Kolęda 2022

Kolęda w naszej parafii będzie w tym roku w formie jaką przyjęło większość parafii w Polsce, a więc w danym dniu odprawimy w kościele Mszę św. w intencji danej ulicy i Rodzin tam mieszkających – zapraszając Rodziny na niej mieszkające na tę Mszę św. do kościoła, do wspólnej modlitwy.

I tak zapraszamy:

 

  1. Poniedziałek 10 stycznia 2022 r. godz. 17.00 Msza św. kolędowa za Rodziny z Baczyńskiego na „Górce” za halą sportową wszystkie bloki (numery parzyste od nr 20 do nr 78)
  2. Wtorek 11 stycznia 2022 r. godz. 17.00 Msza św. kolędowa za Rodziny z Baczyńskiego (wszystkie pozostałe numery)
  3. Środa 12 stycznia 2022 r. godz. 17.00 Msza św. kolędowa za Rodziny z Studzienna, Słoneczna, Złota, Kapliczna, Bryniczna, Kolonia Pekin (bloki i domy prywatne )
  4. Czwartek 13 stycznia 2022 r. godz. 17.00 Msza św. kolędowa za Rodziny z Obrońców Poczty Gdańskiej, Powstańców Śląskich, Przygraniczna
  5. Piątek 14 stycznia 2022 r. godz. 17.00 Msza św. kolędowa za Rodziny z Szosowa (boki i domy prywatne)
  6. Sobota 15 stycznia 2022 roku godz. 17.00 Msza św. kolędowa za Rodziny z Katowicka, Szybikowa, Saturnowska, Nowe domy z Osiedla poniżej cmentarza

 

 

Na przygotowanym przed ołtarzem stoliku będzie można (jeśli ktoś uzna to za stosowane) złożyć do koszyczka ofiarę na kościół czy kolędę, zabrać pamiątkowy obrazek, do przyniesionego przez siebie naczyńka nabrać wodę poświęconą i pokropić swoje mieszkanie, a modlitwę odmówimy w kościele.

 

Wychodząc naprzeciw prośbom osób, które się do nas zwracały i prosiły, aby kolęda w ich rodzinach (domach), była w tradycyjnej formie, jak w minionych latach przed pandemią, gdy ksiądz przychodził do ich domu czy mieszkania, bo są rodziny, które od niedawna mieszkają w naszej Parafii, proszą o poświęcenie nowego mieszkania czy domu lub Rodzina życzy sobie tradycyjnej kolędy, prosimy o zgłaszanie się osobiście takich Rodzin do nas i umówienie kolędy. W danym dniu, gdy jest wyznaczona kolęda na daną ulicę – od 9 do 15 stycznia – ksiądz przyjdzie na zaproszenie do danej Rodziny. W godzinach dopołudniowych 9.30-14.30 (nie dłużej bo następnie jest czynna kancelaria i wieczorna Msza św.), będzie do dyspozycji ks. Proboszcz, a w godzinach popołudniowych i wieczornych ks. Wikariusz, gdy skończy zajęcia w szkole po godz. 16.00. Prosimy o podawanie dokładnego adresu i numeru telefonu.

menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia M.B. Szkaplerznej w Sosnowcu-Milowicach, siedziba: Sosnowiec, Baczyńskiego 27.