Rok 2019

Niedziela Świętej Rodziny

29.12.2019

 1. Jutro w poniedziałek 30 grudnia o godz. 17.00 odprawiona będzie Msza św. w int. wszystkich zmarłych parafian w 2019 r. Już dziś zapraszamy na tę Mszę św. krewnych, przyjaciół, sąsiadów i znajomych.

 

 1. We wtorek 31 grudnia zakończenie Starego Roku 2019. Po Mszy św. o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, suplikacje, hymn – Ciebie Boga Wysławiamy i błogosławieństwo. Przyjdźmy licznie do kościoła, aby podziękować Bogu za otrzymane łaski w ciągu minionego roku.

 

 1. W środę będziemy przeżywać Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i rozpoczynamy Nowy Rok 2020, a zarazem będziemy przeżywać Światowy Dzień Pokoju. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Przed sumą odśpiewamy hymn „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” dla wyproszenia łask i pomocy Bożej w Nowym Roku.

 

 1. Piątek w tym tygodniu to I piątek miesiąca – po południu od godz. 16.00 możliwość adoracji, od 16.30 możliwość spowiedzi I piątkowej, o 16.50 odmówimy litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najśw. Sercu Pana Jezusa, o 17.00 Msza św.

 

 1. W sobotę 4 stycznia przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. Porządek kolędy na ten tydzień…

 

 1. W tygodniu Msze św. odprawiane będą codziennie rano o godz. 7.00 ze względu na „Kolędę” (z wyjątkiem poniedziałku ze względu na Mszę za zmarłych w 2019 roku, we wtorek – zakończenie roku i piątku ze względu na I piątek miesiąca Msze św., w te dni będą o godz. 7.00 rano i popołudniu o godz. 17.00). Kancelaria parafialna czynna tylko rano po Mszy św. od 7.30 do 8.00.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień ...

 

 1. W minionym kończącym się 2019 roku:

– ochrzczono 21 dzieci (21 chrztów)

– zawarto 8 sakramentalnych małżeństw (8 ślubów)

– Pan Bóg powołał do wieczności 56 naszych parafian (56 pogrzebów)

 

Boże Narodzenie

25.12.2019

 1. W dzisiejszym dniu obchodzimy Uroczystość Bożego Narodzenia, pamiątkę przyjścia na ziemię Zbawiciela – Jezusa Chrystusa. Serdeczne Bóg zapłać składam wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tegorocznej Szopki Bożonarodzeniowej i dekoracji naszej świątyni, mówię im „Bóg zapłać”: wszystkim Paniom, Panom – niech dobry Bóg wynagrodzi trud i poświęcony czas swym błogosławieństwem i obfitością Bożych łask.

 

 1. Bóg zapłać mówimy wszystkim, którzy odpowiedzieli na naszą prośbę i zrobili paczkę żywnościową na święta dla potrzebujących, i zakupili święcę Caritas, wspierając w ten sposób dzieci potrzebujące wsparcia.

 

 1. Jutro II Dzień Świąt Bożego Narodzenia – Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Ofiary składane jutro na tacę będą przeznaczone na uczelnie katolickie.

 

 1. W piątek 27 XII święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu ze względu na udzieloną dyspensę Ks. Bp. Ordynariusza nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. W sobotę 28 XII święto św. Młodzianków, Męczenników, a więc dzieci betlejemskich pomordowanych na rozkaz Heroda. Ten dzień jest szczególną okazją do wynagrodzenia Bogu za grzech morderstwa dzieci, zwłaszcza nienarodzonych.

 

 1. Niedziela 29 XII to Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

 

 1. Po świętach, czyli od piątku 27 XII, rozpoczniemy w naszej Parafii wizytę duszpasterską, tzw. kolędę. Plan całej kolędy jest podany w gablocie ogłoszeń.

 

 1. W okresie kolędowym, od piątku 27 grudnia do 12 stycznia 2020 r., Msze św. w tygodniu będą odprawiane rano o godz. 7.00, a kancelaria parafialna będzie czynna, w sprawach pilnych, tylko rano po Mszy św. od godz. 7.30 do godz. 8.00.

 

 1. W radosne Święta Bożego Narodzenia – my kapłani pracujący w tutejszej parafii, pragniemy wszystkim drogim Parafianom i Szanownym Gościom, złożyć jak najserdeczniejsze życzenia. Niech Boże Dziecię udzieli Wam wszelkiego dobra i błogosławieństwa, darzy zdrowiem, pokojem, radością i miłością.

 

IV Niedziela Adwentu

22.12.2019

 1. Można nabywać jeszcze świece wigilijne i opłatki.

 

 1. We wtorek będziemy przeżywać Wigilię Narodzenia Pańskiego, zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do zachowania tradycji i polskich zwyczajów wigilijnych. Msza św. w tym dniu będzie odprawiona tylko rano o godz. 7.00.

 

 1. Wigilia w rodzinie chrześcijańskiej powinna mieć następujący charakter: niech będzie zapalona świeca, przeczytany fragment Ewangelii o Bożym Narodzeniu, dzielenie się opłatkiem i serdeczne życzenia, wszystko niech przenika śpiew kolęd, niech nie zabraknie modlitwy za nasze rodziny, także za zmarłych, za Ojczyznę by kwitła w niej miłość i zgoda.

 

 1. Msza św. „Pasterka” rozpocznie się o godz. 24.00. Przewodniczył jej będzie Ks. Kanclerz Mariusz Karaś. Ofiary składane na tej Mszy św. będą przeznaczone na Fundusz Ochrony Życia.

 

 1. W środę 25 grudnia przypada uroczystość Bożego Narodzenia, pamiątka przyjścia na ziemię Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedziele. Gorąco i serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian w tym dniu na Mszę św. o godz. 12.00 na sumę, której przewodniczył będzie J. E. Ks. Bp. Ordynariusz Grzegorz Kaszak.

 

 1. W czwartek 26 grudnia II Dzień Świąt, Św. Szczepana – Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na uczelnie katolickie.

 

 1. W piątek 27 XII ze względu na udzieloną dyspensę Bp. Ordynariusza nie obowiązuje post.

 

 1. Po świętach, czyli od piątku 27 grudnia, rozpocznie się w naszej Parafii wizyta duszpasterska, tzw. kolęda. „Kolęda” – to wizyta duszpasterska Kapłana, która jest raz w roku, dlatego starajmy się być w domu. Ponieważ odwiedzamy tych, którzy uważają, że należą do naszej rodziny parafialnej – dlatego liczymy na życzliwość. Plan całej kolędy jest podany w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Ks. Proboszcz będzie rozpoczynał kolędę od godz. 10.00 rano, Ks. Marek w zależności od zakończonych lekcji religii w szkole – godziny są podane na każdy dzień.

 

 1. W okresie kolędowym do 12 stycznia 2020 roku Msze św. w tygodniu będą odprawiane tylko rano o godz. 7.00, a kancelaria parafialna będzie czynna w sprawach pilnych tylko rano po Mszy św. od godz. 7.30 do godz. 8.00.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła pod chórem jest woda poświęcona, którą możemy zabierać na czas zbliżającej się kolędy.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień

 

III Niedziela Adwentu

15.12.2019

1. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace w Kościele. Wszystkim za złożone ofiary mówimy Bóg zapłać.

 

2. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Adwentu, zwaną Niedzielą Radości. Źródłem tej radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego. Msza św. „Roratnia” o Matce Bożej jest odprawiana o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w roratach wszystkich parafian, a zwłaszcza dzieci i młodzież.

 

3. Poświęcone opłatki można nabywać w zakrystii po każdej Mszy św.

 

4. W całej Polsce trwa akcja Caritas Polska związana ze sprzedażą świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. U młodzieży naszej Parafii wychodząc z kościoła można nabywać świąteczne świece Caritas – świece małe w cenie 6 zł, i świece duże w cenie 15 zł. Można nabywać również u młodzieży sianko na stół wigilijny, ofiary składane za sianko wigilijne będą przeznaczone na wsparcie planowanego wyjazdu wakacyjnego dzieci z naszej Parafii.

 

5. Od dzisiejszej niedzieli przeżywamy rekolekcje adwentowe w naszej Parafii. Plan Rekolekcji jest wywieszony w gablotach ogłoszeniowych i na stronie internetowej naszej Parafii. Ofiary składane w poniedziałek i wtorek na Mszach św. będą wynagrodzeniem Ks. Rekolekcjoniście.

 

6. Zachęcamy Naszych Parafian, wzorem lat poprzednich, którzy mają taką możliwość do zrobienia paczki świątecznej – żywnościowej dla biednych i potrzebujących wsparcia. Taką paczkę można przynieść do Kościoła do piątku, do 20 grudnia, do czego serdecznie zachęcam.

 

7. W Gablotach ogłoszeniowych i na stronie internetowej naszej Parafii jest już podany plan Kolędy. Ks. Proboszcz będzie rozpoczynał kolędę od godz. 10.00 rano, Ks. Marek w zależności od zakończonych lekcji religii w szkole – godziny są podane na każdy dzień.

 

8. Dzisiaj przed Kościołem odbywa się zapowiadany kiermasz szkolno-świąteczny, zachęcamy do wzięcia w nim udziału i wsparcia naszej szkoły, naszych dzieci i młodzieży.

 

9. Intencje na nadchodzący tydzień …

 

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Jadwigę Tkacz l. 76

i śp. Włodzimierza Madura l. 71

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

II Niedziela Adwentu

8.12.2019

1. Trwa AdwentMsza św. „Roratnia” o Matce Bożej, jest odprawiana o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w roratach wszystkich parafian, a zwłaszcza dzieci i młodzież.

 

2. W dzisiejszą niedzielę przed kościołami w całej Polsce odbywa się zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. My również włączmy się w tę akcję.

 

3. Poświęcone opłatki można nabywać w zakrystii po każdej Mszy św. Poświęcone opłatki po terenie naszej parafii roznosi również Pan Kościelny Dariusz Hachuła, proszę o serdeczne i życzliwe przyjęcie.

 

4. W całej Polsce trwa akcja Caritas Polska związana ze sprzedażą świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. U młodzieży naszej Parafii wychodząc z kościoła można nabywać świąteczne świece Caritas – świece małe w cenie 6 zł, i świece duże w cenie 15 zł. Można nabywać również u młodzieży sianko na stół wigilijny, ofiary składane za sianko wigilijne będą przeznaczone na wsparcie planowanego wyjazdu wakacyjnego dzieci z naszej Parafii.

 

5. Od następnej niedzieli, od 15 grudnia, rozpoczniemy rekolekcje adwentowe w naszej Parafii. W Niedzielę Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę, w poniedziałek i wtorek 16 i 17 XII Msza św. z nauką dla dorosłych o godz. 9.00 i 18.00, a dla dzieci i młodzieży roraty o godz. 17.00. Poniedziałek 16 XII będzie dniem spowiedzi, pół godziny przed każdą Mszą św. będą księża z dekanatu w konfesjonałach, skorzystajmy z ich posługi. Plan Rekolekcji jest wywieszony w gablocie i na stronie internetowej Parafii. Rekolekcjom przewodniczył będzie Ks. kan. Tadeusz Maj. Na rozpoczęciu rekolekcji w niedzielę 15 grudnia na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy gościć w naszej Parafii J. E. Ks. Bp. Piotra Skuchę, wszystkich bardzo serdecznie na tę Mszę św. zapraszamy, a zwłaszcza dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej z rodzicami i bliskich, bo Ks. Bp. poświęci i rozda dzieciom medaliki w ramach przygotowania do I Komunii św.

 

6. Zachęcamy Naszych Parafian, wzorem lat poprzednich, którzy mają taką możliwość, do zrobienia paczki świątecznej – żywnościowej dla biednych i potrzebujących wsparcia. Taką paczkę można przynieść do Kościoła do piątku, do 20 grudnia, do czego serdecznie zachęcam.

 

7. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca niedziela kopertowa, na inwestycje w Kościele.

 

8. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

9. Kiermasz świąteczny…

 

I Niedziela Adwentu

1.12.2019

1. W tym tygodniu wspominamy:

– we środę św. Barbary, dziewicy i męczennicy,

– w piątek św. Mikołaja, biskupa,

– w sobotę św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

 

2. I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy dziś Adwent – jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Msza św. roratnia o Matce Bożej będzie odprawiana o godz. 17.00. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w roratach a szczególnie dzieci i młodzież, aby jak najlepiej przeżyły swoje adwentowe przygotowanie z Matką Bożą.

 

3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od 16.30 możliwość spowiedzi, o godz. 9.00 udam się do chorych.

 

4. Również w tym tygodniu przypada również I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

5. W następną niedzielę II Niedzielę Adwentu będzie przeprowadzona zbiórka do puszek ofiar na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

 

6. Poświęcone opłatki można już nabywać w zakrystii po każdej Mszy św. Poświęcone opłatki po terenie naszej parafii będzie roznosił również Pan Kościelny Dariusz Hachuła. Proszę o serdeczne i życzliwe przyjęcie. Można kupić sobie opłatki w markecie czy na ulicy, ale ten jeden poświęcony – parafialny, powinien znaleźć się na każdym wigilijnym stole, w każdej rodzinie naszej Parafii. Ofiary składane przy tej okazji, jak i przy kolędzie, będą przeznaczone na prace remontowe w kościele.

 

7. W całej Polsce trwa akcja Caritas Polska związana ze sprzedażą świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. U młodzieży naszej Parafii, wychodząc z kościoła, można nabywać świąteczne świece Caritas – świece małe w cenie 6 zł, i świece duże w cenie 15 zł. Można nabywać również u młodzieży sianko na stół wigilijny, ofiary składane za sianko wigilijne będą przeznaczone na wsparcie planowanego wyjazdu wakacyjnego dzieci z naszej Parafii.

 

8. Rekolekcje adwentowe w naszej Parafii odbędą się od III Niedzieli Adwentu od 15 grudnia, do wtorku 17 grudnia. Rekolekcjom przewodniczył będzie ks. kan. Tadeusz Maj.

 

9. Intencje na nadchodzący tydzień ...

 

10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Henryka Osieckiego l. 83

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Uroczystość Chrystusa Króla

24.11.2019

1. W tym tygodniu wspominamy:

– w sobotę święto św. Andrzeja Apostoła.

 

2. W dzisiejszą niedzielę, ostatnią niedzielę w roku liturgicznym, przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Akt przyjęcia Chrystusa za Króla.

 

3. Za tydzień pierwsza Niedziela Adwentu, rozpoczniemy nowy Rok Liturgiczny i czas bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

 

4. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

5. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

XXXIII Niedziela Zwykła

17.11.2019

1. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prowadzone prace w kościele. Za złożone ofiary mówimy Bóg zapłać.

 

2. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy,

– w środę św. Rafała Kalinowskiego,

– w czwartek Ofiarowanie NMP,

– w piątek św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.

 

3. W przyszłą niedzielę, ostatnią niedzielę w roku liturgicznym, przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Akt Oddania Sercu Pana Jezusa i Akt przyjęcia Chrystusa za Króla.

 

4. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

5. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności

śp. Zofię Kolonko l.73

i śp. Stanisławę Karkoszka l. 91

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

XXXII Niedziela Zwykła

10.11.2019

1. W dzisiejszą niedzielę 10 listopada po Mszach św. zbieramy ofiary do puszki na rzecz Kościołów Prześladowanych w ramach Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

 

2. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Marcina, biskupa,

– we wtorek św. Jozafata, biskupa i męczennika,

– w środę św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – Pierwszych Męczenników Polski.

 

3. Jutro 11 listopada będziemy przeżywać 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pragniemy dziękować Bogu za dar odzyskanej Niepodległości, za tych którzy przelali krew za Ojczyznę w ciągu Dziejów Polski i prosić Boga o Jego błogosławieństwo dla Niej, aby Polska zawsze była wolna, suwerenna i niepodległa – aby panowała w Niej zawsze miłość, pokój i zgoda.

 

4. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prowadzone remonty w kościele i na plebanii.

 

5. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

6.W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności

śp. Krystynę Szymczyk l. 74

i śp. Janusza Migza l. 56

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

XXXI Niedziela Zwykła

3.11.2019

1. Jutro swoje imieniny będzie przeżywał nasz Ks. Proboszcz – ks. Karol Banasik, do modlitwy, ofiary Mszy św. dołączamy nasze najlepsze życzenia zdrowia, obfitości Bożych łask i darów opieki Matki Najświętszej na każdy dzień życia osobistego i kapłańskiej posługi.

 

2. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Karola Boromeusza, biskupa,

– w sobotę Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

 

3. Również w tym dniu, listopada, w sobotę, o godz. 10.00 zapraszamy na uroczystą Mszę św. pod przewodnictwem Ks. Bp. Ordynariusza z udziałem Prezydenta Miasta Przedstawicielami Urzędu Miejskiego, Przewodniczącym Rady Miejskiej i Radnymi, Szkół Sosnowieckich, aby modlić się za dar odzyskanej Niepodległości w 101 rocznicę jej odzyskania – oraz za tych, którzy przelali krew za Ojczyznę na Ziemi Milowickiej w Powstaniu Listopadowym i Styczniowym, w Legionach, i w ciągu Dziejów Polski. Po Mszy św. udamy się na miejsce ich pochówku przy kapliczce św. Jana Nepomucena.

 

4. Do soboty trwa oktawa Wszystkich Świętych, o godz. 16.00 różaniec z wypominkami. Po różańcu o godz. 17.00 Msza św. oktawalna.

 

5. Za tydzień w niedzielę 10 listopada po Mszach św. będziemy zbierać ofiary do puszki na rzecz Kościołów Prześladowanych w ramach Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

 

6. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

7. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Mariana Kuca l. 89

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

XXX Niedziela Zwykła

27.10.2019

1. Kończy się miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe, na które bardzo serdecznie zapraszamy, jeszcze w tych ostatnich dniach do środy 31 października.

 

2. W piątek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu odprawiane będą o godz. 8.00, 10.30, 12.00. O godz. 15.00 rozpocznie się od krzyża procesja z różańcem i wypominkami po cmentarzu, na zakończenie procesji w Kościele zostanie odprawiona Msza św. za wszystkich zmarłych spoczywających na naszym parafialnym cmentarzu. 1 Listopada, jak co roku, na cmentarzach będą zbierane ofiary na seminarium duchowne naszej diecezji. Pamiętajmy, że najważniejszą rzeczą w tym dniu Wszystkich Świętych jest udział we Mszy św., dlatego nie wolno jej zaniedbywać, w trosce o pomoc zmarłym i nasze zbawienie. Udziału we Mszy św. nie zastąpi pobyt na cmentarzu i chwile spędzone przy grobie.

 

3. Przypominamy, że wierni którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych zyskają odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących. Odpust ten w dniach, od 1 do 8 listopada, jest odpustem zupełnym. Odpust ten można zyskać dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej, jeden raz na dzień.

 

4. Będziemy przeżywać oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych, od 2 do 9 listopada. Różaniec za zmarłych z wypominkami, o godz. 16.00, następnie Msza św. o godz. 17.00.

 

5. Przyjmujemy na wypominki roczne, oktawalne i jednorazowe.

 

6. W sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych „Dzień Zaduszny” – to czas szczególnej modlitwy do Boga, by zmarli mieli udział w Chrystusowym zwycięstwie nad śmiercią. Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy po śmierci potrzebują oczyszczenia w miłości, czyli czyśćca, który jest „przedsionkiem nieba”. Cały listopad jest czasem szczególnej pamięci o zmarłych. Modlitwy, możliwość uzyskania odpustu za zmarłych według nauki i wiary Kościoła pomagają im zakończyć czyściec i dostąpić chwały nieba.

 

7. W tym tygodniu obchodzimy I piątek i I sobotę miesiąca.

 

8. I piątek wypada w Uroczystość Wszystkich Świętych. Po Mszy św. o godz. 8.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu z racji I piątku, odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Oddania Sercu Pana Jezusa, a za tydzień 8 listopada o godz. 9.00 udamy się do chorych.

 

9. W tym tygodniu przypada również I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

10. W poniedziałek za tydzień, 4 listopada, przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza – patrona naszego ks. Proboszcza. Msza św. od Żywego Różańca w intencji ks. Solenizanta odprawiona zostanie w przyszłą niedziele 3 listopada o godz. 10.30.

 

11. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

12. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Walerego Cieśla l. 86

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

XXIX Niedziela Zwykła

20.10.2019

1. Bóg zapłać wszystkim za złożone dziś ofiary w „niedzielę kopertową” na prace remontowe w Kościele.

 

2. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek św. Jana Pawła II, papieża.

 

3. Trwa miesiąc październik. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych wszystkich parafian. Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są w naszym kościele w niedzielę o godz. 16.30. W tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, między jedną a drugą Mszą św.

 

4. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Prosimy o posprzątanie grobów na cmentarzu, śmieci wyrzucamy tylko do kontenerów.

 

5. Przyjmujemy wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne. Prosimy o wyraźne i czytelne wypisywanie imion i nazwisk bliskich zmarłych. Przy wyjściu na stoliku i w zakrystii są wystawione specjalnie przygotowane kartki na wypominki, które można zabierać. Wypominki przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wypominki roczne będą czytane w każdą niedzielę przed Mszami dopołudniowymi, przed 8.00, 10.30 i 12.00 – dlatego prosimy zaznaczyć przed którą Mszą św. mają być czytane.

 

6. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Bronisławę Ptak l. 88

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

XXVIII Niedziela Zwykła

13.10.2019

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Dzień Papieski. Przed naszym Kościołem, tak jak we wszystkich Kościołach w Polsce, odbywa się zbiórka pieniężna na stypendia dla biednych i ubogich, a zdolnych dzieci i młodzieży, w ramach fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

2. W tym tygodniu wspominamy:

– jutro w poniedziałek przypada Dzień Edukacji Narodowej, wszystkim nauczycielom, katechetom i wychowawcom składamy najlepsze życzenia zdrowia, Bożego bł., obfitości Bożych łask i opieki Matki Najświętszej.

– we wtorek św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła,

– we środę św. Jadwigi Śląskiej,

– w czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,

– w piątek święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia – wszystkim pracownikom służby zdrowia lekarzom, pielęgniarkom, opiekującym się chorymi składamy najlepsze życzenia: zdrowia i dużo sił oraz wytrwałości w niełatwej posłudze chorym.

 

3. Trwa miesiąc październik. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych wszystkich parafian. Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są w naszym kościele w niedzielę o godz. 16.30. W tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, między jedną, a drugą Mszą św.

 

4. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa na prowadzone prace oraz remonty w kościele.

 

5. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Prosimy o duchowe przygotowanie się do niej oraz o posprzątanie grobów na cmentarzu, śmieci wyrzucamy tylko do kontenerów.

 

6. Przyjmujemy wypominki, tak jak przez minione lata jednorazowe, oktawalne i roczne. Prosimy o wyraźne i czytelne wypisywanie imion bliskich zmarłych. Przy wyjściu z Kościoła na stoliku i w zakrystii są wystawione specjalnie przygotowane kartki na wypominki, które można zabierać. Wypominki przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wypominki roczne będą czytane w każdą niedzielę przed Mszami dopołudniowymi, przed 8.00, 10.30 i 12.00 – dlatego prosimy zaznaczyć, przed którą Mszą św. mają być czytane.

 

7. W poniedziałek po Mszy św. o godz.18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

8. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Andrzeja Kurzaka l. 51

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

XXVII Niedziela Zwykła

6.10.2019

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbieramy ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na dzieła Caritas.

 

2. Również dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci z kl. III Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do I Komunii św.

 

3. Jutro będziemy przeżywali wspomnienie NMP Różańcowej.

 

4. Trwa miesiąc październik. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych wszystkich parafian, a zawłaszcza dzieci i młodzież. Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są w naszym kościele w niedzielę o godz. 16.30. W tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, między jedną, a drugą Msza św.

 

5. W przyszłą niedzielę 13 października zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Zachęcam do zabrania ze sobą świec na procesję i do złożenia na kartkach próśb i podziękowań zanoszonych do Pana Boga przez pośrednictwo Fatimskiej Pani, w czasie odmawiania różańca. Nabożeństwo zacznie się wyjątkowo o godz. 16.30 od procesji, następnie odmówimy różaniec, na zakończenie Msza św. z kazaniem.

 

6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Papieski. Przed naszym Kościołem, tak jak we wszystkich Kościołach w Polsce, będzie odbywać się zbiórka pieniężna na stypendia dla biednych i ubogich, a zdolnych dzieci i młodzieży, w ramach fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Prosimy o duchowe przygotowanie się do niej oraz o posprzątanie grobów na cmentarzu, śmieci wyrzucamy tylko do kontenera – zwróćmy uwagę, że są również kontenery segregujące, w miarę możliwości prosimy o segregację wyrzucanych odpadów, lampek, szkła.

 

8. Przyjmujemy wypominki, tak jak przez minione lata, jednorazowe, oktawalne i roczne. Prosimy o wyraźne i czytelne wypisywanie imion bliskich zmarłych. Przy wyjściu na stoliku i w zakrystii są wystawione specjalnie przygotowane kartki na wypominki, które można zabierać. Wypominki przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wypominki roczne będą czytane w każdą niedzielę przed Mszami dopołudniowymi, przed 8.00, 10.30 i 12.00 – dlatego prosimy zaznaczyć, przed którą Mszą św. mają być czytane.

 

9. W poniedziałek po Mszy św. o godz.18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

10. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Jana Pudo l. 67

i śp. Mariannę Rogowska l. 85

Wieczny odpoczynek…

 

XXVI Niedziela Zwykła

29.09.2019

1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Hieronima, kapłana i Doktora Kościoła,

– we wtorek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i Doktora Kościoła,

– w środę św. Aniołów Stróżów,

– w piątek św. Franciszka z Asyżu,

– w sobotę św. Faustyny, zakonnicy.

 

2. We wtorek rozpoczyna się miesiąc październik. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych wszystkich parafian, a zawłaszcza dzieci i młodzież. Nabożeństwa Różańcowe odprawiane będą w naszym kościele w tygodniu o godz. 17.30, między wieczornymi Mszami św., a w niedziele o 16.30.

 

3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od 16.30 możliwość spowiedzi, o godz. 9.00 udam się do chorych.

 

4. W tym tygodniu przypada również I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 połączone z różańcem nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

5. Za tydzień w niedzielę 6 października będziemy zbierać ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na dzieła Caritas.

 

6. Również w niedzielę 6 października na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci z kl. III Szkoły Podstawowej, w ramach przygotowania do I Komunii św.

 

7. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Reginę Rogala l. 90

i śp. Władysławę Daniel l. 91

Wieczny odpoczynek…

 

9. Od piątku 27 września ruszyła nowa edycja Budżetu Obywatelskiego. W tym roku jednym z projektów w Strefie Ogólnomiejskiej jest projekt „Placu zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 11 w Sosnowcu Milowicach” nr O/15, a więc dla nas, dla naszych dzieci. Jeśli ktoś nie ma możliwości technicznych można oddać głos w naszej Bibliotece Miejskiej (trzeba znać swój nr PESEL). Projekt jest ogólnomiejski, więc nie koliduje z innymi projektami rejonowymi dla Milowic! Czas oddawania głosów: 27 września – 6 października. KAŻDY MIESZKANIEC SOSNOWCA MOŻE ODDAĆ GŁOS, DZIECI RÓWNIEŻ (od urodzenia) za pomocą rodziców.

 

XXV Niedziela Zwykła

22.09.2019

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci z klasy VIII SP w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

 

2. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. ojca Pio z Pietrelciny,

– w piątek św. Wincentego a Paulo, kapłana,

– w sobotę św. Wacława, męczennika.

 

3. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

4. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

5. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Józefa Węgrzyńskiego l. 88

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

XXIV Niedziela Zwykła

15.09.2019

1. Bóg zapłać wszystkim za złożone dziś ofiary w „niedzielę kopertową” na prace remontowe w Kościele.

 

2. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci z klasy III SP w ramach przygotowania do I Komunii św.

 

3. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa,

– w środę święto św. Stanisława Kostki, zakonnika – patrona Polski,

– w piątek św. Andrzeja, Pawła i towarzyszy męczenników,

– w sobotę święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

 

4. W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci z klas VIII SP w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

 

5. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

XXIII Niedziela Zwykła

8.09.2019

1. W tym tygodniu wspominamy:

– w piątek św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,

– w sobotę święto Podwyższenia Krzyża św.

 

2. W piątek 13 września zapraszamy na godz.18.00 na Mszę św. i Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła z Figurą Matki Bożej Fatimskiej, zachęcam do zabrania ze sobą na procesję świec, po procesji odmówimy różaniec fatimski. Zachęcam do złożenia na kartkach próśb i podziękowań zanoszonych do Pana Boga przez pośrednictwo Fatimskiej Pani w czasie odmawiania różańca.

 

3. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prowadzone prace remontowe w kościele.

 

4. Również w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych, zapraszamy wszystkie dzieci uczęszczające do szkoły z plecakami i przyborami szkolnymi, szczególnie zapraszamy dzieci z klas I Szkoły Podstawowej, które rozpoczynają swoją edukację. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci z klas III Szkoły Podstawowej, przygotowujących się do I Komunii Świętej

 

5. W tym tygodniu z naszej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Zdzisława Wojciechowskiego l. 63

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

XXII Niedziela Zwykła

1.09.2019

1. Już od dzisiejszej niedzieli będzie odprawiana niedzielna popołudniowa Msza św. o godz. 17.00, a w tygodniu druga Msza św. o godz. 18.00.

 

2. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

 

3. Jutro, w poniedziałek 2 września, rozpoczęcie Roku Szkolnego i Katechetycznego. Zapraszamy na Mszę św. dzieci i młodzież, nauczycieli, rodziców, babcie i dziadków na godz. 8.00. Spowiedź dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem roku szkolnego i katechetycznego dzisiaj podczas każdej Mszy św.

 

4. We wtorek 3 września przypada dzień imienin Ks. Bp. Grzegorza Kaszaka. Osobę Ks. Bp. Ordynariusza polecamy modlitewnej pamięci diecezjan i życzymy, aby dobry Bóg darzył naszego Pasterza swoim błogosławieństwem, a św. Patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski.

 

5. W najbliższą środę 4 września do kościoła pw. św. Stanisława w Czeladzi pielgrzymować będą chorzy z całej naszej diecezji. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00, o 10.30 będzie Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bp. Ordynariusza Grzegorza Kaszaka.

 

6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Adoracja od godz. 16.00. Spowiedź z racji I piątku od 16.30, o godz. 9.00 udam się do chorych.

 

7. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

XXI Niedziela Zwykła

25.08.2019

1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek Uroczystość NMP Częstochowskiej,

– we wtorek św. Moniki,

– w środę św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła,

– w czwartek Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

 

2. W poniedziałek 2 września rozpoczęcie Roku Szkolnego i Katechetycznego. Zapraszamy na Mszę św. dzieci i młodzież, nauczycieli i rodziców na godz. 8.00. Spowiedź dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem roku szkolnego i katechetycznego w niedzielę podczas każdej Mszy św.

 

3. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

4. W tym tygodniu z naszej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Urszulę Konopską, l. 82

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

XX Niedziela Zwykła

18.08.2019

1. Dzisiaj przypada III niedziela miesiąca  niedziela kopertowa, na remonty i prace w Parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

2. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek św. Bernarda, opata i droktora Kościoła,

– w środę św. Piusa X, papieża,

– w czwartek Najświętszej MP Królowej,

– w sobotę święto św. Bartłomieja Apostoła.

 

3. Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 23-25 sierpnia, zapisy odbywają się w parafii św. Tomasza na Pogoni.

 

4. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

5. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Wacława Herbst l. 83

i śp. Stanisława Kuś l. 83

Wieczny odpoczynek…

 

XIX Niedziela Zwykła

11.08.2019

1. We wtorek 13 sierpnia zapraszam na godz. 17.00 na Mszę św. i Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła z Figurą Matki Bożej Fatimskiej. Zachęcam do zabrania ze sobą na procesję świec, po procesji odmówimy różaniec fatimski. Zachęcam do złożenia na kartkach próśb i podziękowań zanoszonych do Pana Boga przez pośrednictwo Fatimskiej Pani, w czasie odmawiania różańca.

 

2. W tym tygodniu wspominamy:

– w środę św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika,

– w czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Msze św. o godz. 8.00, 10.30 i 12.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów,

– w sobotę św. Jacka, kapłana.

 

3. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace oraz remonty w parafii.

 

4. Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 23-25 sierpnia, w parafii św. Tomasza w Sosnowcu na Pogoni.

 

5. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Zofię Jakóbczyk l. 70

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

XVIII Niedziela Zwykła

4.08.2019

1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek Święto Przemienienia Pańskiego,

– w czwartek Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Sosnowcu,

– w piątek Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża Dziewicy, męczennicy, patronki Europy,

– w sobotę święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

 

2. Rozpoczynają się zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 23-25 sierpnia. Zapisy odbywają się w parafii św. Tomasza w Sosnowcu na Pogoni.

 

3. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

4. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Genowefę Sternalską, l. 95

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

XVII Niedziela Zwykła

28.07.2019

1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Marty,

– w środę św. Ignacego z Loyoli,

– w czwartek św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i dr Kościoła.

 

2. W czwartek rozpoczynamy miesiąc sierpień. Na jego progu zachęcamy do abstynencji i trzeźwości.

 

3. W piątek 2 sierpnia odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Niewiast i Dziewcząt połączona z odpustem Porcjunkuli do Sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Uroczysta Suma Odpustowa będzie odprawiona o godz. 11.00.

 

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Adoracja od godz. 16.00. Spowiedź z racji I piątku od 16.30, o godz. 9.00 udam się do chorych.

 

5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

6. Również w sobotę w sąsiedniej Parafii w Czeladzi-Piaskach w Parafii M. B. Bolesnej odbędzie się X Spotkanie Diecezjalne Kapłanów. Program jest podany w gablocie ogłoszeniowej, na to spotkanie zaproszeni są również wierni świeccy.

 

7. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Irenę Nawrot l. 84

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

XVI Niedziela Zwykła

21.07.2019

1. Dzisiaj przypada III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na remonty i prace w Parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

2. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Marii Magdaleny,

– we wtorek św. Brygidy, zakonnicy – patronki Europy,

– w środę św. Kingi, dziewicy,

– w czwartek święto św. Jakuba Ap.,

– w piątek św. Joachima i Anny, rodziców NMP.

 

3. Dzisiaj po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów, z racji przypadającego w czwartek 25 lipca wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców. Jak słyszeliśmy w komunikacie w dniach 21-28 lipca 2019 obchodzimy XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Hasło Tygodnia: „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”. MIVA Polska po raz kolejny zaprasza wszystkich kierowców, członków ich rodzin oraz Przyjaciół misji, do udziału w Akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Wychodząc z Kościoła można wesprzeć swoją ofiarą misje, a konkretnie zakup środków transportu: samochodów, motorów, rowerów, kładów, łódek czy motorówek. Również przy poświęceniu samochodów można złożyć swoją ofiarę, która będzie przeznaczona na ten szczytny cel.

 

4. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

5. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Zofię Rudzińską l. 87

i śp. Mariannę Urbańską l. 88

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

XV Niedziela Zwykła

14.07.2019

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość odpustową w naszej parafii. Msze św. odprawiane są w porządku niedzielnym, uroczysta suma odpustowa o godz. 12.00.

 

2. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła,

– we wtorek liturgiczne wspomnienie NMP z Góry Karmel,

– w sobotę bł. Czesława, prezbitera.

 

3. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów, z racji przypadającego w następny czwartek, 25 lipca, wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców.

 

4. Przyszła niedziela to również III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace oraz remonty w Parafii.

 

5. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

XIV Niedziela Zwykła

7.07.2019

1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Jana z Dukli, kapłana,

– w czwartek św. Benedykta, opata,

– w piątek św. Brunona, biskupa i męczennika,

– w sobotę św. pustelników Andrzeja, Świerada i Benedykta.

 

2. W sobotę 13 czerwca zapraszam na godz.17.00 na Mszę św. i Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła z Figurą Matki Bożej Fatimskiej. Zachęcam do zabrania ze sobą na procesję świec, po odmówimy różaniec fatimski. Zachęcam do złożenia na kartkach próśb i podziękowań zanoszonych do Pana Boga przez pośrednictwo Fatimskiej Pani, w czasie odmawiania różańca.

 

3. W niedzielę 14 lipca będziemy przeżywać w naszej parafii Uroczystość Odpustową z racji wspomnienia NMP z Góry Karmel, które to wspomnienie przypada we wtorek 16 lipca – jednak główne uroczystości odbędą się w niedzielę. W tym dniu w niedzielę – Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 8.00, 10.30 i 12.00. Zapraszam wszystkich naszych parafian na uroczystą sumę odpustową na godz. 12.00, której przewodniczył będzie ks. Tomasz Kryczko – kapelan Szpitala Górniczego, proszę o przygotowanie procesji – poczty sztandarowe, feretrony, figury.

 

4. Przypominamy, że przez całe wakacje Msze św. w niedziele odprawiane będą o godz. 8.00, 10.30 i 12.00, nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. W tygodniu będzie tylko jedna Msza św. wieczorem, o godz. 17.00.

 

5. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Jana Tymińskiego l. 86

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

XIII Niedziela Zwykła

30.06.2019

1. W tym tygodniu wspominamy:

– w środę św. Tomasza Apostoła

– w sobotę bł. Teresę Ledóchowską

 

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

 

3. W piątek o godz. 9.00 udam się do chorych, od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a od 16.30 możliwość spowiedzi.

 

4. Przypominamy, że przez całe wakacje Msze św. w niedzielę odprawiane będą o godz. 8.00, 10.30 i 12.00 nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. W tygodniu Msza Św. jest o godzinie 17.00

 

5. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

6. Zachęcam do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Henryka Falkiewicza lat 67

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

XII Niedziela Zwykła

23.06.2019

1. Dziękuję jeszcze raz naszym Parafianom, którzy tak jak w minionych latach, włączyli się w przygotowanie czterech ołtarzy na Boże Ciało, za piękne przygotowanie tych ołtarzy, za złożone ofiary, dziękuję wszystkim biorącym udział w procesji, a szczególnie tym osobom, które niosły sztandary, feretrony, figury, dzieciom sypiącym kwiaty, dzieciom komunijnym, ministrantom, Siostrze Organistce i panu Kościelnemu. Dziękuję tym, którzy udekorowali okna mieszkań symbolami religijnymi. Wszystkim zaangażowanym w procesję Bożego Ciała mówię Bóg zapłać.

 

2. Przez całą oktawę procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Kościoła po Mszy św. o godz. 17.00. Na zakończenie oktawy, w czwartek 27 czerwca, procesja do czterech ołtarzy wokół Kościoła oraz poświęcenie wianków, ziół i kwiatów. O przygotowanie ołtarzy, tak jak co roku, prosimy naszych Parafian, którzy przygotowywali ołtarze na Boże Ciało. Procesja na zakończenie oktawy będzie po Mszy św. o godz. 17.00.

 

3. W tym tygodniu będziemy wspominać:

– w poniedziałek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela,

– w czwartek NMP Nieustającej Pomocy,

– w piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – w tym dniu nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych,

– w sobotę Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła, ofiary zebrane na Mszy św. będą przeznaczone na Stolicę Apostolską. W tym dniu swoje imieniny przeżywał będzie Ks. Bp Piotr Skucha, pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o naszym ks. Biskupie Piotrze, aby dobry Bóg miał Go zawsze w swojej opiece, darzył zdrowiem i potrzebnymi łaskami a św. patron orędował i wypraszał potrzebne łaski na każdy dzień życia i pasterskiej posługi.

 

4. Do następnej niedzieli, 30 czerwca, trwa jeszcze miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwa czerwcowe ze śpiewaną litanią, które są w naszym Kościele po Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcam w tych ostatnich dniach miesiąca czerwca do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach. Ostatnie nabożeństwo czerwcowe w niedzielę 30 czerwca zostanie odprawione rano po Mszy św. o godz. 8.00 ponieważ nie będzie już Mszy św. o godz. 17.00.

 

5. Już od tego tygodnia i w miesiącach wakacyjnych lipcu i sierpniu Msze św. w naszym Kościele w tygodniu będą oprawiane tylko o godz. 17.00, a w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 17.00, będą tylko Msze św. dopołudniowe o godz. 8.00, 10.30 i 12.00.

 

6. Rozpoczęły się wakacje. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy i odpoczynek, a zwłaszcza dzieciom i młodzieży szkolnej, życzymy, aby były one szczęśliwe i udane. Odpoczywajcie, zwiedzajcie ciekawe, piękne miejsca i ludzi. Nie zapominajcie jednak w tym czasie o Panu Bogu, o modlitwie oraz niedzielnej Mszy św.

 

7. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

16.06.2019

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy, kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Dzisiejsza niedziela, 16 czerwca, to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace prowadzone i planowane w Parafii. Również w dzisiejszą niedzielę, 16 czerwca, Ks. Bp. Ordynariusz zaprasza wszystkich diecezjan na Plac Papieski do Sosnowca na uczczenie 20 r. pielgrzymi Jana Pawła II do Sosnowca – szczegóły są podane w gablocie ogłoszeń.

 

2. W poniedziałek Uroczystość św. Brata Alberta – głównego patrona naszej Diecezji.

 

3. W środę o godz. 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego.

 

4. W czwartek, 20 czerwca, przypada Uroczystość Bożego Ciała. Już dziś prosimy naszych Parafian o włączenie się tak jak w minionych latach w przygotowanie czterech ołtarzy i zachęcamy do licznego udziału w procesji, a szczególnie te osoby które noszą sztandary, feretrony, figury, dzieci sypiące kwiaty, dzieci komunijne. Bardzo gorąco prosimy o udekorowanie okien naszych mieszkań symbolami religijnymi, zwłaszcza eucharystycznymi. Msze św. w tym dniu będą o godz. 8.00, o godz. 10.00 Msza św. po której wyruszy procesja z Kościoła, po powrocie do Kościoła zostanie odprawiona około godz. 12.00 ostatnia Msza św., nie będzie wieczornej Msza św. o godz. 17.00. Tegoroczna procesja będzie przechodzić następującą trasą: od kościoła – ul. Szosową, ul. Baczyńskiego, ul. Studzienną – do kościoła.

Ołtarze umiejscowione będą:

I. Między plebanią a parkiem przygotowuje Żywy Różaniec

II. Przy ul. Szosowej blok - przygotowują klatki nr 25, 27, 29, 31

III. Przy ul. Szosowej przy blokach nr 5 przygotowują rodzice ministrantów

IV. Przy ul. Studziennej przygotowują Rodzice Dzieci przeżywających Rocznicę I Komunii św.

 

5. Przez całą oktawę procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Kościoła po Mszy św. o godz. 17.00. Na zakończenie oktawy, w czwartek 27 czerwca, procesja do czterech ołtarzy wokół Kościoła, o których przygotowanie, tak jak co roku, prosimy naszych Parafian.

 

6. W niedzielę za tydzień, 23 czerwca, będziemy przeżywać Dzień Ojca, przyjmujemy na Mszę św. zbiorową za żyjących i zmarłych Ojców, która będzie odprawiona w tym dniu o godz. 17.00.

 

7. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

8. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

Śp. Jana Urbańskiego l. 80

i śp. Elżbietę Blechowską l. 60

Wieczny odpoczynek…

 

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

9.06.2019

1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.

 

2. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek święto Najświętszej MP Matki Kościoła,

– we wtorek św. Barnaby, apostoła,

– w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana i wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła,

– w piątek bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

 

3. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwa czerwcowe ze śpiewaną litanią, które są odprawiane w naszym Kościele codziennie Po Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach.

 

4. We wtorek 11 czerwca na Mszy św. o godz. 18.00 młodzież z naszej Parafii przyjmie z rąk Ks. Bp. Grzegorza Kaszaka Sakrament Bierzmowania. W tym dniu nabożeństwo czerwcowe będzie odprawione o godz. 16.40 przed Mszą św. o godz. 17.00.

 

5. W czwartek 13 czerwca zapraszamy na godz.18.00 na Msze św. i Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła z Figurą Matki Bożej Fatimskiej. Zachęcam do zabrania ze sobą na procesję świec, po odmówimy różaniec fatimski. Zachęcam do złożenia na kartkach próśb i podziękowań zanoszonych do Pana Boga przez pośrednictwo Fatimskiej Pani, w czasie odmawiania różańca.

 

6. Przyszła niedziela, 16 czerwca, to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace prowadzone i planowane w Parafii. W niedzielę za tydzień przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy, kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Również w niedzielę 16 czerwca Ks. Bp. Ordynariusz zaprasza wszystkich diecezjan na Plac Papieski do Sosnowca na uczczenie 20 rocznica pielgrzymki Jana Pawła II do Sosnowca – szczegóły są podane w gablocie ogłoszeń.

 

7. W niedzielę za dwa tygodnie, 23 czerwca, będziemy przeżywać Dzień Ojca, przyjmujemy na Mszę św. zbiorową za żyjących i zmarłych Ojców, która będzie odprawiona w tym dniu o godz. 17.00.

 

8. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Tegoroczna procesja będzie przechodzić następującą trasą: od kościoła – ul. Szosową, ul. Baczyńskiego, ul. Studzienną – do kościoła.

Ołtarze umiejscowione będą:

I. Między plebanią a parkiem – przygotowuje Żywy Różaniec

II. Przy ul. Szosowej blok – przygotowują klatki nr 25,27,29, 31

III. Przy ul. Szosowej przy blokach nr 5 – przygotowują rodzice ministrantów

IV. Przy ul. Studziennej – przygotowują Rodzice Dzieci przeżywających Rocznicę I Komunii św.

 

9. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

Wniebowstąpienie Pańskie

2.06.2019

1. W dzisiejszą niedzielę, 2 czerwca, przeżywamy kolejny narodowy Dzień Dziękczynienia, przed wszystkimi Kościołami w Polsce, także i u nas, odbywa się zbiórka do puszek ofiar na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

 

2. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i rozpoczynamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwa czerwcowe ze śpiewaną litanią, które będą odprawiane w naszym Kościele w tygodniu codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.40. Zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach.

 

3. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy,

– w środę św. Bonifacego, biskupa i męczennika,

– w sobotę św. Jadwigi Królowej.

 

4. W poniedziałek, 3 czerwca, w godz. od 14.00 do 17.00 w ogrodach naszej Parafii odbędzie się FESTYN pod patronatem Prezydenta Sosnowca. W programie m. in. występy artystyczne, konkursy z nagrodami, wspólne grillowanie i wiele innych atrakcji, szczegóły są podane na plakatach umieszczonych w gablotach. Już dziś zapraszamy wszystkich i dzieci i młodzież i dorosłych do udziału w tym festynie.

 

5. Piątek w tym tygodniu to I piątek miesiąca, około godz. 9.00 udamy się do chorych, możliwość adoracji i spowiedzi od godz. 16.00, o godz. 16.40 zakończenie adoracji nabożeństwem czerwcowym i odmówimy Akt Wynagrodzenia Najśw. Sercu Jezusa.

 

6. W najbliższą sobotę czterech diakonów naszego seminarium przyjmie święcenia kapłańskie – módlmy się w ich intencji.

 

7. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

VI Niedziela Wielkanocna

26.05.2019

1. Dzisiaj przypada Dzień Matki. Pamiętajmy o wszystkich naszych kochanych Mamach, szczególnie w naszych modlitwach. Żyjących niech Bóg darzy zdrowiem i obfitym błogosławieństwem, a zmarłe niech obdarzy wiecznym szczęściem w niebie. Przyjmujemy na Msze św. zbiorową za żyjące i zmarłe Mamy, która będzie odprawiona dzisiaj o godz. 17.00. Po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie majowe przy kapliczce św. Jana Nepomucena. Dzisiaj odbywa się coroczna pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich.


2. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie kręgu biblijnego.


3. Do piątku trwa miesiąc Maj poświęcony Matce Bożej, w którym odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, nabożeństwa majowe ze śpiewaną litanią loretańską odprawiane w naszym Kościele codziennie po Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach majowych.


4. W sobotę rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i rozpoczynamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwa czerwcowe ze śpiewaną litanią, które będą odprawiane w naszym Kościele codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach.

 

5. 1 czerwca w sobotę przypada Dzień Dziecka – będziemy modlić się w int. wszystkich dzieci, przyjmujemy na Mszę św. zbiorową za dzieci, która będzie odprawiona w tym dniu o godz. 17.00.


6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00 połączone z nabożeństwem czerwcowym nabożeństwo I sobotnie do Niepokalanego Serca Najświętszej M. P., o co prosiła Matka Boża Fatimska Pani.


7. Również w najbliższą sobotę czterech kleryków 2 roku naszego seminarium przyjmie święcenia diakonatu – módlmy się w ich intencji.

 

8. W przyszłą niedzielę, 2 czerwca, przeżywać będziemy kolejny narodowy Dzień Dziękczynienia, przed wszystkimi Kościołami w Polsce, także i u nas, będzie odbywać się zbiórka do puszek ofiar na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

 

9. Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego

Trwamy w drugim roku programu duszpasterskiego poświęconego Duchowi Świętemu. We wszystkich parafiach przeprowadzamy nowennę do Ducha Świętego. Również w tym roku w siedmiu parafiach z różnych obszarów diecezji przez 9 dni nowenny delegowani kapłani będą głosić podczas Eucharystii konferencję na temat kolejnych darów Ducha Świętego (8 dnia o owocach Ducha Świętego).

W wigilię Zesłania Ducha Świętego (ostatniego dnia nowenny) w tych 7 parafiach przeprowadzamy czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego zwieńczone Eucharystią. Każda z tych 7 parafii będzie się modlić w czasie czuwania w intencji Diecezji o jeden z 7 darów Ducha Świętego.

1. Dar mądrości:

par. pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Dąbrowie Górniczej,

2. Dar rozumu:

par. pw. św. Jacka w Sosnowcu

3. Dar rady:

par. pw. św. Floriana w Sosnowcu

4. Dar męstwa: 
par. pw. św. Wojciecha i Katarzyny w Jaworznie

5. Dar umiejętności:

par. pw. św. Mateusza w Czeladzi

Eucharystia codziennie o godz.18.00 (Niedziela o godz. 17.00), 

Czuwanie 8 czerwca od godz. 19.30 Msza św. o godz.21.00

6. Dar pobożności:

par. pw. Macierzyństwa NMP w Bolesławiu

7. Dar bojaźni Bożej:

par. pw. Najśw. Serca Pana Jezusa w Sułoszowej

Szczegółowe informacje dotyczące godziny poszczególnych nabożeństw oraz kapłanów prowadzących nowennę znajdują się na plakacie w gablocie ogłoszeniowej i na stronie internetowej diecezji: http://diecezja.sosnowiec.pl/calendar/517/nowenna-do-ducha-swietego

 

10. Intencje na nadchodzący tydzień…


11. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

 

Ryszarda Wójcickiego l. 73,

śp. Danutę Hajder l. 69

i śp. Leszka Maja l. 60

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

V Niedziela Wielkanocna

19.05.2019

1. Dzisiaj o godz. 10.00 dzieci z kl. III Szkoły Podstawowej przystąpią do I Komunii św., a po Mszy św. o godz. 17.00 spotkamy się przy figurze Matki Bożej w ogrodzie na plebanii, gdzie wraz z dziećmi komunijnymi odśpiewamy litanie loretańską.

 

2. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, „niedziela kopertowa”, na prace remontowe i inwestycje w parafii. Za złożone ofiary wszystkim ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać.

 

3. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. o godz.18.00 spotkanie kręgu biblijnego.


4. W tym tygodniu wspominamy:

– w piątek święto Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych.


5. W niedzielę za tydzień, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w tym dniu o wszystkich naszych kochanych Mamach, szczególnie w naszych modlitwach. Żyjących niech Bóg darzy zdrowiem i obfitym błogosławieństwem, a zmarłe niech obdarzy wiecznym szczęściem w niebie. Przyjmujemy na Msze św. zbiorową za żyjące i zmarłe Mamy, która będzie odprawiona w tym dniu o godz. 17.00.

 

6. W niedzielę za tydzień o godz. 12.00 dzieci z klas IV Szkoły Podstawowej przeżywać będą Rocznicę I Komunii św. Spotkanie majowe przy kapliczce św. Jana Nepomucena.


7. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Stanisława Kardas l. 87

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

IV Niedziela Wielkanocna

12.05.2019

1. Dzisiejszą niedzielą „niedzielą dobrego pasterza” rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele, a w naszej parafii przeżywamy niedzielę seminaryjną. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na potrzeby i utrzymanie naszego seminarium. Zapraszamy wszystkich parafian dzisiaj na nabożeństwo majowe przy kapliczce na ulicy Saturnowskiej po Mszy św. o godz. 17.00. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 spotkamy się przy figurze Matki Bożej w ogrodzie na plebanii gdzie wraz z dziećmi komunijnymi odśpiewamy litanie loretańską.

 

2. Przeżywamy piękny miesiąc Maj poświęcony Matce Bożej i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, nabożeństwa majowe ze śpiewaną litanią loretańską. Nabożeństwa majowe są odprawiane w naszym Kościele w tygodniu codziennie po Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach majowych.

 

3. Jutro w poniedziałek 13 maja zapraszam na godz.18.00 na Msze św. i I w tym roku Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła z Figurą Matki Bożej Fatimskiej zachęcam do zabrania ze sobą na procesję świec, po procesji odmówimy różaniec fatimski. Zachęcam do złożenia na kartkach próśb i podziękowań zanoszonych do Pana Boga przez pośrednictwo Fatimskiej Pani, w czasie odmawiania różańca. Nabożeństwo majowe będzie odprawione normalnie po Mszy św. o godz. 17.00.

 

5. W przyszłą niedzielę, 19 maja o godz. 10.00, dzieci z kl. III Szkoły Podstawowej będą przeżywać swoją I Komunię św. Spowiedź dla dzieci, rodziców i bliskich w piątek 17 maja o godz. 15.30.

 

6. Przyszła niedziela 19 maja to III niedziela miesiąca – „niedziela kopertowa”, na prace i inwestycje w parafii.

 

7. W niedzielę 26 maja przypada Dzień Matki. Przyjmujemy na Msze św. zbiorową za żyjące i zmarłe Mamy, która będzie odprawiona w tym dniu o godz. 17.00.

 

8. Intencje na nadchodzący ...

 

9. W dzisiejszą niedzielę po Mszach św. ministranci zbierają do puszek ofiary na wyposażenie odremontowanych salek: zostały już kupione nowe krzesła, stoły… ministranci chcą zakupić stół pingpongowy, piłkarzyki itp…

 

10. Dziękuję Panom z naszej Parafii, którzy w tym tygodniu wykonali chodnik z kostki, aby było piękne dojście do salek pod plebanią, by nie chodzić po trawie i po ziemi. Te podziękowania składam na ręce Pana Operacz i mówię staropolskie „Bóg zapłać”.

 

III Niedziela Wielkanocna

5.05.2019

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie majowe przy krzyżu na ul. Szybikowej, gdzie odśpiewamy litanię loretańską, a w przyszłą niedzielę spotkamy się przy kapliczce na ul. Saturnowskiej.

 

2. Trwa miesiąc Maj poświęcony Matce Bożej, w którym odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, nabożeństwa majowe ze śpiewaną litanią loretańską będą odprawiane w naszym Kościele w tygodniu codziennie po Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach majowych.

 

3. W poniedziałek przypada święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

 

4. W środę będziemy przeżywać Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski.

 

5. W niedzielę za tydzień w naszej Parafii będziemy modlić się o powołania kapłańskie, przeżywając Niedzielę Seminaryjną. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby seminarium.

 

6. Również w niedzielę za tydzień 12 maja po Mszach św. ministranci będą zbierać do puszek ofiary na wyposażenie odremontowanych salek: zostały już kupione nowe krzesła, stoły… ministranci chcą zakupić stół pingpongowy, piłkarzyki itp…

 

7. Zapraszamy młodzież na XXIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych w Lednicy, które odbędzie się 1 czerwca. Podczas całonocnego czuwania nad Jeziorem Lednickim gromadzi się blisko 80 tys. młodych ludzi tańcząc, śpiewając i modląc się. Wyjazd z parafii św. Tomasza Ap. na pogoni o północy z 31 maja / 1 czerwca. Koszt 85 zł. Szczegółowe informacje na plakacie i stronie internetowej www.lednica2000.pl

 

8. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Agnieszkę Gajek-Dyszy l. 48

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

II Niedziela Wielkanocna

28.04.2019

1. W dzisiejszą niedzielę przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Na godz. 15.00 – godzinę miłosierdzia – zapraszam wszystkich naszych parafian do kościoła na odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia.

 

2. Dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia Bożego przynosimy do Kościoła skarbonki Caritasu z wielkopostną jałmużną. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Caritas.

 

3. W poniedziałek przeżywać będziemy przeniesioną z oktawy Uroczystość Św. Wojciecha, po wieczornej Mszy św. o godz.18.00 spotkanie kręgu biblijnego.

 

4. W środę 1 maja wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika – Patrona ludzi pracy. Rozpoczynamy równocześnie piękny miesiąc Maj poświęcony Matce Bożej i rozpoczynamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, nabożeństwa majowe ze śpiewaną litanią loretańską. Nabożeństwa majowe będą odprawiane w naszym Kościele codziennie po Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach majowych.

 

5. W czwartek św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

 

6. W piątek 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski – Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. w tym dniu w naszym Kościele będą odprawiane w porządku niedzielnym. Od 16.00 możliwość spowiedzi i adoracji I piątkowej. Nabożeństwo majowe o godz.16.30. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje post.

 

7. W sobotę św. Floriana, męczennika. Od godz. 9.00 udamy się do chorych.

 

8. Po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00 połączone z nabożeństwem majowym nabożeństwo I sobotnie do Niepokalanego Serca NMP, o co prosiła Matka Boża Fatimska Pani.

 

9. W niedzielę za tydzień, w pierwszą niedzielę maja, tradycją lat minionych, po mszy św. o godz. 17.00 spotkanie majowe odbędzie się przy krzyżu na ul. Szybikowej, gdzie wyruszymy procesyjnie z Kościoła i odśpiewamy litanię loretańską.

 

10. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Grażynę Lubaszek l. 66

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

12. W czwartek w minionym tygodniu swoje imieniny przeżywał ks. Marek. Dziś o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. w int. ks. Marka zamówiona od Żywego Różańca – do modlitwy, ofiary Mszy św. dołączamy nasze najlepsze życzenia zdrowia, obfitości Bożych łask i darów, opieki Matki Bożej na każdy dzień życia osobistego i kapłańskiej posługi.

 

Zmartwychwstanie Pańskie

21.04.2019

1. Dziś niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:

– naszym Parafianom, jak również Gościom, życzę radosnych Świąt Wielkanocnych. Niech jednym z najważniejszych spotkań tych dni będzie spotkanie ze Zmartwychwstałym Chrystusem w Jego Słowie i w Eucharystii. Wszystkim życzę codziennego doświadczania w życiu obecności Zmartwychwstałego Pana;

– dziś nie ma Mszy św. o godz. 8.00; pozostałe Msze św. odprawiane są w porządku niedzielnym.

 

2. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym; ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

 

3. Składam serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom kwiatów i ofiar pieniężnych na kwiaty do Ciemnicy i Grobu jak również za przygotowanie Ciemnicy i Grobu. Dziękuję Żywemu Różańcowi za czuwanie przy Ciemnicy i Grobie. Dziękuję za przygotowanie procesji rezurekcyjnej i wszystkim którzy włączyli się w przygotowanie Liturgii Triduum Paschalnego. Wszystkim za wszelką pomoc i dobro – mówię „Bóg zapłać”.

 

4. W piątek z racji na uroczyste obchody Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje post.

 

5. W niedzielę za tydzień przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Na godz. 15.00 – godzinę miłosierdzia – zapraszam wszystkich naszych parafian do kościoła na odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia. W tę niedzielę - Niedzielę Miłosierdzia Bożego, przynosimy do Kościoła skarbonki Caritasu z wielkopostną jałmużną.

 

6. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Zdzisławę Chmiel l. 81

i śp. Jolantę Szczerba l. 61

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Niedziela Palmowa

14.04.2019 

1. Dzisiaj Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy dla dokonania paschalnego Misterium tj. Męki, Śmierci i Zmartwychwstania. Poświęcenie palm na każdej Mszy św., a na Mszy św. o godz. 10.30 procesja z palmami wokół Kościoła. O godz. 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Dzisiaj wychodząc z Kościoła można nabyć „Chlebki Wielkanocne” w cenie 5 zł, rozprowadzane przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej.


2. Przeżyliśmy święte dni rekolekcji za co dziękujemy Bogu. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby rekolekcji i za udział w tych rekolekcjach. Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim dzieciom i młodzieży za udział rekolekcjach. Dyrekcji i katechetom dziękuję za wszelką pomoc w przeprowadzeniu tych rekolekcji.

 

3. Najbliższy czwartek to Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy, która symbolizuje Ogród Oliwny. Adoracja w Wielki Czwartek będzie trwać do godz. 21.00.


4. Wielki Piątek – pamiątka śmierci Pana Jezusa. O godz. 17.30 będzie odprawiona Droga Krzyżowa. Początek nabożeństwa wieczornego o godz. 18.00 – będzie czytanie Opisu Męki Pańskiej, czyli Pasji, następnie adoracja Krzyża św. – ofiary składane podczas adoracji Krzyża przy adorowanym Krzyżu przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pana Jezusa w Jerozolimie, następnie Komunia św. i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Adoracja w Wielki Piątek będzie od rana od godz. 9.00 do 21.00. Zachęcamy i prosimy o adorację przy Ciemnicy i Grobie wszystkich naszych parafian w ciągu całego dnia, a szczególnie Żywy Różaniec, członkinie proszę po Mszy św. o wpisanie się na listę dyżurów.


5. Wielka Sobota – dzień czuwania przy Grobie Pana Jezusa i rozważanie Jego Męki i Śmierci, możliwość adoracji od godz. 10.00. Początek nabożeństwa o godz. 18.00. Poświęcenie ognia, procesja do Kościoła ze świecami, następnie poświęcenie wody chrzcielnej i Msza św. Adoracja Grobu Pana Jezusa do godz. 21.00. Poświęcenie pokarmów od godz. 10.00 do 14.00 co godzinę (10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00). Ostatnie poświęcenie o godz. 17.30. Ofiary składane przy poświęceniu pokarmów będą przeznaczone na chore dzieci, osoby biedne i potrzebujące naszego wsparcia.


6. W Wielkim Tygodniu należy zupełnie powstrzymać się od spożywania alkoholu, a więcej czasu poświęcić na udział w pięknych nabożeństwach i adoracji.


7. Następna niedziela to – Uroczystość Zmartwychwstania PańskiegoRezurekcja o godz. 6.00, nie będzie Mszy o godz. 8.00, dalszy porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Proszę o zaangażowanie się niewiast w przygotowanie procesji, sztandarów i feretronów.

 

8. Zachęcamy Naszych Parafian, wzorem lat poprzednich, którzy mają taką możliwość do zrobienia paczki świątecznej – żywnościowej dla biednych i potrzebujących wsparcia. Taką paczkę można przynieść do Kościoła do Wielkiego Czwartku, do 18 kwietnia do czego serdecznie zachęcam.


9. Intencje na nadchodzący tydzień …

 

10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Zbigniewa Bigaja l. 77

i śp. Jolantę Samek l. 65

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

V Niedziela Wielkiego Postu

7.04.2019

1. Od dzisiejszej niedzieli przeżywamy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i dla dzieci oraz młodzieży. Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej. Ofiary składane w poniedziałek i we wtorek będą przeznaczone na potrzeby rekolekcji.

 

2. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej, która w ten piątek odbędzie się wyjątkowo po wieczornej Mszy św. o godz.18.00, czyli około godz. 18.30, przejdziemy po ulicach naszej parafii, rozpoczniemy ją i zakończymy w Kościele, prosimy o zabranie ze sobą świec. Zapraszamy również na nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz. 16.15.

 

3. W niedzielę za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie palm. Na Mszy św. o godz. 10. 30 będzie uroczyste poświęcenie palm z procesją wokół Kościoła, szczególnie zapraszamy na tę Mszę świętą dzieci. Na tej Mszy św. odbędzie się konkurs palm – wybierzemy 3 najładniejsze, zrobione palmy.

 

4. Również w najbliższą niedzielę szkoła we współpracy z naszą parafią organizuje kiermasz świąteczny, podczas którego zakupić będzie można ozdoby, stroiki oraz ciasta wielkanocne wykonane przez uczniów, ich rodziny oraz pracowników szkoły. Dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie przede wszystkim na dofinansowanie letniego wyjazdu dzieci, organizowanego przez ks. Marka, a także zakup sprzętu sportowego dla uczniów szkoły.

 

5. Zachęcamy Naszych Parafian, wzorem lat poprzednich, którzy mają taką możliwość, do zrobienia paczki świątecznej – żywnościowej, dla biednych i potrzebujących wsparcia. Taką paczkę można przynieść do Kościoła do Wielkiego Czwartku, do 18 kwietnia, do czego serdecznie zachęcamy.

 

6. Zapraszamy serdecznie na modlitewne czuwanie wprowadzające do Wielkiego Tygodnia. Odbędzie się ono 13 kwietnia o godzinie 18:30 – po Mszy Świętej o godzinie 18:00. Będzie to w sobotę przed Niedzielą Palmową. Poprzez montaż słowno-muzyczny przygotujmy się do przeżywania Wielkiego Tygodnia. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie.

 

7. Intencje na nadchodzący tydzień …

 

8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Jana Cygana l. 77

i śp. Stanisławę Stypka l. 89

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

IV Niedziela Wielkiego Postu

31.03.2018

1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu, o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

 

2. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30, i Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 16.15.

 

3. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Sosnowieckiej zaprasza na rekolekcje wielkopostne dla par niesakramentalnych. Rekolekcje są adresowane do osób po rozwodzie, które żyją w powtórnych związkach cywilnych i nie mogą zawrzeć ślubu kościelnego. Spotkania rekolekcyjne odbędą się 5,6 i 7 kwietnia (w piątek i sobotę o godz. 19.30, a w niedzielę o godz. 19.00, w kościele Chrystusa Króla w Sosnowcu-Klimontowie przy ul. Kraszewskiego 25). Rekolekcje poprowadzi ks. Mirosław Jadłosz i Szkoła Nowej Ewangelizacji.

 

4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się od V Niedzieli Wielkopostnej od 7 kwietnia. Rekolekcjom przewodniczył będzie ks. dr Krystian Kucharczyk, wiceoficjał Sądu Biskupiego. Plan Rekolekcji jest podany w gablocie ogłoszeniowej i na stronie internetowej.

 

5. Zapraszamy serdecznie na modlitewne czuwanie wprowadzające do Wielkiego Tygodnia. Odbędzie się ono 13 kwietnia o godzinie 18:30 – po Mszy Świętej o godzinie 18:00. Będzie to w sobotę przed Niedzielą Palmową. Poprzez montaż słowno-muzyczny przygotujmy się do przeżywania Wielkiego Tygodnia. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie.

 

6. Intencje na nadchodzący tydzień …

 

7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

Śp. Izabelę Spyt l. 90

i śp. Ireneusza Korus l. 63

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

III Niedziela Wielkiego Postu

24.03.2019

1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu, o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

 

2. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 16.15.

 

3. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

4. W czwartek 28 marca przypada 10 r. święceń biskupich ks. Bp. Grzegorza Kaszaka. Módlmy się aby dobry Bóg darzył naszego Pasterza obficie swoim błogosławieństwem, a święci Patronowie nieustannie wypraszali potrzebne łaski.

 

5. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Sosnowieckiej zaprasza na rekolekcje wielkopostne dla par niesakramentalnych. Rekolekcje są adresowane do osób po rozwodzie, które żyją w powtórnych związkach cywilnych i nie mogą zawrzeć ślubu kościelnego. Spotkania rekolekcyjne odbędą się 5,6 i 7 kwietnia (w piątek i sobotę o godz. 19.30, a w niedzielę o godz. 19.00), w kościele Chrystusa Króla w Sosnowcu-Klimontowie, przy ul. Kraszewskiego 25. Rekolekcje poprowadzi ks. Mirosław Jadłosz i Szkoła Nowej Ewangelizacji.

 

6. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się od V Niedzieli Wielkopostnej od 7 kwietnia. Rekolekcjom przewodniczył będzie ks. dr Krystian Kucharczyk, wiceoficjał Sądu Biskupiego. Plan Rekolekcji jest podany w gablocie ogłoszeniowej.

 

7. Zapraszamy serdecznie na modlitewne czuwanie wprowadzające do Wielkiego Tygodnia. Odbędzie się ono 13 kwietnia o godzinie 18:30 – po Mszy Świętej o godzinie 18:00. Będzie to w sobotę przed Niedzielą Palmową. Poprzez montaż słowno-muzyczny przygotujmy się do przeżywania Wielkiego Tygodnia. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie.

 

8. Intencje na nadchodzący…

 

9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Rozalię Krzan l. 89

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

II Niedziela Wielkiego Postu

17.03.2019

1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu, o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W dzisiejszą niedzielę przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na Kościoły Misyjne.

 

2. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.


3. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 16.15.


4. Intencje Mszalne…


5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Adama Świerczynę l. 42

i śp. Helenę Krzan l. 87

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

I Niedziela Wielkiego Postu

10.03.2019

1. Dzisiaj o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.


2. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.


3. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 16.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.


4. Przypominamy, że rodzice dzieci, które w tym roku rozpoczynają edukację szkolną, mają czas do tego poniedziałku, 11 marca, aby zapisać do naszej szkoły swoją pociechę.


5. W niedzielę za tydzień 17 maca przed kościołem zbierane będą ofiary do puszek na Kościoły Misyjne.


6. Również przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace prowadzone w Parafii.


7. Za tydzień na Mszy św. godz. 10.30 poświęcenie i rozdanie dzieciom z klasy III Szkoły Podstawowej Książeczek, po Mszy św. spotkanie z rodzicami.


8. Intencje na nadchodzący tydzień…


9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Stanisława Jagieło l. 81

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

VIII Niedziela Zwykła

3.03.2019

1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

 

2. W poniedziałek przypada święto św. Kazimierza, królewicza. Również w poniedziałek po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.


3. Środa w tym tygodniu to Środa Popielcowa, którą rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W tym dniu Msze św. będą odprawiane o godz. 9.00, 17.00 i 18.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa lekkie). Zapraszamy także do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki i Gorzkich Żalach w niedziele.

 

4. W czasie Wielkiego Postu mamy możliwość zaangażowania się w akcję organizowaną przez Caritas „Skarbonka wielkopostna – Dar Juniora dla Seniora”. W zakrystii możemy zabrać skarbonkę, która zostanie przeznaczona na cele Caritas w diecezji związane z leczeniem osób starszych. Przyniesiemy ją do Kościoła w niedzielę Miłosierdzia Bożego, tydzień po Świętach Wielkanocnych.

 

5. W piątek zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30, na które szczególnie zapraszamy dzieci z klas III SP, w ramach przygotowania do I Komunii św., i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

 

6. W niedzielę za tydzień o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.


7. „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Łk 10, 2). Słowa, które Jezus skierował do apostołów, świadczą o tym, że Dobry Pasterz zawsze troszczy się o swoje owce. Robi wszystko, aby „miały życie i miały je w obfitości” (J 10, 10). Jednocześnie zachęca nas do nieustannej prośby o tych, którzy będą kontynuować Jego misję, aby Ewangelia była głoszona ludziom wszystkich czasów. Zbliżający się okres czterdziestu dni Wielkiego Postu niech będzie, w każdej wspólnocie parafialnej naszej diecezji, czasem modlitwy i pokuty w intencji nowych powołań kapłańskich do diecezjalnego seminarium, pod hasłem: „Razem szturmujemy niebo”. Prosimy kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich parafian o włączenie się w to dzieło. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa, patrona seminarium, w intencji nowych powołań. Zachęcamy do wpisania już dzisiaj swojego imienia i nazwiska oraz wybranej daty na przygotowanej liście, którą Ksiądz Proboszcz w Wielki Czwartek złoży w duchowym darze od parafii w sosnowieckiej katedrze.


8. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

VII Niedziela Zwykła

24.02.2019

1. Przeżywamy VII Niedzielę Zwykłą.

 

2. W środę 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwach o tych, którzy za wolność naszej Ojczyzny cierpieli, byli prześladowani i oddali swoje życie.


3. Piątek w tym tygodniu to I piątek miesiąca, około godz. 9.00 udamy się do chorych, możliwość adoracji od godz. 16.00 i spowiedzi od godz. 16.30.


4. Sobota w tym tygodniu to I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.


5. Intencje na nadchodzący tydzień...


6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.


7. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.


8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Marię Żurek l. 79

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

VI Niedziela Zwykła

17.02.2019

1. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace w parafii, za złożone ofiary wszystkim ofiarodawcom mówimy – Bóg zapłać.


2. W tym tygodniu wspominamy:

– w piątek święto Katedry św. Piotra,

– w sobotę św. Polikarpa, biskupa i męczennika.


3. W związku z Akcją przeprowadzaną w całej Polsce i w naszej Diecezji związaną ze zbiórką elektrośmieci, czyli zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (stare komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV i AGD). Wspieramy w ten sposób Polskich Misjonarzy. W tym roku pozyskane środki zostaną przeznaczone na zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej oraz na akcję „Wyprawka dla dzieci” prowadzoną w Kamerunie. Elektrośmieci można składać tak jak w minionych latach przy plebanii do piątku 22 lutego – szczegóły są podane na tablicy ogłoszeń przed Kościołem.


4. Zbliża się czas rozliczeń podatkowych, w związku z czym można przekazać 1% podatku na organizację pożytku publicznego. Zachęcam do przekazania tych środków na nasze Sosnowieckie Hospicjum im. Św. Tomasza Ap. Wychodząc z kościoła na stoliku pod chórem są ulotki z nr KRS – szczegóły są podane na tablicy ogłoszeń przed Kościołem.

 

5. Intencje na nadchodzący tydzień …


6. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.


7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Zenona Kruk l. 81

i śp. Zbigniewa Marka l. 65

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

V Niedziela Zwykła

10.02.2019

1. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. młodzież naszej parafii będzie sprzedawać serduszka z racji św. Walentego. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd dzieci i młodzieży.


2. W czwartek przypada święto św. Cyryla i Metodego, Patronów Europy.

 

3. 15 lutego tj. w najbliższy piątek, przypada 32 rocznica święceń biskupich J.E. ks. bpa Piotra Skuchy. Módlmy się, aby dobry Bóg darzył obficie Jubilata swoim błogosławieństwem, a Święty Patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski.


4. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prowadzone i planowane prace w parafii.


5. Intencje na nadchodzący tydzień…


6. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Zenobię Głaz l. 77

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

3.02.2019

IV Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek św. Agaty, dziewicy i męczennicy,

– w środę św. Pawła Miki i Towarzyszy Męczenników.


2. W niedzielę 10 lutego po każdej Mszy św. młodzież naszej parafii będzie sprzedawać serduszka z racji św. Walentego. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd dzieci i młodzieży.


3. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.


5. Wszystkim, którzy w piątek wieczorem zaangażowali się w rozebranie szopki i dekoracji świątecznej dziękujemy i składamy serdeczne Bóg zapłać.


6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności

śp. Jerzego Urbańskiego l. 81

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

III Niedziela Zwykła

27.01.2019

1. Przeżywamy III Niedzielę Zwykłą.


2. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła,

– w czwartek św. Jana Bosko, kapłana,

– w sobotę 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. w tym dniu będą odprawiane rano o godz. 9.00, wieczorem o godz.17.00 i 18.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic, z którymi przychodzimy w tym dniu do kościoła. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Modlitwą w tym dniu otaczamy wszystkie osoby, które żyją konsekracją zakonną. Ofiary składane do puszek po Mszach św. będą przeznaczone na wsparcie zakonów klauzurowych.


3. Piątek w tym tygodniu przypada, I piątek miesiąca, około godz. 9.00 udamy się do chorych, od 16.00 możliwość adoracji I piątkowej, od 16.30 możliwość spowiedzi św.


4. Sobota w tym tygodniu to I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

5. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

6. Przypominamy, o czym już wcześniej informowaliśmy, że nie ma już wolnych intencji Mszalnych w tym roku 2019, w związku z czym przyjmujemy już intencje na 2020 rok. (W tym roku 2019 jest już tylko możliwość zamówienia intencji Mszalnych tylko na Msze św. zbiorowe.)


7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

Śp. Wojciecha Trojanowskiego l. 55

i śp. Waldemara Barczyka l. 63

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

II Niedziela Zwykła

20.01.2019

1. Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Zwykłą.


2. Jutro w poniedziałek, 21 stycznia, przypada dzień babci, a we wtorek, 22 stycznia, dzień dziadka. Pamiętajmy o nich w swoich modlitwach. Żyjącym niech Pan Bóg błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami, a zmarłych niech obdarzy życiem wiecznym. Przyjmujemy na Msze św. zbiorowe za żyjących i zmarłych: w poniedziałek o godz. 17.00 za żyjące i zmarłe babcie, a we wtorek o godz. 17.00 za żyjących i zmarłych dziadków.


3. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy,

– w czwartek św. Franciszka Ksawerego, biskupa i doktora Kościoła,

– w piątek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła,

– w sobotę św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.


4. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na inwestycje w Parafii.

 

5. Intencje na nadchodzący tydzień …


6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej


7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Antoniego Cupiała l. 84

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Niedziela Chrztu Pańskiego

13.01.2019

1. Dzisiaj przeżywamy święto Chrztu Pańskiego, które jest przypomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie i zapowiedzią sakramentu chrztu świętego. Dzisiejsza niedziela kończy okres Bożego Narodzenia.


2. W tym tygodniu wspominamy:

– w czwartek – św. Antoniego, opata,

– w sobotę – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.


3. Zakończyła się Wizyta Duszpasterska tzw. Kolęda. Bardzo dziękujemy Naszym Parafianom za ciepłe i serdeczne przyjęcie w Waszych domach, a za złożone ofiary, tak na Kolędę jak i na Kościół, składam wszystkim gorące podziękowania i mówię staropolskie „Bóg zapłać”.

 

4. Msze św. już w tym tygodniu będą odprawiane tylko wieczorem o godz. 17.00 i 18.00. Ponieważ już praktycznie nie mamy wolnych intencji na ten 2019 rok (jest jeszcze parę wolnych intencji w grudniu), dlatego przyjmujemy już intencje na 2020 rok. Kancelaria Parafialna czynna już normalnie, jak w ciągu roku, w wyznaczonych godzinach.


5. Za tydzień, w poniedziałek 21 stycznia, przypada dzień babci, a we wtorek 22 stycznia – dzień dziadka. Pamiętajmy o nich w swoich modlitwach. Żyjącym niech Pan Bóg błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami, a zmarłych niech obdarzy życiem wiecznym. Przyjmujemy na Msze św. zbiorowe za żyjących i zmarłych: w poniedziałek o godz. 17.00 za żyjące i zmarłe babcie, a we wtorek o godz. 17.00 za żyjących i zmarłych dziadków.


6. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca niedziela kopertowa, na prowadzone i planowane prace w parafii.


7. Również w przyszłą niedzielę, 20 stycznia, na Mszy św. o godz. 10.30, będą wystawiane Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez dzieci i młodzież z naszej szkoły, a popołudniu o godz. 15.00 zapraszam na spotkanie opłatkowe Żywy Różaniec.


8. Ks. Marek i Parafia organizuje, tak jak w ubiegłym roku, wyjazd na kolonie letnie dla dzieci z naszej Parafii i przyjmuje już zapisy na ten wyjazd. Bliższe informacje u ks. Marka.


9. Intencje na nadchodzący tydzień…


10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.


11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Bogusława Króla l. 84

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Objawienie Pańskie

6.01.2019

1. Dzisiaj przeżywamy święto Objawienia Pańskiego – Trzech Króli.


2. Msze św. w tygodniu odprawiane będą jeszcze tylko rano o godz. 7.00. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko rano po Mszy św. od 7.30 do 8.00.

 

3. Wszyscy którzy z różnych przyczyn nie mogli przyjąć Kapłana po kolędzie w wyznaczonym terminie, a pragną to uczynić, prosimy aby to zgłosili. Dodatkowym dniem kolędy będzie środa 9 stycznia.


4. W następnym tygodniu w poniedziałek 21 stycznia przypada dzień babci, a we wtorek 22 stycznia dzień dziadka. Przyjmujemy na Msze św. zbiorowe za zmarłych: w poniedziałek o godz. 17.00 za zmarłe babcie, a we wtorek o godz. 17.00 za zmarłych dziadków.


5. Porządek kolędy na ten tydzień…


6. Intencje na nadchodzący tydzień…


7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Aleksandra Białeckiego l. 80

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia M.B. Szkaplerznej w Sosnowcu-Milowicach, siedziba: Sosnowiec, Baczyńskiego 27.