Rok 2020

Niedziela Świętej Rodziny

27.12.2020

 

 1. Jutro w poniedziałek przypada święto Świętych Młodzianków – męczenników, a więc dzieci betlejemskich pomordowanych na rozkaz Heroda. Ten dzień jest szczególną okazją do wynagrodzenia Bogu za grzech morderstwa dzieci, zwłaszcza nienarodzonych.

 

 1. 30 grudnia w środę o godz. 17.00 odprawiona będzie Msza św. w int. wszystkich zmarłych parafian w 2020 roku. Już dziś zapraszamy na tę Mszę św. krewnych, przyjaciół, sąsiadów i znajomych.

 

 1. W czwartek 31 grudnia zakończenie Starego Roku 2020. Po Mszy św. o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, suplikacje, hymn – Ciebie Boga Wysławiamy i błogosławieństwo. Przyjdźmy licznie do kościoła, aby podziękować Bogu za otrzymane łaski w ciągu minionego roku.

 

 1. W piątek będziemy przeżywać Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i rozpoczynamy Nowy Rok 2021, a zarazem będziemy przeżywać Światowy Dzień Pokoju. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Przed sumą odśpiewamy hymn „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” dla wyproszenia łask i pomocy Bożej w Nowym Roku.

 

 1. Piątek w tym tygodniu to I piątek miesiąca – po Mszy św. od godz. 8.00 odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

 

 1. W sobotę 2 stycznia przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. W minionym kończącym się 2019 roku:

              – ochrzczono 30 dzieci (30 chrztów),

              – zawarto 6 sakramentalnych małżeństw (6 ślubów),

              – Pan Bóg powołał do wieczności 62 naszych parafian (62 pogrzebów).

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

Śp. Małgorzatę Dybała l. 60,

śp. Jana Soja l. 61

Wieczny odpoczynek…

 

Boże Narodzenie

25.12.2020

 

 1. W dzisiejszym dniu obchodzimy Uroczystość Bożego Narodzenia, pamiątkę przyjścia na ziemię Zbawiciela – Jezusa Chrystusa. Msze św. są odprawiane jak w każdą niedziele.

 

 1. Serdeczne Bóg zapłać składam wszystkim którzy, włączyli się w przygotowanie tegorocznej Szopki Bożonarodzeniowej i dekoracji naszej świątyni, mówię im „Bóg zapłać”. Niech dobry Bóg wynagrodzi trud i poświęcony czas swym błogosławieństwem i obfitością Bożych łask.

 

 1. Bóg zapłać mówimy wszystkim którzy odpowiedzieli na naszą prośbę i zrobili paczkę żywnościową na święta dla potrzebujących i zakupili święcę Caritas, wspierając w ten sposób dzieci potrzebujące wsparcia.

 

 1. Jutro II Dzień Świąt Bożego Narodzenia – św. Szczepana. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Ofiary składane jutro na tacę będą przeznaczone na uczelnie katolickie.

 

 1. Niedziela 27 XII to Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

 

 1. Zwykle po świętach rozpoczynaliśmy w naszej Parafii wizytę duszpasterska tzw. kolędę. W tym roku Ks. Bp. Ordynariusz ze względu na stan pandemii i ograniczenia oraz rygor sanitarny zaleca przeniesienie wizyty duszpasterskiej na bezpieczny czas, np. na wiosnę lub jej całkowite odwołanie, jeśli by pojawiła się na wiosnę trzecia fala pandemii. Tak wiec kolędy w tym roku w tradycyjnej formie nie będzie.

 

 1. W okresie do 16 stycznia 2021 roku Msze św. w tygodniu będą odprawiane rano o godz. 7.00, ponieważ tak były już dużo wcześniej wyznaczone, zakładając że będzie to czas kolędy.

 

 1. W radosne Święta Bożego Narodzenia – my kapłani pracujący w tutejszej parafii, pragniemy wszystkim drogim Parafianom i Szanownym Gościom złożyć jak najserdeczniejsze życzenia. Niech Boże Dziecię udzieli Wam wszelkiego dobra i błogosławieństwa, darzy zdrowiem, pokojem, radością i miłością.

 

IV Niedziela Adwentu

20.12.2020

 

 1. Dziś przezywamy IV Niedzielę Adwentu, a zarazem jest to III niedziela miesiąca – ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace w Kościele.

 

 1. Można nabywać jeszcze świece wigilijne i opłatki.

 

 1. W czwartek będziemy przeżywać Wigilię Narodzenia Pańskiego, zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do zachowania tradycji i polskich zwyczajów wigilijnych. Msza św. w tym dniu będzie odprawiona tylko rano o godz. 7.00.

 

 1. Wigilia w rodzinie chrześcijańskiej powinna mieć następujący charakter: niech będzie zapalona świeca, przeczytany fragment Ewangelii o Bożym Narodzeniu, dzielenie się opłatkiem i serdeczne życzenia, wszystko niech przenika śpiew kolęd, niech nie zabraknie modlitwy za nasze rodziny, także za zmarłych, za Ojczyznę, by kwitła w niej miłość i zgoda.

 

 1. Msza św. „Pasterka” rozpocznie się o godz. 24.00. Przewodniczył jej będzie Ks. Kanclerz Mariusz Karaś. Ofiary składane na tej Mszy św. będą przeznaczone na Fundusz Ochrony Życia.

 

 1. W piątek 25 grudnia przypada uroczystość Bożego Narodzenia - pamiątka przyjścia na ziemię Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę.

 

 1. W sobotę 26 grudnia II Dzień Świąt, Św. Szczepana – Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na uczelnie katolickie.

 

 1. Zwykle po świętach rozpoczynaliśmy w naszej Parafii wizytę duszpasterską, tzw. kolędę. W tym roku Ks. Bp. Ordynariusz ze względu na stan pandemii i ograniczenia oraz rygor sanitarny zaleca przeniesienie wizyty duszpasterskiej na bezpieczny czas, np. na wiosnę, lub jej całkowite odwołanie, jeśli by pojawiła się na wiosnę trzecia fala pandemii. Tak więc kolędy w tym roku w tradycyjnej formie nie będzie.

 

 1. W okresie do 16 stycznia 2021 r. Msze św. w tygodniu będą odprawiane rano o godz. 7.00, ponieważ tak były już dużo wcześniej wyznaczone zakładając że będzie to czas kolędy.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień ...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

Śp. Krzysztofa Gos l. 63,

śp. Mariannę Lisiecką l. 90

 i śp. Mariana Janusza l. 81

Wieczny odpoczynek…

 

III Niedziela Adwentu

13.12.2020

 

 1. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Adwentu zwaną Niedzielą Radości. Źródłem tej radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego. Msza św. „Roratnia” o Matce Bożej jest odprawiana o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w roratach wszystkich parafian.

 

 1. Ze względu na stan pandemii i ograniczenia nie przeżywamy w tym roku tradycyjnych Rekolekcji adwentowych w naszej Parafii, ale „Dzień skupienia”. Dzisiaj w III Niedzielę Adwentu gościmy pośród nas ks. Marcina Kruszaka, notariusza Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu, głosi on do nas nauki adwentowe. Zachęcamy również dziś do skorzystania z sakramentu pokuty przed świętami, możliwość spowiedzi na wszystkich Mszach św.

 

 1. W całej Polsce trwa akcja Caritas Polska związana ze sprzedażą świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Można nabywać świąteczne świece Caritas – świece małe w cenie 7 zł, i świece duże w cenie 18 zł.

 

 1. Poświęcone opłatki można nabywać w zakrystii po każdej Mszy św. i w kancelarii parafialnej.

 

 1. Zachęcamy Naszych Parafian, wzorem lat poprzednich, którzy mają taką możliwość do zrobienia paczki świątecznej – żywnościowej dla biednych i potrzebujących wsparcia. Taką paczkę można przynieść do Kościoła do niedzieli, do 20 grudnia do czego serdecznie zachęcam.

 

 1. Za tydzień podamy informacje odnośnie kolędy, której najprawdopodobniej w tym roku, ze względu na stan pandemii, nie będzie w tradycyjnej formie.

 

 1. W przyszłą niedzielę 20.12.2020 r. po każdej Mszy św. będzie można zakupić świąteczne ozdoby, ciasto czy sok malinowy przygotowany przez nauczycieli naszej szkoły. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wyposażenie naszej szkoły.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Jacka Rzeźniczaka l. 61

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

II Niedziela Adwentu

6.12.2020

 

 1. Trwa Adwent – Msza św. „Roratnia” o Matce Bożej jest odprawiana o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w roratach wszystkich parafian.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przed kościołami w całej Polsce odbywa się zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. My również włączmy się w tę akcję.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła,

– we wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

 

 1. Poświęcone opłatki można nabywać w zakrystii po każdej Mszy św. Poświęcone opłatki po terenie naszej parafii roznosi również Pan Kościelny Dariusz Hachuła, proszę o serdeczne i życzliwe przyjęcie.

 

 1. W całej Polsce trwa akcja Caritas Polska związana ze sprzedażą świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Można nabywać świąteczne świece Caritas – świece małe w cenie 7 zł, i świece duże w cenie 18 zł.

 

 1. Ze względu na stan pandemii i ograniczenia nie będzie w tym roku tradycyjnych Rekolekcji adwentowych w naszej Parafii, ale odbędzie się „Dzień skupienia” w III Niedzielę Adwentu – 13 grudnia. Przewodniczył mu będzie ks. Marcin Kruszak, notariusz Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu, wygłosi do nas nauki. Zachęcamy również w tym dniu do skorzystania z sakramentu pokuty przed świętami, możliwość spowiedzi na wszystkich Mszach św.

 

 1. Zachęcamy Naszych Parafian, wzorem lat poprzednich, którzy mają taką możliwość, do zrobienia paczki świątecznej – żywnościowej dla biednych i potrzebujących wsparcia. Taką paczkę można przynieść do Kościoła do niedzieli, do 20 grudnia, do czego serdecznie zachęcam.

 

 1. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na inwestycje w Kościele.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień ...

 

I Niedziela Adwentu

29.11.2020

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Andrzeja Apostoła

– w czwartek św. Franciszka Ksawerego, prezbitera,

– w piątek św. Barbary, dziewicy i męczennicy – ks. Bp. udzielił dyspensy, nie obowiązuje w tym dniu post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w int. górników żyjących i zmarłych i ich rodzin.

 

 1. I Niedzielą Adwentu – rozpoczynamy dziś Adwent – jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Msza św. roratnia o Matce Bożej będzie odprawiana o godz. 17.00. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w roratach.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od 16.30 możliwość spowiedzi, o godz. 9.00 udam się do chorych.

 

 1. Również w tym tygodniu przypada również I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. W następną niedzielę II Niedzielę Adwentu będzie przeprowadzona zbiórka do puszek ofiar na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

 

 1. Poświęcone opłatki można już nabywać w zakrystii po każdej Mszy św. i w kancelarii parafialnej. Poświęcone opłatki po terenie naszej parafii będzie roznosił również Pan Kościelny Dariusz Hachuła, proszę o serdeczne i życzliwe przyjęcie. Można kupić sobie opłatki w markecie czy na ulicy, ale ten jeden poświęcony – parafialny powinien znaleźć się na każdym wigilijnym stole, w każdej rodzinie naszej Parafii. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na prace w kościele.

 

 1. W całej Polsce trwa akcja Caritas Polska związana ze sprzedażą świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece małe w cenie 7 zł i świece duże w cenie 18 zł.

 

 1. Ze względu na stan pandemii i ograniczenia nie będzie w tym roku tradycyjnych Rekolekcji adwentowych w naszej Parafii. Ale odbędzie się „Dzień skupienia” w III Niedzielę Adwentu, 13 grudnia, przewodniczył mu będzie ks. Marcin Kruszak, notariusz Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu, wygłosi on do nas nauki. Zachęcamy również w tym dniu do skorzystania z sakramentu pokuty przed świętami, możliwość spowiedzi na wszystkich Mszach św.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień ...

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Piotra Uzarowicza l. 52

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Uroczystość Chrystusa Króla

22.11.2020

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek świętych męczenników Andrzeja, prezbitera i towarzyszy.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę, ostatnią niedzielę w roku liturgicznym, przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Akt przyjęcia Chrystusa za Króla.

 

 1. Za tydzień pierwsza Niedziela Adwentu, rozpoczniemy nowy Rok Liturgiczny i czas bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

 

 1. Poświęcone opłatki można już nabywać od następnej niedzieli w zakrystii po każdej Mszy św. i kancelarii parafialnej. Poświęcone opłatki po terenie naszej parafii będzie roznosił również, jak co roku, Pan Kościelny Dariusz Hachuła, proszę o serdeczne i życzliwe przyjęcie. Można kupić sobie opłatki w markecie czy na ulicy, ale ten jeden poświęcony – parafialny powinien znaleźć się na każdym wigilijnym stole, w każdej rodzinie naszej Parafii. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na prace w kościele.

 

 1. Również w całej Polsce od następnej niedzieli będzie trwała akcja Caritas Polska związana ze sprzedażą świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Będzie można nabywać świąteczne świece Caritas – świece małe w cenie 7 zł, i świece duże w cenie 18 zł.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Henrykę Górniak l. 89,

śp. Jana Domagałę l. 85

i śp. Tadeusza Pietrzyka l. 92

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

XXXIII Niedziela Zwykła

15.11.2020

 

 1. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prowadzone prace w kościele. Za złożone ofiary mówimy Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,

– w środę bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy,

– w piątek św. Rafała Kalinowskiego,

– w czwartek Ofiarowanie NMP.

 

 1. W przyszłą niedzielę, ostatnią niedzielę w roku liturgicznym, przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Akt Oddania Sercu Pana Jezusa i Akt przyjęcia Chrystusa za Króla.

 

 1. Również w przyszłą niedzielę 22 listopada po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszki ofiar na Stolicę Apostolską, która została przeniesiona na ten dzień z dnia 29 czerwca, z Uroczystości św. Apostołów Piotra i Pawła.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

XXXII Niedziela Zwykła

8.11.2020

 

 1. Corocznie 9 listopada gromadziliśmy się na uroczystą Mszę św. pod przewodnictwem Ks. Bp. Ordynariusza z udziałem Prezydenta Miasta Przedstawicielami Urzędu Miejskiego, Rady Miejskiej i Radnymi, Szkół Sosnowieckich, aby modlić się za dar odzyskanej Niepodległości w rocznicę jej odzyskania – oraz za tych, którzy przelali krew za Ojczyznę na Ziemi Milowickiej, w Powstaniu Listopadowym i Styczniowym, w Legionach i w ciągu Dziejów Polski. Po Mszy św. udawaliśmy się na miejsce ich pochówku przy kapliczce św. Jana Nepomucena. W tym roku ze względu na stan pandemii i zakaz zgromadzeń jest to niemożliwe, dlatego ks. Bp. Ordynariusz w dniu dzisiejszym przybędzie do nas i o godz. 12.00 odprawi Mszę św. za Ojczyznę, jak to czyni co roku.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę po Mszach św. zbieramy ofiary do puszki na rzecz Kościołów prześladowanych w ramach Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

 

 1. Przeżywamy oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych do 9 listopada – czyli jeszcze dziś i jutro – różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 16.15, następnie Msza św. po odmówieniu różańca i wypominek oktawalnych.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,

– we wtorek św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,

– w środę św. Marcina biskupa, również w środę 11 listopada będziemy przeżywać 102 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pragniemy dziękować Bogu za dar odzyskanej Niepodległości, za tych którzy przelali krew za Ojczyznę w ciągu Dziejów Polski i prosić Boga o Jego błogosławieństwo dla Niej, aby Polska zawsze była wolna, suwerenna i niepodległa – aby panowała w Niej zawsze miłość, pokój i zgoda,

– w czwartek św. Jozafata, biskupa i męczennika,

– w piątek św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – Pierwszych Męczenników Polski.

 

 1. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prowadzone prace i remonty w kościele.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W środę przeżywaliśmy wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa swoje imieniny przeżywał nasz Ks. Proboszcz Ks. Karol Banasik. Do modlitwy, ofiary Mszy św. dołączamy nasze najlepsze życzenia zdrowia, obfitości Bożych łask i darów opieki Matki Najświętszej na każdy dzień życia osobistego i kapłańskiej posługi. Msza św. od Żywego Różańca zostanie odprawiona w dzisiejszą niedzielę 8 listopada o godz. 10.30.

 

XXXI Niedziela Zwykła

1.11.2020

 

 1. W dzisiejszą niedzielę 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. odprawiane są o godz. 8.00, 10.30, 12.00. O godz. 15.00 rozpocznie się w kościele, ze względu na stan pandemii i czerwoną strefę, a co za tym idzie ograniczenie publicznych zgromadzeń oraz dziś i jutro – zamknięty cmentarz, różaniec z wypominkami jednorazowymi, a na zakończenie zostanie odprawiona Msza św. za wszystkich zmarłych spoczywających na naszym parafialnym cmentarzu.

 

 1. W poniedziałek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych „Dzień Zaduszny” – to czas szczególnej modlitwy do Boga, by zmarli mieli udział w Chrystusowym zwycięstwie nad śmiercią. Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy po śmierci potrzebują oczyszczenia w miłości, czyli czyśćca, który jest „przedsionkiem nieba”. Cały listopad jest czasem szczególnej pamięci o zmarłych. Modlitwy, możliwość uzyskania odpustu za zmarłych według nauki i wiary Kościoła, pomagają im zakończyć czyściec i dostąpić chwały nieba.

 

 1. Przypominamy, że wierni którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych zyskają odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących. Odpust ten w tym roku, ze względu na stan pandemii, można uzyskać za zgodą Stolicy Apostolskiej, nie jak do tej pory w dniach od 1 do 8 listopada, ale przez cały miesiąc listopad i jest on odpustem zupełnym. Odpust ten można zyskać dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej jeden raz na dzień.

 

 1. Będziemy przeżywać oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych od 2 do 9 listopada. Różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 16.15, następnie Msza św. po odmówieniu różańca i wypominek oktawalnych.

 

 1. Przyjmujemy na wypominki roczne, oktawalne i jednorazowe.

 

 1. W środę przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. Swoje imieniny będzie przeżywał nasz ksiądz proboszcz – ks. Karol Banasik. Do modlitwy, ofiary Mszy św. dołączamy nasze najlepsze życzenia zdrowia, obfitości Bożych łask i darów opieki Matki Najświętszej na każdy dzień życia osobistego i kapłańskiej posługi.

 

 1. Za tydzień w niedzielę 8 listopada po Mszach św. będziemy zbierać ofiary do puszki na rzecz Kościołów prześladowanych, w ramach Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

XXX Niedziela Zwykła

25.10.2020

 

 1. Kończy się miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe, na które bardzo serdecznie zapraszamy jeszcze w tych ostatnich dniach – do soboty 31 października.

 

 1. W środę przypada święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

 

 1. W niedzielę 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu odprawiane będą o godz. 8.00, 10.30, 12.00. O godz. 15.00 rozpocznie się ze względu na stan pandemii i czerwoną strefę, a co za tym idzie ograniczenie publicznych zgromadzeń, różaniec z wypominkami jednorazowymi, na zakończenie zostanie odprawiona Msza św. za wszystkich zmarłych spoczywających na naszym parafialnym cmentarzu. 1 Listopada, jak co roku, na cmentarzach będą zbierane ofiary na seminarium duchowne naszej diecezji. Pamiętajmy, że najważniejszą rzeczą w tym dniu Wszystkich Świętych jest udział we Mszy św., dlatego nie wolno jej zaniedbywać w trosce o pomoc zmarłym i nasze zbawienie. Udziału we Mszy św. nie zastąpi pobyt na cmentarzu i chwile spędzone przy grobie.

 

 1. Przypominamy, że wierni którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych zyskają odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących. Odpust ten w tym roku ze względu na stan pandemii można uzyskać za zgodą Stolicy Apostolskiej, nie jak do tej pory w dniach od 1 do 8 listopada, ale przez cały miesiąc listopad i jest on odpustem zupełnym. Odpust ten można zyskać dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej jeden raz na dzień.

 

 1. Będziemy przeżywać oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych od 2 do 9 listopada. Różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 16.15, następnie Msza św. po odmówieniu różańca i wypominek oktawalnych.

 

 1. Przyjmujemy na wypominki roczne, oktawalne i jednorazowe.

 

 1. W naszym Kościele jednorazowo może obecnie przebywać 99 osób.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Teresę Tworkowską l. 68

i śp. Lucynę Markowską

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

XXIX Niedziela Zwykła

18.10.2020

 

 1. Bóg zapłać wszystkim za złożone dziś ofiary w „niedzielę kopertową”, na prace remontowe w Kościele. Również dzisiaj wychodząc z kościoła składamy ofiary do puszek na misje, z racji przeżywanego dzisiaj Światowego Dnia Misyjnego.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek św. Jana Kantego, kapłana,

– w czwartek św. Jana Pawła II, papieża.

 

 1. Trwa miesiąc październik. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych wszystkich parafian. Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są w naszym kościele w niedzielę o godz. 16.30. W tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, między jedną, a drugą Msza św.

 

 1. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Prosimy o posprzątanie grobów na cmentarzu, śmieci wyrzucamy tylko do kontenerów.

 

 1. Przyjmujemy wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne. Prosimy o wyraźne i czytelne wypisywanie imion i nazwisk bliskich zmarłych. Przy wyjściu na stoliku i w zakrystii są wystawione specjalnie przygotowane kartki na wypominki, które można zabierać. Wypominki przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wypominki roczne będą czytane w każdą niedzielę przed Mszami dopołudniowymi, przed 8.00, 10.30 i 12.00 – dlatego prosimy zaznaczyć, przed którą Mszą św. mają być czytane.

 

 1. Ze względu na nowe obostrzenia na stan pandemii informujemy, że w naszym kościele na dzień dzisiejszy jesteśmy w strefie żółtej, w której może przebywać 1 osoba na 4 m2, nasz kościół ma powierzchnię użytkową 695 m2, a więc może w nim przebywać około 170 osób, zachowując odstęp i zasłonięte usta i nos.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Janinę Kurczyna l. 88,

śp. Annę Kaleta l. 69

i śp. Jerzego Skulich l. 72

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

XXVII Niedziela Zwykła

11.10.2020

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Dzień Papieski. Przed naszym Kościołem, tak jak we wszystkich Kościołach w Polsce, odbywa się zbiórka pieniężna na stypendia dla biednych i ubogich, a zdolnych dzieci i młodzieży, w ramach fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek bł. Honorata Koźmińskiego,

– w środę przypada Dzień Edukacji Narodowej, wszystkim nauczycielom katechetom i wychowawcom składamy najlepsze życzenia zdrowi, Bożego bł., obfitości Bożych łaski i opieki Matki Najświętszej,

– w czwartek św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła,

– w piątek św. Jadwigi Śląskiej,

– w sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,

– w niedzielę przypada święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia – wszystkim pracownikom służby zdrowia: lekarzom, pielęgniarkom, opiekującym się chorymi, składamy najlepsze życzenia: zdrowia i dużo sił oraz wytrwałości w niełatwej posłudze chorym.

 

 1. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na remonty przy kościele.

 

 1. Trwa miesiąc październik. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych wszystkich parafian. Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są w naszym kościele w niedzielę o godz. 16.30. W tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, między jedną a drugą Mszą św.

 

 1. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Prosimy o duchowe przygotowanie się do niej oraz o posprzątanie grobów na cmentarzu, śmieci wyrzucamy tylko do kontenerów.

 

 1. Przyjmujemy wypominki, tak jak przez minione lata jednorazowe, oktawalne i roczne. Prosimy o wyraźne i czytelne wypisywanie imion bliskich zmarłych. Przy wyjściu z Kościoła na stoliku i w zakrystii są wystawione specjalnie przygotowane kartki na wypominki, które można zabierać. Wypominki przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wypominki roczne będą czytane w każdą niedzielę przed Mszami dopołudniowymi, przed 8.00, 10.30 i 12.00 – dlatego prosimy zaznaczyć, przed którą Mszą św. mają być czytane.

 

 1. We wtorek 13 października zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Zachęcam do złożenia na kartkach próśb i podziękowań zanoszonych do Pana Boga przez pośrednictwo Fatimskiej Pani w czasie odmawiania różańca. Nabożeństwo zacznie się o godz. 17.00 Mszą, następnie odmówimy różaniec.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

XXVII Niedziela Zwykła

4.10.2020

 

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbieramy ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na dzieła Caritas.

 

 1. Również dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci z kl. III Szkoły Podstawowej, w ramach przygotowania do I Komunii św.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Faustyny Kowalskiej,

– w środę wspomnienie NMP Różańcowej.

 

 1. Trwa miesiąc październik. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych wszystkich parafian, a zawłaszcza dzieci i młodzież. Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są w naszym kościele w niedzielę o godz. 16.30. W tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, między jedną a drugą Msza św.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Papieski. Przed naszym Kościołem tak, jak we wszystkich Kościołach w Polsce, będzie odbywać się zbiórka pieniężna na stypendia dla biednych i ubogich a zdolnych dzieci i młodzieży, w ramach fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

 1. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Prosimy o duchowe przygotowanie się do niej oraz o posprzątanie grobów na cmentarzu, śmieci wyrzucamy tylko do kontenera – zwróćmy uwagę, że są również kontenery segregujące, w miarę możliwości prosimy o segregację wyrzucanych odpadów, lampek, szkła.

 

 1. Przyjmujemy wypominki, tak jak przez minione lata: jednorazowe, oktawalne i roczne. Prosimy o wyraźne i czytelne wypisywanie imion bliskich zmarłych. Przy wyjściu, na stoliku i w zakrystii, są wystawione specjalnie przygotowane kartki na wypominki, które można zabierać. Wypominki przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wypominki roczne będą czytane w każdą niedzielę przed Mszami dopołudniowymi, przed 8.00, 10.30 i 12.00 – dlatego prosimy zaznaczyć, przed którą Mszą św. mają być czytane.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

XXVI Niedziela Zwykła

27.09.2020

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie rodziców młodzieży z klasy VIII SP w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Wacława, męczennika,

– we wtorek świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,

– w środę św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła,

– w czwartek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła,

– w piątek św. Aniołów Stróżów.

 

 1. W czwartek rozpoczyna się miesiąc październik. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych wszystkich parafian, a zawłaszcza dzieci i młodzież. Nabożeństwa Różańcowe odprawiane będą w naszym kościele w tygodniu o godz. 17.30, między wieczornymi Mszami św., a w niedziele o 16.30.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od 16.30 możliwość spowiedzi, o godz. 9.00 udam się do chorych.

 

 1. W tym tygodniu przypada również I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 połączone z różańcem nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. Za tydzień w niedzielę 4 października będziemy zbierać ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na dzieła Caritas.

 

 1. Również w niedzielę 4 października na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci z kl. III Szkoły Podstawowej, w ramach przygotowania do I Komunii św.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Janinę Samolewicz l. 95

Wieczny odpoczynek…

 

XXV Niedziela Zwykła

20.09.2020

 

 1. Dzisiaj przypada III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na remonty i prace w Kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

 1. Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci z klasy III SP w ramach przygotowania do I Komunii św.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty,

– w środę św. ojca Pio z Pietrelciny.

 

 1. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie rodziców młodzieży z klasy VIII SP w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Janinę Nowak l. 87

i śp. Krystynę Rojek l. 80

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

XXIV Niedziela Zwykła

13.09.2020

 

 1. Jak informowaliśmy Papież Franciszek zadecydował, że zbiórka ofiar pieniężnych dla Ziemi Świętej, która tradycyjnie odbywała się w Wielki Piątek, w tym roku będzie miała miejsce w niedzielę poprzedzającą Święto Podwyższenia Krzyża, czyli w dzisiejszą niedzielę 13 września, będzie to zbiórka do puszek po każdej Mszy św.

 

 1. Również w dzisiejszą niedzielę, 13 września, zapraszamy na godz. 17.00 na Msze św. i Nabożeństwo Fatimskie o godz. 16.30, odmówimy różaniec fatimski. Zachęcam do złożenia na kartkach próśb i podziękowań zanoszonych do Pana Boga przez pośrednictwo Fatimskiej Pani w czasie odmawiania różańca.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

– we wtorek NMP Bolesnej,

– w środę św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa,

– w piątek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika – patrona Polski.

 

 1. W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci z klasy III SP w ramach przygotowania do I Komunii św.

 

 1. Przyszła niedziela to również III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace oraz remonty w Kościele.

 

 1. Intencje na ten tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Grzegorza Stępień l. 82

i śp. Janusza Czajka l. 79

śp. Nicolasa Anioł 8 miesięcy

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

XXIII Niedziela Zwykła

6.09.2020

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

 

 1. Papież Franciszek zadecydował, że zbiórka ofiar pieniężnych dla Ziemi Świętej, która tradycyjnie odbywała się w Wielki Piątek, w tym roku będzie miała miejsce w niedzielę poprzedzającą święto podwyższenia Krzyża, czyli w najbliższą niedzielę 13 września, będzie to zbiórka do puszek po każdej Mszy św.

 

 1. Również w niedzielę 13 września zapraszamy na godz. 17.00 na Mszę św. i Nabożeństwo Fatimskie o godz. 16.30, odmówimy różaniec fatimski. Zachęcam do złożenia na kartkach próśb i podziękowań zanoszonych do Pana Boga przez pośrednictwo Fatimskiej Pani w czasie odmawiania różańca.

 

 1. Intencje na ten tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Zdzisława Zienterskiego l. 82

i śp. Czesława Madej l. 70

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

XXII Niedziela Zwykła

30.08.20120

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w czwartek św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

 

 1. We wtorek 1 września rozpoczęcie Roku Szkolnego i Katechetycznego. Ze względu na stan pandemii zapraszamy na Mszę św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego i Katechetycznego dzieci i młodzież, nauczycieli, rodziców, babcie i dziadków w najbliższą niedzielę 6 września na godz. 12.00. Szczególnie zapraszamy dzieci z klas I Szkoły Podstawowej na poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

 

 1. W czwartek 3 września przypada dzień imienin Ks. Bp. Grzegorza Kaszaka. Osobę Ks. Bp. Ordynariusza polecamy modlitewnej pamięci diecezjan i życzymy, aby dobry Bóg darzył naszego Pasterza swoim błogosławieństwem, a św. Patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Adoracja od godz. 16.00. Spowiedź z racji I piątku od 16.30, o godz. 9.00 udam się do chorych.

 

 1. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. Już od najbliższej niedzieli, od 6 września, będzie odprawiana niedzielna popołudniowa Msza św. o godz. 17.00, a w tygodniu, już od wtorku od 1 września, będzie odprawiana druga Msza św. o godz. 18.00.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Romana Pietrzyka l. 59

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

XXI Niedziela Zwykła

23.08.2020

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek święto św. Bartłomieja Apostoła,

– w środę Uroczystość NMP Częstochowskiej,

– w czwartek św. Moniki,

– w piątek św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła,

– w sobotę Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

 

 1. 23 sierpnia rozpoczyna się Piesza Pielgrzymka Zagłębiowska na Jasną Górę, w której uczestniczyć będą w tym roku, ze względu na stan pandemii, tylko kapłani, a wszyscy inni mogą w niej uczestniczyć w sposób duchowy, szczegóły są podane na plakatach w gablotach ogłoszeniowych.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Henryka Czapla, l. 80,

śp. Roberta Nowaka l. 57

śp. Stanisława Kaletę l. 68

i śp. Tomasza Kowalskiego l. 53

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

XX Niedziela Zwykła

16.08.2020

 

 1. Dzisiaj przypada III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na remonty i prace w Kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary. Również dzisiaj przed Kościołami w całej Polsce i przed naszym odbywa się zbiórka pieniężna na pomoc dla ofiar wybuchu w Bejrucie w Libanie.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Jacka, kapłana,

– w czwartek św. Bernarda, opata i doktora Kościoła,

– w piątek św. Piusa X, papieża,

– w sobotę Najświętszej MP Królowej.

 

 1. 23 sierpnia rozpoczyna się Piesza Pielgrzymka Zagłębiowska na Jasną Górę, w której uczestniczyć będą w tym roku – ze względu na stan pandemii – tylko kapłani, a wszyscy inni mogą w niej uczestniczyć w sposób duchowy, szczegóły są podane na plakatach w gablotach ogłoszeniowych.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Zofię Kierkowską l. 96

Wieczny odpoczynek…

 

XIX Niedziela Zwykła

9.08.2020

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,

– we wtorek św. Klary, dziewicy,

– w piątek św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika,

– w sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Msze św. o godz. 8.00, 10.30 i 12.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.

 

 1. W czwartek 13 sierpnia zapraszam na godz. 17.00 na Mszę św. i Nabożeństwo Fatimskie i różaniec fatimski. Zachęcam do złożenia na kartkach próśb i podziękowań zanoszonych do Pana Boga przez pośrednictwo Fatimskiej Pani w czasie odmawiania różańca.

 

 1. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace oraz remonty w Kościele.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Mariana Jarosa l. 69

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

XVIII Niedziela Zwykła

2.08.2020

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek św. Jana Marii Wianeya, kapłana,

– w czwartek Święto Przemienienia Pańskiego,

– w sobotę Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Sosnowcu.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Adoracja od godz. 16.00. Spowiedź z racji I piątku od 16.30, o godz. 9.00 udam się do chorych.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Jadwigę Kordecką l. 72

śp. Wiesławę Wojciechowską l. 93

i śp. Mariannę Zalewską l. 90

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

XVII Niedziela Zwykła

26.07.2020

 

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów, z racji przypadającego w sobotę 25 lipca wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców. Jak słyszeliśmy w komunikacie w dniach 19-26 lipca 2020 r. obchodzimy XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Hasło Tygodnia: „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”. MIVA Polska po raz kolejny zaprasza wszystkich kierowców, członków ich rodzin oraz Przyjaciół misji do udziału w Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Wychodząc z Kościoła można wesprzeć swoją ofiarą misje, a konkretnie zakup środków transportu samochodów, motorów, rowerów, kładów, łódek czy motorówek. Również przy poświęceniu samochodów można złożyć swoją ofiarę, która będzie przeznaczona na ten szczytny cel.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w środę św. Marty,

– w piątek św. Ignacego z Loyoli,

– w sobotę św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

 

 1. W sobotę rozpoczynamy miesiąc sierpień. Na jego progu zachęcamy do abstynencji i trzeźwości.

 

 1. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. W niedzielę 2 sierpnia odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Niewiast i Dziewcząt, połączona z odpustem Porcjunkuli, do Sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Uroczysta Suma Odpustowa będzie odprawiona o godz. 12.00.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

XVI Niedziela Zwykła

19.07.2020

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość odpustową w naszej parafii. Msze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym, o godz. 8.00, 10.30, uroczysta suma odpustowa o godz. 12.00. Uroczystością odpustowym przewodniczy ks. Tadeusz Maj.

Dzisiaj przypada również III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na remonty i prace przy Kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w środę św. Marii Magdaleny,

– w czwartek św. Brygidy, zakonnicy – patronki Europy,

– w piątek św. Kingi, dziewicy,

– w sobotę święto św. Jakuba Apostoła.

 

 1. Za tydzień 26 lipca niedzielę po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów, z racji przypadającego na 25 lipca wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Janinę Krzemińską l. 83

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

XV Niedziela Zwykła

12.07.2020 

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w  poniedziałek św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,

– w środę św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła,

– w czwartek liturgiczne wspomnienie NMP z Góry Karmel.

 

 1. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać uroczystość odpustowa w naszej parafii. Msze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym, o godz. 8.00, 10.30, uroczysta suma odpustowa o godz. 12.00. Przewodniczył jej będzie ks. Tadeusz Maj.

 

 1. Przyszła niedziela to również III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace oraz remonty w kościele.

 

 1. Za dwa tygodnie 26 lipca niedzielę po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów, z racji przypadającego na 25 lipca wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Damiana Wirażkę l. 39

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

XIV Niedziela Zwykła

5.07.2020 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy,

– w środę św. Jana z Dukli, kapłana,

– w sobotę święto św. Benedykta, opata.

 

 1. Przypominam, że przez całe wakacje Msze św. w niedziele odprawiane będą o godz. 8.00, 10.30 i 12.00 nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. W tygodniu będzie tylko Msza św. wieczorem o godz. 17.00.

 

 1. Intencje na rozpoczęty tydzień...

 

XIII Niedziela zwykła

28.06.2020 

 

 1. W poniedziałek przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, ofiary zebrane na Mszy św. będą przeznaczone na Stolicę Apostolską. W tym dniu swoje imieniny przeżywał będzie Ks. Bp. Piotr Skucha, pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o naszym ks. Biskupie Piotrze, aby dobry Bóg miał Go zawsze w swojej opiece, darzył zdrowiem i potrzebnymi łaskami, a św. patron orędował i wypraszał potrzebne łaski na każdy dzień życia i pasterskiej posługi.

 

 1. Do wtorku 30 czerwca trwa jeszcze miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwa czerwcowe, które są w naszym Kościele po Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcam w tych ostatnich dniach miesiąca czerwca do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach.

 

 1. Już od tego tygodnia i w miesiącach wakacyjnych lipcu i sierpniu Msze św. w naszym Kościele w tygodniu będą oprawiane tylko o godz. 17.00, a w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 17.00, będą tylko Msze św. dopołudniowe o godz. 8.00, 10.30 i 12.00.

 

 1. Do czwartku 2 lipca do godz. 9.00 rano można składać przy budynku plebanii przy schodach elektro-śmieci (stare lub zepsute urządzenia RTV lub AGD), które będą wsparciem dla misji – polskich misjonarzy.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od 16.30 możliwość spowiedzi, o godz. 9.00 udam się do chorych.

 

 1. W tym tygodniu przypada również I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 połączone z różańcem nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. Rozpoczęły się wakacje. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy i odpoczynek, a zwłaszcza dzieciom i młodzieży szkolnej, życzymy, aby były one szczęśliwe i udane. Odpoczywajcie, zwiedzajcie ciekawe, piękne miejsca i ludzi. Nie zapominajcie jednak w tym czasie o Panu Bogu, o modlitwie oraz niedzielnej Mszy św.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

XII Niedziela Zwykła

21.06.2020

 

 1. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace i remonty w Kościele, wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary mówimy Bóg zapłać.

 

 1. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwa czerwcowe, które są odprawiane w naszym Kościele codziennie w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o 16.40. Zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach.

 

 1. We wtorek 23 czerwca będziemy przeżywać Dzień Ojca, przyjmujemy na Mszę św. zbiorową za żyjących i zmarłych Ojców, która będzie odprawiona w tym dniu o godz. 17.00.

 

 1. W środę w tym tygodniu przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

 

 1. W piątek 26 czerwca przypada zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Ponieważ w tym roku ze względu na stan pandemii nie będzie tradycyjnego, o jednej godzinie, zakończenia roku szkolnego, dzieci będą odbierać świadectwa o różnych godzinach w małych grupach – w związku z tym zapraszamy wszystkich nauczycieli, uczniów i rodziców na Mszę św. dziękczynną za szczęśliwie przeżyty rok szkolny i katechetyczny w niedzielę 28 czerwca o godz. 12.00.

 

 1. Od jutra nie będzie przez najbliższy czas pośród nas Siostry Dominiki – naszej Organistki, która udaje się na szpitalne leczenie, po zabiegu na rekonwalescencję, a potem na urlop. Powróci do nas 9 sierpnia. Życzymy Siostrze szybkiego powrotu do zdrowia i rychłego powrotu do nas.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Halinę Rejdych l. 70,

śp. Kazimierę Bąk l. 80

Wieczny odpoczynek…

 

XI Niedziela Zwykła

14.06.2020 

 

 1. W tym tygodniu będziemy wspominać:

– w środę Uroczystość Św. Brata Alberta, głównego patrona naszej diecezji,

– w czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała z procesją wokół Kościoła oraz poświęcenie wianków z ziół i kwiatów,

– w piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – w tym dniu nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych,

– w sobotę czcimy Niepokalane Serce NMP.

 

 1. W sobotę 20 czerwca o godz. 12.00 klasa IIIb Szkoły Podstawowej przystąpi do I Komunii św., a klasa IIIa przeżywa swój biały tydzień.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę ks. bp Piotr Skucha obchodzi złoty jubileusz kapłaństwa – 50 lat, a 18 czerwca w czwartek ks. bp. Grzegorz Kaszak przeżywał będzie 31 rocznicę święceń kapłańskich. Dziękując za lata kapłańskiej i biskupiej posługi wypraszajmy dla jubilatów przez modlitwę potrzebne łaski, aby dobry Pan Bóg błogosławił na kolejne lata życia, obdarzał zdrowiem i opieką.

 

 1. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwa czerwcowe ze śpiewaną litanią, które są w naszym Kościele po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o 16.40.

 

 1. Intencje mszalne…

 

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

7.06.2020

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy, kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Jadwigi Królowej,

– w sobotę św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła.

 

 1. W czwartek 11 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tzw. Boże Ciało. W tym roku ze względu na stan pandemii nie będzie tak jak w minionych latach procesji do czterech ołtarzy po terenie Parafii – będzie procesja wokół Kościoła rano, o godz. 7.30, po niej Msza św.
  O godz. 10.00 Ks. Bp. Piotr Skucha udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania (stąd procesja rano o godz. 7.30, bo po godz. 9.00 młodzież będzie już gromadzić się w Kościele).

  Będzie jeszcze jedna Msza św. w tym dniu w naszym Kościele o godz. 12.00. Po Mszach św. o godz. 10.00 i 12.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt oddania się Sercu Pana Jezusa. Bardzo gorąco prosimy – chociaż nie ma procesji – o udekorowanie okien naszych mieszkań symbolami religijnymi, zwłaszcza eucharystycznymi.

 

 1. W sobotę 13 czerwca o godz. 12.00 klasa IIIa Szkoły Podstawowej przystąpi do I Komunii św.
  Również w 13 czerwca zapraszamy na godz. 18.00 na Nabożeństwo Fatimskie na Mszę św., a po odmówimy różaniec fatimski. Zachęcam do złożenia na kartkach próśb i podziękowań zanoszonych do Pana Boga przez pośrednictwo Fatimskiej Pani w czasie odmawiania różańca.

 

 1. W niedzielę za tydzień 14 czerwca ks. bp Piotr Skucha obchodził będzie złoty jubileusz kapłaństwa – 50 lat. Dziękując za lata kapłańskiej i biskupiej posługi wypraszajmy dla jubilata przez modlitwę potrzebne łaski, aby dobry Pan Bóg błogosławił na kolejne lata życia, obdarzał zdrowiem i opieką.

 

 1. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwa czerwcowe ze śpiewaną litanią, które są odprawiane w naszym Kościele codziennie Po Mszy św. o godz. 17.00 (w tym tygodniu za wyjątkiem czwartku), a w niedzielę o godz. 16.40. Zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

Śp. Jadwigę Walasek l. 67

Wieczny odpoczynek…

 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

31.05.2020 

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z młodzieżą i rodzicami młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania, a po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z rodzicami dzieci z klas III Szkoły Podstawowej przed I Komunią św.

 

 1. Rozpoczynamy jutro miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i rozpoczynamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwa czerwcowe ze śpiewaną litanią, które będą odprawiane w naszym Kościele w tygodniu codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.40. Zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach.

 

 1. Również 1 czerwca, jutro w poniedziałek, przypada Dzień Dziecka – będziemy modlić się w int. wszystkich dzieci, przyjmujemy na Mszę św. zbiorową za dzieci, która będzie odprawiona dzisiaj w niedzielę 31 maja o godz. 12.00.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła,

– w środę św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy,

– w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

– w piątek św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

 

 1. Piątek w tym tygodniu to I piątek miesiąca, około godz. 9.00 udamy się do chorych, możliwość adoracji i spowiedzi od godz. 16.00, o godz. 16.40 zakończenie adoracji nabożeństwem czerwcowym i odmówimy Akt Wynagrodzenia Najśw. Sercu Jezusa.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00 połączone z nabożeństwem czerwcowym nabożeństwo I sobotnie do Niepokalanego Serca NMP, o co prosiła Matka Boża Fatimska Pani.

 

 1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszej Trójcy – kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

Wniebowstąpienie Pańskie

24.05.2020 

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek św. Filipa Neri, prezbitera,

– w piątek św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

 

 1. We wtorek 26 maja przypada Dzień Matki. Pamiętajmy o wszystkich naszych kochanych Mamach, szczególnie w naszych modlitwach. Żyjących niech Bóg darzy zdrowiem i obfitym błogosławieństwem, a zmarłe niech obdarzy wiecznym szczęściem w niebie. Przyjmujemy na Msze św. zbiorową za żyjące i zmarłe Mamy, która będzie odprawiona w tym dniu o godz. 17.00.

 

 1. Do następnej niedzieli trwa miesiąc maj poświęcony Matce Bożej, w którym odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, nabożeństwa majowe ze śpiewaną litanią loretańską odprawiane w naszym Kościele codziennie w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.40, zachęcamy do udziału w tych pięknych nabożeństwach majowych.

 

 1. W najbliższą sobotę 2 diakonów naszego seminarium przyjmie święcenia kapłańskie – módlmy się w ich intencji.

 

 1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z młodzieżą i rodzicami młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania, a po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z rodzicami dzieci z klas III Szkoły Podstawowej przed I Komunią św.

 

 1. 1 czerwca w poniedziałek za tydzień przypada Dzień Dziecka – będziemy modlić się w intencji wszystkich dzieci, przyjmujemy na Mszę św. zbiorową za dzieci, która będzie odprawiona w niedzielę 31 maja o godz. 12.00.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

Śp. Eugeniusza Barańskiego l. 82

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

VI Niedziela Wielkanocna

17.05.2020

 

 1. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca – „niedziela kopertowa”, na prace remontowe i inwestycje w parafii. Za złożone ofiary wszystkim ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać.

 

 1. Jutro przeżywać będziemy 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.

 

 1. W najbliższą sobotę czterech kleryków 2 roku naszego seminarium przyjmie święcenia diakonatu – módlmy się w ich intencji.

 

 1. We wtorek za tydzień, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w tym dniu o wszystkich naszych kochanych Mamach, szczególnie w naszych modlitwach. Żyjących niech Bóg darzy zdrowiem i obfitym błogosławieństwem, a zmarłe niech obdarzy wiecznym szczęściem w niebie. Przyjmujemy na Msze św. zbiorową za żyjące i zmarłe Mamy, która będzie odprawiona w tym dniu o godz. 17.00.

 

 1. Pierwsza Komunia św. w tym roku w naszej Parafii, po konsultacjach z rodzicami, odbędzie się w czterech grupach ze względu na ograniczenia epidemiologiczne w dwie soboty czerwca: w sobotę 13 czerwca kl. IIIa – podzielona na dwie grupy, jedna grupa o godz. 10.00, druga o 12.00, za tydzień w sobotę 20 czerwca kl. IIIb – podzielona również na dwie grupy, jedna grupa o godz. 10.00, druga o 12.00.

 

 1. Sakrament Bierzmowania udzielony zostanie w naszej Parafii młodzieży w Boże Ciało 11 czerwca, sakramentu tego udzieli Ks. Bp. Piotr Skucha.

 

 1. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów. Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach. Serdecznie zachęcamy do oglądania.

 

 1. Intencje na ten tydzień…

 

V Niedziela Wielkanocna

10.05.2020

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w czwartek święto św. Macieja Apostoła,

– w sobotę święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.

 

 1. W związku z 100 rocznicą urodzin św. Jana Pawła II w całej diecezji we wszystkich kościołach będzie odprawiana nowenna przed tą rocznicą, na nabożeństwach majowych będziemy w tym tygodniu odmawiać litanię do św. Jana Pawła II.

 

 1. Przeżywamy piękny miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej, i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, nabożeństwa majowe ze śpiewaną litanią loretańską. Nabożeństwa majowe są odprawiane w naszym Kościele w tygodniu codziennie po Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach majowych.

 

 1. W środę 13 maja zapraszam na godz. 18.00 na Mszę św. i pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, bez procesji wokół kościoła z Figurą Matki Bożej Fatimskiej, odmówimy tylko różaniec fatimski i odśpiewamy pieśń: Z dalekiej Fatimy... Zachęcam do złożenia na kartkach próśb i podziękowań zanoszonych do Pana Boga przez pośrednictwo Fatimskiej Pani, w czasie odmawiania różańca. Nabożeństwo majowe będzie odprawione normalnie po Mszy św. o godz. 17.00.

 

 1. Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego skierowała do Przewodniczących Episkopatów całego świata prośbę, aby czwartek 14 maja br. uczynić dniem modlitwy, postu i dziel miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Do modlitwy w podanej intencji włączą się również – zgodnie z własną wiarą i tradycją - przedstawiciele rożnych religii, aby w ten sposób zjednoczyć całą ludzkość we wspólnym błaganiu o ustanie pandemii i przezwyciężenie jej konsekwencji. Zachęcamy parafian do włączenia się do tej inicjatywy. 

 

 1. Przyszła niedziela 17 maja to III niedziela miesiąca – „niedziela kopertowa”, na prace i inwestycje w Kościele.

 

 1. Intencje na nadchodzący ...

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Jadwigę Kowalską l. 73

i śp. Danielę Szymonek l. 89

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

IV Niedziela Wielkanocna

3.05.2020 

 

 1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną. Po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie Rodziców dzieci z klas III Szkoły Podstawowej, w celu ustalenia nowego terminu I Komunii św. (Proszę aby na spotkanie przybyło po jednym rodzicu od dziecka, bo są ograniczenia, w Kościele może przebywać na Mszy św. i innych nabożeństwach nie więcej niż 46 osób).

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Floriana, męczennika,

– w piątek przypada Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski, w tym dniu ze względu na uroczystość nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. Przeżywamy piękny miesiąc Maj poświęcony Matce Bożej i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, nabożeństwa majowe ze śpiewaną litanią loretańską. Nabożeństwa majowe są odprawiane w tygodniu w naszym Kościele codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.40, przed wieczorną Mszą św., nie będziemy w tym roku gromadzić się przy Kapliczkach i krzyżach na terenie Parafii, ze względu na obowiązujące zakazy publicznych zgromadzeń czy przemarszów.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

III Niedziela Wielkanocna

26.04.2020

 

 1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną.

 

 1. W środę przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła – patronki Europy. Jest to także dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

 

 1. W piątek 1 maja wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika – Patrona ludzi pracy.

Rozpoczynamy równocześnie piękny miesiąc Maj, poświęcony Matce Bożej i rozpoczynamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, nabożeństwa majowe ze śpiewaną litanią loretańską. Nabożeństwa majowe będą odprawiane w tygodniu w naszym Kościele codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.40, przed wieczorną Mszą św., nie będziemy w tym roku gromadzić się przy Kapliczkach i krzyżach na terenie Parafii, ze względu na obowiązujące zakazy publicznych zgromadzeń czy przemarszów.

 

 1. O godz. 9.00 udam się do chorych, od 16.00 możliwość spowiedzi i adoracji I piątkowej. Nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz.17.00. W tym dniu z racji dyspensy Ks. Bp. Ordynariusza nie obowiązuje post.

 

 1. W sobotę 2 maja przypada przeniesiona z niedzieli Uroczystość NMP Królowej Polski – Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. w tym dniu w naszym Kościele będą odprawiane o godz. 17.00 i 18.00. Po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00 połączone z nabożeństwem majowym nabożeństwo I sobotnie do Niepokalanego Serca Najświętszej M. P., o co prosiła Matka Boża Fatimska Pani.

 

 1. W niedzielę za tydzień, 3 maja po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie Rodziców dzieci z klas III Szkoły Podstawowej w celu ustalenia nowego terminu I Komunii św. (Proszę aby na spotkanie przybyło po jednym rodzicu od dziecka, bo są ograniczenia, w Kościele może przebywać na Mszy św. i innych nabożeństwach nie więcej niż 46 osób).

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień ...

 

 1. W sobotę w minionym tygodniu swoje imieniny przeżywał ks. Marek. Dziś o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. w int. ks. Marka zamówiona od Żywego Różańca - do modlitwy, ofiary Mszy św. dołączamy nasze najlepsze życzenia zdrowia, obfitości Bożych łask i darów, opieki Matki Bożej na każdy dzień życia osobistego i kapłańskiej posługi.

 

 

II Niedziela Wielkanocna

19.04.2020

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy św. odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 

 1. Dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia Bożego lub w najbliższym czasie, przynosimy do Kościoła skarbonki Caritasu z wielkopostną jałmużną. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Caritas.

 

 1. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Św. Wojciecha.

 

 1. Informujemy, że w związku z nowym rozporządzeniem Rady Ministrów, które wchodzi w życie 20 kwietnia 2020 r., wg którego w miejscach kultu religijnego będzie mogła przebywać jednocześnie jedna osoba na 15 mpowierzchni, pragniemy poinformować, że powierzchnia użytkowa naszego kościoła wynosi 695 m2 i w związku z tym podczas wszelkich obrzędów sprawowanych wewnątrz naszego kościoła (Msza św., nabożeństwa, spowiedź święta i inne sakramenty) może przebywać jednorazowo maksymalnie do 46 osób.
  Od 16 kwietnia b.r., osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą części odzieży, przyłbicy, maski albo maseczki.

 

 1. W sobotę przypada święto św. Marka Ewangelisty. Swoje imieniny przeżywał będzie ks. Marek. W niedzielę za tydzień o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. w int. ks. Marka zamówiona od Żywego Różańca – do modlitwy, ofiary Mszy św. dołączamy nasze najlepsze życzenia zdrowia, obfitości Bożych łask i darów, opieki Matki Bożej na każdy dzień życia osobistego i kapłańskiej posługi.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień ...

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Józef Ziółkowski l. 88

i śp. Danielę Kopeczek l. 83

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Zmartwychwstanie Pańskie

12.04.2020

 

 1. Dziś niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:

– Wszystkim życzę radosnych Świąt Wielkanocnych. Niech jednym z najważniejszych spotkań tych dni będzie spotkanie ze Zmartwychwstałym Chrystusem. Wszystkim życzę codziennego doświadczania w życiu obecności Zmartwychwstałego Pana;

– Dziś nie ma Mszy św. o godz. 8.00; pozostałe Msze św. odprawiane są w porządku niedzielnym.

 

 1. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym.

 

 1. Składam serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom ofiar pieniężnych na kwiaty do Grobu, jak i za składane ofiary, w tym trudnym czasie, na utrzymanie Kościoła i Parafii. Dziękuję Żywemu Różańcowi za czuwanie przy Grobie. Wszystkim za wszelką pomoc i dobro – mówię „Bóg zapłać”.

 

 1. piątek z racji na uroczyste obchody Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje post.

 

 1. W niedzielę za tydzień przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Po wszystkich Mszach św. w tym dniu odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia – wypraszając Boże zmiłowanie nad nami i nad całym światem.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Ryszarda Kaletę l. 80

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Niedziela Palmowa

5.04.2020 

 

 1. Dzisiaj Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy dla dokonania paschalnego Misterium tj. Meki, Śmierci i Zmartwychwstania. Pobłogosławienie palm na każdej Mszy św. Po Mszy św. o godz. 17.00 Gorzkie Żale. (Może uczestniczyć 5 osób na Mszy św.)

 

 1. Najbliższy czwartek to Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej (Może w niej uczestniczyć 5 osób)

 

 1. Wielki Piątek – pamiątka śmierci Pana Jezusa. O godz. 17.30 będzie odprawiona Droga Krzyżowa. Początek nabożeństwa wieczornego o godz. 18.00 – będzie czytanie Opisu Męki Pańskiej, czyli Pasji, następnie adoracja Krzyża św. – bez ucałowania Krzyża – uczyni to tylko Celebrans. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Możliwość Adoracji w Wielki Piątek będzie po nabożeństwie do godz. 21.00. (Może w niej uczestniczyć 5 osób)

 

 1. Wielka Sobota – dzień czuwania przy Grobie Pana Jezusa i rozważanie Jego Męki i Śmierci, możliwość adoracji od godz. 10.00. (Zachowując przepisy państwowe, tylko 5 osób w Kościele w jednym czasie). Zachęcamy i prosimy o adoracje przy Grobie naszych parafian w ciągu całego dnia, a szczególnie Żywy Różaniec, członkinie proszę o wpisanie się na listę dyżurów od 10.00 do 18.00, co godzinę). Początek nabożeństwa o godz. 18.00. Nie ma poświęcenie ognia, nie ma procesji do Kościoła ze świecami, jest następnie poświęcenie wody chrzcielnej i Msza św. Adoracja Grobu Pana Jezusa do godz. 18.00. Poświęcenie pokarmów w tradycyjnej formie w tym roku zostaje zniesione, zamiast tego zachęcamy do zastosowania obrzędu błogosławieństwa pokarmów w domu przed śniadaniem wielkanocnym, obrzędu tego może dokonać każdy z domowników – zachęcamy, aby była to głowa rodziny. (Tekst i cały obrzęd błogosławieństwa Świątecznych Pokarmów jest umieszczony na stronie głównej internetowej naszej Parafii.)

 

 1. Następna niedziela to – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja o godz. 6.00 – bez procesji, nie będzie Mszy o godz. 8.00, dalszy porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 

V Niedziela Wielkiego Postu

29.03.2020

 

 1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu, po Mszy św. o godz. 12.00 Gorzkie Żale.

 

 1. W tym tygodniu nabożeństwa wielkopostne w naszej Parafii będą odprawiane: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30 i Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00.

 

 1. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii tak jak i w innych parafiach ze względu na stan zagrożenia i zakaz zgromadzeń nie odbędą się.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień ...

 

IV Niedziela Wielkiego Postu

22.03.2020 

   

 1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu, po Mszy św. o godz. 10.30 odśpiewamy Gorzkie Żale.

 

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach, w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

 

 1. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, tak jak i w innych parafiach, ze względu na stan zagrożenia i zakaz zgromadzeń nie odbędą się.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień ...

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

Śp. Mieczysława Zając l. 59

i śp. Weronikę Andrzejewską l. 86

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

III Niedziela Wielkiego Postu

15.03.2020

 

 1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu, po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

 

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach, w niedzielę za tydzień, 22 marca, będzie po Mszy św. o godz. 10.30.

 

 1. Komunikat Ks. Biskupa Ordynariusza…

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Tadeusza Brzeskiego l. 84

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

II Niedziela Wielkiego Postu

8.03.2020

 

 1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu, o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W dzisiejszą niedzielę przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na Kościoły Misyjne.

 

 1. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach w najbliższą niedzielę, 15 marca, będą na Mszy św. o godz. 8.00.

 

 1. Intencje Mszalne…

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Marię Stefańską l. 69

i śp. Annę Wawrzeń l. 81

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

I Niedziela Wielkiego Postu

1.03.2020

 

 1. Dzisiaj o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

 

 1. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

 1. W środę przypada święto św. Kazimierza Królewicza.

 

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 16.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

 

 1. Piątek w tym tygodniu to I piątek miesiąca, około godz. 9.00 udam się do chorych, możliwość adoracji od godz. 16.00 i spowiedzi od godz. 16.30.

 

 1. Sobota w tym tygodniu to I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie. Również w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 16.00 z Parafii Brata Alberta wyruszy procesja różańcowa do naszej Parafii.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności

śp. Waldemara Słabego l. 93

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

VII Niedziela Zwykła

23.02.2020 

 

 1. Dzisiaj w naszej Parafii przeżywamy „Niedzielę Seminaryjną”. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na utrzymanie naszego Seminarium.

 

 1. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

 1. Środa w tym tygodniu to Środa Popielcowa, którą rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W tym dniu Msze św. będą odprawiane o godz. 9.00, 17.00 i 18.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa lekkie).

 

 1. W czasie Wielkiego Postu mamy możliwość zaangażowania się w akcję organizowaną przez Caritas „Skarbonka wielkopostna – Dar Juniora dla Seniora”. W zakrystii możemy zabrać skarbonkę, która zostanie przeznaczona na cele Caritas w diecezji związane z leczeniem osób starszych. Przyniesiemy ją do Kościoła w niedzielę Miłosierdzia Bożego, tydzień po Świętach Wielkanocnych.

 

 1. W piątek zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30, na które szczególnie zapraszamy dzieci z klas III SP, w ramach przygotowania do I Komunii św. i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

 

 1. W niedzielę za tydzień o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

 

 1. „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Łk 10, 2). Słowa, które Jezus skierował do apostołów, świadczą o tym, że Dobry Pasterz zawsze troszczy się o swoje owce. Robi wszystko, aby „miały życie i miały je w obfitości” (J 10, 10). Jednocześnie zachęca nas do nieustannej prośby o tych, którzy będą kontynuować Jego misję, aby Ewangelia była głoszona ludziom wszystkich czasów. Zbliżający się okres czterdziestu dni Wielkiego Postu niech będzie, w każdej wspólnocie parafialnej naszej diecezji, czasem modlitwy i pokuty w intencji nowych powołań kapłańskich do diecezjalnego seminarium, pod hasłem: „Razem szturmujemy niebo. Wielki Post 2020”. Prosimy kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich parafian o włączenie się w to dzieło. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa, patrona seminarium, w intencji nowych powołań. Zachęcamy do wpisania już dzisiaj swojego imienia i nazwiska oraz wybranej daty na przygotowanej liście, którą Ksiądz Proboszcz w Wielki Czwartek złoży w duchowym darze od parafii w sosnowieckiej katedrze.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień... 

 

VI Niedziela Zwykła

16.02.2020

 

 1. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace w Kościele, za złożone ofiary wszystkim ofiarodawcom mówimy – Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w sobotę święto Katedry św. Piotra.

 

 1. W niedziele za tydzień 23 lutego będziemy przeżywać niedzielę powołaniową. Przybędzie w tym dniu do naszej Parafii kleryk naszego Seminarium, aby wraz z nami modlić się o dar nowych powołań kapłańskich szczególnie do naszej diecezji. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone będą na potrzeby naszego Seminarium.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień ...

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Feliksa Kucek l. 71

i śp. Czesławę Wrzesień l. 89

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

V Niedziela Zwykła

9.02.2020

 

 1. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. młodzież naszej parafii będzie sprzedawać serduszka z racji św. Walentego. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wyjazd dla ministrantów.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy

– w poniedziałek św. Scholastyki, dziewicy,

– w piątek przypada święto św. Cyryla i Metodego, Patronów Europy.

 

 1. 15 lutego tj. w najbliższą sobotę przypada 33 rocznica święceń biskupich J.E. ks. bpa Piotra Skuchy. Módlmy się, aby dobry Bóg darzył obficie Jubilata swoim błogosławieństwem, a Święty Patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski.

 

 1. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prowadzone i planowane prace w Kościele.

 

 1. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w poniedziałek pomogli przy rozebraniu świątecznej dekoracji Kościoła.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień ...

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Lucjana Staszewskiego l. 92

i śp. Wiesława Luboń l. 84

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

IV Niedziela Zwykła

2.02.2020

Święto Ofiarowania Pańskiego

 

 1. W dzisiejszą niedzielę 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Modlitwą w dniu dzisiejszym otaczamy wszystkie osoby, które żyją konsekracją zakonną. Ofiary składane do puszek po Mszach św. są przeznaczone na wsparcie zakonów klauzurowych.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w środę św. Agaty, dziewicy i męczennicy,

– w czwartek św. Pawła Miki i Towarzyszy, Męczenników.

 

 1. Piątek w tym tygodniu to I piątek miesiąca, około godz. 9.00 udam się do chorych, możliwość adoracji od godz. 16.00 i spowiedzi od godz. 16.30.

 

 1. W niedzielę 9 lutego po każdej Mszy św. młodzież naszej parafii będzie sprzedawać serduszka z racji św. Walentego. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wycieczkę dla ministrantów.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności

śp. Stanisława Uzarowicza, l. 76

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

III Niedziela Zwykła

26.01.2020

 

 1. Przeżywamy III Niedzielę Zwykłą.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy

– we wtorek św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła,

– w piątek św. Jana Bosko, kapłana.

 

 1. W niedzielę za tydzień, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. w tym dniu będą odprawiane w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic, z którymi przychodzimy w tym dniu do Kościoła. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Modlitwą w tym dniu otaczamy wszystkie osoby, które żyją konsekracją zakonną. Ofiary składane do puszek po Mszach św. będą przeznaczone na wsparcie zakonów klauzurowych.

 

 1. Sobota w tym tygodniu to I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

II Niedziela Zwykła

19.01.2020 

 

 

 1. Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Zwykłą. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace w Kościele, za złożone ofiary mówię wszystkim Bóg zapłać.

 

 1. We wtorek 21 stycznia przypada dzień babci, a w środę 22 stycznia dzień dziadka. Pamiętajmy o nich w swoich modlitwach. Żyjącym niech Pan Bóg błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami, a zmarłych niech obdarzy życiem wiecznym. Przyjmujemy na Msze św. zbiorowe za żyjących i zmarłych: we wtorek o godz. 17.00 za żyjące i zmarłe babcie, a w środę o godz. 17.00 za żyjących i zmarłych dziadków.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy,

– w piątek św. Franciszka Ksawerego, biskupa i doktora Kościoła,

– w sobotę święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

 

 1. Będziemy przeżywać tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku w naszej parafii odbędzie się Ekumeniczne Spotkanie przedstawicieli różnych wyznań chrześcijańskich w czwartek 23 stycznia o godz. 18.00. Będą gościć u nas księża biskupi różnych wyznań: nasz Ks. Bp Ordynariusz Grzegorz Kaszak, ks. Biskupi Ewangelicko-Augsburscy, księża prawosławni i innych kościołów siostrzanych. Już dziś wszystkich na to spotkanie serdecznie zapraszamy.

 

 1. W przyszłą niedzielę o godz.15.00 spotkanie opłatkowe Żywego Różańca.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień …

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Władysława Kowalskiego l. 91

i śp. Antoninę Lula l. 92

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Niedziela Chrztu Pańskiego

12.01.2020

 

 1. Dzisiaj przeżywamy święto Chrztu Pańskiego, które jest przypomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie i zapowiedzią sakramentu chrztu świętego. Dzisiejsza niedziela kończy okres Bożego Narodzenia.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w czwartek – św. Antoniego, opat

 

 1. Zakończyła się Wizyta Duszpasterska, tzw. Kolęda. Bardzo dziękujemy Naszym Parafianom za ciepłe i serdeczne przyjęcie w Waszych domach, a za złożone ofiary, tak na Kolędę jak i na Kościół, składam wszystkim gorące podziękowania i mówię staropolskie „Bóg zapłać”.

 

 1. Msze św. już w tym tygodniu będą odprawiane tylko wieczorem o godz. 17.00 i 18.00. Ponieważ już praktycznie nie mamy wolnych intencji na ten 2020 rok (jest jeszcze parę wolnych intencji w grudniu) dlatego przyjmujemy już intencje na 2021 rok. Kancelaria Parafialna czynna już normalnie jak w ciągu roku w wyznaczonych godzinach.

 

 1. Za tydzień w wtorek 21 stycznia przypada dzień babci, a we środę 22 stycznia dzień dziadka. Pamiętajmy o nich w swoich modlitwach. Żyjącym niech Pan Bóg błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami, a zmarłych niech obdarzy życiem wiecznym. Przyjmujemy na Msze św. zbiorowe za żyjących i zmarłych: we wtorek o godz. 17.00 za żyjące i zmarłe babcie, a w środę o godz. 17.00 za żyjących i zmarłych dziadków.

 

 1. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prowadzone i planowane prace w Kościele.

 

 1. Będziemy przeżywać tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku w naszej parafii odbędzie się Ekumeniczne Spotkanie przedstawicieli różnych religii i wyznań. W czwartek 23 stycznia o godz. 18.00 będą gościć u nas księża biskupi różnych wyzwań, nasz Ks. Bp Ordynariusz Grzegorz Kaszak, ks. Biskupi Ewangeliccy, Augsburscy i księża innych wyznań: prawosławia i innych kościołów siostrzanych. Już dziś wszystkich na to spotkanie serdecznie zapraszamy.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Euzebiusza Andryska l. 72

i śp. Marię Opuchlik l. 80

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

5.01.2020

 

 1. Jutro w poniedziałek 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła, kredy i złota. Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na Fundusz Misyjny.

 

 1. W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia.

 

 1. Porządek kolędy na ten tydzień…

 

 1. Msze św. w tygodniu od wtorku do soboty odprawiane będą jeszcze tylko rano o godz. 7.00. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko rano po Mszy św. od 7.30 do 8.00.

 

 1. Wszyscy, którzy z różnych przyczyn nie mogli przyjąć Kapłana po kolędzie w wyznaczonym terminie, a pragną to uczynić prosimy, aby to zgłosili. Dodatkowym dniem kolędy będzie sobota 11 stycznia.

 

 1. We wtorek 21 stycznia przypada dzień babci, a w środę 22 stycznia – dzień dziadka. Przyjmujemy na Msze św. zbiorowe za zmarłych: we wtorek o godz. 17.00 za zmarłe babcie, a w środę o godz. 17.00 za zmarłych dziadków.

 

 1. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Marka Rdzanka l. 66

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia M.B. Szkaplerznej w Sosnowcu-Milowicach, siedziba: Sosnowiec, Baczyńskiego 27.