Komunikat bp. Kaszaka po pożarze katedry w Gorzowie Wielkopolskim

KOMUNIKAT BISKUPA SOSNOWIECKIEGO PO POŻARZE KATEDRY W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM

 

Umiłowani Diecezjanie!

Z wielkim bólem przyjąłem informację o pożarze wieży XIII-wiecznej katedry pw. Wniebowzięcia NMP w Gorzowie Wielkopolskim. Dzięki Bogu i ofiarnej, wielogodzinnej akcji wielu zastępów strażaków udało się uratować konstrukcję wieży, a przede wszystkim świątynię. Straty są jednak ogromne. Teraz przyszedł czas na solidarną pomoc wszystkich ludzi dobrej woli.

My dobrze znamy ból wywołany nieszczęściem, jakim jest pożar. Matka kościołów naszej diecezji, katedra pw. Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu doświadczyła niszczycielskiej siły ognia 29 października 2014 r. Zachowujemy we wdzięcznej modlitewnej pamięci Kościoły lokalne z kraju i zagranicy, instytucje publiczne, firmy, a także osoby prywatne, które w tej dramatycznej chwili przyszły nam z natychmiastową pomocą. Jeszcze raz w tym miejscu chciałbym wszystkim Dobroczyńcom naszej katedry za okazaną solidarność z cierpiącym Kościołem sosnowieckim podziękować. Także dzięki tej pomocy cudownie szybko udało nam się wydźwignąć naszą katedrę ze zniszczeń.

Mając na uwadze powyższe, tym bardziej nie możemy pozostać obojętni na dramat, który dotknął Diecezję Zielonogórsko-Gorzowską. Chcemy możliwie jak najszybciej przyjść z pomocą naszym siostrom i braciom z zachodu Polski. Dlatego proszę Was, kochani, o dar serca w postaci pieniężnej pomocy na odbudowę wieży katedry w Gorzowie Wielkopolskim. W tym celu proszę wszystkich księży proboszczów i administratorów parafii Diecezji Sosnowieckiej o zorganizowanie w niedzielę 16 lipca 2017 r. po wszystkich Mszach Świętych zbiórki do puszek. Zebrane ofiary przekażemy Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

Ufam, że wieża katedry w Gorzowie Wielkopolskim, która podobnie jak nasza katedra w Sosnowcu została wzniesiona ku czci Matki Bożej Wniebowziętej, odzyska równie szybko swój blask i będzie głosiła przez kolejne wieki chwałę Królowej Nieba.

 

Wasz Biskup

+ Grzegorz Kaszak

menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia M.B. Szkaplerznej w Sosnowcu-Milowicach, siedziba: Sosnowiec, Baczyńskiego 27.