Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkiego Postu

19.03.2023

 

 1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu, po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

 

 1. Dzisiejsza niedziela, to trzecia niedziela miesiąca – niedziela kopertowa – na prace i inwestycje przy kościele. Za złożone ofiary mówimy – Bóg zapłać.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z rodzicami młodzieży z klas VIII Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

 

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach – w przyszłą niedzielę 26 marca będą po Mszy św. o godz. 8.00. (na Mszy św. będzie wygłoszona nauka rekolekcyjna, a po Mszy św. odśpiewamy same Gorzkie Żale, już bez kazania pasyjnego).

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– jutro w poniedziałek przeniesiona z dnia dzisiejszego Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP i Patrona Kościoła,

– w sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

 

 1. W niedzielę za tydzień 26 marca rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, potrwają do wtorku 28 marca. W niedzielę Msze św. rekolekcyjne będą odprawiane jak w każdą niedzielę, a w poniedziałek i we wtorek o godz. 8.00 i 17.00. Poniedziałek 27 marca będzie dniem spowiedzi św. – pół godziny przed Mszami będą posługiwali księża z dekanatu. Rekolekcje dzieci będą trwały od poniedziałku 27 marca do środy 29 marca. Dzieci będą normalnie miały według planu lekcje w szkole, a tylko na 3 godzinie lekcyjnej o 9.50 do Kościoła przyjdą dzieci z klas od I do IV, a na 4 godzinie lekcyjnej o 10.45 dzieci z klas od V do VIII. Rekolekcjom przewodniczył będzie ks. Rafał Stępniewski – Dyrektor Domu św. Józefa dla Księży Emerytów w Będzinie. Plan Rekolekcji jest podany na stronie internetowej Parafii i w tablicach ogłoszeniowych przed Kościołem.

 

 1. Za tydzień w niedzielę 26 marca po Mszach św. będziemy zbierać ofiary do puszki na kwiaty do Grobu Bożego i Ciemnicy. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z rodzicami dzieci z klas III Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do I Komunii św.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

III Niedziela Wielkiego Postu

12.03.2023

 

 1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu, po Mszy św. o godz. 12.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

 

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach w niedziele, za tydzień 19 marca Gorzkie Żale będą odprawione po Mszy św. o godz. 17.00 – około godz. 17.30.

 

 1. W niedzielę za tydzień 19 marca po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z rodzicami młodzieży z klas VIII Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

 

 1. Również przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, „niedziela kopertowa” – składamy ofiary na prace przy Kościele.

 

 1. W niedzielę za dwa tygodnie 26 marca rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, potrwają do wtorku 28 marca. W niedzielę Msze św. rekolekcyjne będą odprawiane jak w każdą niedzielę, a w poniedziałek i we wtorek o godz. 8.00 i 17.00. Poniedziałek 27 marca będzie dniem spowiedzi św., pól godziny przed Mszami, będą posługiwali księża z dekanatu. Rekolekcje dzieci będą trwały od poniedziałku 27 marca do środy 29 marca. Dzieci będą normalnie miały według planu lekcje w szkole, a tylko na 3 godzinie lekcyjnej o 9.50 do Kościoła przyjdą dzieci z klas od I do IV, a na 4 godzinie lekcyjnej o 10.45 dzieci z klas od V do VIII. Rekolekcjom przewodniczył będzie ks. Rafał Stępniewski, Dyrektor Domu św. Józefa dla Księży Emerytów w Będzinie.

 

 1. Tradycją lat minionych jeśli ktoś chce wesprzeć w ramach wielkopostnej jałmużny ludzi potrzebujących wsparcia na święta produktami spożywczymi i żywnościowymi, może przynieść je do kościoła do Niedzieli Palmowej i złożyć do wystawionego pod obrazem Jezusa Miłosiernego kosza.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Stanisława Piwowarczyka l. 87

i śp. Bogumiłę Owczarek l. 61

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

II Niedziela Wielkiego Postu

5.03.2023

 

 1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu, po Mszy św. o godz. 10.30 około godz. 11.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, a za tydzień w niedzielę 12 marca będą Gorzkie Żale po Mszy św. o godz. 12.00, czyli ok. godz. 12.30.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na Kościoły Misyjne, a ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na zapłacenie rachunku gazowego za ogrzewanie Kościoła w lutym.

 

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach w niedziele.

 

 1. Ogłoszenie Żywego Różańca – W związku z uszczupleniem liczby członków Żywego Różańca wiele osób należących do niego Pan powołał już do wieczności i Róże są niekompletne rozpoczynamy nabór na członków Żywego Różańca. Chętnych zarówno Pań jaki Panów oraz małżeństwa prosimy o kontakt z ks. Proboszczem lub Zelatorką Justyną Farat. Tyle jest ważnych intencji, które chcielibyśmy wpleść w Różaniec i tych osobistych i tych obejmujących cały świat. W ten sposób Członkowie Róż Różańcowych są modlitewnym zapleczem Kościoła.

 

 1. Intencje Mszalne…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Barbarę Poterek l. 87

i śp. Adama Bańkę l. 64

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

I Niedziela Wielkiego Postu

26.02.2023

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00 odbyło się nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Za tydzień Gorzkie Żale połączone z Mszą św. o godz. 10.30, czyli około godz. 11.00.

 

 1. W odpowiedzi na Apel Przewodniczącego KEP – Abp. Stanisława Gądeckiego – w dzisiejszą niedzielę 26 lutego br. we wszystkich kościołach w Polsce, po Mszach Św. odbywa się zbiórka środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.

 

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach w niedziele. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

 

 1. W czasie Wielkiego Postu mamy możliwość zaangażowania się w akcję organizowaną przez Caritas Skarbonka wielkopostna – „Czas miłosierdzia”. W zakrystii możemy jeszcze zabrać skarbonkę, która zostanie przeznaczona na cele Caritas w diecezji związane z leczeniem osób starszych. Przyniesiemy ją do Kościoła w niedzielę Miłosierdzia Bożego, tydzień po Świętach Wielkanocnych.

 

 1. W niedzielę za tydzień w II Niedzielę Wielkiego Postu przed kościołem zbierane będą ofiary do puszek na Misje święte.

 

 1. Ks. Bp. Ordynariusz zachęca nas, aby rozpoczęty okres czterdziestu dni Wielkiego Postu był, w każdej wspólnocie parafialnej naszej diecezji, czasem modlitwy i pokuty w intencji nowych powołań kapłańskich do naszego diecezjalnego seminarium oraz o pokój na Ukrainie.

 

 1. Piątek w tym tygodniu to I piątek miesiąca, około godz. 9.00 udam się do chorych, możliwość adoracji od godz. 16.00 i spowiedzi od godz. 16.30. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30, na które wszystkich serdecznie zapraszamy.

 

 1. Sobota w tym tygodniu to I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

VII Niedziela Zwykła

19.02.2023

 

 1. Dzisiaj przeżywany VII Niedzielę Zwykłą w roku liturgicznym.

 

 1. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace w Kościele – za złożone dzisiaj ofiary mówimy wszystkim Bóg zapłać.

 

 1. Środa w tym tygodniu to Środa Popielcowa, którą rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W tym dniu Msze św. będą odprawiane o godz. 9.00, 17.00 i 18.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa lekkie). Zapraszamy także do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki i Gorzkich Żalach w niedziele.

 

 1. W ten piątek pierwsze Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30, na które szczególnie zapraszamy dzieci z klas III SP, w ramach przygotowania do I Komunii św. i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

 

 1. W niedzielę za tydzień o godz. 8.00 zapraszamy na połączone z Mszą św. nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W okresie Wielkiego Postu będą odprawiane Gorzkie Żale w każdą niedzielę na innej Mszy św. aby każdy przynajmniej raz mógł uczestniczyć w tym pięknym wielkopostnym nabożeństwie. (26 lutego I NWP – 8.00, 5 marca II NWP – 10.30, 12 marca III NWP – 12.00, 19 marca IV NWP – 17.00, 26 marca V NWP – 8.00 i 2 kwietnia VI NWP – 10.30)

 

 1. „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Łk 10, 2). Ks. Bp. Ordynariusz zachęca nas aby zbliżający się okres czterdziestu dni Wielkiego Postu niech będzie, w każdej wspólnocie parafialnej naszej diecezji, czasem modlitwy i pokuty w intencji nowych powołań kapłańskich do diecezjalnego seminarium, pod hasłem: „Razem szturmujemy niebo Wielki Post 2023”. Prosimy kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich parafian o włączenie się w to dzieło. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa, patrona seminarium, w intencji nowych powołań dla naszej diecezji. Zachęcamy do wpisania już dzisiaj swojego imienia i nazwiska oraz wybranej daty na przygotowanej liście, którą Ksiądz Proboszcz w Wielki Czwartek złoży w duchowym darze od parafii w sosnowieckiej katedrze.

 

 1. W odpowiedzi na Apel Przewodniczącego KEP – Abp. Stanisława Gądeckiego – w niedzielę 26 lutego br., po każdej Mszy Świętej, zostanie zorganizowana zbiórka środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie. Dziękujemy za okazane wsparcie na ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii w ubiegłą niedzielę – zebraliśmy i przekazaliśmy kwotę 1200 zł.

 

 1. Wspólnota „Drogi nadziei” oraz Diecezjalne Centrum Służby Rodzinie i Życiu w Sosnowcu zapraszają osoby, które zawarły w przeszłości małżeństwo sakramentalne w Kościele, a obecnie żyją w nowym związku cywilnym na rekolekcje wielkopostne dla par niesakramentalnych. Rekolekcje odbędą się w kaplicy Domu „Szilo” w Czeladzi w dniach 3, 4 i 5 marca 2023 r. (piątek, sobota i niedziela). Spotkania rekolekcyjne będą zaczynać się o godz. 19.15, poprowadzi je ks. Dawid Kuczek.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Marię Jurek l. 89

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

VI Niedziela Zwykła

12.02.2023

 

 1. W dzisiejszą niedzielę (12 lutego), po Mszach świętych są w kościołach w całej Polsce zbierane środki pieniężne do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii. Zebrane środki zostaną przekazane poszkodowanym za pośrednictwem Caritas Polska.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek święto św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.

 

 1. 15 lutego w środę przypada 36 rocznica święceń biskupich J.E. ks. bpa Piotra Skuchy. Módlmy się, aby dobry Bóg darzył obficie Jubilata swoim błogosławieństwem, a Święty Patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski.

 

 1. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prowadzone i planowane prace w Kościele.

 

 1. „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Łk 10, 2). Ks. Bp. Ordynariusz zachęca nas aby zbliżający się okres czterdziestu dni Wielkiego Postu niech będzie, w każdej wspólnocie parafialnej naszej diecezji, czasem modlitwy i pokuty w intencji nowych powołań kapłańskich do diecezjalnego seminarium, pod hasłem: „Razem szturmujemy niebo Wielki Post 2023”. Prosimy kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich parafian o włączenie się w to dzieło. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa, patrona seminarium, w intencji nowych powołań dla naszej diecezji. Zachęcamy do wpisania już dzisiaj swojego imienia i nazwiska oraz wybranej daty na przygotowanej liście, którą Ksiądz Proboszcz w Wielki Czwartek złoży w duchowym darze od parafii w sosnowieckiej katedrze.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Zofię Bilnik l. 81

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

V Niedziela Zwykła

5.02.2023

 

 1. Przeżywamy dzisiaj V Niedzielę Zwykłą.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy

– w poniedziałek św. Pała Miki i Towarzyszy, męczenników,

– w piątek św. Scholastyki, dziewicy.

 

 1. Bardzo dziękuję wszystkim którzy w czwartek pomogli przy rozebraniu świątecznej dekoracji Kościoła.

 

 1. W związku ze Światowym Dniem Chorego, wszystkie osoby dotknięte cierpieniem zapraszane są 11.02 r. tj. w sobotę na godz. 10.00 do Bazyliki Katedralnej w Sosnowcu na wspólną modlitwę. W czasie Mszy św. zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Zenona Kulczyńskiego l. 75

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

29.01.2023

IV Niedziela Zwykła

 

 1. Przeżywamy dzisiaj IV Niedzielę Zwykłą.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek św. Jana Bosko, kapłana,

– w czwartek 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w tym dniu będą odprawione o godz. 9.00 rano i 17.00 wieczorem. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic (bardzo prosimy o zabezpieczenie gromnic, aby woskiem nie polać ławek i posadzki). Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Modlitwą w tym dniu otaczamy wszystkie osoby, które żyją konsekracją zakonną. Ofiary składane do puszek po Mszach św. są przeznaczone na wsparcie zakonów klauzurowych. Kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd.

 

 1. Piątek w tym tygodniu to I piątek miesiąca, około godz. 9.00 udam się do chorych, możliwość adoracji od godz. 16.00 i spowiedzi od godz. 16.30.

 

 1. Sobota w tym tygodniu to I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. Przyszła Niedziela 5 lutego to I Niedziela miesiąca – ofiary składane na tacę w tym dniu w będą przeznaczone na zapłacenie rachunku za ogrzewanie gazem Kościoła w miesiącu lutym.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Lecha Pieszchalskiego l. 80

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

III Niedziela Zwykła

22.01.2023

 

 1. Przeżywamy III Niedzielę Zwykłą.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy

– we wtorek św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła,

– w środę święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła,

– w czwartek świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów,

– w sobotę św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

 

 1. Wczoraj w sobotę przeżywaliśmy dzień babci, a dzisiaj w niedzielę przeżywamy dzień dziadka. Żyjącym niech Pan Bóg błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami, a zmarłych niech obdarzy życiem wiecznym. Przyjmujemy na Msze św. zbiorową za żyjących i zmarłych dziadków, która będzie odprawiona dzisiaj o godz. 17.00.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

II Niedziela Zwykła

15.01.2023

 

 1. Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Zwykłą. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na inwestycje w Kościele, za złożone ofiary mówię wszystkim Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek św. Antoniego, opata,

– w czwartek św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa,

– w sobotę św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

 

 1. W sobotę 21 stycznia przypada dzień babci, a w niedzielę 22 stycznia – dzień dziadka. Pamiętajmy o nich w swoich modlitwach. Żyjącym niech Pan Bóg błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami, a zmarłych niech obdarzy życiem wiecznym. Przyjmujemy na Msze św. zbiorowe za żyjących i zmarłych: w sobotę o godz. 17.00 za żyjące i zmarłe babcie, a w niedzielę o godz. 17.00 za żyjących i zmarłych dziadków.

 

 1. W tym tygodniu Msze św. w dni powszednie odprawiane już będą wieczorem o godz. 17.00 i 18.00.

 

 1. Kancelaria Parafialna czynna już normalnie jak w ciągu roku w wyznaczonych godzinach.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

 1. Przyjmujemy już intencje mszalne na rok 2024.

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Zenobię Chachulską l. 79

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

Niedziela Chrztu Pańskiego

8.01.2023

 

 1. Dzisiaj przeżywamy święto Chrztu Pańskiego, które jest przypomnieniem Chrztu Jezusa w Jordanie i zapowiedzią sakramentu Chrztu Świętego. Dzisiejsza niedziela kończy okres Bożego Narodzenia.

 

 1. W sobotę 21 stycznia przypada dzień babci, a w niedzielę 22 stycznia – dzień dziadka. Przyjmujemy na Msze św. zbiorowe za żyjących i zmarłych: w sobotę 21 stycznia o godz. 17.00 – za żyjące i zmarłe babcie, a w niedzielę 22 stycznia o godz. 17.00 – za żyjących i zmarłych dziadków.

 

 1. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, składamy ofiary na prace przy kościele.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

 1. Zakończyliśmy Wizytę Duszpasterską – Kolędę. Wszystkim osobom i rodzinom, które nas przyjęły, dziękujemy za serdeczność i życzliwość. Za złożone ofiary na Kolędę czy na Kościół dziękujemy i mówimy staropolskie „Bóg zapłać”.

 

 1. Wszyscy którzy z różnych przyczyn nie mieli Kolędy, a chcieli by przyjąć jeszcze kapłana po Kolędzie – mogą to uczynić jutro, w poniedziałek 9 stycznia, prosimy o zgłoszenia.

 

 1. Jeszcze w tym tygodniu do 14 stycznia 2023 roku Msze św. w dni powszednie będą odprawiane tylko rano o godz. 8.00.

 

 1. Kancelaria Parafialna będzie czynna jeszcze w tym tygodniu tylko po porannej Mszy św. około godz. 8.30.

 

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

1.01.2023 r.

 

 1. W poniedziałek wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

 

 1. W piątek 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła, kredy i złota. Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na Fundusz Misyjny. W tym dniu z racji Uroczystości nie obowiązuje post.

 

 1. Piątek w tym tygodniu to również I piątek miesiąca – od godz. 16.00 adoracja, od godz. 16.30 możliwość spowiedzi św., o godz. 16.45 zakończenie adoracji – odmówimy litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt Oddania.

 

 1. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia.

 

 1. W sobotę 21 stycznia przypada dzień babci, a w niedzielę 22 stycznia – dzień dziadka. Przyjmujemy na Msze św. zbiorowe za żyjących i zmarłych: w sobotę o godz. 17.00 za żyjące i zmarłe babcie, a w niedzielę o godz. 17.00 za żyjących i zmarłych dziadków.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

 1. Kolęda na ten tydzień…

 

 1. W minionym kończącym się 2022 roku:

– ochrzczono 22 dzieci (22 chrzty)

– zawarto 3 sakramentalne małżeństwa (3 śluby)

– Pan Bóg powołał do wieczności 75 osób (75 pogrzebów)

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Danutę Majka l. 92

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

 

 

 

 

 

 

 

menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia M.B. Szkaplerznej w Sosnowcu-Milowicach, siedziba: Sosnowiec, Baczyńskiego 27.