Rok 2018

Niedziela Świętej Rodziny

30.12.2018

 

1. Jutro, w poniedziałek 31 grudnia, zakończenie Starego Roku 2018. Po Mszy św. o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, suplikacje, hymn – Ciebie Boga Wysławiamy i błogosławieństwo. Przyjdźmy licznie do kościoła aby podziękować Bogu za otrzymane łaski w ciągu minionego roku.


2. We wtorek będziemy przeżywać Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i rozpoczynamy Nowy Rok 2019, a zarazem będziemy przeżywać Światowy Dzień Pokoju. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Przed sumą odśpiewamy hymn „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” dla wyproszenia łask i pomocy Bożej w Nowym Roku.

 

3. Piątek w tym tygodniu to I piątek miesiąca – po południu od godz. 16.00 możliwość adoracji, od 16.00 możliwość spowiedzi I piątkowej, o 16.50 odmówimy litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Sercu Pana Jezusa, o 17.00 Msza św. do Najśw. Serca Pana Jezusa.


4. W sobotę 5 stycznia przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

5. W przyszłą niedzielę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła, kredy i złota. Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na Fundusz Misyjny.

 

6. W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia.


7. Porządek kolędy na ten tydzień…


8. W tygodniu Msze św. odprawiane będą tylko rano o godz. 7.00 ze względu na „Kolędę” (z wyjątkiem poniedziałku zakończenie roku, i piątku ze względu na I piątek miesiąca, Msze św. w te dni będą o godz. 7.00 rano i popołudniu o godz. 17.00). Kancelaria parafialna czynna tylko rano po Mszy św. od 7.30 do 8.00.


9. Intencje na nadchodzący tydzień …


10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Otylię Ślimak l. 76,

śp. Alfredę Białecką l. 84,

śp. Oskara Aleksandrowicza l. 25

i śp. Czesławę Kidawa l. 69

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

12. W minionym kończącym się 2018 roku:

– ochrzczono 30 dzieci (30 chrztów),

– zawarto 6 sakramentalnych małżeństw (6 ślubów),

– Pan Bóg powołał do wieczności 72 naszych parafian (72 pogrzebów).

Boże Narodzenie

25 grudnia 2018

 

1. W dzisiejszym dniu obchodzimy Uroczystość Bożego Narodzenia, pamiątkę przyjścia na ziemię Zbawiciela – Jezusa Chrystusa. Serdeczne Bóg zapłać składam wszystkim którzy, włączyli się w przygotowanie tegorocznej Szopki Bożonarodzeniowej i dekoracji naszej świątyni, a którzy chcieli zostać anonimowi, prosili, aby ich imion nie wymieniać, mówię im „Bóg zapłać” wszystkim Paniom, Panom – niech dobry Bóg wynagrodzi trud i poświęcony czas swym błogosławieństwem i obfitością Bożych łask.


2. Bóg zapłać mówimy wszystkim którzy odpowiedzieli na naszą prośbę i zrobili paczkę żywnościową na święta dla potrzebujących i zakupili święcę Caritas wspierając w ten sposób dzieci potrzebujące wsparcia.


3. Jutro II Dzień Świąt Bożego Narodzenia – św. Szczepana. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Ofiary składane jutro na tacę będą przeznaczone na uczelnie katolickie.

 

4. W czwartek 27 XII święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty.

 

5. W piątek 28 XII święto św. Młodzianków, Męczenników, a więc dzieci betlejemskich pomordowanych na rozkaz Heroda. Ten dzień jest szczególną okazją do wynagrodzenia Bogu za grzech morderstwa dzieci zwłaszcza nienarodzonych.


6. Niedziela 30 XII to Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W tę niedzielę 30 XII o godz. 17.00 odprawiona będzie Msza św. w int. wszystkich zmarłych parafian w 2018 roku, zapraszamy na tę Mszę św. krewnych, przyjaciół, sąsiadów i znajomych.

 

7. W poniedziałek 31 XII zakończenie Starego Roku 2018. Po Mszy św. o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, suplikacje, hymn – Ciebie Boga Wysławiamy i błogosławieństwo. Przyjdźmy licznie do kościoła, aby podziękować Bogu za otrzymane łaski w ciągu minionego roku.

 

8. Po świętach czyli od czwartku 27 XII rozpoczniemy w naszej Parafii wizytę duszpasterską tzw. kolędę. Plan całej kolędy jest podany w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.

 

9. W okresie kolędowym od czwartku 27 grudnia do 14 stycznia 2019 r. Msze św. w tygodniu będą odprawiane tylko rano o godz. 7.00, a kancelaria parafialna będzie czynna w sprawach pilnych tylko rano po Mszy św. od godz. 7.30 do godz. 8.00.


10. W radosne Święta Bożego Narodzenia – my kapłani pracujący w tutejszej parafii, pragniemy wszystkim drogim Parafianom i Szanownym Gościom złożyć jak najserdeczniejsze życzenia. Niech Boże Dziecię udzieli Wam wszelkiego dobra i błogosławieństwa, darzy zdrowiem, pokojem, radością i miłością.

IV Niedziela Adwentu

23.12.2018

1. Można nabywać jeszcze świece wigilijne i opłatki w zakrystii.

 

2. Jutro będziemy przeżywać Wigilię Narodzenia Pańskiego, zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do zachowania tradycji i polskich zwyczajów wigilijnych. Msza św. w tym dniu będzie odprawiona tylko rano o godz. 7.00.


3. Wigilia w rodzinie chrześcijańskiej powinna mieć następujący charakter: niech będzie zapalona świeca, przeczytany fragment Ewangelii o Bożym Narodzeniu, dzielenie się opłatkiem i serdeczne życzenia, wszystko niech przenika śpiew kolęd, niech nie zabraknie modlitwy za nasze rodziny, także za zmarłych, za Ojczyznę by kwitła w niej miłość i zgoda.


4. Msza św. „Pasterka” rozpocznie się o godz. 24.00. Ofiary składane na tej Mszy św. będą przeznaczone na Fundusz Ochrony Życia. Pół godziny przed Pasterką zapraszamy na czuwanie przy żłóbku. Będzie to montaż słowno-muzyczny wprowadzający nas w Tajemnicę Bożego Narodzenia, przygotowany przez grupę parafian z siostrą Dominiką.


5. We wtorek 25 grudnia przypada uroczystość Bożego Narodzenia – pamiątka przyjścia na ziemię Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę.


6. W środę 26 grudnia II Dzień Świąt, Św. Szczepana - Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na uczelnie katolickie.


7. 30 grudnia, tj. w niedzielę po świętach o godz. 17.00 odprawiona będzie Msza św. w int. wszystkich zmarłych parafian w 2018 r. Już dziś zapraszamy na tę Mszę św. krewnych, przyjaciół, sąsiadów i znajomych.


8. Po świętach, czyli od czwartku 27 grudnia, rozpocznie się w naszej Parafii wizyta duszpasterska, tzw. kolęda. „Kolęda” – to wizyta duszpasterska Kapłana, która jest raz w roku dlatego starajmy się być w domu. Ponieważ odwiedzamy tych, którzy uważają, że należą do naszej rodziny parafialnej – dlatego liczymy na życzliwość. Plan całej kolędy jest podany w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Ks. Proboszcz będzie rozpoczynał kolędę od godz. 10.00 rano, Ks. Marek w zależności od zakończonych lekcji religii w szkole – godziny są podane na każdy dzień.

 

9. W okresie kolędowym do 12 stycznia 2018 r. Msze św. w tygodniu będą odprawiane tylko rano o godz. 7.00, a kancelaria parafialna będzie czynna w sprawach pilnych tylko rano po Mszy św. od godz. 7.30 do godz. 8.00.

 

10. Przy wyjściu z kościoła pod chórem jest woda poświecona, którą możemy zabierać na czas zbliżającej się kolędy.


11. Intencje na nadchodzący tydzień …

 

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

13. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Michalinę Pasek l. 91

śp. Dorotę Jędrzejczyk l. 56

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

III Niedziela Adwentu

16.12.2018

1. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace w parafii wszystkim za złożone ofiary mówimy Bóg zapłać.

 

2. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Adwentu zwaną Niedzielą Radości. Źródłem tej radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego. Msza św. „Roratnia” o Matce Bożej jest odprawiana o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w roratach wszystkich parafian, a zwłaszcza dzieci i młodzież.


3. Poświęcone opłatki można nabywać w zakrystii po każdej Mszy św.


4. W całej Polsce trwa akcja Caritas Polska związana ze sprzedażą świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. U młodzieży naszej Parafii, wychodząc z kościoła, można nabywać świąteczne świece Caritas – świece małe w cenie 6 zł, i świece duże w cenie 15 zł. Można nabywać również u młodzieży sianko na stół wigilijny, ofiary składane za sianko wigilijne będą przeznaczone na wsparcie planowanego wyjazdu wakacyjnego dzieci z naszej Parafii.


5. Od dzisiejszej niedzieli przeżywamy rekolekcje adwentowe w naszej Parafii. Plan Rekolekcji jest wywieszony w gablotach ogłoszeniowych i na stronie internetowej naszej Parafii. Ofiary składane w poniedziałek i wtorek na Mszach św. będą wynagrodzeniem Ks. Rekolekcjoniście.


6. Zachęcamy Naszych Parafian, wzorem lat poprzednich, którzy mają taką możliwość do zrobienia paczki świątecznej – żywnościowej dla biednych i potrzebujących wsparcia. Taką paczkę można przynieść do Kościoła do piątku, do 21 grudnia, do czego serdecznie zachęcam.


7. W Gablotach ogłoszeniowych i na stronie internetowej naszej Parafii jest już podany plan Kolędy. Ks. Proboszcz będzie rozpoczynał kolędę od godz. 10.00 rano, Ks. Marek w zależności od zakończonych lekcji religii w szkole – godziny są podane na każdy dzień.

 

8. Dzisiaj przed Kościołem odbywa się zapowiadany kiermasz szkolno-świąteczny, zachęcamy do wzięcia w nim udziału i wsparcia naszej szkoły, naszych dzieci i młodzieży.

 

9. Intencje na nadchodzący tydzień …


10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.


11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Wiesławę Całkę-Żak l. 90
i śp. Genowefę Sobieraj l. 77
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

II Niedziela Adwentu

9.12.2018

1. Trwa Adwent – Msza św. „Roratnia” o Matce Bożej jest odprawiana o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w roratach wszystkich parafian, a zwłaszcza dzieci i młodzież.

 

2. W dzisiejszą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie i rozdanie medalików dzieciom z klas III Szkoły Podstawowej. Również dzisiaj przed kościołami w całej Polsce odbywa się zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. My również włączmy się w tę akcję.

 

3. Poświęcone opłatki można nabywać w zakrystii po każdej Mszy św. Poświęcone opłatki po terenie naszej parafii roznosi również Pan Kościelny Dariusz Hachuła, proszę o serdeczne i życzliwe przyjęcie.

 

4. W całej Polsce trwa akcja Caritas Polska związana ze sprzedażą świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. U młodzieży naszej Parafii wychodząc z kościoła można nabywać świąteczne świece Caritas – świece małe w cenie 6 zł, i świece duże w cenie 15 zł. Można nabywać również u młodzieży sianko na stół wigilijny, ofiary składane za sianko wigilijne będą przeznaczone na wsparcie planowanego wyjazdu wakacyjnego dzieci z naszej Parafii.

 

5. Od następnej niedzieli od 16 grudnia rozpoczniemy rekolekcje adwentowe w naszej Parafii. W Niedzielę Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę, w poniedziałek i wtorek 18 i 19 XII Msza św. z nauką dla dorosłych o godz. 9.00 i 18.00, a dla dzieci i młodzieży roraty o godz. 17.00. Rekolekcjom przewodniczył będzie Ks. dr Tomasz Smalcerz.

 

6. Zachęcamy Naszych Parafian, wzorem lat poprzednich, którzy mają taką możliwość do zrobienia paczki świątecznej – żywnościowej dla biednych i potrzebujących wsparcia. Taką paczkę można przynieść do Kościoła do piątku, do 21 grudnia do czego serdecznie zachęcam.

 

7. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na inwestycje w Parafii.

 

8. Intencje na nadchodzący tydzień …

 

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Mariannę Kubecką l. 73,

śp. Stanisława Dzierzęckiego l. 78,

śp. Władysława Witkowskiego l. 92

i śp. Romanę Chojecką l. 64

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

I Niedziela Adwentu

2.12.2018

 

1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek św. Barbary, dziewicy i męczennicy,

– w czwartek św. Mikołaja, biskupa,

– w piątek św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła,

– w sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.


2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Msza św. roratnia o Matce Bożej będzie odprawiana o godz. 17.00. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w roratach, a szczególnie dzieci i młodzież, aby jak najlepiej przeżyły swoje adwentowe przygotowanie z Matką Bożą.

 

3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od 16.30 możliwość spowiedzi, o godz. 9.00 udam się do chorych.


4. W niedzielę za tydzień na Mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie i rozdanie medalików dzieciom z klas III Szkoły Podstawowej.


5. Również w następną niedzielę, II Niedzielę Adwentu, będzie przeprowadzona zbiórka do puszek ofiar na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.


6. Poświęcone opłatki można już nabywać w zakrystii po każdej Mszy św. Poświęcone opłatki po terenie naszej parafii będzie roznosił również Pan Kościelny Dariusz Hachuła, proszę o serdeczne i życzliwe przyjęcie. Można kupić sobie opłatki w markecie czy na ulicy, ale ten jeden poświęcony – parafialny, powinien znaleźć się na każdym wigilijnym stole w każdej rodzinie naszej Parafii. Ofiary składane przy tej okazji, jak i przy kolędzie, będą przeznaczone na zakup organ elektronicznych do Kościoła (oczywiście w jakimś stopniu, w jakimś procencie, bo koszt zakupu to minimum około 50 tys. zł) w tamtym roku dofinansowaliśmy z tych środków sprzęt wyświetleniowo-komputerowo-przesyłowy do tekstów pieśni w Kościele i Kaplicy (przypomnę że kosztowało nas to 15 tys. zł).

 

7. W całej Polsce trwa akcja Caritas Polska związana ze sprzedażą świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. U młodzieży naszej Parafii wychodząc z kościoła można nabywać świąteczne świece Caritas – świece małe w cenie 6 zł, i świece duże w cenie 15 zł.

 

8. Rekolekcje adwentowe w naszej Parafii odbędą się od III Niedzieli Adwentu, od 16 grudnia, do wtorku 18 grudnia. Rekolekcjom przewodniczył będzie ks. dr Tomasz Smalcerz – Sędzia Sądu Biskupiego naszej Diecezji i duszpasterz w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sosnowcu (Kościółek Kolejowy).

 

9. Intencje na nadchodzący tydzień …


10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Uroczystość Chrystusa Króla

25.11.2018

 

1. W tym tygodniu wspominamy:

– w piątek święto św. Andrzeja Apostoła.

 

2. W dzisiejszą niedzielę, ostatnią niedzielę w roku liturgicznym, przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Akt przyjęcia Chrystusa za Króla.

 

3. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

4. Za tydzień pierwsza Niedziela Adwentu, rozpoczniemy nowy Rok Liturgiczny i czas bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.


5. Intencje na rozpoczęty tydzień…


6. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

XXXIII Niedziela Zwykła

18.11.2018

 

1. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prowadzone i planowane prace oraz remonty w kościele i na plebanii. Za złożone ofiary mówimy Bóg zapłać.

 

2. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek św. Rafała Kalinowskiego,

– w środę Ofiarowanie NMP,

– w czwartek św. Cecylii, dziewicy i męczennicy,

– w sobotę św. Andrzeja, kapłana, i towarzyszy męczenników.

 

3. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.


4. W przyszłą niedzielę, ostatnią niedzielę w roku liturgicznym, przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Akt Oddania Sercu Pana Jezusa i Akt przyjęcia Chrystusa za Króla.


5. Intencje na rozpoczęty tydzień…


6. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.


7.W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności

śp. Irenę Janecką l. 93,

śp. Eugeniusza Musiała l. 79,

śp. Stanisławę Koruba l.95

i śp. Elżbietę Raczyńską l. 59

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XXXII Niedziela Zwykła

11.11.2018

 

1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Jozafata, biskupa i męczennika,

– we wtorek św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – Pierwszych Męczenników Polski,

– w sobotę św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę.

 

2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pragniemy dziękować Bogu za dar odzyskanej Niepodległości, za tych którzy przelali krew za Ojczyznę w ciągu Dziejów Polski i prosić Boga o Jego błogosławieństwo dla Niej, aby Polska zawsze była wolna, suwerenna i niepodległa – aby panowała w Niej zawsze miłość, pokój i zgoda.


3. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prowadzone i planowane prace oraz remonty w kościele i na plebanii.


4. Jutro w poniedziałek po Mszy św. o godz.18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

5. Intencje na rozpoczęty tydzień…


6. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.


7.W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności

śp. Zygmunta Jończyka l. 65

i śp. Janusza Węgorzewskiego l. 64

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XXXI Niedziela Zwykła

4.11.2018

1. Dzisiaj swoje imieniny przeżywa nasz Ksiądz Proboszcz, ks. Karol Banasik. Do modlitwy, ofiary Mszy św. dołączamy nasze najlepsze życzenia zdrowia, obfitości Bożych łask i darów opieki Matki Najświętszej na każdy dzień życia osobistego i kapłańskiej posługi.

 

2. W tym tygodniu wspominamy:

– w piątek Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

 

3. Również w tym dniu 9 XI, w piątek, o godz. 10.00 zapraszamy na uroczystą Mszę św. pod przewodnictwem Ks. Bp. Ordynariusza, z udziałem Prezydenta Miasta, Przedstawicielami Urzędu Miejskiego, Przewodniczącym Rady Miejskiej i Radnymi, Szkół Sosnowieckich, aby modlić się za dar odzyskanej Niepodległości w 100 rocznicę jej odzyskania - oraz za tych którzy przelali krew za Ojczyznę na Ziemi Milowickiej, w Powstaniu Listopadowym i Styczniowym, w Legionach i w ciągu Dziejów Polski. Po Mszy św. udamy się na miejsce ich pochówku przy kapliczce św. Jana Nepomucena.


4. Do piątku trwa oktawa Wszystkich Świętych, o godz. 16.00 różaniec z wypominkami. Po różańcu o godz.17.00 Msza św. oktawalna.


5. Intencje na rozpoczęty tydzień…


6. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.


7. W tym tygodniu Pan Bóg z naszej wspólnoty parafialnej powołał do wieczności:

śp. Tadeusza Smolińskiego l. 54

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XXX Niedziela Zwykła

28.10.2018

1. Kończy się miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe na które bardzo serdecznie zapraszamy jeszcze w tych ostatnich dniach, do środy 31 października.


2. W czwartek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu odprawiane będą o godz. 8.00, 10.30, 12.00. O godz. 15.00 rozpocznie się od krzyża procesja z różańcem i wypominkami po cmentarzu, na zakończenie procesji w Kościele zostanie odprawiona Msza św. za wszystkich zmarłych spoczywających na naszym parafialnym cmentarzu. 1 Listopada, jak co roku, na cmentarzach będą zbierane ofiary na seminarium duchowne naszej diecezji. Pamiętajmy, że najważniejszą rzeczą w tym dniu Wszystkich Świętych jest udział we Mszy św. dlatego nie wolno jej zaniedbywać w trosce o pomoc zmarłym i nasze zbawienie. Udziału we Mszy św. nie zastąpi pobyt na cmentarzu i chwile spędzone przy grobie.


3. Przypominamy, że wierni którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych zyskają odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących. Odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest odpustem zupełnym. Odpust ten można zyskać dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej jeden raz na dzień.


4. Będziemy przeżywać oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych od 2 do 9 listopada. Różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 16.00 następnie Msza św. o godz. 17.00.

 

5. Przyjmujemy na wypominki roczne, oktawalne i jednorazowe.

 

6. W piątek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych „Dzień Zaduszny” – to czas szczególnej modlitwy do Boga, by zmarli mieli udział w Chrystusowym zwycięstwie nad śmiercią. Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy po śmierci potrzebują oczyszczenia w miłości, czyli czyśćca, który jest „przedsionkiem nieba”. Cały listopad jest czasem szczególnej pamięci o zmarłych. Modlitwy, możliwość uzyskania odpustu za zmarłych, według nauki i wiary Kościoła, pomagają im zakończyć czyściec i dostąpić chwały nieba.

 

7. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.


8. Adoracja w I piątek i możliwość spowiedzi od godz. 17.30 do 18.00 - zakończona zostanie przed Mszą św. o godz.18.00, litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa i Aktem Oddania Sercu Pana Jezusa, o 18.00 Msza św. do Najsw. Serca Pana Jezusa. O godz. 9.00 udamy się do chorych.


9. W tym tygodniu przypada również I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.


10. W niedzielę za tydzień 4 listopada przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza – patrona naszego ks. Proboszcza. Msza św. od Żywego Różańca w intencji ks. Solenizanta odprawiona zostanie w przyszłą niedziele 4 listopada o godz. 10.30.


11. Intencje na rozpoczęty tydzień…


12. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30, o czym już informowaliśmy, wystąpi w naszej Parafii z koncertem pieśni patriotycznych chór katedralny Lutnia – wszystkich serdecznie zapraszamy.


13. Również dzisiaj po Mszach św. zbierane są w całej Polsce we wszystkich parafiach ofiary do puszek na pomoc Kościołowi Prześladowanemu w ramach obchodzonego Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.


14. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Rafała Knapik l. 48

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

XXIX Niedziela Zwykła

21.10.2018

 

1. Bóg zapłać wszystkim za złożone dziś ofiary w „niedzielę kopertową” na prace remontowe na plebanii i w Kościele.

2. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Jana Pawła II, papieża.

 

3. W niedzielę 28 października po Mszy św. o godz. 10.30 wystąpi w naszej Parafii z koncertem pieśni patriotycznych chór katedralny Lutnia – już dziś na ten koncert wszystkich zapraszamy.


4. Trwa miesiąc październik. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych wszystkich parafian. Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są w naszym kościele w niedzielę o godz. 16.30. W tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 17.30 między jedną, a drugą Mszą św.


5. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Prosimy o posprzątanie grobów na cmentarzu, śmieci wyrzucamy tylko do kontenerów.


6. Przyjmujemy wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne. Prosimy o wyraźne i czytelne wypisywanie imion bliskich zmarłych. Przy wyjściu z Kościoła na stoliku i w zakrystii są wystawione specjalnie przygotowane kartki na wypominki które można zabierać. Wypominki przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wypominki roczne będą czytane w każdą niedzielę przed Mszami dopołudniowymi, przed 8.00, 10.30 i 12.00 – dlatego prosimy zaznaczyć przed którą Mszą św. mają być czytane.


7. Intencje na rozpoczęty tydzień…


8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

XXVIII Niedziela Zwykła

14.10.2018

 

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Dzień Papieski. Przed naszym Kościołem tak jak we wszystkich Kościołach w Polsce odbywa się zbiórka pieniężna na stypendia dla biednych i ubogich a zdolnych dzieci i młodzieży w ramach fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.


2. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dr-a Kościoła,

– we wtorek św. Jadwigi Śląskiej,

– w środę św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,

– w czwartek święto św. Łukasza Ewangelisty,

– w sobotę św. Jana Kantego, kapłana.

 

3. Trwa miesiąc październik. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych wszystkich parafian. Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są w naszym kościele w niedzielę o godz. 16.30. W tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 17.30 między jedną, a drugą Msza św.

 

4. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prowadzone i planowane prace oraz remonty w kościele i na plebanii.


5. Ofiary składane za tydzień na tace przeznaczone zostaną na potrzeby misji.


6. W niedzielę 28 października po Mszy św. o godz. 10.30 wystąpi w naszej Parafii z koncertem pieśni patriotycznych chór katedralny Lutnia – już dziś na ten koncert wszystkich zapraszamy.


7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Prosimy o duchowe przygotowanie się do niej oraz o posprzątanie grobów na cmentarzu, śmieci wyrzucamy tylko do kontenerów.

 

8. Przyjmujemy wypominki tak jak przez minione lata jednorazowe, oktawalne i roczne. Prosimy o wyraźne i czytelne wypisywanie imion bliskich zmarłych. Przy wyjściu z Kościoła na stoliku i w zakrystii są wystawione specjalnie przygotowane kartki na wypominki, które można zabierać. Wypominki przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wypominki roczne będą czytane w każdą niedzielę przed Mszami dopołudniowymi, przed 8.00, 10.30 i 12.00 – dlatego prosimy zaznaczyć, przed którą Mszą św. mają być czytane.


9. W poniedziałek po Mszy św. o godz.18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

10. Intencje na rozpoczęty tydzień…


11. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.


12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Joannę Olszewską l. 38

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

XXVII Niedziela Zwykła

7.10.2018

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbieramy ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na dzieła Caritas.


2. Również dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci z kl. III Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do I Komunii św.

 

3. Trwa miesiąc październik. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych wszystkich parafian, a zawłaszcza dzieci i młodzież. Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są w naszym kościele w niedzielę o godz. 16.30. W tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, między jedną, a drugą Msza św.


4. W sobotę 13 października zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Zachęcam do zabrania ze sobą świec na procesję i do złożenia na kartkach próśb i podziękowań zanoszonych do Pana Boga przez pośrednictwo Fatimskiej Pani, w czasie odmawiania różańca. Nabożeństwo zacznie się wyjątkowo o godz. 17.30 od procesji, następnie odmówimy różaniec, na zakończenie Msza św. z kazaniem.


5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Papieski. Przed naszym Kościołem tak jak we wszystkich Kościołach w Polsce będzie odbywać się zbiórka pieniężna na stypendia dla biednych i ubogich, a zdolnych dzieci i młodzieży, w ramach fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

6. Również w przyszłą niedzielę 14 października przypada Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich nauczycielach i wychowawcach, którym z racji ich święta składamy najlepsze życzenia.


7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Prosimy o duchowe przygotowanie się do niej oraz o posprzątanie grobów na cmentarzu, śmieci wyrzucamy tylko do kontenera – zwróćmy uwagę, że są również kontenery segregujące w miarę możliwości prosimy o segregację wyrzucanych odpadów, lampek, szkła.


8. Przyjmujemy wypominki tak jak przez minione lata jednorazowe, oktawalne i roczne. Prosimy o wyraźne i czytelne wypisywanie imion bliskich zmarłych. Przy wyjściu z Kościoła na stoliku i w zakrystii są wystawione specjalnie przygotowane kartki na wypominki, które można zabierać. Wypominki przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wypominki roczne będą czytane w każdą niedzielę przed Mszami dopołudniowymi, przed 8.00, 10.30 i 12.00 – dlatego prosimy zaznaczyć, przed którą Msza św. mają być czytane.

 

9. W poniedziałek po Mszy św. o godz.18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.


10. Intencje na rozpoczęty tydzień…


11. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

XXVI Niedziela Zwykła

30.09.2018

 

1.W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła,

– we wtorek św. Aniołów Stróżów,

– w czwartek św. Franciszka z Asyżu,

– w piątek św. Faustyny, zakonnicy.

 

2. W poniedziałek rozpoczyna się miesiąc październik. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych wszystkich parafian a zawłaszcza dzieci i młodzież. Nabożeństwa Różańcowe odprawiane będą w naszym kościele w tygodniu o godz. 17.30 między wieczornymi Mszami św., a w niedziele o 16.30.


3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od 16.30 możliwość spowiedzi, o godz. 9.00 udam się do chorych.


4. W tym tygodniu przypada również I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 połączone z różańcem nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.


5. Za tydzień w niedzielę 7 października będziemy zbierać ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na dzieła Caritas.


6. Również w niedzielę 7 października na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci z kl. III Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do I Komunii św.


7. Intencje na rozpoczęty tydzień…


8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej w zakrystii kościoła.


9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Bogusława Chmiel l. 62

śp. Bronisława Brudek l. 77

śp. Aleksandrę Włodarczyk l. 38

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XXV Niedziela Zwykła

23.09.2018

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci z klasy III SP w ramach przygotowania do I Komunii św.

 

2. W tym tygodniu wspominamy:

– w czwartek św. Wincentego a Paulo, kapłana,

– w piątek św. Wacława, męczennika,

– w sobotę święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

 

3. W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie rodziców i młodzieży z klas VIII SP w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

 

4. Przypominamy, że dniach od 12-14 października organizowana jest z naszej Parafii pielgrzymka w Bieszczady. Zapisy i szczegółowy plan wyjazdu do pobrania w zakrystii.


5. Siostry Karmelitanki zapraszają do wspólnego świętowania Uroczystości św. Teresy od Dzieciątka Jezus 1 października – szczegóły są podane na plakacie w gablocie ogłoszeń przed kościołem.


6. Intencje na rozpoczęty tydzień…


7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

XXIV Niedziela Zwykła
16.09.2018

1. Bóg zapłać wszystkim za złożone dziś ofiary w „niedzielę kopertową” na prace remontowe na plebanii i w Kościele.

2. W tym tygodniu wspominamy:
– we wtorek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika – patrona Polski,
– w czwartek św. Andrzeja, Pawła i towarzyszy, męczenników,
– w piątek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

3. W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci z klasy III SP w ramach przygotowania do I Komunii św.

4. Przypominamy, że dniach od 12-14 października organizowana jest z naszej Parafii pielgrzymka w Bieszczady. Zapisy i szczegółowy plan wyjazdu do pobrania w zakrystii.

5. Intencje na rozpoczęty tydzień…

6. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

7. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Grażynę Sieroń l. 51, śp.
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

XXIII Niedziela Zwykła

9.09.2018

1. W tym tygodniu wspominamy:

– w czwartek św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,

– w piątek święto Podwyższenia Krzyża św.,

– w sobotę NMP Bolesnej.


2. W czwartek 13 września zapraszamy na godz.18.00 na Mszę św. i Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła z Figurą Matki Bożej Fatimskiej zachęcam do zabrania ze sobą na procesję świec, po procesji odmówimy różaniec fatimski. Zachęcam do złożenia na kartkach próśb i podziękowań zanoszonych do Pana Boga przez pośrednictwo Fatimskiej Pani w czasie odmawiania różańca.


3. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prowadzone i planowane prace oraz remonty w kościele i na plebanii.


4. Również w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych, zapraszamy wszystkie dzieci uczęszczające do szkoły z plecakami i przyborami szkolnymi, szczególnie zapraszamy dzieci z klas I szkoły Podstawowej, które rozpoczynają swoją edukację.

 

5. W dniach od 12-14 października organizowana jest z naszej Parafii pielgrzymka w Bieszczady. Zapisy i szczegółowy plan wyjazdu do pobrania w zakrystii.


6. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej w zakrystii kościoła.

 

8. W tym tygodniu z naszej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Irenę Kurkowską l. 88

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

XXII Niedziela Zwykła

2.09.2018

 

1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktorara Kościoła,

– w sobotę święto Narodzenia NMP.

 

2. W poniedziałek 3 września przypada dzień imienin Ks. Bp. Grzegorza Kaszaka. Osobę Ks. Bp. Ordynariusza polecamy modlitewnej pamięci diecezjan i życzymy, aby dobry Bóg darzył naszego Pasterza swoim błogosławieństwem, a święty Patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski.


3. Również jutro w poniedziałek 3 września rozpoczęcie Roku Szkolnego i Katechetycznego. Zapraszamy na Mszę św. dzieci i młodzież, nauczycieli, rodziców, babcie i dziadków na godz. 8.00. Spowiedź dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem roku szkolnego i katechetycznego dzisiaj podczas każdej Mszy św.


4. W najbliższą środę do kościoła pw. św. Stanisława w Czeladzi pielgrzymować będą chorzy z całej naszej diecezji. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00, o 10.30 będzie Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bp. Ordynariusza Grzegorza Kaszaka.


5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Adoracja od godz. 16.00. Spowiedź z racji I piątku od 16.30, o godz. 9.00 udam się do chorych.

 

6. W dniach od 12-14 października organizowana jest z naszej Parafii pielgrzymka w Bieszczady. Zapisy i szczegółowy plan wyjazdu do pobrania w zakrystii.


7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

XXI Niedziela Zwykła

26.08.2018

1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Moniki,

– we wtorek św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła,

– w środę Męczeństwo św. Jana Chrzciciela,

– w sobotę bł. Bronisławy, dziewicy.

 

3. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.


4. W niedzielę 2 września przypada dzień imienin Ks. Bp. Grzegorza Kaszaka. W sobotę 1 września o godz. 10.30 w Katedrze w Sosnowcu zostanie odprawiona Msza św. w intencji Księdza Biskupa. Osobę Księdza Biskupa Ordynariusza polecamy modlitewnej pamięci diecezjan, aby dobry bóg darzył naszego Pasterza swoim bł., a św. Patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski.


5. W poniedziałek 4 września rozpoczęcie Roku Szkolnego i Katechetycznego. Zapraszamy na Mszę św. dzieci i młodzież, nauczycieli i rodziców na godz. 8.00. Spowiedź dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem roku szkolnego i katechetycznego w niedziele podczas każdej Mszy św.

 

6. Intencje na rozpoczęty tydzień…


7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.


9. W tym tygodniu z naszej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Mariusza Stępnia, l. 34

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

XX Niedziela Zwykła

19.08.2018

1. Dzisiaj przypada III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na remonty i prace w Parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

2. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Bernarda, opata i dr-a Kościoła,

– we wtorek św. Piusa X, papieża,

– w środę Najświętszej MP Królowej,

– w piątek święto św. Bartłomieja Apostoła.

 

3. Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 23-25 sierpnia, zapisy odbywają się w parafii św. Tomasza na Pogoni.


4. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

5. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.


6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Halinę Pawłowską l. 69,

śp. Stanisława Stosik l. 71

i śp. Adama Siembieda l. 52

Wieczny odpoczynek…

XIX Niedziela Zwykła

12.08.2018

1. Jutro, w poniedziałek 13 sierpnia, zapraszam na godz.17.00 na Mszę św. i Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła z Figurą Matki Bożej Fatimskiej, zachęcam do zabrania ze sobą na procesję świec, po procesji odmówimy różaniec fatimski. Zachęcam do złożenia na kartkach próśb i podziękowań zanoszonych do Pana Boga przez pośrednictwo Fatimskiej Pani w czasie odmawiania różańca.

 

2. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika,

– w środę Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Msze św. o godz. 8.00, 10.30 i 12.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów,

– w piątek św. Jacka, kapłana.

 

3. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prowadzone i planowane prace oraz remonty w parafii.

 

4. Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 23-25 sierpnia w parafii św. Tomasza w Sosnowcu na Pogoni.

 

5. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

6. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Józefa Trzcionkę, l. 84,

i śp. Marię Skowron, l. 78.

Wieczny odpoczynek…

XVIII Niedziela Zwykła

5.08.2018

1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek Święto Przemienienia Pańskiego,

– w środę Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Sosnowcu,

– w czwartek Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Dziewicy męczennicy, patronki Europy,

– w piątek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,

– w sobotę św. Klary, dziewicy.

 

2. Rozpoczynają się zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 23-25 sierpnia. Zapisy odbywają się w parafii św. Tomasza w Sosnowcu na Pogoni.

 

3. Intencje na rozpoczęty tydzień…


4. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

5. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Krzysztofa Załęskiego , l. 64

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

XVII Niedziela Zwykła

29.07.2018

 

1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek św. Ignacego z Loyoli,

– w środę św. Alfonsa Marii Liguoriego, bp. i dr. Kościoła,

– w sobotę św. Jana Marii Vianeja, kapłana.

 

2. W środę rozpoczynamy miesiąc sierpień. Na jego progu zachęcamy do abstynencji i trzeźwości.

 

3. W czwartek 2 sierpnia odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Niewiast i Dziewcząt połączona z odpustem Porcjunkuli do Sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Uroczysta Suma Odpustowa będzie odprawiona o godz. 11.00.

 

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Adoracja od godz. 16.00. Spowiedź z racji I piątku od 16.30, o godz. 9.00 udam się do chorych.

 

5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

6. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

XVI Niedziela Zwykła

22.07.2018

 

1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Brygidy, zakonnicy – patronki Europy,

– w środę święto św. Jakuba Ap.,

– w czwartek św. Joachima i Anny, rodziców NMP.


2. Dzisiaj po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów, z racji przypadającego w środę 25 lipca wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców. Jak słyszeliśmy w komunikacie w dniach 2-29 lipca 2018 obchodzimy XIX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Hasło Tygodnia: „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”. MIVA Polska po raz kolejny zaprasza wszystkich kierowców, członków ich rodzin oraz Przyjaciół misji do udziału w „Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy” na środki transportu dla misjonarzy. Wychodząc z Kościoła można wesprzeć swoją ofiarą misje, a konkretnie zakup środków transportu: samochodów, motorów, rowerów, kładów, łódek czy motorówek. Również przy poświęceniu samochodów można złożyć swoją ofiarę, która będzie przeznaczona na ten szczytny cel.

 

3. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

4. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

XV Niedziela Zwykła

15.07.2018

 

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Odpustową w naszej parafii. Msze św. odprawiane są w porządku niedzielnym, uroczysta suma odpustowa o godz. 12.00.


2. Również dzisiaj przypada III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na remonty i prace w Parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.


3. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek liturgiczne wspomnienie NMP z Góry Karmel,

– w piątek bł. Czesława, prezbitera.

 

4. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów, z racji przypadającego w następną środę 25 lipca wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców.

 

5. Intencje na rozpoczęty tydzień…

 

6. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Teresę Pudo l. 68,

śp. Annę Tomalską l. 76

i śp. Tadeusza Nytko l. 87

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XIV Niedziela Zwykła

8.07.2018

1. W tym tygodniu wspominamy:

– w środę św. Benedykta, opata,

– we czwartek św. Brunona, biskupa i męczennika,

– w piątek św. pustelników Andrzeja, Świerada i Benedykta.

 

2. W piątek 13 czerwca zapraszam na godz.17.00 na Msze św. i Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła z Figurą Matki Bożej Fatimskiej, zachęcam do zabrania ze sobą na procesję świec, po odmówimy różaniec fatimski. Zachęcam do złożenia na kartkach próśb i podziękowań zanoszonych do Pana Boga przez pośrednictwo Fatimskiej Pani w czasie odmawiania różańca.

 

3. W niedzielę 15 lipca będziemy przeżywać w naszej parafii Uroczystość Odpustową z racji wspomnienia NMP z Góry Karmel, które to wspomnienie przypada w poniedziałek 16 lipca – jednak główne uroczystości odbędą się w niedzielę. W tym dniu w niedzielę – Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 8.00, 10.30 i 12.00. Zapraszam wszystkich naszych parafian na uroczystą sumę odpustową na godz. 12.00, której przewodniczył będzie ks. Paweł Nowak, były Ojciec Duchowny w naszym Seminarium, a obecnie spowiednik w Kościółku Kolejowym, proszę o przygotowanie procesji – poczty sztandarowe, feretrony, figury.

 

4. Przyszła niedziela to również III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace oraz remonty w Parafii.

 

5. Przypominamy, że przez całe wakacje Msze św. w niedziele odprawiane będą o godz. 8.00, 10.30 i 12.00, nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. W tygodniu będzie tylko jedna Msza św. wieczorem o godz. 17.00.

 

6. Intencje na rozpoczęty tydzień...

 

7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

XIII Niedziela Zwykła

1.07.2018 r.

 

1. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek święto św. Tomasza Apostoła,

– w piątek bł. Teresy Leduchowskiej.

 

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

 

3. W piątek o godz. 9.00 udam się do chorych, od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a od 16.30 możliwość spowiedzi.

 

4. Przypominamy, że przez całe wakacje Msze św. w niedzielę odprawiane będą o godz. 8.00, 10.30 i 12.00, nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. W tygodniu będzie tylko Msza św. o godz. 17.00.

 

5. W poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna, wszelkie ważne sprawy w tym dniu będzie można załatwić po Mszy wieczornej.

 

6. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

7. Zachęcam do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Urszulę Sowa l. 74

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

XII Niedziela Zwykła

24.06.2018

 

1. Dziękuję naszym Parafianom i wszystkim instytucjom oraz osobom indywidualnym za włączenie się w przygotowanie i przebieg festynu.

 

2. W tym tygodniu będziemy wspominać:

– we środę NMP Nieustającej Pomocy,

– w czwartek św. Ireneusza, biskupa i męczennika,

– w piątek Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła, z racji uroczystości nie obowiązuje post, ofiary zebrane na wieczornej Mszy św. będą przeznaczone na Stolicę Apostolską. W tym dniu swoje imieniny przeżywał będzie Ks. Bp Piotr Skucha, pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o naszym ks. Biskupie Piotrze, aby dobry Bóg miał go zawsze w swojej opiece, darzył zdrowiem i potrzebnymi łaskami, a św. patron orędował i wypraszał potrzebne łaski na każdy dzień życia i pasterskiej posługi.


3. Do soboty trwa jeszcze miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwa czerwcowe ze śpiewaną litanią, które są w naszym Kościele po Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcam w tych ostatnich dniach miesiąca czerwca do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach.


4. Msze św. wakacyjne. Od następnej niedzieli rozpocznie się miesiąc lipiec. Już w tym tygodniu i w miesiącach wakacyjnych lipcu i sierpniu Msze św. w naszym Kościele w tygodniu będą oprawiane tylko o godz. 17.00, a w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 17.00, będą tylko Msze św. dopołudniowe o godz. 8.00, 10.30 i 12.00.

5. Rozpoczęły się wakacje. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy i odpoczynek, a zwłaszcza dzieciom i młodzieży szkolnej, życzymy aby były one szczęśliwe i udane. Odpoczywajcie, zwiedzajcie ciekawe, piękne miejsca i ludzi. Nie zapominajcie jednak w tym czasie o Panu Bogu, o modlitwie oraz niedzielnej Mszy św.

6. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

XI Niedziela Zwykła

17.06.2018

1. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na planowane prace i remonty w Parafii, wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary mówimy Bóg zapłać.

 

2. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwa czerwcowe ze śpiewaną litanią, które są odprawiane w naszym Kościele codziennie po Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach.


3. Jutro w poniedziałek w godz. od 14.00 do 17.00 w ogrodach naszej Parafii odbędzie się FESTYN. W programie m. in. występy artystyczne, konkursy z nagrodami, wspólne grillowanie i wiele innych atrakcji, szczegóły są podane na plakatach umieszczonych w gablotach. Zapraszamy wszystkich i dzieci i młodzież i dorosłych do udziału w tym festynie.


4. W piątek 22 czerwca przypada zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy wszystkich nauczycieli, uczniów i rodziców na Mszę św. dziękczynną za szczęśliwie przeżyty rok szkolny i katechetyczny w piątek o godz. 8.00.


5. Intencje na nadchodzący tydzień…


6. Zachęcam do nabycia i lektury prasy katolickiej w zakrystii.


7. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Janinę Marszałek l. 87

śp. Zdzisław Kulant l. 68

śp. Andrzej Jakubiak l. 57

Wieczny odpoczynek…

X Niedziela Zwykła

10.06.2018

1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Barnaby, apostoła,

– w środę św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła,

– w czwartek bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.


2. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwa czerwcowe ze śpiewaną litanią, które są odprawiane w naszym Kościele codziennie po Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach.

 

3. W środę 13 czerwca zapraszamy na godz.18.00 na Mszę św. i Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła z Figurą Matki Bożej Fatimskiej, zachęcam do zabrania ze sobą na procesję świec, po odmówimy różaniec fatimski. Zachęcam do złożenia na kartkach próśb i podziękowań zanoszonych do Pana Boga przez pośrednictwo Fatimskiej Pani w czasie odmawiania różańca.


4. Przyszła niedziela 17 czerwca to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prace prowadzone i planowane w Parafii.

 

5. W dniu 18 czerwca, za tydzień w poniedziałek, w godz. od 14.00 do 17.00 w ogrodach naszej Parafii odbędzie się FESTYN INTEGRACYJNY pod patronatem Prezydenta Sosnowca. W programie m. in. występy artystyczne, konkursy z nagrodami, wspólne grillowanie i wiele innych atrakcji, szczegóły są podane na plakatach umieszczonych w gablotach. Zapraszamy wszystkich, i dzieci, i młodzież, i dorosłych, do udziału w tym festynie.

 

6. W sobotę za tydzień 23 czerwca będziemy przeżywać Dzień Ojca, przyjmujemy na Mszę św. zbiorową za żyjących i zmarłych Ojców, która będzie odprawiona w tym dniu o godz. 18.00.

 

7. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

9. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

Śp. Zofię Starukiewicz l. 74

i śp. Halinę Malinowską l. 87

Wieczny odpoczynek…

IX Niedziela Zwykła

3.06.2018

1. W dzisiejszą niedzielę, 3 czerwca, przeżywamy kolejny narodowy Dzień Dziękczynienia, przed wszystkimi Kościołami w Polsce, także i u nas, odbywa się zbiórka do puszek ofiar na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

 

2. W tym tygodniu wspominamy;

– we wtorek św. Bonifacego, biskupa i męczennika,

– w piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – w tym dniu nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych,

– w sobotę Niepokalanego Serca NMP.

 

3. Dziękuję jeszcze raz naszym Parafianom, którzy tak jak w minionych latach, włączyli się w przygotowanie czterech ołtarzy na Boże Ciało: za piękne przygotowanie tych ołtarzy, za złożone ofiary, dziękuje wszystkim biorącym udział w procesji, a szczególnie tym osobom, które niosły sztandary, feretrony, figury, dzieciom sypiącym kwiaty, dzieciom komunijnym, ministrantom, Siostrze Organistce i panu Kościelnemu. Dziękuję tym, którzy udekorowali okna mieszkań symbolami religijnymi. Wszystkim zaangażowanym w procesję Bożego Ciała mówię „Bóg zapłać”.

 

4. Przez całą oktawę procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Kościoła po Mszy św. o godz. 17.00. Na zakończenie oktawy, w czwartek 7 czerwca, procesja do czterech ołtarzy wokół Kościoła oraz poświęcenie wianków, ziół i kwiatów. O przygotowanie ołtarzy, tak jak co roku, prosimy naszych Parafian, którzy przygotowywali ołtarze na Boże Ciało. Procesja na zakończenie oktawy będzie po Mszy św. o godz. 17.00.

 

5. W poniedziałek 18 czerwca w godz. od 14.00 do 17.00 w ogrodach naszej Parafii odbędzie się FESTN pod patronatem Prezydenta Sosnowca. W programie m. in. występy artystyczne, konkursy z nagrodami, wspólne grillowanie i wiele innych atrakcji, szczegóły będą podane na plakatach umieszczonych w gablotach. Już dziś zapraszamy wszystkich, i dzieci, i młodzież, i dorosłych, do udziału w tym festynie.

 

6. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

8. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Leszka Mąkę, l. 57

Wieczny odpoczynek…

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

27.05.2018

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy, kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Spotkanie majowe dziś po wieczornej Mszy św. przy kapliczce św. Jana Nepomucena.


2. W czwartek 31 maja przypada Uroczystość Bożego Ciała. Już dziś prosimy naszych Parafian o włączenie się, tak jak w minionych latach, w przygotowanie czterech ołtarzy i zachęcamy do licznego udziału w procesji, a szczególnie te osoby które noszą sztandary, feretrony, figury, dzieci sypiące kwiaty, dzieci komunijne. Bardzo gorąco prosimy o udekorowanie okien naszych mieszkań symbolami religijnymi, zwłaszcza eucharystycznymi. Msze św. w tym dniu będą o godz. 8.00, o godz. 10.00 – Msza św. po której wyruszy procesja z Kościoła, po powrocie do Kościoła zostanie odprawiona około godz. 12.00 ostatnia Msza św. Nie będzie wieczornej Msza św. o godz. 17.00. Tegoroczna procesja będzie przechodzić następującą trasą: od kościoła – ul. Szosową, ul. Baczyńskiego, ul. Studzienną – do kościoła. Ołtarze umiejscowione będą:

I. W parku przygotowuje Żywy Różaniec,

II. Przy ul. Szosowej – blok, klatki nr 19, 21, 23,

III. Przy ul. Szosowej – blok nr 5 „a” i „b”,

IV. Przy ul. Studziennej – Rodzice Dzieci Pierwszokomunijnych.


3. Przez całą oktawę procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Kościoła po Mszy św. o godz. 17.00. Na zakończenie oktawy w czwartek 7 czerwca procesja do czterech ołtarzy wokół Kościoła, o których przygotowanie tak jak co roku prosimy naszych Parafian.

 

4. W piątek rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i rozpoczynamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwa czerwcowe ze śpiewaną litanią, które będą odprawiane w naszym Kościele codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach. W tym dniu przypada Dzień Dziecka – modlimy się w int. wszystkich dzieci.


5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek od godz. 16.00 możliwość adoracji i spowiedzi I piątkowej od godz. 16.30, od godz. 9.00 udamy się do chorych.


6. W przyszłą niedzielę, 3 czerwca, przeżywać będziemy kolejny narodowy Dzień Dziękczynienia, przed wszystkimi Kościołami w Polsce, także i u nas, będzie odbywać się zbiórka do puszek ofiar na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.


7. Intencje na nadchodzący tydzień…


8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

9. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

Śp. Adriana Knaś, l. 38

Wieczny odpoczynek…

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

20.05.2018

1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. O godz. 10.00 dzieci z kl. III Szkoły Podstawowej przystąpią do I Komunii św., a po Mszy św. o godz. 17.00 spotkamy się przy figurze Matki Bożej w ogrodzie na plebanii gdzie wraz z dziećmi komunijnymi odśpiewamy litanię loretańską.

 

2. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, „niedziela kopertowa”, na prace remontowe i inwestycje w parafii. Za złożone ofiary wszystkim ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać.

 

3. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła,

– w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

– w sobotę Filipa Nereusza.

 

4. W sobotę 26 maja przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w tym dniu o wszystkich naszych kochanych Mamach, szczególnie w naszych modlitwach. Żyjących niech Bóg darzy zdrowiem i obfitym błogosławieństwem, a zmarłe niech obdarzy wiecznym szczęściem w niebie. Przyjmujemy na Mszę św. zbiorową za żyjące i zmarłe Mamy, która będzie odprawiona w tym dniu o godz. 17.00.

 

5. W niedzielę za tydzień przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy, kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. O godz. 12.00 dzieci z klas IV Szkoły Podstawowej przeżywać będą Rocznicę I Komunii św. Spotkanie majowe przy kapliczce św. Jana Nepomucena.

 

6. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Wniebowstąpienie Pańskie

13.05.2018

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dzisiejszą niedzielą 13 maja rozpoczynamy tegoroczne „nabożeństwa fatimskie”, każdego 13 dnia miesiąca od maja do października. Dlatego zapraszamy wszystkich parafian dzisiaj na nabożeństwo majowe przy kapliczce na ulicy Saturnowskiej o godz. 16.00 ponieważ po Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się procesja z figurą Fatimskiej Pani wokół kościoła i odmówimy jedną część różańca św.

 

2. Również dzisiaj gościmy w naszej Parafii Siostrę Zakonną Paulinę – Pasjonistkę, która od 26 lat pracuje na misjach w Kamerunie. Opowiedziała nam o swojej pracy na misjach, a po Mszy św., kto ma takie życzenie, wychodząc z Kościoła może wesprzeć swoją ofiarą jej działalność.

 

3. Przeżywamy piękny miesiąc maj poświęcony Matce Bożej i odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, nabożeństwa majowe ze śpiewaną litanią loretańską. Nabożeństwa majowe są odprawiane w naszym Kościele codziennie po Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach majowych.

 

4. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie kręgu biblijnego.

 

5. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek święto św. Macieja Apostoła,

– we środę święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika – patrona Polski.

 

6. W czwartek 17 maja przypada 21 r. święceń kapłańskich naszego ks. Proboszcza Karola Banasika. W tym dniu do naszej Parafii przybędą koledzy – księża kursowi – ks. Proboszcza, aby w naszej Parafii przeżywać swoją rocznicę święceń kapłańskich odprawiając dziękczynną Mszę św. o godz. 18.00, serdecznie wszystkich parafian na tę Mszę św. zapraszamy.

 

7. W przyszłą niedzielę 20 maja o godz. 10.00 dzieci z kl. III Szkoły Podstawowej będą przeżywać swoją I Komunię św. Spowiedź dla dzieci, rodziców i bliskich w piątek 18 maja o godz. 15.30. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 spotkamy się przy figurze Matki Bożej w ogrodzie na plebanii, gdzie wraz z dziećmi komunijnymi odśpiewamy litanię loretańską.

 

8. Przyszła niedziela 20 maja to III niedziela miesiąca, „niedziela kopertowa”, na prace remontowe i inwestycje w parafii.

 

9. W sobotę 26 maja przypada Dzień Matki. Przyjmujemy na Msze św. zbiorową za żyjące i zmarłe Mamy, która będzie odprawiona w tym dniu o godz. 17.00.

 

10. W najbliższą sobotę czterech diakonów naszego seminarium przyjmie święcenia kapłańskie – módlmy się w ich intencji.

 

11. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

VI Niedziela Wielkanocna

6.05.2018

1. Po mszy św. o godz. 17.00 spotkanie majowe przy krzyżu na ul. Szybikowej, gdzie odśpiewamy litanię loretańską, a w przyszłą niedzielę spotkamy się przy kapliczce na ul. Saturnowskiej.

 

2. Trwa miesiąc maj poświęcony Matce Bożej, w którym odprawiamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, nabożeństwa majowe ze śpiewaną litanią loretańską będą odprawiane w naszym Kościele codziennie po Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach majowych.

 

3. We wtorek przypada Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski.


4. W czwartek, 10 maja, na Mszy św. o godz. 18.00 młodzież naszej Parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania, którego udzieli J. E. Ks. Bp. Piotr Skucha. W tym dniu nabożeństwo majowe będzie odprawione o godz. 16.30.


5. W najbliższą niedzielę, 13 maja, rozpoczynamy tegoroczne „nabożeństwa fatimskie”, każdego 13 dnia miesiąca od maja do października. Dlatego zapraszamy wszystkich parafian w najbliższą niedzielę na nabożeństwo majowe przy kapliczce na ulicy Saturnowskiej o godz. 16.00, ponieważ po Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się procesja z figurą Fatimskiej Pani wokół kościoła i odmówimy jedną część różańca św.

 

6. Również w przyszłą niedzielę, 13 maja, będziemy gościć w naszej Parafii Siostrę Zakonną Paulinę – Pasjonistkę, która od 26 lat pracuje na misjach w Kamerunie. Opowie nam o swojej pracy na misjach, a po Mszy św., kto będzie miał takie życzenie, wychodząc z Kościoła będzie mógł wesprzeć swoją ofiarą jej działalność.

 

7. W najbliższą sobotę czterech kleryków V roku naszego seminarium przyjmie święcenia diakonatu – módlmy się w ich intencji.

 

8. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

10. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Janinę Oset l. 77

i śp. Edwarda Zalewskiego l. 66

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

V Niedziela Wielkanocna

29.04.2018

1. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. o godz.18.00 spotkanie kręgu biblijnego.

 

2. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek 1 maja wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika – Patrona ludzi pracy.

– Rozpoczynamy równocześnie piękny miesiąc maj poświęcony Matce Bożej i rozpoczynamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, nabożeństwa majowe ze śpiewaną litanią loretańską. Nabożeństwa majowe będą odprawiane w naszym Kościele codziennie po Mszy św. o godz. 17.00. zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach majowych.

– w środę św. Atanazego biskupa i doktora Kościoła

– w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

– w czwartek 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski – Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. w tym dniu w naszym Kościele będą odprawiane w porządku niedzielnym. Nabożeństwo majowe o godz.16.30.

– w piątek 4 maja św. Floriana męczennika. W tym dniu nie obowiązuje post, Ks. Bp. Ordynariusz udzielił na ten dzień dyspensy.

 

3. W piątek od godz. 16.00 możliwość adoracji I piątkowej. Od godz. 9.00 udamy się do chorych.

 

4. W sobotę o godz. 16.00 z naszej Parafii wyruszy Pielgrzymka Różańcowa do Parafii M. B. Bolesnej w Czeladzi-Piaskach. Chętnych zapraszamy do udziału. Po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00, połączone z nabożeństwem majowym, nabożeństwo I sobotnie do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, o co prosiła Matka Boża Fatimska Pani.

 

5. Intencje na nadchodzący tydzień...

 

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

IV Niedziela Wielkanocna

22.04.2018

1. Dzisiejszą niedzielą „Niedzielą Dobrego Pasterza” rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na potrzeby i utrzymanie naszego seminarium.

 

2. Po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z rodzicami klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do I Komunii św.


3. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika – głównego Patrona Polski,

– w środę, święto św. Marka, Ewangelisty. W tym dniu swoje imieniny będzie przeżywał ks. Marek. Już dziś o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. w int. ks. Marka zamówiona od Żywego Różańca. Do modlitwy, ofiary Mszy św. dołączamy nasze najlepsze życzenia zdrowia, obfitości Bożych łask i darów, opieki Matki Najświętszej na każdy dzień życia osobistego i kapłańskiej posługi.

 

4. Intencje na nadchodzący …


5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.


6. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Józefa Mela l. 90

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

III Niedziela Wielkanocna 
15.04.2018
 
1. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prowadzone i planowane prace na plebanii i w Kościele, za złożone ofiary wszystkim ofiarodawcom mówimy – Bóg zapłać.
 
2. Również w dzisiejszą niedzielę w naszej Parafii gościmy przedstawiciela Seminarium Duchownego i modlimy się o powołania kapłańskie, przeżywając Niedzielę Seminaryjną. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby seminarium.
 
3. Intencje na nadchodzący tydzień ...
 
4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 
5. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:
śp. Grażynę Bielak l. 68
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

II Niedziela Wielkanocna

8.04.2018

1. W dzisiejszą niedzielę przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Na godz. 15.00 – godzinę miłosierdzia – zapraszam wszystkich naszych parafian do kościoła na odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia.

 

2. Dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia Bożego przynosimy do Kościoła skarbonki Caritasu z wielkopostną jałmużną.

 

3. Jutro w poniedziałek przypada liturgiczna Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, po wieczornej Mszy św. o godz.18.00 spotkanie kręgu biblijnego.

 

4. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa na prowadzone i planowane prace na plebanii i w Kościele.

 

5. Również w przyszłą niedzielę w naszej Parafii gościć będziemy przedstawiciela Seminarium Duchownego i modlić się o powołania kapłańskie, przeżywając Niedzielę Seminaryjną.

 

6. Intencje na nadchodzący tydzień …

 

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Zmartwychwstanie Pańskie

1.04.20181. Dziś niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:

– naszym Parafianom, jak również Gościom, życzę radosnych Świąt Wielkanocnych. Niech jednym z najważniejszych spotkań tych dni będzie spotkanie ze Zmartwychwstałym Chrystusem w Jego Słowie i w Eucharystii. Wszystkim życzę codziennego doświadczania w życiu obecności Zmartwychwstałego Pana;

– dziś nie ma Mszy św. o godz. 8.00; pozostałe Msze św. odprawiane są w porządku niedzielnym.


2. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym; ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

 

3. Składam serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom kwiatów i ofiar pieniężnych na kwiaty do Ciemnicy i Grobu, jak również za przygotowanie Ciemnicy i Grobu. Dziękuję Żywemu Różańcowi za czuwanie przy Ciemnicy i Grobie. Dziękuję za przygotowanie procesji rezurekcyjnej i wszystkim którzy włączyli się w przygotowanie Liturgii Triduum Paschalnego. Wszystkim za wszelką pomoc i dobro – mówię „Bóg zapłać”.


4. Piątek w tym tygodniu to I piątek miesiąca, około godz. 9.00 udamy się do chorych, od 16.00 możliwość adoracji I piątkowej, od 16.30 możliwość spowiedzi św. W piątek z racji na uroczyste obchody Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje post.

 

5. Sobota w tym tygodniu to I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie. Również w najbliższą sobotę, 7 kwietnia, o godz. 16.00 wyruszy procesja różańcowa z Parafii św. Brata Alberta od naszej Parafii.

 

6. W niedzielę za tydzień przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Na godz. 15.00 – godzinę miłosierdzia – zapraszam wszystkich naszych parafian do kościoła na odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia. W tę niedzielę – Niedzielę Miłosierdzia Bożego, przynosimy do Kościoła skarbonki Caritasu z wielkopostną jałmużną.

 

7. Intencje na nadchodzący tydzień …

 

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Niedziela Palmowa

25.03.2018

1. Dzisiaj Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy dla dokonania paschalnego Misterium, tj. Meki, Śmierci i Zmartwychwstania. Poświęcenie palm na każdej Mszy św., a na Mszy św. o godz. 10.30 procesja z palmami wokół Kościoła. O godz. 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Dzisiaj wychodząc z Kościoła można nabyć „Chlebki Wielkanocne” w cenie 5 zł rozprowadzane przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

 

2. Przeżyliśmy święte dni rekolekcji, za co dziękujemy Bogu. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby rekolekcji i za udział w tych rekolekcjach. Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim dzieciom i młodzieży za udział rekolekcjach. Dyrekcji, nauczycielom i katechetom dziękuje za wszelką pomoc w przeprowadzeniu tych rekolekcji.


3. Najbliższy czwartek to Wielki Czwartek, pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy, która symbolizuje Ogród Oliwny. Rano w Wielki Czwartek żadnego nabożeństwa nie będzie. Adoracja w Wielki Czwartek będzie trwać do godz. 21.00.

 

4. Wielki Piątek – pamiątka śmierci Pana Jezusa. O godz. 17.30 będzie odprawiona Droga Krzyżowa. Początek nabożeństwa wieczornego o godz. 18.00 – będzie czytanie Opisu Męki Pańskiej, czyli Pasji, następnie adoracja Krzyża św. – ofiary składane podczas adoracji Krzyża przy adorowanym Krzyżu przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pana Jezusa w Jerozolimie, następnie Komunia św. i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Adoracja w Wielki Piątek będzie od rana, od godz. 9.00, do 21.00. Zachęcamy i prosimy o adoracje przy Ciemnicy i Grobie wszystkich naszych parafian w ciągu całego dnia, a szczególnie Żywy Różaniec, członkinie proszę po Mszy św. o wpisanie się na listę dyżurów.


5. Wielka Sobota – dzień czuwania przy Grobie Pana Jezusa i rozważanie Jego Męki i Śmierci, możliwość adoracji od godz. 10.00. Początek nabożeństwa o godz. 18.00, poświęcenie ognia, procesja do Kościoła ze świecami, następnie poświęcenie wody chrzcielnej i Msza św. Adoracja Grobu Pana Jezusa do godz. 21.00. Poświęcenie pokarmów od godz. 10.00 do 14.00 co godzinę (10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00). Ostatnie poświęcenie o godz. 17.30. Ofiary składane przy poświęceniu pokarmów będą przeznaczone na chore dzieci, osoby biedne i potrzebujące naszego wsparcia.


6. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę Komunia św. będzie udzielana wieczorem tylko podczas nabożeństw.


7. W Wielkim Tygodniu należy zupełnie powstrzymać się od spożywania alkoholu, a więcej czasu poświęcić na udział w pięknych nabożeństwach i adoracji.

 

8. Następna niedziela to Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja o godz. 6.00, nie będzie Mszy o godz. 8.00, dalszy porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Proszę o zaangażowanie się niewiast w przygotowanie procesji, sztandarów i feretronów.

 

9. Zachęcamy Naszych Parafian, wzorem lat poprzednich, którzy mają taką możliwość do zrobienia paczki świątecznej – żywnościowej dla biednych i potrzebujących wsparcia. Taką paczkę można przynieść do Kościoła do Wielkiego Czwartku, do 29 marca, do czego serdecznie zachęcam.


10. Intencje na nadchodzący tydzień …


11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

V Niedziela Wielkiego Postu

18.03.2018

1. Od dzisiejszej niedzieli przeżywamy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i dla dzieci oraz młodzieży. Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej. Ofiary składane w poniedziałek i we wtorek będą przeznaczone na potrzeby rekolekcji.

 

2. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej, która w ten piątek odbędzie się wyjątkowo po wieczornej Mszy św. o godz.18.00, czyli około godz. 18.30, przejdziemy po ulicach naszej parafii, rozpoczniemy ją i zakończymy w Kościele. Zapraszamy również na nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz. 16.15.

 

3. W niedzielę za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie palm. Na Mszy św. o godz. 10. 30 będzie uroczyste poświęcenie palm z procesją wokół Kościoła, szczególnie zapraszamy na tę Mszę św. dzieci. Na tej Mszy św. odbędzie się konkurs palm – wybierzemy 3 najładniejsze, zrobione palmy.

 

4. Zachęcamy Naszych Parafian, wzorem lat poprzednich, którzy mają taką możliwość do zrobienia paczki świątecznej – żywnościowej dla biednych i potrzebujących wsparcia. Taką paczkę można przynieść do Kościoła do Wielkiego Czwartku, do 29 marca, do czego serdecznie zachęcamy.

 

5. Intencje na nadchodzący tydzień …

 

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Pelagię Witkowską l. 88

i śp. Jana Nitwinko l. 84

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

IV Niedziela Wielkiego Postu

11.03.2018

1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu, o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

 

2. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 16.15.

 

3. W środę 14 marca, po Mszy św. o godz. 18.00, spotkanie w Kościele rodziców klas III Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do I Komunii św.

 

4. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, dzieci i młodzieży rozpoczną się od następnej niedzieli, 18 marca. Rekolekcjom przewodniczył będzie ks. Tomasz Zmarzły – Dyrektor Archiwum Diecezjalnego, Redaktor Sosnowieckiej Niedzieli i Duszpasterz w Parafii sąsiedniej w Czeladzi-Piaskach. Cały plan rekolekcji jest podany w tablicy ogłoszeń przed Kościołem i na stronie internetowej.

 

5. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prowadzone i planowane prace na plebanii i w Kościele.

 

6. Intencje na nadchodzący tydzień …

 

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Ewę Kaleniak l. 63

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

III Niedziela Wielkiego Postu

4.03.2018

1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu, o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

 

2. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 16.15.

 

3. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Sosnowieckiej zaprasza na rekolekcje wielkopostne dla par niesakramentalnych. Rekolekcje są adresowane do osób po rozwodzie, które żyją w powtórnych związkach cywilnych i nie mogą zawrzeć ślubu kościelnego. Spotkania rekolekcyjne odbędą się 16, 17 i 18 marca (piątek, sobota i niedziela) o godz. 19.00 w kościele Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Sosnowcu przy ul. Matki Teresy Kierocińskiej 25. Rekolekcje poprowadzi ks. Mirosław Tosza – założyciel wspólnoty „Betlejem” w Jaworznie.

 

4. Organizowana jest Diecezjalna Pielgrzymka do Sanktuarium MB Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Toruniu dnia 14.04.2018 r. W ramach naszego dekanatu organizowany jest wyjazd autokaru. Osoby chętne na ten wyjazd prosimy o zapisywanie się w zakrystii do 18.03.2018 r. Koszt przejazdu z ubezpieczeniem 65 zł. Wyjazd o godz. 5.45 z przystanku przy ul. Gospodarczej naprzeciwko Kościoła, powrót około godz. 21.00.


5. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się od V Niedzieli Wielkopostnej, od 18 marca. Rekolekcjom przewodniczył będzie ks. Tomasz Zmarzły – Dyrektor Archiwum Diecezjalnego, Redaktor Sosnowieckiej Niedzieli i Duszpasterz w Parafii sąsiedniej, w Czeladzi-Piaskach. Plan Rekolekcji jest podany w gablocie ogłoszeniowej.

 

6. Intencje na nadchodzący …

 

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Mariana Pacana l. 66,

śp. Alicję Czaplińską l. 69

i śp. Tadeusza Mirka l. 83

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

II Niedziela Wielkiego Postu

25.02.2018

1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu, o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W dzisiejszą niedzielę przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na Kościoły Misyjne.

 

2. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 16.15.

 

3. W czasie Wielkiego Postu mamy możliwość zaangażowania się w akcję organizowaną przez Caritas „Skarbonka wielkopostna”. W zakrystii możemy zabrać skarbonkę, która zostanie przeznaczona na cele Caritas w diecezji związane z leczeniem dzieci i osób starszych. Przyniesiemy ją do Kościoła w niedzielę Miłosierdzia Bożego, tydzień po Świętach Wielkanocnych.

 

4. Piątek w tym tygodniu to I piątek miesiąca, około godz. 9.00 udamy się do chorych, od 16.00 możliwość adoracji I piątkowej, od 16.30 możliwość spowiedzi św.

 

5. Sobota w tym tygodniu to I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

6. Intencje Mszalne…

 

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Piotra Cofor l. 44

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

I Niedziela Wielkiego Postu

18.02.2018

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie książeczek do nabożeństwa, a po Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci z klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do I Komunii św. O godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Dzisiejsza niedziela to także III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa na prace remontowe i inwestycje w parafii.

 

2. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

3. W tym tygodniu wspominamy:

– w czwartek święto Katedry św. Piotra.

 

4. Zapraszamy do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 16.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

 

5. W niedzielę za tydzień, 25 lutego, przed kościołem zbierane będą ofiary do puszek na Kościoły Misyjne.

 

6. W czasie Wielkiego Postu mamy możliwość zaangażowania się w akcję organizowaną przez Caritas „Skarbonka wielkopostna”. W zakrystii możemy zabrać skarbonkę, która zostanie przeznaczona na cele Caritas w diecezji związane z leczeniem dzieci i osób starszych. Przyniesiemy ją do Kościoła w niedzielę Miłosierdzia Bożego, tydzień po Świętach Wielkanocnych.

 

7. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.


9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Jadwigę Jędrysko l. 90

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

VI Niedziela Zwykła

11.02.2018

1. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. młodzież naszej parafii będzie sprzedawać serduszka z racji św. Walentego. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd dzieci i młodzieży.

 

2. 15 lutego, tj. w najbliższy czwartek, przypada 31 rocznica święceń biskupich J.E. ks. bp. Piotra Skuchy. Módlmy się, aby dobry Bóg darzył obficie Jubilata swoim błogosławieństwem, a Święty Patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski.

 

3. Środa 14 lutego to Środa Popielcowa, którą rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W tym dniu Msze św. będą odprawiane o godz. 9.00, 17.00 i 18.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa lekkie). Zapraszamy także do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drodze Krzyżowej w piątki i Gorzkich Żalach w niedziele.

 

4. Piątek 16 lutego Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30 na które szczególnie zapraszamy dzieci z klas III SP, w ramach przygotowania do I Komunii św. i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

 

5. W niedzielę za tydzień zapraszamy dzieci z klas III Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami na poświęcenie i rozdanie książeczek do nabożeństw w ramach przygotowania do I Komunii św. O godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

 

6. Również przyszła niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prowadzone i planowane prace na plebanii i w Kościele.

 

7. Intencje na nadchodzący tydzień …

 

8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Helenę Fijałkowską l. 84,

śp. Renatę Bosek l. 69

śp. Danielę Poskart l. 82,

śp. Kazimierę Pawełczyk l. 87

śp. Marię Knapik l. 70

i śp. Zdzisława Marszałka l. 87

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

4.02.2018

V Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Agaty, dziewicy i męczennicy,

– we wtorek św. Pawła Miki i Towarzyszy, Męczenników,

– w sobotę św. Scholastyki, dziewicy.

 

2. W niedzielę, 11 lutego, przypada wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Wszystkich chorych Ks. Biskup zaprasza w sobotę na godz. 11.00 do bazyliki katedralnej w Sosnowcu, na wspólną modlitwę.

 

3. W niedzielę, 11 lutego, po każdej Mszy św. młodzież naszej parafii będzie sprzedawać serduszka z racji św. Walentego. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd dzieci i młodzieży.

 

4. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

6. Wszystkim, którzy w dniu wczorajszym zaangażowali się w rozebranie szopki i dekoracji świątecznej dziękujemy i składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Józefa Karczewskiego l. 67

i śp. Krystynę Suliga l. 78

Wieczny odpoczynek…

IV Niedziela Zwykła

28.01.2018

1. Przeżywamy IV Niedzielę Zwykłą.

 

2. W tym tygodniu wspominamy

– w środę św. Jana Bosko, kapłana,

– w piątek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. w tym dniu będą odprawiane rano o godz. 9.00, wieczorem o godz.17.00 i 18.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic, z którymi przychodzimy w tym dniu do Kościoła. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Modlitwą w tym dniu otaczamy wszystkie osoby, które żyją konsekracją zakonną. Ofiary składane do puszek po Mszach św. będą przeznaczone na wsparcie zakonów klauzurowych.

 

3. Również w piątek w tym tygodniu przypada, I piątek miesiąca, około godz. 10.00 udamy się do chorych, od 16.00 możliwość adoracji I piątkowej, od 16.30 możliwość spowiedzi św.

 

4. Sobota w tym tygodniu to I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, z racji przeżywania pierwszych 5 sobót miesiąca, o co prosiła Maryja w objawieniach w Fatimie.

 

5. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

Śp. Genowefę Kaczmarek l. 92,

śp. Barbarę Kocyjan l. 81

i śp. Kazimierę Kubasik l. 94.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

III Niedziela Zwykła

21.01.2018

1. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Zwykłą. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, niedziela kopertowa, na prowadzone i planowane prace na plebanii i w Kościele.

 

2. W dzisiejszą niedzielę 21 stycznia przypada dzień babci, a jutro w poniedziałek, 22 stycznia, dzień dziadka. Pamiętajmy o nich w swoich modlitwach. Żyjącym niech Pan Bóg błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami, a zmarłych niech obdarzy życiem wiecznym. Msze św. zbiorowe za zmarłych: dzisiaj o godz. 17.00 za zmarłe babcie, a w poniedziałek o godz. 17.00 za zmarłych dziadków.

 

3. W tym tygodniu wspominamy:

– w środę św. Franciszka Ksawerego, biskupa i Doktora Kościoła,

– w czwartek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła,

– w piątek św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.

 

4. Intencje na nadchodzący tydzień …

 

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej

 

6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Salomeę Nowaczyk l. 92

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

II Niedziela Zwykła

14.01.2018

1. Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Zwykłą.

 

2. W tym tygodniu wspominamy:

– w środę – św. Antoniego, opata,

– w piątek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

 

3. Zakończyła się Wizyta Duszpasterska, tzw. kolęda. Bardzo dziękujemy naszym Parafianom za ciepłe i serdeczne przyjęcie w Waszych domach, a za złożone ofiary, tak na Kolędę, jak i na Kościół, składam wszystkim gorące podziękowania i mówię staropolskie „Bóg zapłać”.

 

4. Msze św. już w tym tygodniu będą odprawiane tylko wieczorem o godz. 17.00 i 18.00.

 

5. W niedzielę za tydzień, 21 stycznia, przypada dzień babci, a w poniedziałek 22 stycznia – dzień dziadka. Pamiętajmy o nich w swoich modlitwach. Żyjącym niech Pan Bóg błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami, a zmarłych niech obdarzy życiem wiecznym. Przyjmujemy na Msze św. zbiorowe za zmarłych: w niedzielę o godz. 17.00 za zmarłe babcie, a w poniedziałek o godz. 17.00 za zmarłych dziadków.

 

6. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca – niedziela kopertowa, na prowadzone i planowane prace na plebanii i w Kościele.

 

7. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Czesława Błażusiaka l. 80

i śp. Krystynę Będkowską l. 88

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Niedziela Chrztu Pańskiego

7.01.2018

1. Dzisiaj przeżywamy święto Chrztu Pańskiego, które jest przypomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie i zapowiedzią sakramentu chrztu świętego. Dzisiejsza niedziela kończy okres Bożego Narodzenia.

 

2. Msze św. w tygodniu odprawiane będą tylko rano o godz. 7.00. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko rano po Mszy św. od 7.30 do 8.00.

 

3. Wszyscy którzy z różnych przyczyn nie mogli przyjąć Kapłana po kolędzie w wyznaczonym terminie, a pragną to uczynić, prosimy aby to zgłosili. Dodatkowym dniem kolędy będzie czwartek i piątek, 11 i 12 stycznia.

 

4. W następnym tygodniu, w niedzielę 21 stycznia, przypada dzień babci, a w poniedziałek 22 stycznia – dzień dziadka. Przyjmujemy na Msze św. zbiorowe za zmarłych: w niedzielę o godz. 17.00 za zmarłe babcie, a w poniedziałek o godz. 17.00 – za zmarłych dziadków.

 

5. Porządek kolędy na ten tydzień…

 

6. Intencje na nadchodzący tydzień…

 

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.


8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Teresę Zaciera l. 78

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia M.B. Szkaplerznej w Sosnowcu-Milowicach, siedziba: Sosnowiec, Baczyńskiego 27.