Rok 2021

Niedziela Świętej Rodziny

26.12.2021

 

 1. Jutro w poniedziałek święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty.

 

 1. We wtorek przypada święto Świętych Młodzianków, męczenników, a więc dzieci betlejemskich pomordowanych na rozkaz Heroda. Ten dzień jest szczególną okazją do wynagrodzenia Bogu za grzech morderstwa dzieci, zwłaszcza nienarodzonych.

 

 1. 30 grudnia w czwartek o godz. 17.00 odprawiona będzie Msza św. w int. wszystkich zmarłych parafian w 2020 roku. Już dziś zapraszamy na tę Mszę św. krewnych, przyjaciół, sąsiadów i znajomych.

 

 1. W piątek 31 grudnia zakończenie Starego Roku 2021. Po Mszy św. o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, suplikacje, hymn – Ciebie Boga Wysławiamy i błogosławieństwo. Przyjdźmy licznie do kościoła, aby podziękować Bogu za otrzymane łaski w ciągu minionego roku. Ks. Bp Ordynariusz udzielił na ten dzień dyspensy, a więc nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. W sobotę będziemy przeżywać Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i rozpoczynamy Nowy Rok 2022, a zarazem będziemy przeżywać Światowy Dzień Pokoju. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Przed sumą odśpiewamy hymn „O Stworzycielu Duchu Przyjdź”, dla wyproszenia łask i pomocy Bożej w Nowym Roku.

 

 1. W sobotę 1 stycznia w Nowy Rok przypada I sobota miesiąca. Przed Mszą św. o godz.17.00 – o godz. 16.45 – nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. W minionym kończącym się 2021 roku:

              – ochrzczono 33 dzieci ( 33 chrztów),

              – zawarto 5 sakramentalnych małżeństw (5 ślubów),

              – Pan Bóg powołał do wieczności 76 osób (76 pogrzebów).

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Ewę Komenda l. 90,

śp. Alinę Balińską l. 89,

śp. Marka Piotrowskiego l. 64

i śp. Janusza Kubasika l. 82

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

Boże Narodzenie

25.12.2021

 

 1. W dzisiejszym dniu obchodzimy Uroczystość Bożego Narodzenia, pamiątkę przyjścia na ziemię Zbawiciela – Jezusa Chrystusa. Msze św. są odprawiane jak w każdą niedziele.

 

 1. Serdeczne Bóg zapłać składam wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tegorocznej Szopki Bożonarodzeniowej i dekoracji naszej świątyni, mówię im „Bóg zapłać”. Niech dobry Bóg wynagrodzi trud i poświęcony czas swym błogosławieństwem i obfitością Bożych łask.

 

 1. Bóg zapłać mówimy wszystkim, którzy odpowiedzieli na naszą prośbę i zrobili paczkę żywnościową na święta dla potrzebujących i zakupili święcę Caritas, wspierając w ten sposób dzieci potrzebujące wsparcia.

 

 1. Jutro II Dzień Świąt Bożego Narodzenia – a zarazem Niedziela Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Ofiary składane jutro na tacę będą przeznaczone na uczelnie katolickie.

 

 1. Zwykle po świętach rozpoczynaliśmy w naszej Parafii wizytę duszpasterska tzw. kolędę. W tym roku jeszcze ze względu na stan pandemii i ograniczenia oraz rygor sanitarny z decyzją o charakterze kolędy wstrzymujemy się do 9 stycznia. Jeśli dzieci wrócą do szkoły i zostaną poluzowane obostrzenia, będziemy chcieli odbyć tradycyjna kolędę, jeśli obostrzenia zostaną przedłużone, a pandemia nie odpuści, to kolęda będzie w formie takiej, jak w tamtym roku, czyli w tygodniu od 9 do 15 stycznia w danym dniu odprawimy w kościele o godz. 17.00 Mszę św. w intencji danej ulicy i zaprosimy rodziny na niej mieszkające na tę Mszę św. do wspólnej modlitwy.

 

 1. W okresie do 15 stycznia 2022 roku Msze św. w tygodniu będą odprawiane rano o godz. 7.00, ponieważ tak były już dużo wcześniej wyznaczone zakładając że będzie to czas kolędy.

 

 1. W najbliższy piątek przypada Sylwester. Ks. Bp Ordynariusz udzielił na ten dzień dyspensy, a więc nie obowiązuje post.

 

 1. W radosne Święta Bożego Narodzenia – my kapłani pracujący w tutejszej parafii, pragniemy wszystkim drogim Parafianom i Szanownym Gościom złożyć jak najserdeczniejsze życzenia. Niech Boże Dziecię udzieli Wam wszelkiego dobra i błogosławieństwa, darzy zdrowiem, pokojem, radością i miłością.

 

IV Niedziela Adwentu

19.12.2021

 

 1. Dziś przeżywamy IV Niedzielę Adwentu, a zarazem jest to III niedziela miesiąca – ofiary składane na tacę przeznaczone są na inwestycje w Kościele.

 

 1. Można nabywać jeszcze opłatki w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

 1. W piątek będziemy przeżywać Wigilię Narodzenia Pańskiego, zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do zachowania tradycji i polskich zwyczajów wigilijnych. Msza św. w tym dniu będzie odprawiona tylko rano o godz. 7.00.

 

 1. Wigilia w rodzinie chrześcijańskiej powinna mieć następujący charakter: niech będzie zapalona świeca, przeczytany fragment Ewangelii o Bożym Narodzeniu, dzielenie się opłatkiem i serdeczne życzenia, wszystko niech przenika śpiew kolęd, niech nie zabraknie modlitwy za nasze rodziny, także za zmarłych, za Ojczyznę, by kwitła w niej miłość i zgoda.

 

 1. Msza św. „Pasterka” rozpocznie się o godz. 24.00. Przewodniczył jej będzie Ks. Kanclerz Mariusz Karaś. Ofiary składane na tej Mszy św. będą przeznaczone na Fundusz Ochrony Życia.

 

 1. W sobotę 25 grudnia przypada uroczystość Bożego Narodzenia – pamiątka przyjścia na ziemię Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedziele.

 

 1. W niedzielę 26 grudnia II Dzień Świąt, Św. Szczepana – Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na uczelnie katolickie.

 

 1. Zwykle po świętach rozpoczynaliśmy w naszej Parafii wizytę duszpasterska tzw. kolędę. W tym roku, jeszcze ze względu na stan pandemii i ograniczenia oraz rygor sanitarny, z decyzją o charakterze kolędy wstrzymujemy się do 9 stycznia. Jeśli dzieci wrócą do szkoły i zostaną poluzowane obostrzenia, będziemy chcieli odbyć tradycyjną kolędę, jeśli obostrzenia zostaną przedłużone a pandemia nie odpuści, to kolęda będzie w formie takiej, jak w tamtym roku, czyli w tygodniu, od 9 do 15 stycznia, w danym dniu odprawimy w kościele o godz. 17.00 Mszę św. w intencji danej ulicy i zaprosimy rodziny na niej mieszkające na tę Mszę św. do wspólnej modlitwy.

 

 1. W okresie po Bożym Narodzeniu, do 15 stycznia 2022 roku, Msze św. w tygodniu będą odprawiane rano o godz. 7.00, ponieważ tak były już dużo wcześniej wyznaczone, zakładając że będzie to czas tradycyjnej kolędy.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

Śp. Wiesławę Kruk l. 78,

śp. Krystynę Kurek l. 70

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

III Niedziela Adwentu

12.12.2021

 

 1. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Adwentu zwaną Niedzielą Radości. Źródłem tej radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego. Msza św. „Roratnia” o Matce Bożej jest odprawiana o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w roratach wszystkich parafian.

 

 1. Od dzisiejszej niedzieli do wtorku trwają w naszej parafii Rekolekcje adwentowe, przewodniczy im ks. Grzegorz Więckowicz – kapelan Hospicjum w Jaworznie.

 

 1. W całej Polsce trwa akcja Caritas Polska związana ze sprzedażą świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Można nabywać świąteczne świece Caritas – świece małe w cenie 7 zł i świece duże w cenie 18 zł.

 

 1. Poświęcone opłatki można nabywać w zakrystii po każdej Mszy św. i w kancelarii parafialnej.

 

 1. Zachęcamy Naszych Parafian, wzorem lat poprzednich, którzy mają taką możliwość, do zrobienia paczki świątecznej-żywnościowej dla biednych i potrzebujących wsparcia. Taką paczkę można przynieść do Kościoła do niedzieli, do 19 grudnia, do czego serdecznie zachęcam.

 

 1. Za tydzień podamy informacje odnośnie kolędy i jej formy.

 

 1. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, kopertowa, na inwestycje w Kościele.

 

 1. W przyszłą niedzielę 19.12.2021 r. po każdej Mszy św. będzie można zakupić świąteczne ozdoby, ciasto przygotowane przez nauczycieli i dzieci z naszej szkoły. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wyposażenie naszej szkoły.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Stanisława Sułkowicza l. 85

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

II Niedziela Adwentu

5.12.2021

 

 1. Trwa Adwent – Msza św. „Roratnia” o Matce Bożej jest odprawiana o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w roratach wszystkich parafian.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przed kościołami w całej Polsce odbywa się zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. My również włączmy się w tę akcję.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Mikołaja, biskupa,

– we wtorek św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła,

– w środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – kończy się w tym dniu Rok poświęcony św. Józefowi.

 

 1. Poświęcone opłatki można nabywać w zakrystii po każdej Mszy św. Poświęcone opłatki po terenie naszej parafii roznosi również Pan Kościelny Dariusz Hachuła, proszę o serdeczne i życzliwe przyjęcie.

 

 1. W całej Polsce trwa akcja Caritas Polska związana ze sprzedażą świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Można nabywać świąteczne świece Caritas – świece małe w cenie 7 zł, i świece duże w cenie 18 zł.

 

 1. Rekolekcje adwentowe w naszej Parafii odbędą się od przyszłej III Niedzieli Adwentu, od 12 grudnia do wtorku 14 grudnia, przewodniczył im będzie ks. Grzegorz Więckowicz – kapelan Hospicjum w Jaworznie.

 

 1. Zachęcamy Naszych Parafian, wzorem lat poprzednich, którzy mają taką możliwość do zrobienia paczki świątecznej – żywnościowej dla biednych i potrzebujących wsparcia. Taką paczkę można przynieść do Kościoła do niedzieli, do 19 grudnia, do czego serdecznie zachęcam.

 

 1. Również w przyszłą niedzielę, 12 grudnia, na Mszy św. o godz. 10.30, poświęcenie i rozdanie dzieciom z klas III Szkoły Podstawowej Medalików, w ramach przygotowania do I Komunii św., po Mszy spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień... Przyjmujemy już intencje mszalne na rok 2023.

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

Śp. Ewę Nawrot l. 74

i śp. Ilonę Dudzicz l. 67

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

I Niedziela Adwentu

28.12.2021

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek św. Andrzeja Apostoła,

– w piątek św. Franciszka Ksawerego, prezbitera,

– w sobotę św. Barbary, dziewicy i męczennicy – o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji górników żyjących i zmarłych i ich rodzin.

 

 1. I Niedziela Adwentu – rozpoczynamy dziś Adwent – jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Msza św. roratnia o Matce Bożej będzie odprawiana o godz. 17.00. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w roratach.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od 16.30 możliwość spowiedzi, o godz. 9.00 udam się do chorych.

 

 1. Również w tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. W następną niedzielę – II Niedzielę Adwentu – będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

 

 1. Poświęcone opłatki można już nabywać w zakrystii po każdej Mszy św. i w kancelarii parafialnej. Poświęcone opłatki po terenie naszej parafii będzie roznosił również Pan Kościelny Dariusz Hachuła, proszę o serdeczne i życzliwe przyjęcie. Można kupić sobie opłatki w markecie czy na ulicy, ale ten jeden poświęcony – parafialny – powinien znaleźć się na każdym wigilijnym stole w każdej rodzinie naszej Parafii. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na prace w kościele.

 

 1. W całej Polsce trwa akcja Caritas Polska związana ze sprzedażą świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece małe w cenie 7 zł i świece duże w cenie 18 zł.

 

 1. Rekolekcje adwentowe w naszej Parafii odbędą się od III Niedzieli Adwentu, od 12 grudnia do wtorku 14 grudnia, przewodniczył im będzie ks. Grzegorz Więckowicz – kapelan Hospicjum w Jaworznie.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Józefa Orzoł l. 84

i śp. Janinę Mącaj l. 98

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Uroczystość Chrystusa Króla

21.11.2021

 

 1. W dzisiejszą niedzielę w kościołach w całej Polsce odbywa się zbiórka ofiar do puszek jako wsparcie dla uchodźców i emigrantów, zwłaszcza znajdujących się na polsko-białoruskiej granicy.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek św. Cecylii, dziewicy i męczennicy,

- w środę św. męczenników Andrzeja, prezbitera i towarzyszy.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę, ostatnią niedzielę w roku liturgicznym, przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Akt przyjęcia Chrystusa za Króla.

 

 1. Za tydzień pierwsza Niedziela Adwentu, rozpoczniemy nowy Rok Liturgiczny i czas bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

 

 1. Poświęcone opłatki można nabywać od następnej niedzieli w zakrystii po każdej Mszy św. i kancelarii parafialnej. Poświęcone opłatki po terenie naszej parafii będzie roznosił również, jak co roku, Pan Kościelny Dariusz Hachuła, proszę o serdeczne i życzliwe przyjęcie Go. Można kupić sobie opłatki w markecie czy na ulicy, ale ten jeden poświęcony – parafialny – powinien znaleźć się na każdym wigilijnym stole w każdej rodzinie naszej Parafii. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na prace w kościele.

 

 1. Również w całej Polsce od następnej niedzieli będzie trwała akcja Caritas Polska związana ze sprzedażą świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Będzie można nabywać świąteczne świece Caritas – świece małe w cenie 7 zł i świece duże w cenie 18 zł.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Ryszarda Baryła l. 81

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

XXXIII Niedziela Zwykła

14.11.2021

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w środę św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,

– w czwartek bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy,

– w sobotę św. Rafała Kalinowskiego, kapłana.

 

 1. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prowadzone prace w kościele.

 

 1. Również w przyszłą niedzielę w kościołach w całej Polsce będzie odbywać się zbiórka ofiar do puszek jako wsparcie dla uchodźców i emigrantów, zwłaszcza znajdujących się na polsko-białoruskiej granicy.

 

 1. W przyszłą niedzielę, ostatnią niedzielę w roku liturgicznym, przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Akt Oddania Sercu Pana Jezusa i Akt przyjęcia Chrystusa za Króla.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

XXXII Niedziela Zwykła

7.11.2021

 

 1. Corocznie w listopadzie gromadziliśmy się na uroczystą Mszę św. pod przewodnictwem Ks. Bp. Ordynariusza z udziałem Prezydenta Miasta, Przedstawicielami Urzędu Miejskiego, Rady Miejskiej i Radnymi, Szkół Sosnowieckich, aby modlić się za dar odzyskanej Niepodległości w rocznicę jej odzyskania – oraz za tych którzy przelali krew za Ojczyznę na Ziemi Milowickiej, w Powstaniu Listopadowym i Styczniowym, w Legionach i w ciągu Dziejów Polski. Po Mszy św. udawaliśmy się w uroczystym pochodzie na miejsce ich pochówku przy kapliczce św. Jana Nepomucena. W tym roku, podobnie jak w zeszłym roku, ze względu jeszcze na stan pandemii jest to ograniczone. Ks. Bp. Ordynariusz w dniu dzisiejszym przybył do nas i o godz. 8.00 odprawił Mszę św. za Ojczyznę jak to czyni co roku, a następnie złożył kwiaty przy Kurchanie Powstańców.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę po Mszach św. zbieramy ofiary do puszki na rzecz Kościołów prześladowanych, w ramach Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

 

 1. Przeżywamy oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych do 9 listopada do wtorku różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 16.15, następnie Msza św. po odmówieniu różańca i wypominek oktawalnych.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,

– w środę św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,

– w czwartek św. Marcina biskupa, również w czwartek 11 listopada będziemy przeżywać 103 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pragniemy dziękować Bogu za dar odzyskanej Niepodległości, za tych którzy przelali krew za Ojczyznę w ciągu Dziejów Polski i prosić Boga o Jego błogosławieństwo dla Niej, aby Polska zawsze była wolna, suwerenna i niepodległa – aby panowała w Niej zawsze miłość, pokój i zgoda.

– w piątek św. Jozafata, biskupa i męczennika,

– w sobotę św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – Pierwszych Męczenników Polski.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W czwartek przeżywaliśmy wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. Swoje imieniny przeżywał nasz Ks. Proboszcz – Ks. Karol Banasik. Do modlitwy, ofiary Mszy św. dołączamy nasze najlepsze życzenia zdrowia, obfitości Bożych łask i darów opieki Matki Najświętszej na każdy dzień życia osobistego i kapłańskiej posługi. Msza św. od Żywego Różańca zostanie odprawiona w dzisiejszą niedziele 7 listopada o godz. 8.00.

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Wiesławę Przeniosło l. 82

Wieczny odpoczynek…

 

XXXI Niedziela Zwykła

31.10.2021

 

 1. Jutro, w poniedziałek, 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu odprawiane będą o godz. 8.00, 10.30, 12.00. O godz. 15.00 rozpocznie się Procesja po cmentarzu z różańcem i wypominkami jednorazowymi, na zakończenie około godz. 16.00 w Kościele zostanie odprawiona Msza św. za wszystkich zmarłych spoczywających na naszym parafialnym cmentarzu. 1 Listopada, jak co roku, na cmentarzach będą zbierane ofiary na seminarium duchowne naszej diecezji. Pamiętajmy, że najważniejszą rzeczą w tym dniu Wszystkich Świętych jest udział we Mszy św., dlatego nie wolno jej zaniedbywać w trosce o pomoc zmarłym i nasze zbawienie. Udziału we Mszy św. nie zastąpi pobyt na cmentarzu i chwile spędzone przy grobie.

 

 1. We wtorek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych „Dzień Zaduszny” – to czas szczególnej modlitwy do Boga, by zmarli mieli udział w Chrystusowym zwycięstwie nad śmiercią. Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy po śmierci potrzebują oczyszczenia w miłości, czyli czyśćca, który jest „przedsionkiem nieba”. Cały listopad jest czasem szczególnej pamięci o zmarłych. Modlitwy, możliwość uzyskania odpustu za zmarłych, według nauki i wiary Kościoła, pomagają im zakończyć czyściec i dostąpić chwały nieba.

 

 1. Przypominamy, że wierni którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych zyskają odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących. Odpust ten można uzyskać od 1 do 8 listopada, dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej jeden raz na dzień.

 

 1. Będziemy przeżywać oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych od 2 do 9 listopada. Różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 16.15, następnie Msza św. po odmówieniu różańca i wypominek oktawalnych.

 

 1. Przyjmujemy na wypominki roczne, oktawalne i jednorazowe.

 

 1. W czwartek przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. Swoje imieniny będzie przeżywał nasz Ks. Proboszcz – Ks. Karol Banasik, do modlitwy, ofiary Mszy św. dołączamy nasze najlepsze życzenia zdrowia, obfitości Bożych łask i darów, opieki Matki Najświętszej na każdy dzień życia osobistego i kapłańskiej posługi. Msza św. od Żywego Różańca zostanie odprawiona w niedzielę 7 listopada o godz. 8.00.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Ze względu na oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych i wypominki oktawalne z różańcem o godz. 16.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie, nie jak zwykle od godz. 16.00, a po Mszy św. oktawalnej o godz. 17.00 i trwać będzie do godz. 17.50, na zakończenie odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, od godz. 17.30 możliwość spowiedzi, o godz. 9.00 udam się do chorych.

 

 1. W tym tygodniu przypada również I sobota miesiąca. Po Mszy św. oktawalnej o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. W niedzielę za tydzień 7 listopada będziemy gościć w Parafii Ks. Bp. Ordynariusza. Tradycją lat minionych odprawi On Mszę św. za Ojczyznę o godz. 8.00, a następnie przy kapliczce na ul. Brynicznej, przy Kurchanie Powstańców, złoży kwiaty i znicze z racji przypadającego Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości, taki charakter uroczystości jest w tym roku ze względu na panujący jeszcze czas pandemii. Serdecznie wszystkich na tę Mszę św. zapraszam.

 

 1. Również za tydzień w niedzielę 7 listopada po Mszach św. będziemy zbierać ofiary do puszki na rzecz Kościołów prześladowanych w ramach Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

Grażynę Brzezińską-Sówka l. 63

Wieczyny odpoczynek…

 

XXX Niedziela Zwykła

24.10.2021

 

 1. Kończy się miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe, na które bardzo serdecznie zapraszamy jeszcze w tych ostatnich dniach do niedzieli 31 października.

 

 1. W czwartek przypada święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 

 1. Po niedzieli 31 października, w poniedziałek, przypada 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Jeśli nie będzie obostrzeń w związku z pandemią, tak jak w tamtym roku, to Msze św. w tym dniu odprawiane będą o godz.: 8.00, 10.30, 12.00. O godz. 15.00 rozpocznie się Procesja po cmentarzu z różańcem i wypominkami jednorazowymi, na zakończenie w Kościele zostanie odprawiona Msza św. za wszystkich zmarłych spoczywających na naszym parafialnym cmentarzu (około godz. 16.00). 1 Listopada, jak co roku, na cmentarzach będą zbierane ofiary na seminarium duchowne naszej diecezji. Pamiętajmy, że najważniejszą rzeczą w tym dniu Wszystkich Świętych jest udział we Mszy św., dlatego nie wolno jej zaniedbywać, w trosce o pomoc zmarłym i nasze zbawienie. Udziału we Mszy św. nie zastąpi pobyt na cmentarzu i chwile spędzone przy grobie.

 

 1. Przypominamy, że wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych zyskają odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących. Odpust ten można uzyskać od 1 do 8 listopada. Odpust ten można zyskać dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej jeden raz na dzień.

 

 1. Będziemy przeżywać oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych od 2 do 9 listopada. Różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 16.15, następnie Msza św. po odmówieniu różańca i wypominek oktawalnych.

 

 1. Przyjmujemy na wypominki roczne, oktawalne i jednorazowe.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

XXIX Niedziela Zwykła

17.10.2021

 

 1. Bóg zapłać wszystkim za złożone dziś ofiary w „niedzielę kopertową” na prace remontowe w Kościele.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek przypada święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia – wszystkim pracownikom służby zdrowia lekarzom, pielęgniarkom, opiekującym się chorymi, składamy najlepsze życzenia zdrowia i dużo sił oraz wytrwałości w niełatwej posłudze chorym,

– w środę św. Jana Kantego, kapłana,

– w piątek św. Jana Pawła II, papieża.

 

 1. Trwa miesiąc październik. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych wszystkich parafian. Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są w naszym kościele w niedzielę o godz. 16.30. W tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, między jedną a drugą Mszą św.

 

 1. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Prosimy o posprzątanie grobów na cmentarzu, śmieci wyrzucamy tylko do kontenerów.

 

 1. Przyjmujemy wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne. Prosimy o wyraźne i czytelne wypisywanie imion i nazwisk bliskich zmarłych. Wypominki przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wypominki roczne będą czytane w każdą niedzielę przed Mszami dopołudniowymi, przed 8.00, 10.30 i 12.00 – dlatego prosimy zaznaczyć, przed którą Mszą św. mają być czytane.

 

 1. Papież Franciszek rozpoczął Synod w Kościele powszechnym. Trwa on również na etapie diecezjalnym i parafialnym. Szczegóły są podane w tablicy ogłoszeniowej przed Kościołem.

 

 1. W niedzielę za tydzień 24 października wychodząc z kościoła będziemy zbierać ofiary do puszek na misje z racji przeżywanego Światowego Dnia Misyjnego.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

XXVIII Niedziela Zwykła

10.10.2021

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Dzień Papieski. Przed naszym Kościołem, tak jak we wszystkich Kościołach w Polsce, odbywa się zbiórka pieniężna na stypendia dla biednych i ubogich, a zdolnych dzieci i młodzieży, w ramach fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w środę bł. Honorata Koźmińskiego,

– w czwartek przypada Dzień Edukacji Narodowej, wszystkim nauczycielom katechetom i wychowawcom składamy najlepsze życzenia: zdrowia, Bożego bł., obfitości Bożych łaski i opieki Matki Najświętszej,

– w piątek św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła,

– w sobotę św. Jadwigi Śląskiej.

 

 1. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace przy kościele.

 

 1. Trwa miesiąc październik. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych wszystkich parafian. Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są w naszym kościele w niedzielę o godz. 16.30. W tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, między jedną a drugą Msza św.

 

 1. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Prosimy o duchowe przygotowanie się do niej oraz o posprzątanie grobów na cmentarzu, śmieci wyrzucamy tylko do kontenerów.

 

 1. Przyjmujemy wypominki tak jak przez minione lata: jednorazowe, oktawalne i roczne. Prosimy o wyraźne i czytelne wypisywanie imion i nazwisk bliskich zmarłych. Przy wyjściu z Kościoła na stoliku i w zakrystii są wystawione specjalnie przygotowane kartki na wypominki, które można zabierać. Wypominki przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wypominki roczne będą czytane w każdą niedzielę przed Mszami dopołudniowymi, przed 8.00, 10.30 i 12.00 – dlatego prosimy zaznaczyć, przed którą Mszą św. mają być czytane.

 

 1. W środę 13 października zapraszamy, na ostatnie w tym roku, Nabożeństwo Fatimskie. Zachęcam do złożenia na kartkach próśb i podziękowań zanoszonych do Pana Boga przez pośrednictwo Fatimskiej Pani w czasie odmawiania różańca. Nabożeństwo zacznie się o godz. 17.00 Mszą, następnie odmówimy różaniec.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

XXVII Niedziela Zwykła

3.10.2021

 

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbieramy ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na dzieła Caritas.

 

 1. Również dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci z kl. III Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do I Komunii św.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Franciszka z Asyżu,

– we wtorek Faustyny Kowalskiej,

– w czwartek wspomnienie NMP Różańcowej.

 

 1. Trwa miesiąc październik. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych wszystkich parafian, a zawłaszcza dzieci i młodzież. Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są w naszym kościele w niedzielę o godz. 16.30. W tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, między jedną a drugą Msza św.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Papieski. Przed naszym Kościołem tak jak we wszystkich Kościołach w Polsce będzie odbywać się zbiórka pieniężna na stypendia dla biednych i ubogich a zdolnych dzieci i młodzieży w ramach fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

 1. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Prosimy o duchowe przygotowanie się do niej oraz o posprzątanie grobów na cmentarzu, śmieci wyrzucamy tylko do kontenera – zwróćmy uwagę, że są również kontenery segregujące, w miarę możliwości prosimy o segregację wyrzucanych odpadów, lampek, szkła i papieru.

 

 1. Przyjmujemy wypominki – tak jak przez minione lata – jednorazowe, oktawalne i roczne. Prosimy o wyraźne i czytelne wypisywanie imion bliskich zmarłych. Przy wyjściu na stoliku i w zakrystii są wystawione specjalnie przygotowane kartki na wypominki, które można zabierać. Wypominki przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wypominki roczne będą czytane w każdą niedzielę przed Mszami dopołudniowymi, przed 8.00, 10.30 i 12.00 – dlatego prosimy zaznaczyć, przed którą Msza św. mają być czytane.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

Śp. Józefa Plewińskiego l. 73

i śp. Henrykę Dudała l. 97

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

XXVI Niedziela Zwykła

26.09.2021

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Wincentego à Paulo, prezbitera,

– we wtorek św. Wacława, męczennika,

– w środę świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,

– w czwartek św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła,

– w piątek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła,

– w sobotę św. Aniołów Stróżów.

 

 1. W piątek rozpoczyna się miesiąc październik. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych wszystkich parafian, a zawłaszcza dzieci i młodzież. Nabożeństwa Różańcowe odprawiane będą w naszym kościele w tygodniu o godz. 17.30 między wieczornymi Mszami św., a w niedziele o 16.30.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od 16.30 możliwość spowiedzi, o godz. 9.00 udam się do chorych.

 

 1. W tym tygodniu przypada również I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 połączone z różańcem nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. Za tydzień w niedzielę 3 października będziemy zbierać ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na dzieła Caritas.

 

 1. Również w niedzielę 3 października na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci z kl. III Szkoły Podstawowej, w ramach przygotowania do I Komunii św.

 

 1. Od soboty 2 października do niedzieli 10 października będzie nieobecna Siostra Organistka Dominika, która będzie przeżywać swoje zakonne rekolekcje.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Władysławę Gajda l. 89

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

XXV Niedziela Zwykła

19.09.2021

 

 1. Dzisiaj przypada III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na remonty i prace w Kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

 1. Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie rodziców młodzieży z klasy VIII SP w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. męczenników Andrzeja, Pawła i towarzyszy,

– we wtorek św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty,

– w czwartek św. ojca Pio z Pietrelciny.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

XXIV Niedziela Zwykła

12.09.2021

 

 1. W dzisiejszą niedzielę 12 września po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z rodzicami dzieci z klas III Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do I Komunii św.

 

 1. Jutro w poniedziałek 13 września zapraszamy na godz.18.00 na Mszę św. i Nabożeństwo Fatimskie, po Mszy św. odmówimy różaniec fatimski. Zachęcam do złożenia na kartkach próśb i podziękowań zanoszonych do Pana Boga przez pośrednictwo Fatimskiej Pani w czasie odmawiania różańca.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,

– we wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

– w środę Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,

– w czwartek św. męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa,

– w sobotę święto św. Stanisława Kostki, zakonnika.

 

 1. W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie rodziców młodzieży z klasy VIII SP w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

 

 1. Przyszła niedziela to również III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace oraz remonty w Kościele.

 

 1. Intencje na ten tydzień…

 

XXIII Niedziela Zwykła

5.09.2021

 

 1. W środę 1 września odbyło się rozpoczęcie Roku Szkolnego i Katechetycznego. Ze względu na stan pandemii i fakt że dzieci rozpoczynały rok szkolny w szkole w mniejszych grupach i o różnej godzinie, Msza św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego i Katechetycznego – dla dzieci i młodzieży, nauczycieli, rodziców, babci i dziadków – będzie odprawiona w dzisiejszą niedzielę 5 września o godz. 12.00. Szczególnie zapraszamy dzieci z klas I Szkoły Podstawowej na poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

 

 1. Już od dzisiejszej niedzieli od 5 września będzie odprawiana niedzielna popołudniowa Msza św. o godz. 17.00, a w tygodniu już od środy od 1 września jest odprawiana druga Msza św. o godz. 18.00.

 

 1. Zgodnie z decyzją Episkopatu Polski dzisiaj we wszystkich parafiach w Polsce odbywa się zbiórka pieniężna do puszek po Mszach św. na pomoc migrantom i uchodźcom.

 

 1. W przyszłą niedzielę 12 września po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z rodzicami dzieci z klas III Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do I Komunii św.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w środę święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

 

 1. Intencje na ten tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Alojzego Łatacz l. 84

i śp. Władysław Urban l. 85

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

XXII Niedziela Zwykła

29.08.2021

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w piątek św. Grzegorza Wielkiego, papieża i d-ra Kościoła

 

 1. W środę 1 września rozpoczęcie Roku Szkolnego i Katechetycznego. Ze względu na stan pandemii i fakt że dzieci będą rozpoczynały rok szkolny w szkole w mniejszych grupach i o różnej godzinie, zapraszamy na Mszę św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego i Katechetycznego dzieci i młodzież, nauczycieli, rodziców, babcie i dziadków w najbliższą niedzielę 5 września na godz. 12.00. Szczególnie zapraszamy dzieci z klas I Szkoły Podstawowej na poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

 

 1. W piątek 3 września przypada dzień imienin Ks. Bp. Grzegorza Kaszaka. Osobę Ks. Bp. Ordynariusza polecamy modlitewnej pamięci diecezjan i życzymy, aby dobry Bóg darzył naszego Pasterza swoim błogosławieństwem, a św. Patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Adoracja od godz. 16.00. Spowiedź z racji I piątku od 16.30, o godz. 9.00 udam się do chorych.

 

 1. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. Już od najbliższej niedzieli, od 5 września. będzie odprawiana niedzielna popołudniowa Msza św. o godz. 17.00, a w tygodniu już od środy, od 1 września, będzie odprawiana druga Msza św. o godz. 18.00.

 

 1. Zgodnie z decyzją Episkopatu Polski w Niedzielę 5 września we wszystkich parafiach w Polsce odbędzie się zbiórka pieniężna do puszek na pomoc migrantom i uchodźcom.

 

 1. Intencje mszalne…

 

XXI Niedziela Zwykła

22.08.2021

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek święto św. Bartłomieja Apostoła,

– w czwartek Uroczystość NMP Częstochowskiej,

– w piątek św. Moniki,

– w sobotę św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

 

 1. Jutro w poniedziałek 23 sierpnia rozpoczyna się Piesza Pielgrzymka Zagłębiowska na Jasną Górę.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Józefa Kłoczko l. 75

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

XX Niedziela Zwykła

15.08.2021

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.

 

 1. Dzisiaj przypada również III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na remonty i prace w Kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek św. Jacka, kapłana,

– w piątek św. Bernarda, opata i doktora Kościoła,

– w sobotę św. Piusa X, papieża.

 

 1. 23 sierpnia rozpoczyna się Piesza Pielgrzymka Zagłębiowska na Jasną Górę. Jutro, w poniedziałek 16 sierpnia, po Mszy św. o godz. 18.00 w Parafii św. Tomasza na Pogoni odbędzie się spotkanie przedpielgrzymkowe.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: 

śp. Janinę Urban l. 84

Wieczny odpoczynek…

 

XIX Niedziela Zwykła

8.08.2021

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy,

– we wtorek św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,

– w środę św. Klary, dziewicy,

– w sobotę św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.

 

 1. W piątek 13 sierpnia zapraszam na godz. 17.00 na Mszę św. i Nabożeństwo Fatimskie oraz różaniec fatimski. Zachęcam do złożenia na kartkach próśb i podziękowań zanoszonych do Pana Boga przez pośrednictwo Fatimskiej Pani w czasie odmawiania różańca.

 

 1. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.

 

 1. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace oraz remonty w Kościele.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Jerzego Sitko l. 74,

śp. Alinę Łój l. 54,

śp. Stanisławę Lasak l. 85

i sp. Wiesława Bijak l. 63

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

XVIII Niedziela Zwykła

1.08.2021

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy miesiąc sierpień. Na jego progu zachęcamy do abstynencji i trzeźwości.

 

 1. W poniedziałek 2 sierpnia odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Niewiast i Dziewcząt połączona z odpustem Porcjunkuli do Sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Uroczysta Suma Odpustowa będzie odprawiona o godz. 11.00, a przewodniczył jej będzie Ks. Bp. Piotr Skucha.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w środę św. Jana Marii Wianeya, kapłana,

– w piątek Święto Przemienienia Pańskiego.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Adoracja od godz. 16.00. Spowiedź z racji I piątku od 16.30, o godz. 9.00 udam się do chorych.

 

 1. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

XVII Niedziela Zwykła

25.07.2021

 

 1. W dzisiejszą niedzielę 25 lipca w ramach solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach: w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii oraz odpowiadając na apel Przewodniczącego Episkopatu Polski – odbędzie się zbiórka ofiar pieniężnych do puszek po Mszach św. na rzecz poszkodowanych.

 

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów, z racji przypadającego dzisiaj wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców. Jak słyszeliśmy w komunikacie w dniach 18-25 lipca 2020 obchodzimy XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. MIVA Polska po raz kolejny zaprasza wszystkich kierowców, członków ich rodzin oraz Przyjaciół misji do udziału w Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Składając dziś ofiarę na tacę można wesprzeć swoją ofiarą misje, a konkretnie zakup środków transportu samochodów, motorów, rowerów, kładów, łódek czy motorówek. Również przy poświęceniu samochodów można złożyć swoją ofiarę, która będzie przeznaczona na ten szczytny cel.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny,

– w czwartek św. Marty,

– w sobotę św. Ignacego z Loyoli.

 

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc sierpień. Na jego progu zachęcamy do abstynencji i trzeźwości.

 

 1. W poniedziałek za tydzień 2 sierpnia odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Niewiast i Dziewcząt połączona z odpustem Porcjunkuli do Sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Uroczysta Suma Odpustowa będzie odprawiona o godz. 11.00, a przewodniczył jej będzie Ks. Bp. Piotr Skucha.

 

 1. Od piątku 23 lipca do soboty 21 sierpnia Siostra Organistka jest nie obecna – przebywa na urlopie.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Irenę Bik l. 83

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

XVI Niedziela Zwykła

18.07.2021

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość odpustową w naszej parafii. Msze św. odprawiane są w porządku niedzielnym – wakacyjnym: o godz. 8.00, 10.30 i o godz. 12.00 – uroczysta suma odpustowa. Uroczystościom odpustowym przewodniczy ks. Marcin Kruszak, Notariusz Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu.

 

 1. Dzisiaj przypada również III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na remonty i prace przy Kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w czwartek św. Marii Magdaleny,

– w piątek św. Brygidy, zakonnicy – patronki Europy,

– w sobotę św. Kingi, dziewicy.

 

 1. Za tydzień 25 lipca niedzielę po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów, z racji przypadającego wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców.

 

 1. Również w przyszłą niedzielę 25 lipca w ramach solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii oraz odpowiadając na apel Przewodniczącego Episkopatu Polski – odbędzie się zbiórka ofiar pieniężnych do puszek po Mszach św. na rzecz poszkodowanych.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Teresę Kopeć l. 57

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

XV Niedziela Zwykła

11.07.2021

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika,

– we wtorek św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,

– w czwartek św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła,

– w piątek liturgiczne wspomnienie NMP z Góry Karmel.

 

 1. We wtorek 13 lipca zapraszamy na godz. 17.00 na Mszę św. i III w tym roku Nabożeństwo Fatimskie: odmówimy różaniec fatimski i odśpiewamy pieśń: Z dalekiej Fatimy... Zachęcam do złożenia na kartkach próśb i podziękowań zanoszonych do Pana Boga przez pośrednictwo Fatimskiej Pani w czasie odmawiania różańca.

 

 1. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać uroczystość odpustową w naszej Parafii. Msze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym, o godz. 8.00, 10.30 i o godz. 12.00 – uroczysta suma odpustowa. Przewodniczył jej będzie ks. Marcin Kruszak – notariusz Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu.

 

 1. Przyszła niedziela to również III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace oraz remonty w Kościele.

 

 1. Za dwa tygodnie 25 lipca niedzielę po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów, z racji przypadającego wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

XIV Niedziela Zwykła

4.07.2021

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy,

– w czwartek św. Jana z Dukli, kapłana.

 

 1. Przypominam, że przez całe wakacje Msze św. w niedziele odprawiane będą o godz. 8.00, 10.30 i 12.00, nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. W tygodniu będzie tylko Msza św. wieczorem o godz. 17.00.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Irminę Zienterską l. 82,

śp. Jerzego Pudo l. 75

śp. Małgorzatę Wirażkę l. 62

i śp. Anitę Zioła l. 76

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

XIII Niedziela Zwykła

27.06.2021

 

 1. We wtorek przypada Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła, ofiary zebrane na Mszy św. będą przeznaczone na Stolicę Apostolską. W tym dniu swoje imieniny przeżywał będzie Ks. Bp. Piotr Skucha, pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o naszym ks. Biskupie Piotrze, aby dobry Bóg miał Go zawsze w swojej opiece, darzył zdrowiem i potrzebnymi łaskami, a św. patron orędował i wypraszał potrzebne łaski na każdy dzień życia i pasterskiej posługi.

 

 1. Do środy 30 czerwca trwa jeszcze miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwa czerwcowe, które są w naszym Kościele po Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcam w tych ostatnich dniach miesiąca czerwca do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach.

 

 1. Już od dziś i w miesiącach wakacyjnych lipcu i sierpniu Msze św. w naszym Kościele w tygodniu będą oprawiane tylko o godz. 17.00, a w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 17.00, będą tylko Msze św. dopołudniowe o godz. 8.00, 10.30 i 12.00. Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od 16.30 możliwość spowiedzi, o godz. 9.00 udam się do chorych.

 

 1. W tym tygodniu przypada również I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 połączone z różańcem nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie. W sobotę przypada również święto św. Tomasza Apostoła.

 

 1. Rozpoczęły się wakacje. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy i odpoczynek, a zwłaszcza dzieciom i młodzieży szkolnej, życzymy, aby były one szczęśliwe i udane. Odpoczywajcie, zwiedzajcie ciekawe, piękne miejsca i ludzi. Nie zapominajcie jednak w tym czasie o Panu Bogu, o modlitwie oraz niedzielnej Mszy św.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Helenę Leszczyńską l. 80

i śp. Zofię Cieciura l. 87

Wieczny odpoczynek…

 

XII Niedziela Zwykła

20.06.2021

 

 1. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace i remonty w Kościele, wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary mówimy Bóg zapłać.

 

 1. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwa czerwcowe, które są odprawiane w naszym Kościele codziennie w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, a w dzisiejszą niedzielę o 16.40. Zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach.

 

 1. W środę 23 czerwca będziemy przeżywać Dzień Ojca, przyjmujemy na Mszę św. zbiorową za żyjących i zmarłych Ojców, która będzie odprawiona w tym dniu o godz. 17.00.

 

 1. W czwartek w tym tygodniu przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

 

 1. W piątek 25 czerwca przypada zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Ponieważ w tym roku ze względu na stan pandemii nie będzie tradycyjnego, o jednej godzinie, zakończenia roku szkolnego, dzieci będą odbierać świadectwa o różnych godzinach w małych grupach – w związku z tym zapraszamy wszystkich nauczycieli, uczniów i rodziców na Mszę św. dziękczynną za szczęśliwie przeżyty rok szkolny i katechetyczny w niedzielę 27 czerwca o godz. 12.00.

 

 1. Od następnej niedzieli i przez całe wakacje w miesiącach lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. w niedzielę popołudniowej o godz. 17.00. Nabożeństwo czerwcowe w niedzielę 27 czerwca będzie odprawione po Mszy św. o godz. 8.00.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

Śp. Teresę Wasilewską l. 79

Wieczny odpoczynek…

 

XI Niedziela Zwykła

13.06.2021

 

 1. W dzisiejszą niedzielę 13 czerwca zapraszamy na godz.17.00 na Mszę św. i II w tym roku Nabożeństwo Fatimskie: odmówimy różaniec fatimski i odśpiewamy pieśń: Z dalekiej Fatimy... Zachęcam do złożenia na kartkach próśb i podziękowań zanoszonych do Pana Boga przez pośrednictwo Fatimskiej Pani w czasie odmawiania różańca. Nabożeństwo czerwcowe będzie odprawione normalnie przed Mszą św. o godz. 16.40.

 2. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika,

– w czwartek Uroczystość św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika – Głównego patrona Diecezji Sosnowieckiej.

 

 1. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwa czerwcowe, które są odprawiane w naszym Kościele codziennie w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o 16.40. Zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach.

 

 1. Przyszła niedziela 17 czerwca to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace prowadzone i planowane w Kościele.

 

 1. W środę 23 czerwca będziemy przeżywać Dzień Ojca, przyjmujemy na Mszę św. zbiorową za żyjących i zmarłych Ojców, która będzie odprawiona w tym dniu o godz. 17.00.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

Śp. Mariana Micał l. 89

Wieczny odpoczynek…

 

X Niedziela Zwykła

6.06.2021

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek św. Jadwigi Królowej;

– w czwartek 10 czerwca o godz. 18.00, na zakończenie oktawy Bożego Ciała, po Mszy św. procesja wokół kościoła oraz poświęcenie wianków, ziół i kwiatów;

– w piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – w tym dniu nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;

– w sobotę Niepokalanego Serca NMP;

– w przyszłą niedzielę, 13 czerwca, zapraszamy na godz.17.00 na Msze św. i II w tym roku Nabożeństwo Fatimskie: odmówimy różaniec fatimski i odśpiewamy pieśń: Z dalekiej Fatimy... Zachęcam do złożenia na kartkach próśb i podziękowań zanoszonych do Pana Boga przez pośrednictwo Fatimskiej Pani w czasie odmawiania różańca. Nabożeństwo czerwcowe będzie odprawione normalnie przed Mszą św. o godz. 16.40.

 

 1. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwa czerwcowe, które są odprawiane w naszym Kościele codziennie w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o 16.40. Zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach.

 

 1. W środę 23 czerwca będziemy przeżywać Dzień Ojca, przyjmujemy na Mszę św. zbiorową za żyjących i zmarłych Ojców, która będzie odprawiona w tym dniu o godz. 17.00.

 

 1. Komunikat Ks. Bp. Grzegorza Kaszaka w sprawie pieszych pielgrzymek na Jasną Górę.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

30.05.2021

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy, kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek św. Justyna, męczennika,

– w sobotę św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

 

 1. We wtorek rozpoczyna się miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwa czerwcowe ze śpiewaną litanią, które będą odprawiane w naszym Kościele w tygodniu codziennie po Mszy św. o godz. 17.00 (w tym tygodniu za wyjątkiem czwartku), a w niedzielę o godz. 16.40. Zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach.

 

 1. W czwartek 3 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu będą o godz. 8.00, 10.00 i 12.00, nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. W tym roku jeszcze ze względu na stan pandemii nie będzie, tak jak w minionych latach, procesji do czterech ołtarzy po terenie Parafii – będzie procesja wokół Kościoła po Mszy św. o godz. 10.00, a nabożeństwo czerwcowe – litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt oddania się Sercu Pana Jezusa odmówimy po Mszy św. o godz. 8.00.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od 16.30 możliwość spowiedzi, o godz. 9.00 udam się do chorych. Na ten piątek 4 czerwca ks. Bp. Ordynariusz udzielił Dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych – nie obowiązuje post.

 

 1. W tym tygodniu przypada również I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 połączone z nabożeństwem czerwcowym, nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi – z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. Miasto Sosnowiec udziela dofinansowania na wymianę starych pieców grzewczych. Można uzyskać zwrot nawet 90% kosztów – do 36 tysięcy złotych! Wnioski można składać do połowy czerwca i jest to proste. Aby uzyskać informacje, należy zgłaszać się do urzędu miasta przy Alei Zwycięstwa, w poniedziałki w godz. od 14 do 18 i w środy od 9 do 13. Więcej informacji na stronach internetowych miasta. To ważne, bo za stare piece od przyszłego roku mogą grozić kary.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

23.05.2021

 

 1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę o godz. 10.00 będziemy przeżywać rocznicę I Komunii św. dla dzieci z klas IV Szkoły Podstawowej, a o godz. 12.00 młodzież przystąpi do Sakramentu Bierzmowania.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek święto Najświętszej MP Matki Kościoła,

– w środę św. Filipa Neri, prezbitera,

– w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

– w sobotę św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

 

 1. Przeżywamy piękny miesiąc maj poświęcony Matce Bożej i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, nabożeństwa majowe ze śpiewaną litanią loretańską, które są odprawiane w naszym Kościele w tygodniu codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.30.

 

 1. W środę 26 maja przypada Dzień Matki. Pamiętajmy o wszystkich naszych kochanych Mamach, szczególnie w naszych modlitwach. Przyjmujemy na Msze św. zbiorową za żyjące i zmarłe Mamy, która będzie odprawiona w tym dniu o godz. 17.00.

 

 1. Intencje na nadchodzący...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Krystynę Kieliś l. 84,

śp. Kazimierza Piotrowskiego l. 75,

i śp. Henryka Wołodkiewicza l. 92

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Wniebowstąpienie Pańskie

15.05.2021

 

 1. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca – „niedziela kopertowa” – na prace remontowe i inwestycje w parafii. Za złożone ofiary wszystkim ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać.

 

 1. Również w dzisiejszą niedzielę – 16 maja – dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej przystąpiły do I Komunii św., ze względu na stan pandemii i ograniczenia, w 2 grupach: I grupa o godz. 10.00, a II grupa o godz. 12.00. Prosimy wszystkich, którzy co niedzielę uczestniczą w Mszach św. o godz. 10.30 i 12.00, aby przez najbliższe 2 niedziele 16 i 23 maja przyszli na Msze św. o innej godzinie, albowiem w niedzielę 23 maja o godz. 10.00 będzie rocznica I Komunii św. dla dzieci z klas IV Szkoły Podstawowej, a o godz. 12.00 młodzież przystąpi do Sakramentu Bierzmowania.

 

 1. W środę 26 maja przypada Dzień Matki. Pamiętajmy o wszystkich naszych kochanych Mamach, szczególnie w naszych modlitwach. Przyjmujemy na Msze św. zbiorową za żyjące i zmarłe Mamy, która będzie odprawiona w tym dniu o godz. 17.00.

 

 1. Wczoraj w sobotę trzech kleryków naszego seminarium przyjęło świecenia diakonatu, a w najbliższą sobotę dwóch diakonów naszego seminarium przyjmie święcenia kapłańskie – módlmy się w ich intencji.

 

 1. Intencje na nadchodzący...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Stanisława Ptak l. 94,

śp. Marię Ciepielak l. 83,

śp. Czesława Miecznikowskiego l. 84

i śp. Marka Jasika l. 59

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

VI Niedziela Wielkanocna

9.05.2021

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w środę 13 maja zapraszamy na godz.18.00 na Msze św. i pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, ze wzglądu na pandemię bez procesji wokół kościoła z Figurą Matki Bożej Fatimskiej, odmówimy tylko różaniec fatimski i odśpiewamy pieśń: Z dalekiej Fatimy... Zachęcam do złożenia na kartkach próśb i podziękowań zanoszonych do Pana Boga przez pośrednictwo Fatimskiej Pani w czasie odmawiania różańca. Nabożeństwo majowe będzie odprawione normalnie po Mszy św. o godz. 17.00,

– w czwartek święto św. Macieja Apostoła.

 

 1. Przeżywamy piękny miesiąc Maj poświęcony Matce Bożej i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, nabożeństwa majowe ze śpiewaną litanią loretańską. Nabożeństwa majowe są odprawiane w naszym Kościele w tygodniu codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.30. Zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach majowych.

 

 1. Przyszła niedziela 16 maja to III niedziela miesiąca „niedziela kopertowa” – na prace i inwestycje w Kościele.

 

 1. Również w przyszłą niedzielę 16 maja dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej przystąpią do I Komunii św. o godz. 12.00. Ze względu na stan pandemii i ograniczenia I Komunia jest w 2 grupach: I grupa o godz. 10.00, a II grupa o godz. 12.00.

Prosimy wszystkich, którzy co niedzielę uczestniczą w Mszach św. o godz. 10.30 i 12.00, aby przez najbliższe 2 niedziele: 16 i 23 maja, przyszli na Msze św. o innej godzinie, albowiem w niedzielę 23 maja o godz. 10.00 będzie rocznica I Komunii św. dla dzieci z klas IV Szkoły Podstawowej, a o godz. 12.00 młodzież przystąpi do sakramentu Bierzmowania.

 

 1. W środę 26 maja przypada Dzień Matki. Pamiętajmy o wszystkich naszych kochanych Mamach szczególnie w naszych modlitwach. Przyjmujemy na Msze św. zbiorową za żyjące i zmarłe Mamy, która będzie odprawiona w tym dniu o godz. 17.00.

 

 1. Intencje na nadchodzący...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Henrykę Bryksa l. 86,

śp. Wiesławę Pilecką l. 71,

śp. Jerzego Nowara l. 83

i sp. Adama Micał l. 62

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

V Niedziela Wielkanocna

2.05.2021

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– jutro, w poniedziałek 3 maja, przypada Uroczystość NMP Królowej Polski – Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. w tym dniu w naszym Kościele będą odprawiane w porządku niedzielnym. O godz. 16.30 nabożeństwo majowe,

– we wtorek św. Floriana, męczennika,

– w czwartek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba,

– w sobotę Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od 16.30 możliwość spowiedzi, o godz. 9.00 udam się do chorych.

 

 1. Trwa miesiąc maj poświęcony Matce Bożej, w którym odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa majowe ze śpiewaną litanią loretańską będą odprawiane w naszym Kościele w tygodniu codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.30. Zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach majowych.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Małgorzatę Słomnicką l. 48,

śp. Stanisława Łój l. 76,

śp. Józefa Knapika l. 75,

śp. Edmunda Sosnowskiego l. 60,

śp. Urszulę Kawecką l. 65,

śp. Leszka Majcherczyka l. 74

i śp. Krystynę Królewicz l. 73

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

IV Niedziela Wielkanocna

25.04.2021

 

 1. Dzisiejszą niedzielą – „Niedzielą Dobrego Pasterza” – rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na potrzeby i utrzymanie naszego seminarium.

 

 1. W czwartek przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

 

 1. W sobotę 1 maja wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika – Patrona ludzi pracy. Rozpoczynamy równocześnie piękny miesiąc Maj poświęcony Matce Bożej i rozpoczynamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, nabożeństwa majowe ze śpiewaną litanią loretańską. Po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00 – połączone z nabożeństwem majowym – nabożeństwo I sobotnie do Niepokalanego Serca Najświętszej M. P., o co prosiła Matka Boża Fatimska Pani.

 

 1. Nabożeństwa majowe będą odprawiane w naszym Kościele w tygodniu codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedziele o godz. 16.30. Ze względu na stan pandemii i zakaz zgromadzeń, w tym roku nie będziemy gromadzić się w niedziele na nabożeństwa majowe przy kapliczkach i krzyżach na terenie parafii – tylko w Kościele.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Mieczysława Jasińskiego l. 71

i śp. Jacka Milczarka l. 69 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 1. Dzisiaj swoje imieniny przeżywa ks. Marek. Dziś o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. w int. ks. Marka zamówiona od Żywego Różańca – do modlitwy, ofiary Mszy św. dołączamy nasze najlepsze życzenia: zdrowia, obfitości Bożych łask i darów, opieki Matki Bożej na każdy dzień życia osobistego i kapłańskiej posługi.

 

 

III Niedziela Wielkanocna

18.04.2021

 

 1. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną.

 

 1. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca – niedziela kopertowa – na prace i inwestycje przy kościele. Wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary mówię Bóg zapłać.

 

 1. W piątek będziemy przeżywać Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski. W tym dniu ze względu na przypadającą Uroczystość nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Tadeusza Gawron l. 69

i śp. Janinę Strzelec l. 84

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

II Niedziela Wielkanocna

11.04.2021

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Na godz. 15.00 – godzinę miłosierdzia – zapraszam wszystkich naszych parafian do kościoła na odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia.

 

 1. Dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia Bożego przynosimy do Kościoła skarbonki Caritasu z wielkopostną jałmużną. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Caritas.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Zdzisławę Podgórni l. 86,

śp. Janinę Cielecką l. 74

i śp. Marka Surowiec l. 89

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Zmartwychwstanie Pańskie

4.04.2021

 

 1. Dziś niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:

– naszym Parafianom, jak również Gościom, życzę radosnych Świąt Wielkanocnych. Niech jednym z najważniejszych spotkań tych dni będzie spotkanie ze Zmartwychwstałym Chrystusem w Jego Słowie i w Eucharystii. Wszystkim życzę codziennego doświadczania w życiu obecności Zmartwychwstałego Pana;

– dziś nie ma Mszy św. o godz. 8.00; pozostałe Msze św. odprawiane są w porządku niedzielnym.

 

 1. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym; ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

 

 1. Składam serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom kwiatów i ofiar pieniężnych na kwiaty do Ciemnicy i Grobu jak również za przygotowanie Ciemnicy i Grobu. Dziękuję Żywemu Różańcowi za czuwanie przy Ciemnicy i Grobie. Dziękuję wszystkim którzy włączyli się w przygotowanie Liturgii Triduum Paschalnego. Wszystkim za wszelką pomoc i dobro – mówię „Bóg zapłać”.

 

 1. W piątek z racji na uroczyste obchody Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje post.

 

 1. W niedzielę za tydzień przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Na godz. 15.00 – godzinę miłosierdzia – zapraszam wszystkich naszych parafian do kościoła na odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia. W tę niedzielę – Niedzielę Miłosierdzia Bożego przynosimy do Kościoła skarbonki Caritasu z wielkopostną jałmużną.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Alinę Klimiuk l. 79

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

 

Niedziela Palmowa

28.03.2021

 

 1. Dzisiaj Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy dla dokonania paschalnego Misterium, tj. Meki, Śmierci i Zmartwychwstania. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.

 

 1. Przeżyliśmy święte dni rekolekcji za co dziękujemy Bogu. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby rekolekcji i za udział w tych rekolekcjach.

 

 1. Najbliższy czwartek to Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy, która symbolizuje Ogród Oliwny. Adoracja w Wielki Czwartek będzie trwać do godz. 21.00.

 

 1. Wielki Piątek – pamiątka śmierci Pana Jezusa. O godz. 9.00 z racji I piątku udamy się do chorych, o godz. 17.20 odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a Komunię św. przyjmiemy podczas nabożeństwa. O godz. 17.30 będzie odprawiona Droga Krzyżowa. Początek nabożeństwa wieczornego o godz. 18.00 – będzie czytanie Opisu Męki Pańskiej, następnie adoracja Krzyża św. – ofiary składane podczas adoracji Krzyża przy adorowanym Krzyżu przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pana Jezusa w Jerozolimie, następnie Komunia św. i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Adoracja w Wielki Piątek będzie od rana od godz. 10.00 do 21.00. Zachęcamy i prosimy o adoracje przy Ciemnicy i Grobie wszystkich naszych parafian w ciągu całego dnia, a szczególnie Żywy Różaniec, członkinie proszę po Mszy św. o wpisanie się na listę dyżurów.

 

 1. Wielka Sobota – dzień czuwania przy Grobie Pana Jezusa i rozważanie Jego Męki i Śmierci, możliwość adoracji od godz. 10.00 do godz. 17.50. O godz. 17.50 z racji I soboty miesiąca odmówimy Litanię Loretańską i Akt Wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. Początek nabożeństwa o godz. 18.00.

 

 1. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 10.00 do 14.00 co pół godziny (10.00, 10.30, 11.00, 11.30, 12.00, 12.30 13.00, 13.30, 14.00) ostatnie poświęcenie o godz. 17.30. Ze względu na stan pandemii, obostrzenia i dystans – minimum 1,5 metra odległości prosimy aby odpowiednia ilość osób znajdowała się w Kościele, pozostali aby ustawili się na zewnątrz na chodniku od bramy do Kościoła po prawej i lewej stronie przy tujach i wokół Kościoła przy zachowaniu odpowiedniego dystansu i wszystkich zasad bezpieczeństwa, kapłan po odmówieniu modlitwy w Kościele wyjdzie na zewnątrz, przejdzie wzdłuż chodnika do bramy i z powrotem oraz wokół Kościoła, i poświęci pokarmy na stół wielkanocny. Ofiary składane przy poświęceniu pokarmów będą przeznaczone na chore dzieci, osoby biedne i potrzebujące naszego wsparcia.

 

 1. W Wielkim Tygodniu należy zupełnie powstrzymać się od spożywania alkoholu, a więcej czasu poświęcić na udział w pięknych nabożeństwach i adoracji.

 

 1. Następna niedziela to – Uroczystość Zmartwychwstania PańskiegoRezurekcja o godz. 6.00 (ze względu na stan pandemii nie ma procesji, jest odprawiana sama Msza św.), nie będzie Mszy o godz. 8.00, dalszy porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Andrzeja Supernaka l. 65

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

V Niedziela Wielkiego Postu

21.03.2021

 

 1. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca – niedziela kopertowa – na prace i inwestycje przy kościele, za złożone ofiary mówimy „Bóg zapłać”, a wychodząc z kościoła zbieramy ofiary do puszki na kwiaty do Grobu Bożego, za złożone na ten cel ofiary również mówimy „Bóg zapłać”.

 

 1. Od dzisiejszej niedzieli przeżywamy rekolekcje wielkopostne. Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej. Ofiary składane w poniedziałek i we wtorek będą przeznaczone na potrzeby rekolekcji.

 

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 17.30. Zapraszamy również na nabożeństwo Gorzkich Żali, w dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00, a za tydzień 28 marca po Mszy św. o godz. 10.30.

 

 1. W niedzielę za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie palm. Na Mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie dzieciom komunijnym książeczek i medalików, a po Mszy św. spotkanie z rodzicami.

 

 1. Również w najbliższą niedzielę 28 marca szkoła we współpracy z naszą parafią organizuje mini kiermasz świąteczny, podczas którego zakupić będzie można ozdoby, stroiki oraz ciasta wielkanocne wykonane przez pracowników szkoły. Dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na potrzeby naszej szkoły.

 

 1. Zachęcamy Naszych Parafian, wzorem lat poprzednich, którzy mają taką możliwość do zrobienia paczki świątecznej – żywnościowej dla biednych i potrzebujących wsparcia. Taką paczkę można przynieść do Kościoła do Wielkiego Czwartku, do 1 kwietnia, do czego serdecznie zachęcamy.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

IV Niedziela Wielkiego Postu

14.03.2021

 

 1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu, po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo Gorzkie Żale.

 

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach, w przyszłą niedzielę będą po Mszy św. o godz. 8.00. (na Mszy św. będzie wygłoszona nauka rekolekcyjna, a po Mszy św. odśpiewamy same Gorzkie Żale, już bez kazania pasyjnego).

 

 1. W piątek w tym tygodniu przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Z racji Uroczystości nie obowiązuje w tym dniu post.

 

 1. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca – niedziela kopertowa – na prace i inwestycje przy kościele, a wychodząc z kościoła będziemy zbierać ofiary do puszki na kwiaty do Grobu Bożego.

 

 1. W niedzielę za tydzień, 21 marca, rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, potrwają do wtorku 23 marca. Rekolekcje będą tylko dla dorosłych, dla dzieci i młodzieży rekolekcje szkolne zostały – ze względu na stan pandemii i zdalne nauczanie – odwołane. W niedzielę Msze św. rekolekcyjne będą odprawiane jak w każdą niedzielę: o godz. 8.00, 10.30, 12.00 i 17.00, a w poniedziałek i we wtorek o godz. 9.00 i 17.00. Poniedziałek 22 marca będzie dniem spowiedzi św., pól godziny przed Mszami, będą posługiwali księża z dekanatu. Rekolekcjom przewodniczył będzie ks. Michał Knapik, Wicedyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień ...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

 śp. Leszka Kwaśniaka l. 66

śp. Janinę Szymaniak l. 90

i śp. Daniela Podlejskiego l. 81

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

III Niedziela Wielkiego Postu

7.03.2021

 

 1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu, po Mszy św. o godz. 12.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

 

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach, w niedzielę za tydzień – 14 marca – będzie po Mszy św. o godz. 17.00.

 

 1. W niedzielę za dwa tygodnie 21 marca rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, potrwają do wtorku 23 marca. Rekolekcje będą tylko dla dorosłych; dla dzieci i młodzieży rekolekcje szkolne zostały – ze względu na stan pandemii i zdalne nauczanie – odwołane. W niedzielę Msze św. rekolekcyjne będą odprawiane jak w każdą niedzielę, a w poniedziałek i we wtorek o godz. 9.00 i 17.00. Poniedziałek, 22 marca, będzie dniem spowiedzi św. pól godziny przed Mszami, będą posługiwali księża z dekanatu. Rekolekcjom przewodniczył będzie ks. Michał Knapik, Wicedyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Jacka Dudę l. 55

i śp. Helenę Król l. 80

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

II Niedziela Wielkiego Postu

28.02.2021

 

 1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu, po Mszy św. o godz. 10.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na Kościoły Misyjne.

 

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach. W najbliższą niedzielę 7 marca nabożeństwo Gorzkich Żali będzie na Mszy św. o godz. 12.00.

 

 1. Zachęcamy do włączenia się w okresie Wielkiego Postu do szturmowania nieba prosząc o powołania do kapłaństwa. Tak jak w poprzednich latach każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa, patrona seminarium, w Roku św. Józefa. Można wpisać się na listę wychodząc z kościoła.

 

 1. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 12 w Sosnowcu-Milowicach informuje, że zapisy i rekrutacja dzieci do klas pierwszych prowadzona jest w dniach 1-19 marca 2021 r. Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmowane są do klasy pierwszej z urzędu na podstawie elektronicznego zgłoszenia. Dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły biorą udział w postępowaniu rekrutacyjnym. Rodzice uczniów mieszkających poza rejonem szkoły wypełniają elektroniczny wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły. Link do zgłoszenia i wniosku w formie elektronicznej dostępny jest na stronie szkoły.

 

 1. Intencje mszalne…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Ryszarda Piotrowskiego l. 74

i śp. Ryszarda Samolewicza l.95

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

I Niedziela Wielkiego Postu

21.02.2021

 

 1. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace w Kościele, za złożone ofiary mówię wszystkim Bóg zapłać.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Za tydzień Gorzkie Żale połączone z Mszą św. o godz.10.30, czyli około godz. 11.00.

 

 1. W poniedziałek przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła.

 

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach w niedziele. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

 

 1. W niedzielę za tydzień w II Niedzielę Wielkiego Postu przed kościołem zbierane będą ofiary do puszek na Misje święte.

 

 1. Ks. Bp. Ordynariusz zachęca nas, aby rozpoczęty okres czterdziestu dni Wielkiego Postu był w każdej wspólnocie parafialnej naszej diecezji, w Roku św. Józefa, czasem modlitwy i pokuty w intencji nowych powołań kapłańskich do diecezjalnego seminarium, pod hasłem: „Razem szturmujemy niebo. Wielki Post 2021”. Prosimy kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich parafian o włączenie się w to dzieło w trwającym czasie pandemii, który tak mocno pokazał jak bardzo potrzebujemy głosicieli Słowa Bożego i szafarzy świętych sakramentów. Tak jak w poprzednich latach – każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa, patrona seminarium, w Roku św. Józefa, w intencji nowych powołań. Zachęcamy do wpisania już dzisiaj swojego imienia i nazwiska oraz wybranej daty na przygotowanej liście, pod chórem na stoliku ta lista się znajduje, którą Ksiądz Proboszcz przekaże do Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

VI Niedziela Zwykła

14.02.2021

 

 1. W dzisiejszą niedzielę z racji dnia św. Walentego można po Mszach św. nabyć specjalnie wypiekane serduszka i ofiarować kochanej osobie. Dochód ze sprzedaży tych serduszek będzie przeznaczony na potrzeby ministrantów.

 

 1. Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do I Komunii św. w ramach przygotowania do I Komunii św.

 

 1. 15 lutego we wtorek przypada 34 rocznica święceń biskupich J.E. ks. bpa Piotra Skuchy. Módlmy się, aby dobry Bóg darzył obficie Jubilata swoim błogosławieństwem, a Święty Patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski.

 

 1. Środa w tym tygodniu to Środa Popielcowa, którą rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W tym dniu Msze św. będą odprawiane o godz. 9.00, 17.00 i 18.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa lekkie).

 

 1. W czasie Wielkiego Postu mamy możliwość zaangażowania się w akcję organizowaną przez Caritas „Skarbonka wielkopostna” – „Dar Juniora dla Seniora”. W zakrystii możemy zabrać skarbonkę, która zostanie przeznaczona na cele Caritas w diecezji związane z leczeniem osób starszych. Przyniesiemy ją do Kościoła w niedzielę Miłosierdzia Bożego, tydzień po Świętach Wielkanocnych.

 

 1. W piątek zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, o godz. 17.30, na które szczególnie zapraszamy dzieci z klas III SP – w ramach przygotowania do I Komunii św. – i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

 

 1. W niedzielę za tydzień o godz. 8.00 zapraszamy na połączone z Mszą św. nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W okresie Wielkiego Postu będą odprawiane Gorzkie Żale w każdą niedziele na innej Mszy św., aby każdy przynajmniej raz mógł uczestniczyć w tym pięknym wielkopostnym nabożeństwie.
 • 21 lutego – I Niedziela Wielkiego Postu – godz. 8.00
 • 28 lutego – II Niedziela Wielkiego Postu – godz. 10.30
 • 7 marca – III Niedziela Wielkiego Postu – godz. 12.00
 • 14 marca – IV Niedziela Wielkiego Postu – godz. 17.00
 • 21 marca – V Niedziela Wielkiego Postu – godz. 8.00
 • 28 marca – VI Niedziela Wielkiego Postu – godz. 10.30

 

 1. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prowadzone i planowane prace w Kościele.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

V Niedziela Zwykła

7.02.2021

 

 1. Przeżywamy dzisiaj V Niedzielę Zwykłą.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w środę św. Scholastyki, dziewicy,

– w czwartek wspomnienie NMP z Lourdes, Światowy Dzień Chorego.

 

 1. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy we wtorek pomogli przy rozebraniu świątecznej dekoracji Kościoła.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 14 lutego, z racji dnia św. Walentego, będzie można po Mszach św. nabyć specjalnie wypiekane serduszka i ofiarować kochanej osobie. Dochód ze sprzedaży tych serduszek będzie przeznaczony na potrzeby ministrantów.

 

 1. Również w przyszłą niedzielę, 14 lutego, po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do I Komunii św., w ramach przygotowania do I Komunii św.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Natalię Mieszczak l. 92

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

IV Niedziela Zwykła

31.01.2021

 

 1. Przeżywamy dzisiaj IV Niedzielę Zwykłą.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w tym dniu będą odprawione o godz. 9.00 rano i 17.00 wieczorem. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Modlitwą w tym dniu otaczamy wszystkie osoby, które żyją konsekracją zakonną. Ofiary składane do puszek po Mszach św. są przeznaczone na wsparcie zakonów klauzurowych. Kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd.

– w piątek św. Agaty, dziewicy i męczennicy,

– w sobotę św. Pawła Miki i Towarzyszy Męczenników.

 

 1. Piątek w tym tygodniu to I piątek miesiąca, około godz. 9.00 udam się do chorych, możliwość adoracji od godz. 16.00 i spowiedzi od godz. 16.30.

 

 1. Sobota w tym tygodniu to I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

III Niedziela Zwykła

24.01.2021

 

 1. Przeżywamy III Niedzielę Zwykłą.

 

 1. Dzisiaj, jak ogłaszaliśmy tydzień temu, zbieramy ofiary pieniężne do puszek po Mszach św. na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy

– w poniedziałek święto Nawrócenia Św. Pawła Ap.,

– we wtorek świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów,

– w czwartek św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

Śp. Leokadię Magoska l. 92

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

II Niedziela Zwykła

17.01.2021

 

 1. Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Zwykłą. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace w Kościele, za złożone ofiary mówię wszystkim Bóg zapłać.

 

 1. W czwartek 21 stycznia przypada dzień babci, a w piątek 22 stycznia – dzień dziadka. Pamiętajmy o nich w swoich modlitwach. Żyjącym niech Pan Bóg błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami, a zmarłych niech obdarzy życiem wiecznym. Przyjmujemy na Msze św. zbiorowe za żyjących i zmarłych: w czwartek o godz. 17.00 za żyjące i zmarłe babcie, a w piątek o godz. 17.00 za żyjących i zmarłych dziadków.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa,

– w czwartek św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Jarosława Kontor l. 55,

śp. Daniela Surowiec l. 90

i śp. Waldemara Zielińskiego l. 65

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Niedziela Chrztu Pańskiego

10.01.2021

 

 1. Dzisiaj przeżywamy święto Chrztu Pańskiego, które jest przypomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie i zapowiedzią sakramentu chrztu świętego. Dzisiejsza niedziela kończy okres Bożego Narodzenia.

 

 1. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za złożone w ostatnim czasie, a zwłaszcza w tym tygodniu na Mszach z racji Kolędy, ofiary na Kościół i na Kolędę, i mówię staropolskie Bóg zapłać.

 

 1. W czwartek 21 stycznia przypada dzień babci, a piątek 22 stycznia dzień dziadka. Przyjmujemy na Msze św. zbiorowe za żyjących i zmarłych: w czwartek o godz. 17.00 za żyjące i zmarłe babcie, a w piątek o godz. 17.00 za żyjących i zmarłych dziadków.

 

 1. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, składamy ofiary na prace prowadzone przy kościele.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

 1. W tym tygodniu z naszej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Stanisława Barana l. 83

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Ogłoszenia II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

3.01.2021

 

 1. W środę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła, kredy i złota. Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na Fundusz Misyjny.

 

 1. W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia.

 

 1. Ogłoszenie o kolędzie…

 

 1. W czwartek 21 stycznia przypada dzień babci, a w piątek 22 stycznia dzień dziadka. Przyjmujemy na Msze św. zbiorowe za zmarłych: we wtorek o godz. 17.00 za zmarłe babcie, a w środę o godz. 17.00 za zmarłych dziadków.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Stanisława Nowaka l. 70

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia M.B. Szkaplerznej w Sosnowcu-Milowicach, siedziba: Sosnowiec, Baczyńskiego 27.