Rok 2019

 

III Niedziela Wielkiego Postu

24.03.2019

1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu, o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

 

2. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 16.15.

 

3. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

4. W czwartek 28 marca przypada 10 r. święceń biskupich ks. Bp. Grzegorza Kaszaka. Módlmy się aby dobry Bóg darzył naszego Pasterza obficie swoim błogosławieństwem, a święci Patronowie nieustannie wypraszali potrzebne łaski.

 

5. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Sosnowieckiej zaprasza na rekolekcje wielkopostne dla par niesakramentalnych. Rekolekcje są adresowane do osób po rozwodzie, które żyją w powtórnych związkach cywilnych i nie mogą zawrzeć ślubu kościelnego. Spotkania rekolekcyjne odbędą się 5,6 i 7 kwietnia (w piątek i sobotę o godz. 19.30, a w niedzielę o godz. 19.00), w kościele Chrystusa Króla w Sosnowcu-Klimontowie, przy ul. Kraszewskiego 25. Rekolekcje poprowadzi ks. Mirosław Jadłosz i Szkoła Nowej Ewangelizacji.

 

6. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się od V Niedzieli Wielkopostnej od 7 kwietnia. Rekolekcjom przewodniczył będzie ks. dr Krystian Kucharczyk, wiceoficjał Sądu Biskupiego. Plan Rekolekcji jest podany w gablocie ogłoszeniowej.

 

7. Zapraszamy serdecznie na modlitewne czuwanie wprowadzające do Wielkiego Tygodnia. Odbędzie się ono 13 kwietnia o godzinie 18:30 – po Mszy Świętej o godzinie 18:00. Będzie to w sobotę przed Niedzielą Palmową. Poprzez montaż słowno-muzyczny przygotujmy się do przeżywania Wielkiego Tygodnia. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie.

 

8. Intencje na nadchodzący…

 

9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Rozalię Krzan l. 89

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

II Niedziela Wielkiego Postu

17.03.2019

1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu, o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W dzisiejszą niedzielę przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na Kościoły Misyjne.

 

2. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.


3. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 16.15.


4. Intencje Mszalne…


5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Adama Świerczynę l. 42

i śp. Helenę Krzan l. 87

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

I Niedziela Wielkiego Postu

10.03.2019

1. Dzisiaj o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.


2. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.


3. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 16.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.


4. Przypominamy, że rodzice dzieci, które w tym roku rozpoczynają edukację szkolną, mają czas do tego poniedziałku, 11 marca, aby zapisać do naszej szkoły swoją pociechę.


5. W niedzielę za tydzień 17 maca przed kościołem zbierane będą ofiary do puszek na Kościoły Misyjne.


6. Również przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace prowadzone w Parafii.


7. Za tydzień na Mszy św. godz. 10.30 poświęcenie i rozdanie dzieciom z klasy III Szkoły Podstawowej Książeczek, po Mszy św. spotkanie z rodzicami.


8. Intencje na nadchodzący tydzień…


9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Stanisława Jagieło l. 81

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

VIII Niedziela Zwykła

3.03.2019

1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

 

2. W poniedziałek przypada święto św. Kazimierza, królewicza. Również w poniedziałek po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.


3. Środa w tym tygodniu to Środa Popielcowa, którą rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W tym dniu Msze św. będą odprawiane o godz. 9.00, 17.00 i 18.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa lekkie). Zapraszamy także do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki i Gorzkich Żalach w niedziele.

 

4. W czasie Wielkiego Postu mamy możliwość zaangażowania się w akcję organizowaną przez Caritas „Skarbonka wielkopostna – Dar Juniora dla Seniora”. W zakrystii możemy zabrać skarbonkę, która zostanie przeznaczona na cele Caritas w diecezji związane z leczeniem osób starszych. Przyniesiemy ją do Kościoła w niedzielę Miłosierdzia Bożego, tydzień po Świętach Wielkanocnych.

 

5. W piątek zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30, na które szczególnie zapraszamy dzieci z klas III SP, w ramach przygotowania do I Komunii św., i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

 

6. W niedzielę za tydzień o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.


7. „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Łk 10, 2). Słowa, które Jezus skierował do apostołów, świadczą o tym, że Dobry Pasterz zawsze troszczy się o swoje owce. Robi wszystko, aby „miały życie i miały je w obfitości” (J 10, 10). Jednocześnie zachęca nas do nieustannej prośby o tych, którzy będą kontynuować Jego misję, aby Ewangelia była głoszona ludziom wszystkich czasów. Zbliżający się okres czterdziestu dni Wielkiego Postu niech będzie, w każdej wspólnocie parafialnej naszej diecezji, czasem modlitwy i pokuty w intencji nowych powołań kapłańskich do diecezjalnego seminarium, pod hasłem: „Razem szturmujemy niebo”. Prosimy kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich parafian o włączenie się w to dzieło. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa, patrona seminarium, w intencji nowych powołań. Zachęcamy do wpisania już dzisiaj swojego imienia i nazwiska oraz wybranej daty na przygotowanej liście, którą Ksiądz Proboszcz w Wielki Czwartek złoży w duchowym darze od parafii w sosnowieckiej katedrze.


8. Intencje na nadchodzący tydzień...

VII Niedziela Zwykła

24.02.2019

1. Przeżywamy VII Niedzielę Zwykłą.

 

2. W środę 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwach o tych, którzy za wolność naszej Ojczyzny cierpieli, byli prześladowani i oddali swoje życie.


3. Piątek w tym tygodniu to I piątek miesiąca, około godz. 9.00 udamy się do chorych, możliwość adoracji od godz. 16.00 i spowiedzi od godz. 16.30.


4. Sobota w tym tygodniu to I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.


5. Intencje na nadchodzący tydzień...


6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.


7. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.


8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Marię Żurek l. 79

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

VI Niedziela Zwykła

17.02.2019

1. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace w parafii, za złożone ofiary wszystkim ofiarodawcom mówimy – Bóg zapłać.


2. W tym tygodniu wspominamy:

– w piątek święto Katedry św. Piotra,

– w sobotę św. Polikarpa, biskupa i męczennika.


3. W związku z Akcją przeprowadzaną w całej Polsce i w naszej Diecezji związaną ze zbiórką elektrośmieci, czyli zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (stare komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV i AGD). Wspieramy w ten sposób Polskich Misjonarzy. W tym roku pozyskane środki zostaną przeznaczone na zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej oraz na akcję „Wyprawka dla dzieci” prowadzoną w Kamerunie. Elektrośmieci można składać tak jak w minionych latach przy plebanii do piątku 22 lutego – szczegóły są podane na tablicy ogłoszeń przed Kościołem.


4. Zbliża się czas rozliczeń podatkowych, w związku z czym można przekazać 1% podatku na organizację pożytku publicznego. Zachęcam do przekazania tych środków na nasze Sosnowieckie Hospicjum im. Św. Tomasza Ap. Wychodząc z kościoła na stoliku pod chórem są ulotki z nr KRS – szczegóły są podane na tablicy ogłoszeń przed Kościołem.

 

5. Intencje na nadchodzący tydzień …


6. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.


7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Zenona Kruk l. 81

i śp. Zbigniewa Marka l. 65

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

V Niedziela Zwykła

10.02.2019

1. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. młodzież naszej parafii będzie sprzedawać serduszka z racji św. Walentego. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd dzieci i młodzieży.


2. W czwartek przypada święto św. Cyryla i Metodego, Patronów Europy.

 

3. 15 lutego tj. w najbliższy piątek, przypada 32 rocznica święceń biskupich J.E. ks. bpa Piotra Skuchy. Módlmy się, aby dobry Bóg darzył obficie Jubilata swoim błogosławieństwem, a Święty Patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski.


4. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prowadzone i planowane prace w parafii.


5. Intencje na nadchodzący tydzień…


6. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Zenobię Głaz l. 77

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

3.02.2019

IV Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek św. Agaty, dziewicy i męczennicy,

– w środę św. Pawła Miki i Towarzyszy Męczenników.


2. W niedzielę 10 lutego po każdej Mszy św. młodzież naszej parafii będzie sprzedawać serduszka z racji św. Walentego. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd dzieci i młodzieży.


3. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.


5. Wszystkim, którzy w piątek wieczorem zaangażowali się w rozebranie szopki i dekoracji świątecznej dziękujemy i składamy serdeczne Bóg zapłać.


6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności

śp. Jerzego Urbańskiego l. 81

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

III Niedziela Zwykła

27.01.2019

1. Przeżywamy III Niedzielę Zwykłą.


2. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła,

– w czwartek św. Jana Bosko, kapłana,

– w sobotę 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. w tym dniu będą odprawiane rano o godz. 9.00, wieczorem o godz.17.00 i 18.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic, z którymi przychodzimy w tym dniu do kościoła. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Modlitwą w tym dniu otaczamy wszystkie osoby, które żyją konsekracją zakonną. Ofiary składane do puszek po Mszach św. będą przeznaczone na wsparcie zakonów klauzurowych.


3. Piątek w tym tygodniu przypada, I piątek miesiąca, około godz. 9.00 udamy się do chorych, od 16.00 możliwość adoracji I piątkowej, od 16.30 możliwość spowiedzi św.


4. Sobota w tym tygodniu to I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

5. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

6. Przypominamy, o czym już wcześniej informowaliśmy, że nie ma już wolnych intencji Mszalnych w tym roku 2019, w związku z czym przyjmujemy już intencje na 2020 rok. (W tym roku 2019 jest już tylko możliwość zamówienia intencji Mszalnych tylko na Msze św. zbiorowe.)


7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

Śp. Wojciecha Trojanowskiego l. 55

i śp. Waldemara Barczyka l. 63

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

II Niedziela Zwykła

20.01.2019

1. Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Zwykłą.


2. Jutro w poniedziałek, 21 stycznia, przypada dzień babci, a we wtorek, 22 stycznia, dzień dziadka. Pamiętajmy o nich w swoich modlitwach. Żyjącym niech Pan Bóg błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami, a zmarłych niech obdarzy życiem wiecznym. Przyjmujemy na Msze św. zbiorowe za żyjących i zmarłych: w poniedziałek o godz. 17.00 za żyjące i zmarłe babcie, a we wtorek o godz. 17.00 za żyjących i zmarłych dziadków.


3. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy,

– w czwartek św. Franciszka Ksawerego, biskupa i doktora Kościoła,

– w piątek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła,

– w sobotę św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.


4. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na inwestycje w Parafii.

 

5. Intencje na nadchodzący tydzień …


6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej


7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Antoniego Cupiała l. 84

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Niedziela Chrztu Pańskiego

13.01.2019

1. Dzisiaj przeżywamy święto Chrztu Pańskiego, które jest przypomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie i zapowiedzią sakramentu chrztu świętego. Dzisiejsza niedziela kończy okres Bożego Narodzenia.


2. W tym tygodniu wspominamy:

– w czwartek – św. Antoniego, opata,

– w sobotę – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.


3. Zakończyła się Wizyta Duszpasterska tzw. Kolęda. Bardzo dziękujemy Naszym Parafianom za ciepłe i serdeczne przyjęcie w Waszych domach, a za złożone ofiary, tak na Kolędę jak i na Kościół, składam wszystkim gorące podziękowania i mówię staropolskie „Bóg zapłać”.

 

4. Msze św. już w tym tygodniu będą odprawiane tylko wieczorem o godz. 17.00 i 18.00. Ponieważ już praktycznie nie mamy wolnych intencji na ten 2019 rok (jest jeszcze parę wolnych intencji w grudniu), dlatego przyjmujemy już intencje na 2020 rok. Kancelaria Parafialna czynna już normalnie, jak w ciągu roku, w wyznaczonych godzinach.


5. Za tydzień, w poniedziałek 21 stycznia, przypada dzień babci, a we wtorek 22 stycznia – dzień dziadka. Pamiętajmy o nich w swoich modlitwach. Żyjącym niech Pan Bóg błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami, a zmarłych niech obdarzy życiem wiecznym. Przyjmujemy na Msze św. zbiorowe za żyjących i zmarłych: w poniedziałek o godz. 17.00 za żyjące i zmarłe babcie, a we wtorek o godz. 17.00 za żyjących i zmarłych dziadków.


6. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca niedziela kopertowa, na prowadzone i planowane prace w parafii.


7. Również w przyszłą niedzielę, 20 stycznia, na Mszy św. o godz. 10.30, będą wystawiane Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez dzieci i młodzież z naszej szkoły, a popołudniu o godz. 15.00 zapraszam na spotkanie opłatkowe Żywy Różaniec.


8. Ks. Marek i Parafia organizuje, tak jak w ubiegłym roku, wyjazd na kolonie letnie dla dzieci z naszej Parafii i przyjmuje już zapisy na ten wyjazd. Bliższe informacje u ks. Marka.


9. Intencje na nadchodzący tydzień…


10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.


11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Bogusława Króla l. 84

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Objawienie Pańskie

6.01.2019

1. Dzisiaj przeżywamy święto Objawienia Pańskiego – Trzech Króli.


2. Msze św. w tygodniu odprawiane będą jeszcze tylko rano o godz. 7.00. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko rano po Mszy św. od 7.30 do 8.00.

 

3. Wszyscy którzy z różnych przyczyn nie mogli przyjąć Kapłana po kolędzie w wyznaczonym terminie, a pragną to uczynić, prosimy aby to zgłosili. Dodatkowym dniem kolędy będzie środa 9 stycznia.


4. W następnym tygodniu w poniedziałek 21 stycznia przypada dzień babci, a we wtorek 22 stycznia dzień dziadka. Przyjmujemy na Msze św. zbiorowe za zmarłych: w poniedziałek o godz. 17.00 za zmarłe babcie, a we wtorek o godz. 17.00 za zmarłych dziadków.


5. Porządek kolędy na ten tydzień…


6. Intencje na nadchodzący tydzień…


7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Aleksandra Białeckiego l. 80

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia M.B. Szkaplerznej w Sosnowcu-Milowicach, siedziba: Sosnowiec, Baczyńskiego 27.