Rok 2017

Niedziela Świętej Rodziny

31.12.2017

1. Jutro będziemy przeżywać Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i rozpoczynamy Nowy Rok 2018, a zarazem będziemy przeżywać Światowy Dzień Pokoju. Przed sumą odśpiewamy hymn „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” dla wyproszenia łask i pomocy Bożej w Nowym Roku.


2. We wtorek św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.


3. Piątek w tym tygodniu to I piątek miesiąca – po południu od godz. 16.00 możliwość adoracji, od 16.30 możliwość spowiedzi I piątkowej, o 16.50 odmówimy litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Sercu Pana Jezusa, o 17.00 Msza św. do Najśw. Serca Pana Jezusa.

 

4. W sobotę, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła, kredy i złota. Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na Fundusz Misyjny. W sobotę, 6 stycznia, przypada również I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

5. W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego, kończy okres Bożego Narodzenia.

 

6. Porządek kolędy na ten tydzień…


7. W tygodniu od poniedziałku do czwartku Msze św. odprawiane będą tylko rano o godz. 7.00. Kancelaria parafialna czynna tylko rano po Mszy św. od 7.30 do 8.00.


8. Intencje na nadchodzący tydzień …


9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Grzegorza Jędrzejczyka l. 47

i śp. Janinę Pluta l. 71

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

11. W minionym kończącym się 2017 roku:

– ochrzczono 24 dzieci (24 chrzty),

– zawarto 6 sakramentalnych małżeństw (6 ślubów),

– Pan Bóg powołał do wieczności 70 naszych parafian (70 pogrzebów).

 

 Boże Narodzenie

25.12.2017

1. W dzisiejszym dniu obchodzimy Uroczystość Bożego Narodzenia, pamiątkę przyjścia na ziemię Zbawiciela – Jezusa Chrystusa. Serdeczne Bóg zapłać składam wszystkim którzy, włączyli się w przygotowanie tegorocznej Szopki Bożonarodzeniowej i dekoracji naszej świątyni, a którzy chcieli zostać anonimowi, prosili aby ich imion nie wymieniać, mówię im „Bóg zapłać”, wszystkim Paniom, Panom i młodzieży gimnazjalnej – niech dobry Bóg wynagrodzi trud i poświęcony czas swym błogosławieństwem i obfitością Bożych łask.

 

2. Bóg zapłać mówimy wszystkim, którzy odpowiedzieli na naszą prośbę i zrobili paczkę żywnościową na święta dla potrzebujących i zakupili święcę Caritas, wspierając w ten sposób dzieci potrzebujące wsparcia.

 

3. Jutro II Dzień Świąt Bożego Narodzenia – św. Szczepana. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Ofiary składane jutro na tacę będą przeznaczone na uczelnie katolickie.

 

4. W środę, 27 XII, święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty.

 

5. W czwartek, 28 XII, święto św. Młodzianków, Męczenników, a więc dzieci betlejemskich pomordowanych na rozkaz Heroda. Ten dzień jest szczególną okazją do wynagrodzenia Bogu za za grzech morderstwa dzieci, zwłaszcza nienarodzonych.

 

6. W sobotę, 30 XII, o godz. 17.00, odprawiona będzie Msza św. w int. wszystkich zmarłych parafian w 2017 roku, zapraszamy na tę Mszę św. krewnych, przyjaciół, sąsiadów i znajomych.

 

7. Niedziela, 31 grudnia, to Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa oraz zakończenie Starego Roku 2017. Po Mszy św. o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, suplikacje, hymn – Ciebie Boga Wysławiamy i błogosławieństwo. Przyjdźmy licznie do kościoła aby podziękować Bogu za otrzymane łaski w ciągu minionego roku.

 

8. Po świętach, czyli od środy 27 XII, rozpoczniemy w naszej Parafii wizytę duszpasterską tzw. kolędę. Plan całej kolędy jest podany w gablocie ogłoszeń.

 

9. W okresie kolędowym do 14 stycznia 2018 r. Msze św. w tygodniu będą odprawiane tylko rano o godz. 7.00, a kancelaria parafialna będzie czynna w sprawach pilnych tylko rano po Mszy św. od godz. 7.30 do godz. 8.00.

 

10. Intencje na nadchodzący tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

 

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

12. W radosne Święta Bożego Narodzenia – my kapłani pracujący w tutejszej parafii, pragniemy wszystkim drogim Parafianom i Szanownym Gościom złożyć jak najserdeczniejsze życzenia. Niech Boże Dziecię udzieli Wam wszelkiego dobra i błogosławieństwa, darzy zdrowiem, pokojem, radością i miłością.

IV Niedziela Adwentu

24.12.2017

1. Można nabywać jeszcze świece wigilijne i opłatki w zakrystii.

 

2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Wigilię Narodzenia Pańskiego, zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do zachowania tradycji i polskich zwyczajów wigilijnych. Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 8.00, 10.30 i 12.00 nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.

 

3. Wigilia w rodzinie chrześcijańskiej powinna mieć następujący charakter: niech będzie zapalona świeca, przeczytany fragment Ewangelii o Bożym Narodzeniu, dzielenie się opłatkiem i serdeczne życzenia, wszystko niech przenika śpiew kolęd, niech nie zabraknie modlitwy za nasze rodziny, także za zmarłych, za Ojczyznę by kwitła w niej miłość i zgoda.


4. Msza św. „Pasterka” rozpocznie się o godz. 24.00. Ofiary składane na tej Mszy św. będą przeznaczone na Fundusz Ochrony Życia.


5. W poniedziałek 25 grudnia przypada uroczystość Bożego Narodzenia, pamiątka przyjścia na ziemię Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedziele.

 

6. We wtorek 26 grudnia II Dzień Świąt, św. Szczepana – Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na uczelnie katolickie.

 

7. 30 grudnia, tj. w sobotę po świętach, o godz. 17.00 odprawiona będzie Msza św. w int. wszystkich zmarłych parafian w 2017 roku. Już dziś zapraszamy na tę Mszę św. krewnych, przyjaciół, sąsiadów i znajomych.

 

8. Po świętach, czyli od środy 27 XII, rozpocznie się w naszej Parafii wizyta duszpasterska, tzw. kolęda. „Kolęda” – to wizyta duszpasterska Kapłana, która jest raz w roku dlatego starajmy się być w domu. Ponieważ odwiedzamy tych, którzy uważają, że należą do naszej rodziny parafialnej – dlatego liczymy na życzliwość. Plan całej kolędy jest podany w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Ks. Proboszcz, ks. Karol, będzie rozpoczynał kolędę od godz. 10.00 rano, Ks. Marek w zależności od zakończonych lekcji religii w szkole – godziny są podane na każdy dzień. W związku z pytaniami pojawiającymi się na stronie internetowej lub kierowanych bezpośrednio do nas: „czy może ksiądz przyjść wieczorem?” informujemy, że ministranci jeszcze raz zapukają do zamkniętych drzwi w danym dniu wieczorem, po godz. 17.00.


9. Przy wyjściu z kościoła pod chórem jest woda poświecona, którą możemy zabierać na czas z zbliżającej się kolędy.

 

10. W przyszłą niedzielę, tj. 31 grudnia zakończenie Starego Roku 2017. Po Mszy św. o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, suplikacje, hymn – Ciebie Boga Wysławiamy i błogosławieństwo. Przyjdźmy licznie do kościoła, aby podziękować Bogu za otrzymane łaski w ciągu minionego roku.

 

11. Intencje na nadchodzący tydzień …

 

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.


13. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Henrykę Kozieł l. 88

śp. Mariana Jankowskiego l. 78

śp. Stanisława Żeromskiego l. 74

śp. Stanisława Jędreckiego l. 87

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

III Niedziela Adwentu

17.12.2017

1. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prowadzone i planowane prace na plebanii i w Kościele, wszystkim za złożone ofiary mówimy Bóg zapłać.

 

2. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Adwentu, zwaną Niedzielą Radości. Źródłem tej radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego. Msza św. „Roratnia” o Matce Bożej jest odprawiana o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w roratach wszystkich parafian, a zwłaszcza dzieci i młodzież.

 

3. Poświęcone opłatki można nabywać w zakrystii po każdej Mszy św.

 

4. W całej Polsce trwa akcja Caritas Polska, związana ze sprzedażą świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. U młodzieży naszej Parafii, wychodząc z kościoła, można nabywać świąteczne świece Caritas – świece małe w cenie 6 zł, i świece duże w cenie 15 zł. Można nabywać również u młodzieży sianko na stół wigilijny, ofiary składane za sianko wigilijne będą przeznaczone na wsparcie planowanego wyjazdu wakacyjnego dzieci z naszej Parafii.

 

5. Od dzisiejszej niedzieli przeżywamy rekolekcje adwentowe w naszej Parafii. Plan Rekolekcji jest wywieszony w gablotach ogłoszeniowych i na stronie internetowej naszej Parafii. Rekolekcje adwentowe są również przygotowaniem do przeżywania 80. rocznicy ustanowienia naszej Parafii, w związku z tą rocznicą, na zakończenie rekolekcji, 21 grudnia w czwartek o godz. 18.00, przybędzie do naszej parafii Ks. Bp Ordynariusz Grzegorz Kaszak i odprawi uroczystą Mszę św. Jubileuszową. Pragniemy zwrócić uwagę, iż w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 17.00, a tylko jedna Msza św. o godz. 18.00. Ofiary składane w poniedziałek i wtorek na Mszach św. będą wynagrodzeniem Ks. Rekolekcjoniście. Rekolekcjom przewodniczył będzie Ks. dr Mariusz Karaś – Kanclerz naszej Kurii Diecezjalnej.

 

6. Zachęcamy Naszych Parafian, wzorem lat poprzednich, którzy mają taką możliwość do zrobienia paczki świątecznej – żywnościowej, dla biednych i potrzebujących wsparcia. Taką paczkę można przynieść do Kościoła do piątku, do 22 grudnia, do czego serdecznie zachęcam.

 

7. W niedzielę 24 grudnia Wigilia Narodzenia Pańskiego, zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do zachowania tradycji i polskich zwyczajów wigilijnych. Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 8.00, 10.30 i 12.00, nie będzie Msz św. o godz. 17.00.

 

8. Wigilia w rodzinie chrześcijańskiej powinna mieć następujący charakter: niech będzie zapalona świeca, przeczytany fragment Ewangelii o Bożym Narodzeniu, dzielenie się opłatkiem i serdeczne życzenia, wszystko niech przenika śpiew kolęd, niech nie zabraknie modlitwy za nasze rodziny, także za zmarłych, za Ojczyznę, by kwitła w niej miłość i zgoda.

 

9. Msza św. „Pasterka” rozpocznie się o godz. 24.00. Ofiary składane na tej Mszy św. będą przeznaczone na Fundusz Ochrony Życia.

 

10. Przy wyjściu z kościoła, pod chórem, jest woda poświęcona, którą możemy zabierać na czas z zbliżającej się kolędy.

 

11. W gablotach ogłoszeniowych i na stronie internetowej naszej Parafii jest już podany plan Kolędy. Ks. Proboszcz, ks. Karol, będzie rozpoczynał kolędę od godz. 10.00 rano, ks. Marek w zależności od zakończonych lekcji religii w szkole – godziny są podane na każdy dzień. W związku z pytaniami pojawiającymi się na stronie internetowej lub kierowanych bezpośrednio do nas: „czy może ksiądz przyjść wieczorem” informujemy, że ministranci jeszcze raz zapukają do zamkniętych drzwi w danym dniu wieczorem po godz. 17.00.


12. Intencje na nadchodzący tydzień …


13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.


14. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Damiana Starzykowskiego l. 37

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

II Niedziela Adwentu

10.12.2017

1. Trwa Adwent – Msza św. „Roratnia” o Matce Bożej jest odprawiana o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w roratach wszystkich parafian, a zwłaszcza dzieci i młodzież.

 

2. W dzisiejszą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie i rozdanie medalików dzieciom z klas III Szkoły Podstawowej. Również dzisiaj przed kościołami w całej Polsce odbywa się zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. My również włączmy się w tę akcję.

 

3. Poświęcone opłatki można nabywać w zakrystii po każdej Mszy św. Poświęcone opłatki po terenie naszej parafii roznosi również Pan Kościelny Dariusz Hachuła, proszę o serdeczne i życzliwe przyjęcie.

 

4. W całej Polsce trwa akcja Caritas Polska związana ze sprzedażą świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. U młodzieży naszej Parafii wychodząc z kościoła można nabywać świąteczne świece Caritas – świece małe w cenie 6 zł, i świece duże w cenie 15 zł. Można nabywać również u młodzieży sianko na stół wigilijny, ofiary składane za sianko wigilijne będą przeznaczone na wsparcie planowanego wyjazdu wakacyjnego dzieci z naszej Parafii.

 

5. Od następnej niedzieli, od 17 grudnia, rozpoczniemy rekolekcje adwentowe w naszej Parafii. W Niedzielę Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę, w poniedziałek i wtorek 18 i 19 XII Msza św. z nauką dla dorosłych o godz. 18.00, dla dzieci i młodzieży, roraty, o godz. 17.00. Rekolekcje adwentowe będą również przygotowaniem do przeżywania 80. rocznicy ustanowienia naszej Parafii, w związku z tą rocznicą na zakończenie rekolekcji, 21 grudnia, w czwartek, o godz. 18.00, przybędzie do naszej parafii Ks. Bp. Ordynariusz Grzegorz Kaszak i odprawi uroczystą Mszę św. Jubileuszową. Rekolekcjom przewodniczył będzie ks. dr Mariusz Karaś – Kanclerz naszej Kurii Diecezjalnej.

 

6. Zachęcamy Naszych Parafian, wzorem lat poprzednich, którzy mają taką możliwość, do zrobienia paczki świątecznej – żywnościowej dla biednych i potrzebujących wsparcia. Taką paczkę można przynieść do Kościoła do piątku, do 22 grudnia, do czego serdecznie zachęcam.

 

7. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prowadzone i planowane prace na plebanii i w Kościele.

 

8. Intencje na nadchodzący tydzień …

 

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Zofię Darłowicz l. 64

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

I Niedziela Adwentu

3.12.2017

1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Barbary, dziewicy i męczennicy,

– w czwartek św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła,

– w piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – nie obowiązuje post w tym dniu.

 

2. I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy dziś Adwent – jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Msza św. roratnia o Matce Bożej będzie odprawiana o godz. 17.00. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w roratach, a szczególnie dzieci i młodzież, aby jak najlepiej przeżyły swoje adwentowe przygotowanie z Matką Bożą.

 

3. W niedzielę za tydzień na Mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie i rozdanie medalików dzieciom z klas III Szkoły Podstawowej. Również w następną niedzielę, II Niedzielę Adwentu, będzie przeprowadzona zbiórka do puszek ofiar na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

 

4. Poświęcone opłatki można już nabywać w zakrystii po każdej Mszy św. Poświęcone opłatki po terenie naszej parafii będzie roznosił również Pan Kościelny, Dariusz Hachuła, proszę o serdeczne i życzliwe przyjęcie. Można kupić sobie opłatki w markecie czy na ulicy, ale ten jeden poświęcony – parafialny, powinien znaleźć się na każdym wigilijnym stole, w każdej rodzinie naszej Parafii. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na sprzęt wyświetleniowo-komputerowo-przesyłowy do tekstów pieśni w Kościele i Kaplicy.

 

5. W całej Polsce trwa akcja Caritas Polska związana ze sprzedażą świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. U młodzieży naszej Parafii, wychodząc z kościoła, można nabywać świąteczne świece Caritas – świece małe w cenie 6 zł, i świece duże w cenie 15 zł.


6. Rekolekcje adwentowe w naszej Parafii odbędą się tydzień przed świętami, od III Niedzieli Adwentu od 17 grudnia, będą one również przygotowaniem do przeżywania 80. rocznicy ustanowienia naszej Parafii, w związku z tą rocznicą, na zakończenie rekolekcji 21 grudnia w czwartek o godz. 18.00, przybędzie do naszej parafii Ks. Bp. Ordynariusz Grzegorz Kaszak i odprawi uroczystą Mszę św. Jubileuszową. Rekolekcjom przewodniczył będzie ks. dr Mariusz Karaś – Kanclerz naszej Kurii Diecezjalnej.

 

7. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

9. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Stefana Pawłowskiego l. 67

śp. Zbigniewa Darłowicza l. 59

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XXXIV Niedziela Zwykła

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

26.11.2017

1. W tym tygodniu wspominamy:

– w czwartek święto św. Andrzeja Apostoła.

 

2. W dzisiejszą niedzielę, ostatnią niedzielę w roku liturgicznym, przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – kończymy obchody Nadzwyczajnego Roku 100. Rocznicy Objawień Matki Bożej w Fatimie. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Akt przyjęcia Chrystusa za Króla.

 

3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od 16.30 możliwość spowiedzi, o godz. 9.00 udam się do chorych.

 

4. W tym tygodniu przypada również I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

5. Za tydzień pierwsza Niedziela Adwentu, rozpoczniemy nowy Rok Liturgiczny i czas bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

 

6. Do 8 XII do godz. 9.00 można przy budynku plebanii złożyć zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny – przychody z tej akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce, bliższe informacje są umieszczone w gablocie ogłoszeń.

 

7. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Krystynę Owczarek l. 67

śp. Krzysztofa Kozieł l. 58

i śp. Ryszarda Kowalskiego l. 59

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XXXIII Niedziela Zwykła

19.11.2017

1. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa na prowadzone i planowane prace oraz remonty w kościele i na plebanii. Za złożone ofiary mówimy Bóg zapłać.

 

2. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Rafała Kalinowskiego,

– we wtorek Ofiarowanie NMP,

– w środę św. Cecylii, dziewicy i męczennicy,

– w piątek św. Andrzeja, kapłana, i towarzyszy męczenników.

 

3. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

4. W środę 22 listopada po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie w Kościele rodziców dzieci z klas III Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do I Komunii św.

 

5. W przyszłą niedzielę, ostatnią niedzielę w roku liturgicznym, przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Akt Oddania Sercu Pana Jezusa i Akt przyjęcia Chrystusa za Króla.

 

6. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 odbędzie się spotkanie z Panem Dzielnicowym w związku z udanymi próbami wyłudzeń pieniędzy metodą na policjanta, na wnuczka itp. w naszej dzielnicy. Policja pouczy nas jak się zachować i chronić, jak reagować w takich sytuacjach.

 

7. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

XXXII Niedziela Zwykła

12.11.2017

1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – Pierwszych Męczenników Polski,

– w piątek św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,

– w sobotę bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

 

2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”, w ramach którego Stowarzyszenie Papieskie Pomoc Kościołowi w Potrzebie prosi o wsparcie. Pomóc można wysyłając SMS Ratuję pod nr 72405, a we wszystkich Kościołach w Polsce zbierane są ofiary do puszek po Mszach św., aby wesprzeć chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

 

3. W tablicy ogłoszeń przed kościołem jest umieszczony Apel Episkopatu Polski w sprawie obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci – prosimy o zapoznanie się z jego treścią.

 

4. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

5. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

6.W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności

śp. Elżbietę Krasińską l. 75

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

XXXI Niedziela Zwykła

5.11.2017

1. Wczoraj swoje imieniny przeżywał nasz Ks. Proboszcz Ks. Karol Banasik do modlitwy, ofiary Mszy św. dołączamy nasze najlepsze życzenia zdrowia, obfitości Bożych łask i darów opieki Matki Najświętszej na każdy dzień życia osobistego i kapłańskiej posługi.

 

2. W tym tygodniu wspominamy:

– w czwartek Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,

– w piątek św. Leona Wielkiego papieża i dr Kościoła,

– w sobotę św. Marcina z Tours biskupa, w tym dniu przypada Narodowe Święto Niepodległości.

 

3. W dniu 9 listopada, w czwartek, o godz. 10.00, zapraszamy na uroczystą Mszę św. pod przewodnictwem Ks. Bp. Ordynariusza, z udziałem Prezydenta Miasta, Przedstawicielami Urzędu Miejskiego, Przewodniczącym Rady Miejskiej i Radnymi, Szkół Sosnowieckich, aby modlić się za dar odzyskanej Niepodległości oraz za tych, którzy przelali krew za Ojczyznę na Ziemi Milowickiej w Powstaniu Listopadowym i Styczniowym, w Legionach i w ciągu Dziejów Polski. Po Mszy św. udamy się na miejsce ich pochówku przy kapliczce św. Jana Nepomucena.

 

4. Do czwartku trwa oktawa Wszystkich Świętych, o godz. 16.00 różaniec z wypominkami. Po różańcu o godz.17.00 Msza św. oktawalna.

 

5. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

6. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. W gablocie przed Kościołem jest umieszczone oświadczenie Biskupów Polskich w sprawie ograniczenia handlu w Niedziele.


7. W tym tygodniu Pan Bóg z naszej wspólnoty parafialnej powołał do wieczności:

śp. Joannę Kaperczak l. 49

i śp. Romana Cizio l. 65

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XXX Niedziela Zwykła

29.10.2017

1. Kończy się miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe, na które bardzo serdecznie zapraszamy jeszcze w tych ostatnich dniach, do wtorku 31 października.

 

2. W środę, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu odprawiane będą o godz. 8.00, 10.30, 12.00. O godz. 15.00 rozpocznie się (od krzyża) procesja z różańcem i wypominkami po cmentarzu, na zakończenie procesji w Kościele zostanie odprawiona Msza św. za wszystkich zmarłych spoczywających na naszym parafialnym cmentarzu. 1 listopada, jak co roku, na cmentarzach będą zbierane ofiary na seminarium duchowne naszej diecezji. Pamiętajmy, że najważniejszą rzeczą w tym dniu Wszystkich Świętych jest udział we Mszy św. dlatego nie wolno jej zaniedbywać w trosce o pomoc zmarłym i nasze zbawienie. Udziału we Mszy św. nie zastąpi pobyt na cmentarzu i chwile spędzone przy grobie.


3. Przypominamy, że wierni którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych zyskają odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących. Odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest odpustem zupełnym. Odpust ten można zyskać dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej jeden raz na dzień.

 

4. Będziemy przeżywać oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych od 2 do 9 listopada. Różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 16.00, następnie Msza św. o godz. 17.00.


5. Przyjmujemy na wypominki roczne, oktawalne i jednorazowe.


6. W czwartek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, „Dzień Zaduszny” – to czas szczególnej modlitwy do Boga, by zmarli mieli udział w Chrystusowym zwycięstwie nad śmiercią. Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy po śmierci potrzebują oczyszczenia w miłości, czyli czyśćca, który jest „przedsionkiem nieba”. Cały listopad jest czasem szczególnej pamięci o zmarłych. Modlitwy, możliwość uzyskania odpustu za zmarłych, według wiary Kościoła, pomagają im zakończyć czyściec i dostąpić chwały nieba.

 

7. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.

 

8. Adoracja w I piątek i możliwość spowiedzi od godz. 17.30 do 18.00 – zakończona zostanie przed Mszą św. o godz.18.00, litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Aktem Oddania Sercu Pana Jezusa, o 18.00 Msza św. do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 9.00 udamy się do chorych.

 

9. W tym tygodniu przypada również I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

10. Wszystkie dzieci pragnące śpiewać w scholi dziecięcej zapraszamy na próbę z Panią Olą i Siostrą Dominiką w soboty o godz. 11.15.

 

11. W sobotę 4 listopada przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza – patrona naszego ks. Proboszcza ks. Karola Banasika. Msza św. od Żywego Różańca w intencji ks. Solenizanta odprawiona zostanie w przyszłą niedziele 5 listopada o godz. 8.00.

 

12. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

13. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

XXIX Niedziela Zwykła

22.10.2017

1. Ofiary składane dzisiaj na tace przeznaczone są na potrzeby misji.


2. Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z młodzieżą i rodzicami klas I i II Gimnazjum, którzy chcą przystąpić do Sakramentu Bierzmowania w tym roku szkolnym.

 

3. W tym tygodniu wspominamy:

– w sobotę święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 

4. Trwa miesiąc październik. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych wszystkich parafian, a zawłaszcza dzieci i młodzież. Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są w naszym kościele w niedzielę o godz. 16.30. W tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, między jedną a drugą Mszą św.


5. Wszystkie dzieci pragnące śpiewać w scholi dziecięcej zapraszamy na próbę z Panią Olą i Siostrą Dominiką w soboty o godz. 11.15.

 

6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Prosimy o duchowe przygotowanie się do niej oraz o posprzątanie grobów na cmentarzu, śmieci wyrzucamy tylko do kontenerów.


7. Przyjmujemy wypominki tak jak przez minione lata: jednorazowe, oktawalne i roczne. Prosimy o wyraźne i czytelne wypisywanie imion bliskich zmarłych. Przy wyjściu z Kościoła na stoliku i w zakrystii są wystawione specjalnie przygotowane kartki na wypominki, które można zabierać. Wypominki przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wypominki roczne będą czytane w każdą niedzielę przed Mszami dopołudniowymi, przed 8.00, 10.30 i 12.00 – dlatego prosimy zaznaczyć, przed którą Mszą św. mają być czytane.

 

8. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

10. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Wiktora Kowalczyka l. 78

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

XXVIII Niedziela Zwykła

15.10.2017

 

1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Jadwigi Śląskiej,

– we wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,

– w środę święto św. Łukasza Ewangelisty,

– w piątek św. Jana Kantego, kapłana,

– w sobotę bł. Jakuba Strzemię, kapłana.

 

2. Trwa miesiąc październik. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych wszystkich parafian a zawłaszcza dzieci i młodzież. Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są w naszym kościele w niedzielę o godz. 16.30. W tygodniu, od poniedziałku do soboty, o godz. 17.30, między jedną a drugą Msza św.

 

3. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prowadzone i planowane prace oraz remonty w kościele i na plebanii. Za złożone ofiary mówimy Bóg zapłać.

 

4. Wszystkie dzieci pragnące śpiewać w scholi dziecięcej zapraszamy na próbę z Panią Olą i Siostrą Dominiką w soboty o godz. 11.15.

 

5. Ofiary składane za tydzień na tace przeznaczone zostaną na potrzeby misji.

 

6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Prosimy o duchowe przygotowanie się do niej oraz o posprzątanie grobów na cmentarzu, śmieci wyrzucamy tylko do kontenerów.

 

7. Przyjmujemy wypominki tak jak przez minione lata jednorazowe, oktawalne i roczne. Prosimy o wyraźne i czytelne wypisywanie imion bliskich zmarłych. Przy wyjściu z Kościoła na stoliku i w zakrystii są wystawione specjalnie przygotowane kartki na wypominki które można zabierać. Wypominki przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wypominki roczne będą czytane w każdą niedzielę przed Mszami dopołudniowymi, przed 8.00, 10.30 i 12.00 – dlatego prosimy zaznaczyć, przed którą Mszą św. mają być czytane.

 

8. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Danutę Todys l. 73

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

XXVII Niedziela Zwykła

8.10.2017

1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek bł. Wincentego Kadłubka, biskupa,

– w piątek bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.

 

2. Trwa miesiąc październik. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych wszystkich parafian, a zawłaszcza dzieci i młodzież. Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są w naszym kościele w niedzielę o godz. 16.30. W tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, między jedną a drugą Mszą św.

 

3. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Dzień Papieski. Przed naszym Kościołem, tak jak we wszystkich Kościołach w Polsce, odbywa się zbiórka pieniężna na stypendia dla biednych i ubogich, a zdolnych dzieci i młodzieży, w ramach fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

4. W sobotę 14 października przypada Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich nauczycielach i wychowawcach, którym z racji ich święta składamy najlepsze życzenia.

 

5. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prowadzone i planowane prace oraz remonty w kościele i na plebanii.

 

6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Prosimy o duchowe przygotowanie się do niej oraz o posprzątanie grobów na cmentarzu, śmieci wyrzucamy tylko do kontenera – zwróćmy uwagę, że są również kontenery segregujące w miarę możliwości prosimy o segregację wyrzucanych odpadów, lampek, szkła.

 

7. Przyjmujemy wypominki tak jak przez minione lata jednorazowe, oktawalne i roczne. Prosimy o wyraźne i czytelne wypisywanie imion bliskich zmarłych. Przy wyjściu z Kościoła na stoliku i w zakrystii są wystawione specjalnie przygotowane kartki na wypominki, które można zabierać. Wypominki przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wypominki roczne będą czytane w każdą niedzielę przed Mszami dopołudniowymi, przed 8.00, 10.30 i 12.00 – dlatego prosimy zaznaczyć, przed którą Mszą św. mają być czytane.

 

8. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

XXVI Niedziela Zwykła

1.10.2017

1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Aniołów Stróżów,

– w środę św. Franciszka z Asyżu,

– w czwartek św. Faustyny, zakonnicy,

– w sobotę NMP Różańcowej.

 

2. Rozpoczynamy miesiąc październik. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych wszystkich parafian, a zawłaszcza dzieci i młodzież. Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są w naszym kościele w niedziele o godz. 16.30. W tygodniu, od poniedziałku do soboty, o godz. 17.30 między jedną, a drugą Mszą św.


3. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbieramy ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na dzieła Caritas, m.in.: schronienie dla ponad 200 osób każdego dnia, w tym także dzieci, ciepły posiłek, który dla wielu jest jedynym w ciągu dnia, rehabilitację niepełnosprawnych, opiekę nad dziećmi i osobami starszymi.

 

4. Również dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci z kl. III Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do I Komunii św.

 

5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od 16.30 możliwość spowiedzi, o godz. 10.00 udam się do chorych.

 

6. W tym tygodniu przypada również I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 połączone z różańcem nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.


7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Papieski. Przed naszym Kościołem, tak jak we wszystkich Kościołach w Polsce, będzie odbywać się zbiórka pieniężna na stypendia dla biednych i ubogich a zdolnych dzieci i młodzieży, w ramach fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

8. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Prosimy o duchowe przygotowanie się do niej oraz o posprzątanie grobów na cmentarzu, śmieci wyrzucamy tylko do kontenera – zwróćmy uwagę, że są również kontenery segregujące, w miarę możliwości prosimy o segregację wyrzucanych odpadów, lampek, szkła.

 

9. Przyjmujemy wypominki tak jak przez minione lata jednorazowe, oktawalne i roczne. Prosimy o wyraźne i czytelne wypisywanie imion bliskich zmarłych. Przy wyjściu z Kościoła na stoliku i w zakrystii są wystawione specjalnie przygotowane kartki na wypominki które można zabierać. Wypominki przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wypominki roczne będą czytane w każdą niedzielę przed Mszami dopołudniowymi, przed 8.00, 10.30 i 12.00 – dlatego prosimy zaznaczyć, przed którą Mszą św. mają być czytane.

 

10. W związku z Apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski do wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce dotyczącym trzęsienia ziemi w Meksyku, ks. bp Grzegorz Kaszak zdecydował, iż niedziela 8 października b.r. będzie Diecezjalnym Dniem Pomocy dla Meksyku.

Pamiętajmy o ofiarach trzęsienia ziemi także w modlitwie różańcowej.

Zachęcamy wiernych do wysyłania sms-a z hasłem MEKSYK pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT).

Każdy może dokonać także indywidualnej i bezpośredniej wpłaty na konto Caritas Polska lub Caritas Diecezji Sosnowieckiej z dopiskiem MEKSYK (informacje na stronie www.caritas.pl lub www.sosnowiec.caritas.pl

 

11. Komunikat w sprawie inicjatywy Różaniec do granic…

 

12. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

13. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej w zakrystii kościoła.

 

14. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Mariusza Tatarę l. 41

i śp. Andrzeja Haberkę l. 61

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XXV Niedziela Zwykła

24.09.2017

1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek bł. Władysława z Gielniowa, kapłana,

– w środę św. Wincentego à Paulo, kapłana,

– w czwartek św. Wacława, męczennika

– w piątek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

– w sobotę św. Hieronima, kapłana i dra Kościoła


2. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się miesiąc październik. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych wszystkich parafian, a zawłaszcza dzieci i młodzież. Nabożeństwa Różańcowe odprawiane będą w naszym kościele w tygodniu o godz. 17.30, między wieczornymi Mszami św., a w niedziele o 16.30.


3. Za tydzień w niedzielę 1 października będziemy zbierać ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na dzieła Caritas, m.in.: schronienie dla ponad 200 osób każdego dnia, w tym także dzieci, ciepły posiłek, który dla wielu jest jedynym w ciągu dnia, rehabilitację niepełnosprawnych, opiekę nad dziećmi i osobami starszymi.

 

4. Również w niedzielę 1 października na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci z kl. III Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do I Komunii św.

 

5. Siostry Karmelitanki zapraszają do wspólnego świętowania Uroczystości św. Teresy od Dzieciątka Jezus 1 października – szczegóły są podane na plakacie w gablocie ogłoszeń przed kościołem.


6. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Stanisława Lasaka l. 74,

śp. Alfredę Waloch l. 91

i śp. Adama Rzepę l. 72

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XXIV Niedziela Zwykła

17.09.2017

1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika – patrona Polski,

– we środę św. Andrzeja, Pawła i towarzyszy, męczenników,

– w czwartek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty,

– w sobotę św. Pio z Pietralciny, kapłana.

 

2. W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci z klas III SP w ramach przygotowania do I Komunii św.

 

3. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

4. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

5. Bóg zapłać wszystkim za złożone dziś ofiary w „niedzielę kopertową” na prace remontowe na plebanii i w Kościele.

 

6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Stanisławę Nykowską l. 96,

śp. Marię Szlęk l. 74,

śp. Henrykę Kozieł l. 87

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XXIII Niedziela Zwykła

10.09.2017

1. W tym tygodniu wspominamy:

– w środę św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora kościoła,

– w czwartek święto Podwyższenia Krzyża św.,

– w piątek NMP Bolesnej,

– w sobotę św. męczenników: Korneliusza papieża i Cypriana biskupa.

 

2. W środę 13 września zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. i Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła z Figurą Matki Bożej Fatimskiej, zachęcam do zabrania ze sobą na procesję świec, po procesji odmówimy różaniec fatimski. Zachęcam do złożenia na kartkach próśb i podziękowań zanoszonych do Pana Boga przez pośrednictwo Fatimskiej Pani w czasie odmawiania różańca.

 

3. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa na prowadzone i planowane prace oraz remonty w kościele i na plebanii.

 

4. Również w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych, zapraszamy wszystkie dzieci uczęszczające do szkoły z plecakami i przyborami szkolnymi, szczególnie zapraszamy dzieci z klas I Szkoły Podstawowej, które rozpoczynają swoją edukację.

 

5. Komunikat Biskupa…

 

6. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej w zakrystii kościoła.


8. W tym tygodniu z naszej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Edwarda Kupis l. 75

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

XXII Niedziela Zwykła

3.09.2017

1. W dzisiejszą niedzielę, 3 września, przypada dzień imienin Ks. Bp. Grzegorza Kaszaka. Osobę Ks. Bp. Ordynariusza polecamy modlitewnej pamięci diecezjan i życzymy, aby dobry Bóg darzył naszego Pasterza swoim błogosławieństwem, a św. Patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski. Z racji imienin o godz. 12.00 w bazylice katedralnej w Sosnowcu rozpocznie się uroczysta Msza św. w intencji Solenizanta.

 

2. Jutro w poniedziałek, 4 września, rozpoczęcie Roku Szkolnego i Katechetycznego. Zapraszamy na Mszę św. dzieci i młodzież, nauczycieli, rodziców, babcie i dziadków, na godz. 8.00. Spowiedź dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem roku szkolnego i katechetycznego dzisiaj podczas każdej Mszy św.

 

3. W najbliższą środę do kościoła pw. św. Stanisława w Czeladzi pielgrzymować będą chorzy z całej naszej diecezji. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00, o 11.00 będzie Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bp. Ordynariusza Grzegorza Kaszaka.

 

4. W tym tygodniu wspominamy:

– w piątek święto Narodzenia NMP

 

5. Od piątku, 1 września, posługę organistki rozpoczęła Siostra Dominika – karmelitanka, życzymy siostrze radosnej i owocnej posługi w naszej Parafii. Wszystkie dzieci zapraszamy za tydzień w niedzielę na Mszę św. o godz. 10.30 – prosimy o wcześniejsze przyjście dzieci 15 minut wcześniej przed Mszą św. na przygotowanie liturgiczne śpiewów. Będzie osoba grająca na gitarze Pani Ola, która chce z dziećmi przećwiczyć śpiew.

 

6. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

XXI Niedziela Zwykła

27.08.2017

1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek Męczeństwo św. Jana Chrzciciela ,

– w piątek bł. Bronisławy, dziewicy.

 

2. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź z racji I piątku w piątek o 16.30, o godz. 9.00 udam się do chorych.

 

3. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

4. W przyszłą niedzielę 3 września przypada dzień imienin Ks. Bp. Grzegorza Kaszaka. Osobę Ks. Bp. Ordynariusza polecamy modlitewnej pamięci diecezjan, aby dobry bóg darzył naszego Pasterza swoim bł., a św. Patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski.

 

5. W poniedziałek 4 września rozpoczęcie Roku Szkolnego i Katechetycznego. Zapraszamy na Mszę św. dzieci i młodzież, nauczycieli i rodziców, na godz. 8.00. Spowiedź dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem roku szkolnego i katechetycznego w niedziele podczas każdej Mszy św.

 

6. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

8. Zgodnie z dekretem Ks. Bp. Ordynariusza Grzegorza Kaszaka z dniem dzisiejszym posługę w naszej Parafii rozpoczyna ks. Marek Sarlej. Witamy Go pośród nas bardzo serdecznie i życzymy radosnej i owocnej posługi w naszej Parafii.

 

9. W tym tygodniu z naszej parafii Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Janinę Waś, l. 79,

śp. Jadwigę Sadło l. 75

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

XX Niedziela Zwykła

20.08.2017

 

1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek Najświętszej MP Królowej

– w czwartek święto św. Bartłomieja Apostoła

– w sobotę Uroczystość NMP Częstochowskiej

 

2. Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 23-25 sierpnia. Spotkanie dla pielgrzymów dzisiaj o godz. 20.00 w parafii św. Tomasza na Pogoni.

 

3. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

4. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

5. Komunikat Biskupa…

 

XIX Niedziela Zwykła

13.08.2017

1. W dzisiejszą niedzielę 13 sierpnia zapraszam na godz. 17.00 na Msze św. i Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła z Figurą Matki Bożej Fatimskiej. Zachęcam do zabrania ze sobą na procesję świec, po procesji odmówimy różaniec fatimski. Zachęcam do złożenia na kartkach próśb i podziękowań zanoszonych do Pana Boga przez pośrednictwo Fatimskiej Pani w czasie odmawiania różańca.

 

2. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika,

– we wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Msze św. o godz. 8.00, 10.30 i 12.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów,

– w czwartek św. Jacka, kapłana,

– w sobotę św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

 

3. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa na prowadzone i planowane prace oraz remonty w kościele i na plebanii.

 

4. Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 23-25 sierpnia. Spotkanie dla pielgrzymów w niedzielę 20 sierpnia o godz. 20.00 w parafii św. Tomasza w Sosnowcu na Pogoni.

 

5. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Romana Wojtasińskiego l. 65

Wieczny odpoczynek…

 

7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

XVIII Niedziela Zwykła

6.08.2017

1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Sosnowcu,

– w środę Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Dziewicy męczennicy, patronki Europy,

– w czwartek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,

– w piątek św. Klary, dziewicy.

 

2. W niedzielę za tydzień 13 sierpnia zapraszam na godz.17.00 na Mszę św. i Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła z Figurą Matki Bożej Fatimskiej, zachęcam do zabrania ze sobą na procesję świec, po odmówimy różaniec fatimski. Zachęcam do złożenia na kartkach próśb i podziękowań zanoszonych do Pana Boga przez pośrednictwo Fatimskiej Pani w czasie odmawiania różańca.

 

3. Rozpoczynają się zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 23-25 sierpnia. Spotkanie dla pielgrzymów w niedzielę 20 sierpnia o godz. 20.00, w parafii św. Tomasza w Sosnowcu na Pogoni.

 

4. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

5. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Mariana Malinowskiego , l. 82

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

  

XVII Niedziela Zwykła

30.07.2017

 

1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dr Kościoła,

– w piątek św. Jana Marii Vianney’a, kapłana.

 

2. We wtorek rozpoczynamy miesiąc sierpień. Na jego progu zachęcamy jeszcze raz, do czego zachęcają nas polscy biskupi jak słyszeliśmy w apelu, do abstynencji i trzeźwości.

 

3. W środę, 2 sierpnia, odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Niewiast i Dziewcząt połączona z odpustem Porcjunkuli do Sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Uroczystej Sumie Odpustowej o godz. 11.00 przewodniczyć będzie Ks. Bp. Piotr Skucha.

 

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź z racji I piątku w piątek o 16.30, o godz. 9.00 udam się do chorych.

 

5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

6. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Elżbietę Kaledońską , l. 48,

śp. Jarosława Zywar l. 52

i śp. Władysławę Bijak l. 87

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

XVI Niedziela Zwykła
23.07.2017

1. W tym tygodniu wspominamy:
- we wtorek święto św. Jakuba Ap.,
- w środę św. Joachima i Anny, rodziców NMP,
- w sobotę św. Marty.

 

2. Dzisiaj po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów, z racji przypadającego we wtorek 25 lipca wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców. 
Jak słyszeliśmy w komunikacie w dniach 23-30 lipca 2017 obchodzimy XVIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Hasło Tygodnia: „Niesiemy Dobrą Nowinę drogami świata”. MIVA Polska po raz kolejny zaprasza wszystkich kierowców, członków ich rodzin oraz Przyjaciół misji do udziału w Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Wychodząc z Kościoła można wesprzeć swoją ofiarą misje, a konkretnie zakup środków transportu samochodów, motorów, rowerów, kładów, łódek czy motorówek.

 

3. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

4. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

XV Niedziela Zwykła

16.07.2017

1. Dzisiaj przypada uroczystość odpustowa w naszej parafii. Msze św. odprawiane są w porządku niedzielnym, uroczysta suma odpustowa o godz. 12.00. Również dzisiaj przypada III niedziela miesiąca niedziela kopertowa na remonty już prowadzone na plebanii i planowane prace remontowe w kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary. Po każdej Mszy św. można złożyć swoją ofiarę na odbudowę spalonej wieży katedry w Gorzowie Wielkopolskim do czego zachęcał nas tydzień temu w komunikacie Bp Grzegorz Kaszak.

 

2. W tym tygodniu wspominamy:

– w czwartek bł. Czesława, prezbitera

– w sobotę św. Marii Magdaleny.

 

3. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów, z racji przypadającego w następny wtorek, 25 lipca, wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców.

 

4. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

5. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

XIV Niedziela Zwykła

9.07.2017

1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek św. Benedykta, opata

– we środę św. Brunona bpa i męczennika

– w czwartek św. pustelników Andrzeja, Świerada i Benedykta

– w sobotę św. Bonawentury bpa i doktora kościoła

 

2. W niedzielę 16 lipca przypada w naszej parafii Uroczystość Odpustowa z racji wspomnienia NMP z Góry Karmel. W tym dniu Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 8.00, 10.30 i 12.00. Zapraszam wszystkich naszych parafian na uroczystą sumę odpustową na godz. 12.00, której przewodniczył będzie ks. dziekan naszego dekanatu, ks. Kan. Andrzej Domagała, proszę o przygotowanie procesji – poczty sztandarowe, feretrony, figury.

 

3. Przyszła niedziela to również III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa na planowane prace i remonty.

 

4. Przypominam, że przez całe wakacje Msze św. w niedziele odprawiane będą o godz. 8.00, 10.30 i 12.00, nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. W tygodniu będzie tylko Msza św. wieczorem o godz. 17.00.

 

5. Komunikat ks. Biskupa Ordynariusza…

 

6. Intencje na rozpoczęty tydzień...

 

7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

 XIII Niedziela Zwykła

2.07.2016

 

1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek święto św. Tomasza Ap.

– w czwartek bł. Teresy Ledóchowskiej

– w sobotę św. Jana z Dulki

 

2. Przypominam, że przez całe wakacje Msze św. w niedziele odprawiane będą o godz. 8.00, 10.30 i 12.00, nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. W tygodniu będzie tylko Msza św. wieczorem o godz. 17.00.

 

3. Intencje na rozpoczęty tydzień ...

 

4. Zachęcam do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

5. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Andrzeja Będkowskiego l. 70

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 XII Niedziela Zwykła

25.06.2017

 

1. Dziękuje naszym Parafianom i wszystkim instytucjom oraz osobom indywidualnym za włączenie się w przygotowanie i przebieg festynu integracyjnego. Relacja z festynu jest umieszczona na naszej stronie internetowej i stronie diecezjalnej do której odsyłam.

 

2. W tym tygodniu będziemy wspominać:

– we wtorek Uroczystość NMP Nieustającej Pomocy

– w środę św. Ireneusza biskupa i męczennika

– w czwartek Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła, ofiary zebrane na wieczornej Mszy św. będą przeznaczone na Stolicę Apostolską. W tym dniu swoje imieniny przeżywał będzie Ks. Bp. Piotr Skucha, pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o naszym ks. Biskupie Piotrze aby dobry Bóg miał Go zawsze w swojej opiece, darzył zdrowiem i potrzebnymi łaskami, a św. patron orędował i wypraszał potrzebne łaski na każdy dzień życia i pasterskiej posługi.

 

3. Do piątku trwa jeszcze miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwa czerwcowe ze śpiewaną litanią, które są w naszym Kościele po Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcam w tych ostatnich dniach miesiąca czerwca do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach.

 

4. Sobota w tym tygodniu to I sobota miesiąca po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszam na nabożeństwo I sobotnie do Niepokalanego serca NMP – odmówimy litanię loretanską i akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP, o co prosiła Maryja w Fatimie, do odprawienia pięciu I sobót miesiąca.


5. Od soboty rozpocznie się miesiąc lipiec. W miesiącach wakacyjnych lipcu i sierpniu Msze św. w naszym Kościele w tygodniu będą oprawiane tylko o godz. 17.00 po południu, nie będzie Mszy św. rano o godz. 7.00, a w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 17.00, będą tylko Msze św. dopołudniowe o godz. 8.00, 10.30 i 12.00.

 

6. Rozpoczęły się wakacje. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy i odpoczynek a zwłaszcza dzieciom i młodzieży szkolnej życzę aby były one szczęśliwe i udane. Odpoczywajcie, zwiedzajcie ciekawe, piękne miejsca i ludzi. Nie zapominajcie jednak w tym czasie o Panu Bogu, o modlitwie oraz niedzielnej Mszy św.

 

7. Intencje na nadchodzący tydzień…


8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Stanisława Madeja l. 85

Wieczny odpoczynek…

 

XI Niedziela Zwykła

18.06.2017

 

1. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa na planowane prace i remonty w Parafii.

 

2. Dziękuje jeszcze raz naszym Parafianom, którzy tak jak w minionych latach włączyli się w przygotowanie czterech ołtarzy na Boże Ciało, za piękne przygotowanie tych ołtarzy, za złożone ofiary, dziękuje wszystkim biorącym udział w procesji a szczególnie tym osobom które niosły sztandary, feretrony, figury, dzieciom sypiącym kwiaty, dzieciom komunijnym, ministrantom, panu Organiście i panu Kościelnemu. Dziękuje tym którzy udekorowali okna mieszkań symbolami religijnymi. Wszystkim zaangażowanym w procesję Bożego Ciała mówię Bóg zapłać.

 

3. Przez całą oktawę procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Kościoła po Mszy św. o godz. 17.00. Na zakończenie oktawy w czwartek 26 czerwca procesja do czterech ołtarzy wokół Kościoła oraz poświęcenie wianków, ziół i kwiatów. O przygotowanie ołtarzy tak jak co roku prosimy naszych Parafian, którzy przygotowywali ołtarze na Boże Ciało. Procesja na zakończenie oktawy będzie po Mszy św. o godz. 17.00.

 

4. Jutro w poniedziałek w godz. od 14.00 do 17.00 w ogrodach naszej Parafii odbędzie się FESTYN INTEGRACYJNY pod patronatem Prezydenta Sosnowca. W programie m. in. występy artystyczne, konkursy z nagrodami, wspólne grillowanie i wiele innych atrakcji, szczegóły są podane na plakatach umieszczonych w gablotach. Zapraszamy wszystkich i dzieci i młodzież i dorosłych do udziału w tym festynie.

 

5. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

6. Również w piątek 23 czerwca będziemy przeżywać Dzień Ojca, przyjmujemy na Mszę św. zbiorową za żyjących i zmarłych Ojców, która będzie odprawiona w tym dniu o godz. 17.00.

 

7. Także w piątek przypada zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy wszystkich nauczycieli, uczniów i rodziców na Mszę św. dziękczynną za szczęśliwie przeżyty rok szkolny i katechetyczny w piątek o godz. 8.00.

 

8. W sobotę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

 

9. Dobiega końca czas posługi i pobytu ks. Leonarda w naszej Parafii. Z dniem 1 lipca 2017 r. Dekretem i decyzją Ks. Bp. Ordynariusza i za zgodą ks. Leonarda ma On zamieszkać w Domu Księży Emerytów w Będzinie. Msza św. zamówiona od Żywego Różańca w int. ks. Leonarda za 20 lat pracy w tut. Parafii zostanie odprawiona w niedzielę za tydzień 25 czerwca o godz. 15.00. Dekretem z dnia 16.06.2017 r. Ks. Bp. Ordynariusz skierował do naszej Parafii w charakterze wikariusza do pracy duszpasterskiej i katechetycznej ks. Marka Sarleja, dotychczasowego wikariusza Parafii Matki Bożej Bolesnej w Czeladzi-Piaskach, który swoją posługę rozpocznie z dniem 28.08.2017.

 

10. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

11. Zachęcam do nabycia i lektury prasy katolickiej w zakrystii.

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

11.06.2017

 

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy, kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 

2. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek Niepokalanego Serca NMP

– w środę bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

– w sobotę Uroczystość św. Brata Alberta Chmielowskiego zakonnika patrona naszej diecezji

 

3. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwa czerwcowe ze śpiewaną litanią, które są odprawiane w naszym Kościele codziennie Po Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach.

 

4. 15 czerwca w czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Już dziś prosimy naszych Parafian o włączenie się tak jak w minionych latach w przygotowanie czterech ołtarzy i zachęcamy do licznego udziału w procesji a szczególnie te osoby które noszą sztandary, feretrony, figury, dzieci sypiące kwiaty, dzieci komunijne. Bardzo gorąco prosimy o udekorowanie okien naszych mieszkań symbolami religijnymi, zwłaszcza eucharystycznymi. Msze św. w tym dniu będą o godz. 8.00, o godz. 10.00 Msza św. po której wyruszy procesja z Kościoła, po powrocie do Kościoła zostanie odprawiona około godz. 12.00 ostatnia Msza św. nie będzie wieczornej Msza św. o godz. 17.00. Tegoroczna procesja będzie przechodzić następującą trasą: od kościoła - ul. Szosową, ul. Baczyńskiego, ul. Studzienną - do kościoła. Ołtarze umiejscowione będą:

I Ołtarz przy ul. Szosowej blok - klatki nr 13, 15, 17

II Ołtarz przy ul. Szosowej blok nr 5 „d”

III Ołtarz przy ul. Baczyńskiego blok – klatki nr 37 a, b, c

IV Ołtarz przy ul. Studziennej blok nr 14

Szczegóły procesji i mapka są podane na stronie internetowej naszej parafii.

 

5. Przez całą oktawę procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Kościoła po Mszy św. o godz. 17.00. Na zakończenie oktawy w czwartek 26 czerwca procesja do czterech ołtarzy wokół Kościoła o których przygotowanie tak jak co roku prosimy naszych Parafian.

 

6. Z uwagi na charakter piątku przypadającego na dzień 16 czerwca 2017 roku, który dla wielu w tym roku jest dniem wolnym od pracy i dniem odpoczynku; dla dobra duchowego wszystkich wiernych pragnących uszanować zasady religijne i moralne zgodnie z przepisem kan. 87 § 1 KPK ks. bp Grzegorz Kaszak udzielił wszystkim wiernym przebywającym tego dnia na terenie Diecezji Sosnowieckiej dyspensy od obowiązku zachowania w tym dniu wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i innych form pokuty.

 

7. W piątek za tydzień 23 czerwca będziemy przeżywać Dzień Ojca, przyjmujemy na Mszę św. zbiorową za żyjących i zmarłych Ojców, która będzie odprawiona w tym dniu o godz. 17.00.

 

8. W dniu 19 czerwca, za tydzień w poniedziałek, w godz. od 14.00 do 17.00 w ogrodach naszej Parafii, odbędzie się FESTYN INTEGRACYJNY pod patronatem Prezydenta Sosnowca. W programie m.in.: występy artystyczne, konkursy z nagrodami, wspólne grillowanie i wiele innych atrakcji, szczegóły są podane na plakatach umieszczonych w gablotach. Zapraszamy wszystkich i dzieci i młodzież i dorosłych do udziału w tym festynie.

 

9. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. 

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

4.06.2017

 

1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.

 

2. W dzisiejszą niedzielę 4 czerwca, jak ogłaszaliśmy tydzień temu, przed wszystkimi Kościołami w Polsce, także i u nas, odbywa się zbiórka do puszek ofiar na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

 

3. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła

– w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

– w sobotę bł. Bogumiła, biskupa

 

4. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwa czerwcowe ze śpiewaną litanią, które są odprawiane w naszym Kościele codziennie po Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach.

 

5. W niedzielę za tydzień przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy, kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 

6. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, proszę naszych parafian o przygotowanie, jak co roku, czterech ołtarzy. Tegoroczna procesja będzie przechodzić następującą trasą: od kościoła – ul. Szosową, ul. Baczyńskiego, ul. Studzienną – do kościoła. Ołtarze umiejscowione będą:

a. Przy ul. Szosowej blok – klatki nr 13, 15, 17

b. Przy ul. Szosowej blok nr 5 „d”

c. Przy ul. Baczyńskiego blok nr 37 a, b, c

d. Przy ul. Studziennej blok nr 14

 

7. Intencje na nadchodzący tydzień ...


8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Wniebowstąpienie Pańskie

28.05.2017

 

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Spotkanie majowe dziś po wieczornej Mszy św. przy kapliczce św. Jana Nepomucena.

 

2. W tym tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek św. Urszuli Leduchowskiej, dziewicy
– w środę święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
– w czwartek św. Justyna, męczennika
– w sobotę św. Karola Lwangi i towarzyszy, męczenników

 

3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie kręgu biblijnego.

 

4. W czwartek rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i rozpoczynamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwa czerwcowe ze śpiewaną litanią, które będą odprawiane w naszym Kościele codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach. W tym dniu przypada Dzień Dziecka – modlimy się w int. wszystkich dzieci.

 

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek od godz. 16.00 możliwość adoracji i spowiedzi I piątkowej od godz. 16.30 od godz. 9.00 udamy się do chorych.

 

6. W najbliższą sobotę sześciu diakonów naszego seminarium przyjmie święcenia kapłańskie – módlmy się w ich intencji.

 

7. W przyszłą niedzielę 4 czerwca przeżywać będziemy kolejny narodowy Dzień Dziękczynienia, przed wszystkimi Kościołami w Polsce także i u nas będzie odbywać się zbiórka do puszek ofiar na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

 

8. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 VI Niedziela Wielkanocna

21.05.2017
  
1. Dzisiaj o godz. 10.00 dzieci z kl. III Szkoły Podstawowej będą przeżywać swoją I Komunię św., po mszy św. o godz. 17.00 spotkanie majowe przy figurze Matki Bożej w ogrodzie na plebanii gdzie wraz z dziećmi komunijnymi odśpiewamy litanie loretańską. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca „niedziela kopertowa” na prace remontowe i inwestycje w parafii.
 
2. Przeżywamy piękny miesiąc Maj poświęcony Matce Bożej i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, nabożeństwa majowe ze śpiewaną litanią loretańską. Nabożeństwa majowe są odprawiane w naszym Kościele codziennie po Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach majowych.
 
3. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie kręgu biblijnego.
 
4. W tym tygodniu wspominamy:
- w środę Najsw. MP Wspomożycielki Wiernych
- w piątek św. Filipa Neriusza, kapłana
 
5. W piątek 26 maja przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w tym dniu o wszystkich naszych kochanych Mamach szczególnie w naszych modlitwach. Żyjących niech Bóg darzy zdrowiem i obfitym błogosławieństwem, a zmarłe niech obdarzy wiecznym szczęściem w niebie. Przyjmujemy na Msze św. zbiorową za żyjące i zmarłe Mamy, która będzie odprawiona w tym dniu o godz. 17.00. W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 
6. W najbliższą sobotę czterech kleryków V roku naszego seminarium przyjmie święcenia diakonatu – módlmy się w ich intencji.
 
7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Spotkanie majowe przy kapliczce św. Jana Nepomucena.
 
8. Intencje na nadchodzący tydzień...
 
9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

V Niedziela Wielkanocna

14.05.2017

  

 

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie majowe przy kapliczce na ul. Saturnowskiej gdzie odśpiewamy litanię loretańską, a w przyszłą niedzielę spotkamy się przy figurze Matki Bożej w ogrodzie na plebanii gdzie wraz z dziećmi komunijnymi odśpiewamy litanię loretańską.

 

2. Przeżywamy piękny miesiąc Maj poświęcony Matce Bożej i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, nabożeństwa majowe ze śpiewaną litanią loretańską. Nabożeństwa majowe są odprawiane w naszym Kościele codziennie po Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach majowych.

 

3. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie kręgu biblijnego.

 

4. We wtorek przypada święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika – patrona Polski.

 

5. W piątek 26 maja przypada Dzień Matki. Przyjmujemy na Msze św. zbiorową za zmarłe Mamy, która będzie odprawiona w tym dniu o godz. 17.00.

 

6. W przyszłą niedzielę 21 maja o godz. 10.00 dzieci z kl. III Szkoły Podstawowej będą przeżywać swoją I Komunię św. Spowiedź dla dzieci, rodziców i bliskich w sobotę 20 maja o godz. 10.00.

 

7. Przyszła niedziela 21 maja to III niedziela miesiąca „niedziela kopertowa” na prace remontowe i inwestycje w parafii.

 

8. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

10. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Mariannę Owczarek l. 89,

śp. Eleonorę Starosta l. 79

i śp. Czesławę Łyko l. 89

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

IV Niedziela Wielkanocna

7.05.2017

 

1. Dzisiejszą niedzielą „Niedzielą Dobrego Pasterza” rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z rodzicami klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do I Komunii św. Po mszy św. o godz. 17.00 spotkanie majowe przy krzyżu na ul. Szybikowej gdzie odśpiewamy litanię loretańską, a w przyszłą niedzielę spotkamy się przy kapliczce na ul. Saturnowskiej.
 
2. W poniedziałek przypada Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski.
 
3. Trwa miesiąc Maj poświęcony Matce Bożej w którym odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, nabożeństwa majowe ze śpiewaną litanią loretańską. Nabożeństwa majowe będą odprawiane w naszym Kościele codziennie po Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach majowych.
 
4. W sobotę 13 maja rozpoczynamy „nabożeństwa fatimskie”. W tym roku z polecenia Ks. Bp. Ordynariusza takie nabożeństwa powinny być odprawiane w każdej parafii naszej diecezji w związku z 100 rocznicą objawień w Fatimie, każdego 13 dnia miesiąca od maja do października. Dlatego zapraszam wszystkich parafian w najbliższą sobotę na Mszę św. o godz. 18.00 z kazaniem fatimskim po Mszy procesja z figurą Fatimskiej Pani wokół kościoła odśpiewamy litanię loretańską i odmówimy jedną część różańca św. W tym dniu nie będzie nabożeństwa majowego po Mszy św. o godz. 17.00 tylko połączone z nabożeństwem fatimskim po Mszy św. o godz. 18.00.
 
5. Intencje na nadchodzący ...
 
6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 III Niedziela Wielkanocna

30.04.2017

 

1. W tym tygodniu wspominamy:

 

2. W poniedziałek 1 maja wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika – Patrona ludzi pracy. Rozpoczynamy równocześnie piękny miesiąc Maj poświęcony Matce Bożej i rozpoczynamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, nabożeństwa majowe ze śpiewaną litanią loretańską. Nabożeństwa majowe będą odprawiane w naszym Kościele codziennie po Mszy św. o godz. 17.00. zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach majowych.

 

3. We wtorek św. Atanazego biskupa i doktora Kościoła

 

4. W środę 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski – Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. w tym dniu w naszym Kościele będą odprawiane w porządku niedzielnym.

 

5. W czwartek św. Floriana męczennika.

 

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek od godz. 16.00 możliwość adoracji I piątkowej. Od godz. 9.00 udamy się do chorych.

 

7. W sobotę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00 połączone z nabożeństwem majowym nabożeństwo I sobotnie do Niepokalanego Serca Najświętszej M. P. do odprawiania byliśmy zachęcani w dzisiejszej katechezie, a o co prosiła Matka Boża Fatimska Pani.

 

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z rodzicami klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do I Komunii św. Również w przyszłą niedzielę tradycją lat minionych po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo majowe przy krzyżu na ul. Szybikowej, gdzie odśpiewamy litanię loretańską – mam nadzieję, że pogoda nam na to pozwoli.

 

9. Intencje na nadchodzący tydzień …

 

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

II Niedziela Wielkanocna

23.04.2017

 

1. W dzisiejszą niedzielę przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Na godz. 15.00 – godzinę miłosierdzia – zapraszam wszystkich naszych parafian do kościoła na odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia.

 

2. Dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia Bożego przynosimy do Kościoła skarbonki Caritasu z wielkopostną jałmużną.

 

3. Również dzisiaj przeżywamy w naszej parafii niedzielę seminaryjną, gościmy przedstawiciela naszego seminarium i modlimy się o dobre, liczne i święte powołania. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby seminarium.

 

4. Po mszach świętych zaś do puszek zbieramy ofiary jako wsparcie dla chrześcijan w Syrii z racji niedzieli miłosierdzia.

 

5. W tym tygodniu przeżywamy:

– w poniedziałek św. Wojciecha, biskupa i męczennika głównego patrona Polski

– we wtorek św. Marka ewangelisty

– w sobotę św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora kościoła

 

6. W czwartek w tym tygodniu 27 kwietnia o godz. 17.00 Ks. Bp. Ordynariusz Grzegorz Kaszak udzieli młodzieży naszej parafii Sakramentu Bierzmowania. Spotkanie z młodzieżą w poniedziałek i środę o godz. 17.30.

 

7. Intencje na nadchodzący tydzień ...

 

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Henrykę Wojtasińską l.65,

śp. Emilię Chećko l. 66

śp. Józefa Wołczyka l. 69

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 Zmartwychwstanie Pańskie
16.04.2017

 

1. Dziś niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:
- naszym Parafianom, jak również Gościom, życzę radosnych Świąt Wielkanocnych. Niech jednym z najważniejszych spotkań tych dni będzie spotkanie ze Zmartwychwstałym Chrystusem w Jego Słowie i w Eucharystii. Wszystkim życzę codziennego doświadczania w życiu obecności Zmartwychwstałego Pana;
- dziś nie ma Mszy św. o godz. 8.00; pozostałe Msze św. odprawiane są w porządku niedzielnym.
- również dzisiaj przypada III niedzielę miesiąca kwietnia – niedziela kopertowa – na inwestycje i prace remontowe w parafii za złożone ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”

 

2. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym; ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

 

3. Składam serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom kwiatów i ofiar pieniężnych na kwiaty do Ciemnicy i Grobu jak również za przygotowanie Ciemnicy i Grobu. Dziękuję Żywemu Różańcowi za czuwanie przy Ciemnicy i Grobie. Dziękuję za przygotowanie procesji rezurekcyjnej i wszystkim którzy włączyli się w przygotowanie Liturgii Triduum Paschalnego. Wszystkim za wszelką pomoc i dobro - mówię „Bóg zapłać”.

 

4. W piątek z racji na uroczyste obchody Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje post.

 

5. W niedzielę za tydzień przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Na godz. 15.00 – godzinę miłosierdzia - zapraszam wszystkich naszych parafian do kościoła na odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia. W tę niedzielę – Niedzielę Miłosierdzia Bożego przynosimy do Kościoła skarbonki Caritasu z wielkopostną jałmużną. Również w niedzielę za tydzień będziemy przeżywać w naszej parafii niedzielę seminaryjną, będziemy gościć przedstawiciela naszego seminarium i modlić się o dobre, liczne i święte powołania. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby seminarium. Po mszach świętych zaś do puszek będą zbierane ofiary jako wsparcie dla chrześcijan w Syrii z racji niedzieli miłosierdzia.

 

6. Intencje na nadchodzący tydzień ...

 

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Helenę Stępień l. 57

i śp. Zofię Brzeską l. 77
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 Niedziela Palmowa

9.04.2017

 

1. Dzisiaj Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy dla dokonania paschalnego Misterium tj. Męki, Śmierci i Zmartwychwstania. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. a na Mszy św. o godz. 10.30 procesja z palmami wokół Kościoła. O godz. 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Dzisiaj wychodząc z Kościoła można nabyć „Chlebki Wielkanocne” w cenie 5 zł rozprowadzane przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

 

2. Przeżyliśmy święte dni rekolekcji za co dziękujemy Bogu, szczególnie za udział w Sakramencie Pokuty – teraz starajmy się realizować postanowienia rekolekcyjne. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby rekolekcji i za udział w tych rekolekcjach. Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim dzieciom i młodzieży za udział rekolekcjach. Dyrekcji, nauczycielom i katechetkom dziękuje za wszelką pomoc w przeprowadzeniu tych rekolekcji.

 

3. Najbliższy czwartek to Wielki Czwartek pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy, która symbolizuje Ogród Oliwny. Rano w Wielki Czwartek żadnego nabożeństwa nie będzie. Adoracja w Wielki Czwartek będzie trwać do godz. 21.00.

 

4. Wielki Piątek – pamiątka śmierci Pana Jezusa. O godz. 17.30 będzie odprawiona Droga Krzyżowa. Początek nabożeństwa wieczornego o godz. 18.00 – będzie czytanie Opisu Męki Pańskiej czyli Pasji następnie adoracja Krzyża św. – ofiary składane podczas adoracji Krzyża przy adorowanym Krzyżu przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pana Jezusa w Jerozolimie, następnie Komunia św. i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Adoracja w Wielki Piątek będzie od rana od godz. 9.00 do 21.00. zachęcamy i prosimy o adoracje przy Ciemnicy i Grobie wszystkich naszych parafian w ciągu całego dnia a szczególnie Żywy Różaniec, członkinie proszę po Mszy św. o wpisanie się na listę dyżurów.

 

5. Wielka Sobota – dzień czuwania przy Grobie Pana Jezusa i rozważanie Jego Męki i Śmierci, możliwość adoracji od godz. 9.00. Początek nabożeństwa o godz. 18.00. poświęcenie ognia, procesja do Kościoła ze świecami, następnie poświęcenie wody chrzcielnej i Msza św. Adoracja Grobu Pana Jezusa do godz. 21.00. Poświęcenie pokarmów od godz. 10.00 do 14.00 co godzinę (10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00) Ostatnie poświęcenie o godz. 17.30. Ofiary składane przy poświęceniu pokarmów będą przeznaczone na chore dzieci, osoby biedne i potrzebujące naszego wsparcia.

 

6. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę Komunia św. będzie udzielana wieczorem tylko podczas nabożeństw.

 

7. W Wielkim Tygodniu należy zupełnie powstrzymać się od spożywania alkoholu a więcej czasu poświęcić na udział w pięknych nabożeństwach i adoracji.

 

8. Następna niedziela to Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja o godz. 6.00, nie będzie Mszy o godz. 8.00, dalszy porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Proszę o zaangażowanie się niewiast w przygotowanie procesji, sztandarów i feretronów. Za tydzień będziemy również przezywać III niedzielę miesiąca kwietnia – niedzielę kopertową – na inwestycje i prace remontowe w parafii.

 

9. Trwa peregrynacja Figury Matki Bożej Fatimskiej po rodzinach w naszej parafii. Każda rodzina która pragnie aby M. B. Fatimska Pani odwiedziła jej dom, niech zapisze się w zakrystii na dany dzień. Figurkę zabiera się w danym wybranym przez siebie dniu po wieczornej Mszy św. i przynosi się ją do kościoła na następny dzień na wieczorną Mszę św. W niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 będzie odprawiana Msza św. w int. tych rodzin które w minionym tygodniu odwiedziła Fatimska Pani prosząc dla tych rodzin o zdrowie Boże bł. i opiekę Matki Bożej Fatimskiej.

 

10. Zachęcamy Naszych Parafian, wzorem lat poprzednich, którzy mają taką możliwość do zrobienia paczki świątecznej – żywnościowej dla biednych i potrzebujących wsparcia. Taką paczkę można przynieść do Kościoła do Wielkiego Czwartku, do 13 kwietnia do czego serdecznie zachęcam.

 

11. Intencje na nadchodzący tydzień …

 

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

13. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Stanisławę Kocel l. 81 i śp. Juliana Piesiak l. 77
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 V Niedziela Wielkiego Postu

2.04.2017

 

1. Od dzisiejszej niedzieli przeżywamy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i dla dzieci oraz młodzieży. Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej. Ofiary składane w poniedziałek i we wtorek będą przeznaczone na potrzeby rekolekcji.

 

2. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych czyli Drodze Krzyżowej, która w ten piątek odbędzie się wyjątkowo po wieczornej Mszy św. o godz.17.30 przejdziemy po ulicach naszej parafii, rozpoczniemy ją i zakończymy w Kościele. Zapraszamy również na nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 16.15.

 

3. Trwa peregrynacja Figury Matki Bożej Fatimskiej po rodzinach w naszej parafii. Każda rodzina która pragnie aby M. B. Fatimska Pani odwiedziła jej dom, niech zapisze się w zakrystii na dany dzień. Figurkę zabiera się w danym wybranym przez siebie dniu po wieczornej Mszy św. i przynosi się ją do kościoła na następny dzień na wieczorną Mszę św. W niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 będzie odprawiana Msza św. w int. tych rodzin które w minionym tygodniu odwiedziła Fatimska Pani prosząc dla tych rodzin o zdrowie Boże bł. i opiekę Matki Bożej Fatimskiej.


4. Czwartek i piątek w tym tygodniu to I czwartek i I piątek miesiąca. W piątek o godz. 9.00 udamy się do chorych, będą to również odwiedziny chorych przed świętami Wielkanocnymi prosimy o zgłoszenia chorych. Możliwość adoracji w piątek od godz. 16.00 od 16.30 możliwość spowiedzi.


5. W niedzielę za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie palm. Na Mszy św. o godz. 10. 30 będzie uroczyste poświęcenie palm z procesją wokół Kościoła, szczególnie zapraszamy na tę Mszę świętą dzieci.


6. Zachęcamy Naszych Parafian, wzorem lat poprzednich, którzy mają taką możliwość do zrobienia paczki świątecznej – żywnościowej dla biednych i potrzebujących wsparcia. Taką paczkę można przynieść do Kościoła do Wielkiego Czwartku, do 13 kwietnia, do czego serdecznie zachęcam.


7. Intencje na nadchodzący tydzień ...


8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Mirosława Pawełczyka l. 88

i śp. Zofię Tarka l. 76

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

IV Niedziela Wielkiego Postu

26.03.2017

 

1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu, o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

 

2. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 16.30 i Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 16.15.

 

3. Wczoraj w katedrze sosnowieckiej ks. bp. Ordynariusz poświecił figurki Matki Bożej Fatimskiej i przekazał każdej parafii naszej diecezji również i naszej parafii. Ta figurka ma peregrynować po rodzinach w parafii. Każda rodzina która pragnie aby M. B. Fatimska Pani odwiedziła jej dom, niech zapisze się w zakrystii na dany dzień. Figurkę zabiera się w danym wybranym przez siebie dniu po wieczornej Mszy św. i przynosi się ją do kościoła na następny dzień na wieczorną Mszę św. W niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 będzie odprawiana Msza św. w int. tych rodzin które w minionym tygodniu odwiedziła Fatimska Pani prosząc dla tych rodzin o zdrowie Boże bł. i opiekę Matki Bożej Fatimskiej.

 

4. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

5. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, dzieci i młodzieży rozpoczną się od następnej niedzieli 2 kwietnia. Przeczytać program rekolekcji(...) Rekolekcjom w tym roku przewodniczył będzie Ks. Marek Bigaj. Cały plan rekolekcji jest podany w tablicy ogłoszeń przed Kościołem i na stronie internetowej.

 

6. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 III Niedziela Wielkiego Postu
19.03.2017

 

1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu, o godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

 

2. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 16.30 i Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 16.15.

 

3. W tym tygodniu będziemy przezywać:
- w poniedziałek przeniesiona z dnia dzisiejszego Uroczystość św. Józefa
- w sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

 

4. Ks. Bp. Ordynariusz serdecznie zaprasza wszystkich kapłanów wraz z przedstawicielami z parafii na oficjalną inaugurację jubileuszu 25-lecia diecezji sosnowieckiej - Mszę św. 25 marca w Katedrze z wyjątkową oprawą muzyczną! Podczas Mszy św. Ksiądz Biskup poświęci figury MB Fatimskiej, które będą peregrynowały po rodzinach we wszystkich parafiach naszej diecezji.

 

5. 6 maja 2017 r. (sobota) odbędzie się II Diecezjalna Pielgrzymka Małżonków obchodzących Złote i Srebrne Jubileusze do bazyliki NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Ksiądz Biskup pragnie zaprosić imiennie do udziału w uroczystościach tych małżonków, którzy w 2017 r. obchodzą 25. oraz 50. rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. W związku z tym Księża Proboszczowie poszczególnych parafii są proszeni o przekazanie w terminie do 24 marca 2017r. czyli do najbliższego piątku, danych jubilatów do Wydziału Duszpasterstwa Rodzin. W kwietniu zgłoszeni przez Księży małżonkowie otrzymają drogą pocztową zaproszenie do Dąbrowy Górniczej, a podczas uroczystości pamiątkowe imienne błogosławieństwo Księdza Biskupa. Jubilaci którzy chcą uczestniczyć w tych uroczystościach proszę aby się do mnie zgłosili do najbliższego czwartku włącznie.

 

6. Intencje na nadchodzący ...

 

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Jolantę Bilską l. 31
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 II Niedziela Wielkiego Postu

12.03.2017

 

1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu, o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

  

2. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 16.30 i Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 16.15.

 

3. Za tydzień będziemy przezywać III niedzielę miesiąca marca – niedzielę kopertową – na inwestycje i prace remontowe w parafii.

 

4. Intencje Mszalne…

 

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Teresę Wójcik l. 50,
śp. Zofię Piętak l. 91,
śp. Andrzeja Oziębło l. 70

śp. Dominika Kabacińskiego l. 82
i sp. Alfredę Pietracha l. 79

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 I Niedziela Wielkiego Postu

5.03.2017

 

1. Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu, o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

2. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 16.30 i Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 16.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

3. W niedzielę za tydzień 12 marca przed kościołem zbierane będą ofiary do puszek na Kościoły Misyjne.

4. Są jeszcze w zakrystii skarbonki na wielkopostną jałmużnę, do której zachęca nas Kościół, każdego roku w tym czasie Wielkiego Postu. Zachęcam do ich zabrania i włączenia się w to wielkopostne dzieło pomocy ludziom chorym i potrzebującym. Skarbonki te przyniesiemy z powrotem do Kościoła w II Niedzielę Wielkanocną, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

5. Komunikat Biskupa Sosnowieckiego:

 

W związku ze spektaklem „Klątwa”, wystawionym w Teatrze Powszechnym w Warszawie, podczas którego dokonuje się publiczna profanacja krzyża - przez co ranione są uczucia religijne chrześcijan, dla których krzyż jest świętością, a także znieważa się osobę św. Jana Pawła II - co jest szczególnie bolesne dla Polaków, zarządzam by wszędzie tam gdzie w Diecezji Sosnowieckiej w okresie Wielkiego Postu odprawia się nabożeństwo Drogi Krzyżowej „ulicami miast”, ofiarować to nabożeństwo w intencji  przebłagania i zadośćuczynienia za dokonujące się na scenie bluźnierstwo, za znieważenie symbolu Krzyża Świętego, osoby świętego Jana Pawła II, Stolicy Apostolskiej oraz obrazę uczuć religijnych wierzących.

Tam, gdzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane jest tylko w Kościele, proszę by w okresie Wielkiego Postu jedno z nabożeństw – w piątek lub w czasie wielkopostnych rekolekcji - było odprawione wraz z wiernymi w tej intencji.

+ Grzegorz Kaszak Biskup Sosnowiecki

 

6. Intencje na nadchodzący tydzień.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

8. Powstała nowa strona internetowa naszej Parafii, jesteśmy też na facebooku, zachęcam do odwiedzenia tej strony internetowej są tam umieszczane w zakładce aktualności, ogłoszenia, intencje, nekrologi, na stronie startowej umieszczone są czytania na każdy dzień, jest tweet i instagram papieża Franciszka a w zakładce media możemy śledzić katolicką prasę i inne katolickie portale.

9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Emilię Jas l. 84, śp.
Edwarda Nyderek l. 84
i śp. Marię Dziurka l. 86

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA
26.02.2017

 

1. Przeżywamy VIII Niedzielę Zwykłą. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

 

2. Środa 1 marca to Środa Popielcowa którą rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W tym dniu Msze św. będą odprawiane o godz. 9.00 i 17.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa lekkie). Zapraszamy także do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych czyli Drodze Krzyżowej w piątki i Gorzkich Żalach w niedziele.

 

3. Również w środę 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwach o tych którzy za wolność naszej Ojczyzny cierpieli, byli prześladowani i oddali swoje życie.

 

4. W czasie Wielkiego Postu mamy możliwość zaangażowania się w akcję organizowaną przez Caritas "Skarbonka wielkopostna". W zakrystii możemy zabrać skarbonkę, która zostanie przeznaczona na cele Caritas w diecezji związane z leczeniem dzieci i osób starszych. Przyniesiemy ją do Kościoła w niedzielę Miłosierdzia Bożego, tydzień po Świętach Wielkanocnych.

 

5. Piątek 3 marca to I piątek miesiąca, około godz. 9.00 udamy się do chorych, możliwość adoracji i spowiedzi od godz. 16.00, Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.30 na które szczególnie zapraszamy dzieci z klas III SP w ramach przygotowania do I Komunii św. i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

 

6. W sobotę będziemy przeżywać święto św. Kazimierza – królewicza, będzie to zarazem I sobota miesiąca, po Mszy św. o godz. 17.00 będzie wystawienie Najsw. Sakramentu odmówimy Litanię Loretańską i Akt Wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi rozpoczynając odprawianie I soboty miesiąca do czego zachęcała i o co prosiła Matka Boża w Fatimie o czym słyszeliśmy w ostatniej katechezie fatimskiej z racji 100 rocznicy objawień. Również w najbliższą I sobotę miesiąca marca o godz. 16.00 wyruszy procesja różańcowa z Parafii św. Brata Alberta do naszej Parafii.

 

7. W niedzielę za tydzień o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

 

8. Wydział Duszpasterstwa Rodzin diecezji sosnowieckiej zaprasza na rekolekcje wielkopostne dla par niesakramentalnych. Rekolekcje są adresowane do osób po rozwodzie, które żyją w powtórnych związkach cywilnych i nie mogą zawrzeć ślubu kościelnego. Spotkania rekolekcyjne odbędą się 10, 11 i 12 marca (piątek, sobota i niedziela) o godz. 19.00 (w niedzielę o 19.30) w kościele Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Sosnowcu przy ul. Matki Teresy Kierocińskiej 25. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Tomasz Smalcerz – duszpasterz, sędzia Sądu Biskupiego w Sosnowcu.

 

9. Intencje na nadchodzący tydzień.

 

10. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 VII NIEDZIELA ZWYKŁA
19.02.2017

 

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z rodzicami dzieci z klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do I Komunii św.

 

2. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

3. W tym tygodniu wspominamy:

- w środę święto Katedry św. Piotra

- w czwartek św. Polikarpa, biskupa i męczennika

 

4. Intencje na nadchodzący tydzień podane zostały poniżej.

 

5. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Jolantę Nawrot l. 57

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 VI NIEDZIELA ZWYKŁA

12.02.2017

 

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie młodzieży przygotowującej do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

 

2. W tym tygodniu wspominamy:

- we wtorek święto św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa – patronów Europy

 

3. 15 lutego tj. w najbliższą środę przypada 30 rocznica święceń biskupich J.E. ks. bpa Piotra Skuchy. Módlmy się, aby dobry Bóg darzył obficie Jubilata swoim błogosławieństwem, a Święty Patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski.

Wezwanie do modlitwy wiernych:

Módlmy się za Biskupa Piotra, który obchodzi 30. rocznicę święceń biskupich – niech dobry Bóg, który wybrał Go do grona następców Apostołów, za pośrednictwem Najświętszej Maryi Panny i patronów naszej diecezji św. Brata Alberta i św. Rafała Kalinowskiego udziela Mu wszelkich łask, zdrowia i potrzebnych sił w wypełnianiu pasterskich zadań.

 

4. W niedzielę za tydzień 19 II po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św.

 

5. Intencje na nadchodzący tydzień ...

 

6. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności: 

śp. Mariannę Bochenek l. 89

i śp. Annę Wojtasik l. 84. 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia M.B. Szkaplerznej w Sosnowcu-Milowicach, siedziba: Sosnowiec, Baczyńskiego 27.