Rok 2019

V Niedziela Wielkanocna

19.05.2019

1. Dzisiaj o godz. 10.00 dzieci z kl. III Szkoły Podstawowej przystąpią do I Komunii św., a po Mszy św. o godz. 17.00 spotkamy się przy figurze Matki Bożej w ogrodzie na plebanii, gdzie wraz z dziećmi komunijnymi odśpiewamy litanie loretańską.

 

2. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, „niedziela kopertowa”, na prace remontowe i inwestycje w parafii. Za złożone ofiary wszystkim ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać.

 

3. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. o godz.18.00 spotkanie kręgu biblijnego.


4. W tym tygodniu wspominamy:

– w piątek święto Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych.


5. W niedzielę za tydzień, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w tym dniu o wszystkich naszych kochanych Mamach, szczególnie w naszych modlitwach. Żyjących niech Bóg darzy zdrowiem i obfitym błogosławieństwem, a zmarłe niech obdarzy wiecznym szczęściem w niebie. Przyjmujemy na Msze św. zbiorową za żyjące i zmarłe Mamy, która będzie odprawiona w tym dniu o godz. 17.00.

 

6. W niedzielę za tydzień o godz. 12.00 dzieci z klas IV Szkoły Podstawowej przeżywać będą Rocznicę I Komunii św. Spotkanie majowe przy kapliczce św. Jana Nepomucena.


7. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Stanisława Kardas l. 87

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

IV Niedziela Wielkanocna

12.05.2019

1. Dzisiejszą niedzielą „niedzielą dobrego pasterza” rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele, a w naszej parafii przeżywamy niedzielę seminaryjną. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na potrzeby i utrzymanie naszego seminarium. Zapraszamy wszystkich parafian dzisiaj na nabożeństwo majowe przy kapliczce na ulicy Saturnowskiej po Mszy św. o godz. 17.00. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 spotkamy się przy figurze Matki Bożej w ogrodzie na plebanii gdzie wraz z dziećmi komunijnymi odśpiewamy litanie loretańską.

 

2. Przeżywamy piękny miesiąc Maj poświęcony Matce Bożej i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, nabożeństwa majowe ze śpiewaną litanią loretańską. Nabożeństwa majowe są odprawiane w naszym Kościele w tygodniu codziennie po Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach majowych.

 

3. Jutro w poniedziałek 13 maja zapraszam na godz.18.00 na Msze św. i I w tym roku Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła z Figurą Matki Bożej Fatimskiej zachęcam do zabrania ze sobą na procesję świec, po procesji odmówimy różaniec fatimski. Zachęcam do złożenia na kartkach próśb i podziękowań zanoszonych do Pana Boga przez pośrednictwo Fatimskiej Pani, w czasie odmawiania różańca. Nabożeństwo majowe będzie odprawione normalnie po Mszy św. o godz. 17.00.

 

5. W przyszłą niedzielę, 19 maja o godz. 10.00, dzieci z kl. III Szkoły Podstawowej będą przeżywać swoją I Komunię św. Spowiedź dla dzieci, rodziców i bliskich w piątek 17 maja o godz. 15.30.

 

6. Przyszła niedziela 19 maja to III niedziela miesiąca – „niedziela kopertowa”, na prace i inwestycje w parafii.

 

7. W niedzielę 26 maja przypada Dzień Matki. Przyjmujemy na Msze św. zbiorową za żyjące i zmarłe Mamy, która będzie odprawiona w tym dniu o godz. 17.00.

 

8. Intencje na nadchodzący ...

 

9. W dzisiejszą niedzielę po Mszach św. ministranci zbierają do puszek ofiary na wyposażenie odremontowanych salek: zostały już kupione nowe krzesła, stoły… ministranci chcą zakupić stół pingpongowy, piłkarzyki itp…

 

10. Dziękuję Panom z naszej Parafii, którzy w tym tygodniu wykonali chodnik z kostki, aby było piękne dojście do salek pod plebanią, by nie chodzić po trawie i po ziemi. Te podziękowania składam na ręce Pana Operacz i mówię staropolskie „Bóg zapłać”.

 

III Niedziela Wielkanocna

5.05.2019

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie majowe przy krzyżu na ul. Szybikowej, gdzie odśpiewamy litanię loretańską, a w przyszłą niedzielę spotkamy się przy kapliczce na ul. Saturnowskiej.

 

2. Trwa miesiąc Maj poświęcony Matce Bożej, w którym odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, nabożeństwa majowe ze śpiewaną litanią loretańską będą odprawiane w naszym Kościele w tygodniu codziennie po Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach majowych.

 

3. W poniedziałek przypada święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

 

4. W środę będziemy przeżywać Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski.

 

5. W niedzielę za tydzień w naszej Parafii będziemy modlić się o powołania kapłańskie, przeżywając Niedzielę Seminaryjną. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby seminarium.

 

6. Również w niedzielę za tydzień 12 maja po Mszach św. ministranci będą zbierać do puszek ofiary na wyposażenie odremontowanych salek: zostały już kupione nowe krzesła, stoły… ministranci chcą zakupić stół pingpongowy, piłkarzyki itp…

 

7. Zapraszamy młodzież na XXIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych w Lednicy, które odbędzie się 1 czerwca. Podczas całonocnego czuwania nad Jeziorem Lednickim gromadzi się blisko 80 tys. młodych ludzi tańcząc, śpiewając i modląc się. Wyjazd z parafii św. Tomasza Ap. na pogoni o północy z 31 maja / 1 czerwca. Koszt 85 zł. Szczegółowe informacje na plakacie i stronie internetowej www.lednica2000.pl

 

8. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Agnieszkę Gajek-Dyszy l. 48

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

II Niedziela Wielkanocna

28.04.2019

1. W dzisiejszą niedzielę przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Na godz. 15.00 – godzinę miłosierdzia – zapraszam wszystkich naszych parafian do kościoła na odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia.

 

2. Dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia Bożego przynosimy do Kościoła skarbonki Caritasu z wielkopostną jałmużną. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Caritas.

 

3. W poniedziałek przeżywać będziemy przeniesioną z oktawy Uroczystość Św. Wojciecha, po wieczornej Mszy św. o godz.18.00 spotkanie kręgu biblijnego.

 

4. W środę 1 maja wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika – Patrona ludzi pracy. Rozpoczynamy równocześnie piękny miesiąc Maj poświęcony Matce Bożej i rozpoczynamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, nabożeństwa majowe ze śpiewaną litanią loretańską. Nabożeństwa majowe będą odprawiane w naszym Kościele codziennie po Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach majowych.

 

5. W czwartek św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

 

6. W piątek 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski – Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. w tym dniu w naszym Kościele będą odprawiane w porządku niedzielnym. Od 16.00 możliwość spowiedzi i adoracji I piątkowej. Nabożeństwo majowe o godz.16.30. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje post.

 

7. W sobotę św. Floriana, męczennika. Od godz. 9.00 udamy się do chorych.

 

8. Po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00 połączone z nabożeństwem majowym nabożeństwo I sobotnie do Niepokalanego Serca NMP, o co prosiła Matka Boża Fatimska Pani.

 

9. W niedzielę za tydzień, w pierwszą niedzielę maja, tradycją lat minionych, po mszy św. o godz. 17.00 spotkanie majowe odbędzie się przy krzyżu na ul. Szybikowej, gdzie wyruszymy procesyjnie z Kościoła i odśpiewamy litanię loretańską.

 

10. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Grażynę Lubaszek l. 66

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

12. W czwartek w minionym tygodniu swoje imieniny przeżywał ks. Marek. Dziś o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. w int. ks. Marka zamówiona od Żywego Różańca – do modlitwy, ofiary Mszy św. dołączamy nasze najlepsze życzenia zdrowia, obfitości Bożych łask i darów, opieki Matki Bożej na każdy dzień życia osobistego i kapłańskiej posługi.

 

Zmartwychwstanie Pańskie

21.04.2019

1. Dziś niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:

– naszym Parafianom, jak również Gościom, życzę radosnych Świąt Wielkanocnych. Niech jednym z najważniejszych spotkań tych dni będzie spotkanie ze Zmartwychwstałym Chrystusem w Jego Słowie i w Eucharystii. Wszystkim życzę codziennego doświadczania w życiu obecności Zmartwychwstałego Pana;

– dziś nie ma Mszy św. o godz. 8.00; pozostałe Msze św. odprawiane są w porządku niedzielnym.

 

2. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym; ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

 

3. Składam serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom kwiatów i ofiar pieniężnych na kwiaty do Ciemnicy i Grobu jak również za przygotowanie Ciemnicy i Grobu. Dziękuję Żywemu Różańcowi za czuwanie przy Ciemnicy i Grobie. Dziękuję za przygotowanie procesji rezurekcyjnej i wszystkim którzy włączyli się w przygotowanie Liturgii Triduum Paschalnego. Wszystkim za wszelką pomoc i dobro – mówię „Bóg zapłać”.

 

4. W piątek z racji na uroczyste obchody Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje post.

 

5. W niedzielę za tydzień przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Na godz. 15.00 – godzinę miłosierdzia – zapraszam wszystkich naszych parafian do kościoła na odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia. W tę niedzielę - Niedzielę Miłosierdzia Bożego, przynosimy do Kościoła skarbonki Caritasu z wielkopostną jałmużną.

 

6. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Zdzisławę Chmiel l. 81

i śp. Jolantę Szczerba l. 61

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Niedziela Palmowa

14.04.2019 

1. Dzisiaj Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy dla dokonania paschalnego Misterium tj. Męki, Śmierci i Zmartwychwstania. Poświęcenie palm na każdej Mszy św., a na Mszy św. o godz. 10.30 procesja z palmami wokół Kościoła. O godz. 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Dzisiaj wychodząc z Kościoła można nabyć „Chlebki Wielkanocne” w cenie 5 zł, rozprowadzane przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej.


2. Przeżyliśmy święte dni rekolekcji za co dziękujemy Bogu. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby rekolekcji i za udział w tych rekolekcjach. Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim dzieciom i młodzieży za udział rekolekcjach. Dyrekcji i katechetom dziękuję za wszelką pomoc w przeprowadzeniu tych rekolekcji.

 

3. Najbliższy czwartek to Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy, która symbolizuje Ogród Oliwny. Adoracja w Wielki Czwartek będzie trwać do godz. 21.00.


4. Wielki Piątek – pamiątka śmierci Pana Jezusa. O godz. 17.30 będzie odprawiona Droga Krzyżowa. Początek nabożeństwa wieczornego o godz. 18.00 – będzie czytanie Opisu Męki Pańskiej, czyli Pasji, następnie adoracja Krzyża św. – ofiary składane podczas adoracji Krzyża przy adorowanym Krzyżu przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pana Jezusa w Jerozolimie, następnie Komunia św. i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Adoracja w Wielki Piątek będzie od rana od godz. 9.00 do 21.00. Zachęcamy i prosimy o adorację przy Ciemnicy i Grobie wszystkich naszych parafian w ciągu całego dnia, a szczególnie Żywy Różaniec, członkinie proszę po Mszy św. o wpisanie się na listę dyżurów.


5. Wielka Sobota – dzień czuwania przy Grobie Pana Jezusa i rozważanie Jego Męki i Śmierci, możliwość adoracji od godz. 10.00. Początek nabożeństwa o godz. 18.00. Poświęcenie ognia, procesja do Kościoła ze świecami, następnie poświęcenie wody chrzcielnej i Msza św. Adoracja Grobu Pana Jezusa do godz. 21.00. Poświęcenie pokarmów od godz. 10.00 do 14.00 co godzinę (10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00). Ostatnie poświęcenie o godz. 17.30. Ofiary składane przy poświęceniu pokarmów będą przeznaczone na chore dzieci, osoby biedne i potrzebujące naszego wsparcia.


6. W Wielkim Tygodniu należy zupełnie powstrzymać się od spożywania alkoholu, a więcej czasu poświęcić na udział w pięknych nabożeństwach i adoracji.


7. Następna niedziela to – Uroczystość Zmartwychwstania PańskiegoRezurekcja o godz. 6.00, nie będzie Mszy o godz. 8.00, dalszy porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Proszę o zaangażowanie się niewiast w przygotowanie procesji, sztandarów i feretronów.

 

8. Zachęcamy Naszych Parafian, wzorem lat poprzednich, którzy mają taką możliwość do zrobienia paczki świątecznej – żywnościowej dla biednych i potrzebujących wsparcia. Taką paczkę można przynieść do Kościoła do Wielkiego Czwartku, do 18 kwietnia do czego serdecznie zachęcam.


9. Intencje na nadchodzący tydzień …

 

10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Zbigniewa Bigaja l. 77

i śp. Jolantę Samek l. 65

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

V Niedziela Wielkiego Postu

7.04.2019

1. Od dzisiejszej niedzieli przeżywamy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i dla dzieci oraz młodzieży. Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej. Ofiary składane w poniedziałek i we wtorek będą przeznaczone na potrzeby rekolekcji.

 

2. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej, która w ten piątek odbędzie się wyjątkowo po wieczornej Mszy św. o godz.18.00, czyli około godz. 18.30, przejdziemy po ulicach naszej parafii, rozpoczniemy ją i zakończymy w Kościele, prosimy o zabranie ze sobą świec. Zapraszamy również na nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz. 16.15.

 

3. W niedzielę za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie palm. Na Mszy św. o godz. 10. 30 będzie uroczyste poświęcenie palm z procesją wokół Kościoła, szczególnie zapraszamy na tę Mszę świętą dzieci. Na tej Mszy św. odbędzie się konkurs palm – wybierzemy 3 najładniejsze, zrobione palmy.

 

4. Również w najbliższą niedzielę szkoła we współpracy z naszą parafią organizuje kiermasz świąteczny, podczas którego zakupić będzie można ozdoby, stroiki oraz ciasta wielkanocne wykonane przez uczniów, ich rodziny oraz pracowników szkoły. Dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie przede wszystkim na dofinansowanie letniego wyjazdu dzieci, organizowanego przez ks. Marka, a także zakup sprzętu sportowego dla uczniów szkoły.

 

5. Zachęcamy Naszych Parafian, wzorem lat poprzednich, którzy mają taką możliwość, do zrobienia paczki świątecznej – żywnościowej, dla biednych i potrzebujących wsparcia. Taką paczkę można przynieść do Kościoła do Wielkiego Czwartku, do 18 kwietnia, do czego serdecznie zachęcamy.

 

6. Zapraszamy serdecznie na modlitewne czuwanie wprowadzające do Wielkiego Tygodnia. Odbędzie się ono 13 kwietnia o godzinie 18:30 – po Mszy Świętej o godzinie 18:00. Będzie to w sobotę przed Niedzielą Palmową. Poprzez montaż słowno-muzyczny przygotujmy się do przeżywania Wielkiego Tygodnia. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie.

 

7. Intencje na nadchodzący tydzień …

 

8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Jana Cygana l. 77

i śp. Stanisławę Stypka l. 89

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

IV Niedziela Wielkiego Postu

31.03.2018

1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu, o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

 

2. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30, i Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 16.15.

 

3. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Sosnowieckiej zaprasza na rekolekcje wielkopostne dla par niesakramentalnych. Rekolekcje są adresowane do osób po rozwodzie, które żyją w powtórnych związkach cywilnych i nie mogą zawrzeć ślubu kościelnego. Spotkania rekolekcyjne odbędą się 5,6 i 7 kwietnia (w piątek i sobotę o godz. 19.30, a w niedzielę o godz. 19.00, w kościele Chrystusa Króla w Sosnowcu-Klimontowie przy ul. Kraszewskiego 25). Rekolekcje poprowadzi ks. Mirosław Jadłosz i Szkoła Nowej Ewangelizacji.

 

4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się od V Niedzieli Wielkopostnej od 7 kwietnia. Rekolekcjom przewodniczył będzie ks. dr Krystian Kucharczyk, wiceoficjał Sądu Biskupiego. Plan Rekolekcji jest podany w gablocie ogłoszeniowej i na stronie internetowej.

 

5. Zapraszamy serdecznie na modlitewne czuwanie wprowadzające do Wielkiego Tygodnia. Odbędzie się ono 13 kwietnia o godzinie 18:30 – po Mszy Świętej o godzinie 18:00. Będzie to w sobotę przed Niedzielą Palmową. Poprzez montaż słowno-muzyczny przygotujmy się do przeżywania Wielkiego Tygodnia. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie.

 

6. Intencje na nadchodzący tydzień …

 

7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

Śp. Izabelę Spyt l. 90

i śp. Ireneusza Korus l. 63

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

III Niedziela Wielkiego Postu

24.03.2019

1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu, o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

 

2. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 16.15.

 

3. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

4. W czwartek 28 marca przypada 10 r. święceń biskupich ks. Bp. Grzegorza Kaszaka. Módlmy się aby dobry Bóg darzył naszego Pasterza obficie swoim błogosławieństwem, a święci Patronowie nieustannie wypraszali potrzebne łaski.

 

5. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Sosnowieckiej zaprasza na rekolekcje wielkopostne dla par niesakramentalnych. Rekolekcje są adresowane do osób po rozwodzie, które żyją w powtórnych związkach cywilnych i nie mogą zawrzeć ślubu kościelnego. Spotkania rekolekcyjne odbędą się 5,6 i 7 kwietnia (w piątek i sobotę o godz. 19.30, a w niedzielę o godz. 19.00), w kościele Chrystusa Króla w Sosnowcu-Klimontowie, przy ul. Kraszewskiego 25. Rekolekcje poprowadzi ks. Mirosław Jadłosz i Szkoła Nowej Ewangelizacji.

 

6. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się od V Niedzieli Wielkopostnej od 7 kwietnia. Rekolekcjom przewodniczył będzie ks. dr Krystian Kucharczyk, wiceoficjał Sądu Biskupiego. Plan Rekolekcji jest podany w gablocie ogłoszeniowej.

 

7. Zapraszamy serdecznie na modlitewne czuwanie wprowadzające do Wielkiego Tygodnia. Odbędzie się ono 13 kwietnia o godzinie 18:30 – po Mszy Świętej o godzinie 18:00. Będzie to w sobotę przed Niedzielą Palmową. Poprzez montaż słowno-muzyczny przygotujmy się do przeżywania Wielkiego Tygodnia. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie.

 

8. Intencje na nadchodzący…

 

9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Rozalię Krzan l. 89

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

II Niedziela Wielkiego Postu

17.03.2019

1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu, o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W dzisiejszą niedzielę przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na Kościoły Misyjne.

 

2. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.


3. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 16.15.


4. Intencje Mszalne…


5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Adama Świerczynę l. 42

i śp. Helenę Krzan l. 87

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

I Niedziela Wielkiego Postu

10.03.2019

1. Dzisiaj o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.


2. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.


3. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 16.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.


4. Przypominamy, że rodzice dzieci, które w tym roku rozpoczynają edukację szkolną, mają czas do tego poniedziałku, 11 marca, aby zapisać do naszej szkoły swoją pociechę.


5. W niedzielę za tydzień 17 maca przed kościołem zbierane będą ofiary do puszek na Kościoły Misyjne.


6. Również przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace prowadzone w Parafii.


7. Za tydzień na Mszy św. godz. 10.30 poświęcenie i rozdanie dzieciom z klasy III Szkoły Podstawowej Książeczek, po Mszy św. spotkanie z rodzicami.


8. Intencje na nadchodzący tydzień…


9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Stanisława Jagieło l. 81

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

VIII Niedziela Zwykła

3.03.2019

1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

 

2. W poniedziałek przypada święto św. Kazimierza, królewicza. Również w poniedziałek po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.


3. Środa w tym tygodniu to Środa Popielcowa, którą rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W tym dniu Msze św. będą odprawiane o godz. 9.00, 17.00 i 18.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa lekkie). Zapraszamy także do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki i Gorzkich Żalach w niedziele.

 

4. W czasie Wielkiego Postu mamy możliwość zaangażowania się w akcję organizowaną przez Caritas „Skarbonka wielkopostna – Dar Juniora dla Seniora”. W zakrystii możemy zabrać skarbonkę, która zostanie przeznaczona na cele Caritas w diecezji związane z leczeniem osób starszych. Przyniesiemy ją do Kościoła w niedzielę Miłosierdzia Bożego, tydzień po Świętach Wielkanocnych.

 

5. W piątek zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30, na które szczególnie zapraszamy dzieci z klas III SP, w ramach przygotowania do I Komunii św., i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

 

6. W niedzielę za tydzień o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.


7. „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Łk 10, 2). Słowa, które Jezus skierował do apostołów, świadczą o tym, że Dobry Pasterz zawsze troszczy się o swoje owce. Robi wszystko, aby „miały życie i miały je w obfitości” (J 10, 10). Jednocześnie zachęca nas do nieustannej prośby o tych, którzy będą kontynuować Jego misję, aby Ewangelia była głoszona ludziom wszystkich czasów. Zbliżający się okres czterdziestu dni Wielkiego Postu niech będzie, w każdej wspólnocie parafialnej naszej diecezji, czasem modlitwy i pokuty w intencji nowych powołań kapłańskich do diecezjalnego seminarium, pod hasłem: „Razem szturmujemy niebo”. Prosimy kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich parafian o włączenie się w to dzieło. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa, patrona seminarium, w intencji nowych powołań. Zachęcamy do wpisania już dzisiaj swojego imienia i nazwiska oraz wybranej daty na przygotowanej liście, którą Ksiądz Proboszcz w Wielki Czwartek złoży w duchowym darze od parafii w sosnowieckiej katedrze.


8. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

VII Niedziela Zwykła

24.02.2019

1. Przeżywamy VII Niedzielę Zwykłą.

 

2. W środę 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwach o tych, którzy za wolność naszej Ojczyzny cierpieli, byli prześladowani i oddali swoje życie.


3. Piątek w tym tygodniu to I piątek miesiąca, około godz. 9.00 udamy się do chorych, możliwość adoracji od godz. 16.00 i spowiedzi od godz. 16.30.


4. Sobota w tym tygodniu to I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.


5. Intencje na nadchodzący tydzień...


6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.


7. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.


8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Marię Żurek l. 79

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

VI Niedziela Zwykła

17.02.2019

1. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace w parafii, za złożone ofiary wszystkim ofiarodawcom mówimy – Bóg zapłać.


2. W tym tygodniu wspominamy:

– w piątek święto Katedry św. Piotra,

– w sobotę św. Polikarpa, biskupa i męczennika.


3. W związku z Akcją przeprowadzaną w całej Polsce i w naszej Diecezji związaną ze zbiórką elektrośmieci, czyli zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (stare komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV i AGD). Wspieramy w ten sposób Polskich Misjonarzy. W tym roku pozyskane środki zostaną przeznaczone na zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej oraz na akcję „Wyprawka dla dzieci” prowadzoną w Kamerunie. Elektrośmieci można składać tak jak w minionych latach przy plebanii do piątku 22 lutego – szczegóły są podane na tablicy ogłoszeń przed Kościołem.


4. Zbliża się czas rozliczeń podatkowych, w związku z czym można przekazać 1% podatku na organizację pożytku publicznego. Zachęcam do przekazania tych środków na nasze Sosnowieckie Hospicjum im. Św. Tomasza Ap. Wychodząc z kościoła na stoliku pod chórem są ulotki z nr KRS – szczegóły są podane na tablicy ogłoszeń przed Kościołem.

 

5. Intencje na nadchodzący tydzień …


6. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.


7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Zenona Kruk l. 81

i śp. Zbigniewa Marka l. 65

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

V Niedziela Zwykła

10.02.2019

1. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. młodzież naszej parafii będzie sprzedawać serduszka z racji św. Walentego. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd dzieci i młodzieży.


2. W czwartek przypada święto św. Cyryla i Metodego, Patronów Europy.

 

3. 15 lutego tj. w najbliższy piątek, przypada 32 rocznica święceń biskupich J.E. ks. bpa Piotra Skuchy. Módlmy się, aby dobry Bóg darzył obficie Jubilata swoim błogosławieństwem, a Święty Patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski.


4. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prowadzone i planowane prace w parafii.


5. Intencje na nadchodzący tydzień…


6. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Zenobię Głaz l. 77

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

3.02.2019

IV Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek św. Agaty, dziewicy i męczennicy,

– w środę św. Pawła Miki i Towarzyszy Męczenników.


2. W niedzielę 10 lutego po każdej Mszy św. młodzież naszej parafii będzie sprzedawać serduszka z racji św. Walentego. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd dzieci i młodzieży.


3. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.


5. Wszystkim, którzy w piątek wieczorem zaangażowali się w rozebranie szopki i dekoracji świątecznej dziękujemy i składamy serdeczne Bóg zapłać.


6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności

śp. Jerzego Urbańskiego l. 81

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

III Niedziela Zwykła

27.01.2019

1. Przeżywamy III Niedzielę Zwykłą.


2. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła,

– w czwartek św. Jana Bosko, kapłana,

– w sobotę 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. w tym dniu będą odprawiane rano o godz. 9.00, wieczorem o godz.17.00 i 18.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic, z którymi przychodzimy w tym dniu do kościoła. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Modlitwą w tym dniu otaczamy wszystkie osoby, które żyją konsekracją zakonną. Ofiary składane do puszek po Mszach św. będą przeznaczone na wsparcie zakonów klauzurowych.


3. Piątek w tym tygodniu przypada, I piątek miesiąca, około godz. 9.00 udamy się do chorych, od 16.00 możliwość adoracji I piątkowej, od 16.30 możliwość spowiedzi św.


4. Sobota w tym tygodniu to I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

5. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

6. Przypominamy, o czym już wcześniej informowaliśmy, że nie ma już wolnych intencji Mszalnych w tym roku 2019, w związku z czym przyjmujemy już intencje na 2020 rok. (W tym roku 2019 jest już tylko możliwość zamówienia intencji Mszalnych tylko na Msze św. zbiorowe.)


7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

Śp. Wojciecha Trojanowskiego l. 55

i śp. Waldemara Barczyka l. 63

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

II Niedziela Zwykła

20.01.2019

1. Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Zwykłą.


2. Jutro w poniedziałek, 21 stycznia, przypada dzień babci, a we wtorek, 22 stycznia, dzień dziadka. Pamiętajmy o nich w swoich modlitwach. Żyjącym niech Pan Bóg błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami, a zmarłych niech obdarzy życiem wiecznym. Przyjmujemy na Msze św. zbiorowe za żyjących i zmarłych: w poniedziałek o godz. 17.00 za żyjące i zmarłe babcie, a we wtorek o godz. 17.00 za żyjących i zmarłych dziadków.


3. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy,

– w czwartek św. Franciszka Ksawerego, biskupa i doktora Kościoła,

– w piątek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła,

– w sobotę św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.


4. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na inwestycje w Parafii.

 

5. Intencje na nadchodzący tydzień …


6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej


7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Antoniego Cupiała l. 84

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Niedziela Chrztu Pańskiego

13.01.2019

1. Dzisiaj przeżywamy święto Chrztu Pańskiego, które jest przypomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie i zapowiedzią sakramentu chrztu świętego. Dzisiejsza niedziela kończy okres Bożego Narodzenia.


2. W tym tygodniu wspominamy:

– w czwartek – św. Antoniego, opata,

– w sobotę – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.


3. Zakończyła się Wizyta Duszpasterska tzw. Kolęda. Bardzo dziękujemy Naszym Parafianom za ciepłe i serdeczne przyjęcie w Waszych domach, a za złożone ofiary, tak na Kolędę jak i na Kościół, składam wszystkim gorące podziękowania i mówię staropolskie „Bóg zapłać”.

 

4. Msze św. już w tym tygodniu będą odprawiane tylko wieczorem o godz. 17.00 i 18.00. Ponieważ już praktycznie nie mamy wolnych intencji na ten 2019 rok (jest jeszcze parę wolnych intencji w grudniu), dlatego przyjmujemy już intencje na 2020 rok. Kancelaria Parafialna czynna już normalnie, jak w ciągu roku, w wyznaczonych godzinach.


5. Za tydzień, w poniedziałek 21 stycznia, przypada dzień babci, a we wtorek 22 stycznia – dzień dziadka. Pamiętajmy o nich w swoich modlitwach. Żyjącym niech Pan Bóg błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami, a zmarłych niech obdarzy życiem wiecznym. Przyjmujemy na Msze św. zbiorowe za żyjących i zmarłych: w poniedziałek o godz. 17.00 za żyjące i zmarłe babcie, a we wtorek o godz. 17.00 za żyjących i zmarłych dziadków.


6. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca niedziela kopertowa, na prowadzone i planowane prace w parafii.


7. Również w przyszłą niedzielę, 20 stycznia, na Mszy św. o godz. 10.30, będą wystawiane Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez dzieci i młodzież z naszej szkoły, a popołudniu o godz. 15.00 zapraszam na spotkanie opłatkowe Żywy Różaniec.


8. Ks. Marek i Parafia organizuje, tak jak w ubiegłym roku, wyjazd na kolonie letnie dla dzieci z naszej Parafii i przyjmuje już zapisy na ten wyjazd. Bliższe informacje u ks. Marka.


9. Intencje na nadchodzący tydzień…


10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.


11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Bogusława Króla l. 84

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Objawienie Pańskie

6.01.2019

1. Dzisiaj przeżywamy święto Objawienia Pańskiego – Trzech Króli.


2. Msze św. w tygodniu odprawiane będą jeszcze tylko rano o godz. 7.00. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko rano po Mszy św. od 7.30 do 8.00.

 

3. Wszyscy którzy z różnych przyczyn nie mogli przyjąć Kapłana po kolędzie w wyznaczonym terminie, a pragną to uczynić, prosimy aby to zgłosili. Dodatkowym dniem kolędy będzie środa 9 stycznia.


4. W następnym tygodniu w poniedziałek 21 stycznia przypada dzień babci, a we wtorek 22 stycznia dzień dziadka. Przyjmujemy na Msze św. zbiorowe za zmarłych: w poniedziałek o godz. 17.00 za zmarłe babcie, a we wtorek o godz. 17.00 za zmarłych dziadków.


5. Porządek kolędy na ten tydzień…


6. Intencje na nadchodzący tydzień…


7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Aleksandra Białeckiego l. 80

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia M.B. Szkaplerznej w Sosnowcu-Milowicach, siedziba: Sosnowiec, Baczyńskiego 27.