościoła,

– w sobotę święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

 

 1. Będziemy przeżywać tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku w naszej parafii odbędzie się Ekumeniczne Spotkanie przedstawicieli różnych wyznań chrześcijańskich w czwartek 23 stycznia o godz. 18.00. Będą gościć u nas księża biskupi różnych wyznań: nasz Ks. Bp Ordynariusz Grzegorz Kaszak, ks. Biskupi Ewangelicko-Augsburscy, księża prawosławni i innych kościołów siostrzanych. Już dziś wszystkich na to spotkanie serdecznie zapraszamy.

 

 1. W przyszłą niedzielę o godz.15.00 spotkanie opłatkowe Żywego Różańca.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień …

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Władysława Kowalskiego l. 91

i śp. Antoninę Lula l. 92

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Niedziela Chrztu Pańskiego

12.01.2020

 

 1. Dzisiaj przeżywamy święto Chrztu Pańskiego, które jest przypomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie i zapowiedzią sakramentu chrztu świętego. Dzisiejsza niedziela kończy okres Bożego Narodzenia.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w czwartek – św. Antoniego, opat

 

 1. Zakończyła się Wizyta Duszpasterska, tzw. Kolęda. Bardzo dziękujemy Naszym Parafianom za ciepłe i serdeczne przyjęcie w Waszych domach, a za złożone ofiary, tak na Kolędę jak i na Kościół, składam wszystkim gorące podziękowania i mówię staropolskie „Bóg zapłać”.

 

 1. Msze św. już w tym tygodniu będą odprawiane tylko wieczorem o godz. 17.00 i 18.00. Ponieważ już praktycznie nie mamy wolnych intencji na ten 2020 rok (jest jeszcze parę wolnych intencji w grudniu) dlatego przyjmujemy już intencje na 2021 rok. Kancelaria Parafialna czynna już normalnie jak w ciągu roku w wyznaczonych godzinach.

 

 1. Za tydzień w wtorek 21 stycznia przypada dzień babci, a we środę 22 stycznia dzień dziadka. Pamiętajmy o nich w swoich modlitwach. Żyjącym niech Pan Bóg błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami, a zmarłych niech obdarzy życiem wiecznym. Przyjmujemy na Msze św. zbiorowe za żyjących i zmarłych: we wtorek o godz. 17.00 za żyjące i zmarłe babcie, a w środę o godz. 17.00 za żyjących i zmarłych dziadków.

 

 1. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prowadzone i planowane prace w Kościele.

 

 1. Będziemy przeżywać tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku w naszej parafii odbędzie się Ekumeniczne Spotkanie przedstawicieli różnych religii i wyznań. W czwartek 23 stycznia o godz. 18.00 będą gościć u nas księża biskupi różnych wyzwań, nasz Ks. Bp Ordynariusz Grzegorz Kaszak, ks. Biskupi Ewangeliccy, Augsburscy i księża innych wyznań: prawosławia i innych kościołów siostrzanych. Już dziś wszystkich na to spotkanie serdecznie zapraszamy.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Euzebiusza Andryska l. 72

i śp. Marię Opuchlik l. 80

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

5.01.2020

 

 1. Jutro w poniedziałek 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła, kredy i złota. Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na Fundusz Misyjny.

 

 1. W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia.

 

 1. Porządek kolędy na ten tydzień…

 

 1. Msze św. w tygodniu od wtorku do soboty odprawiane będą jeszcze tylko rano o godz. 7.00. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko rano po Mszy św. od 7.30 do 8.00.

 

 1. Wszyscy, którzy z różnych przyczyn nie mogli przyjąć Kapłana po kolędzie w wyznaczonym terminie, a pragną to uczynić prosimy, aby to zgłosili. Dodatkowym dniem kolędy będzie sobota 11 stycznia.

 

 1. We wtorek 21 stycznia przypada dzień babci, a w środę 22 stycznia – dzień dziadka. Przyjmujemy na Msze św. zbiorowe za zmarłych: we wtorek o godz. 17.00 za zmarłe babcie, a w środę o godz. 17.00 za zmarłych dziadków.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Marka Rdzanka l. 66

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia M.B. Szkaplerznej w Sosnowcu-Milowicach, siedziba: Sosnowiec, Baczyńskiego 27.